GA Eagles – Heerenveen 0:2 (kon.) | Cambuur – Arnhem 4:3 (kon.) | Twente – Kerkrade 3:0 (kon.)
Go Ahead Eagles
0:2 (0:1)
SC Heerenveen
Sobota 12.04.2014, 18:45 • De Adelaarshorst • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Dobrý den, vítám Vás u dnešního zápasu nizozemské ligy.

V dnešním zápase se střetne Go Ahead Eagles proti Heerenveenu.

Ahead Eagles

Domácí celek je dnes považován za slabší tým, protože se nachází 11 místě nizozemské ligy a do utkání nemohou naskočit hned čtyři hráči, tři jsou zranění a Antonio je mimo hru za červenou kartu, kterou obdržel v minulém zápase těsně přes koncem. Uvidíme jak se s touhle situací poperou a zda ukořistí nějaký ten bod.

Heerenveen

Hosté jsou dnes považováni za lepší tým. Nachází se totiž o pět míst v tabulce výše a čeká se od nich, že získají nějaké body. V posledním zápase brali všechny tři body. Uvidíme, zda tenhle výsledek napodobí a vyhrají.

Stadion

Dnešní zápas se odehraje na De Adelaarhost stadionu, který pojme až 7938 diváků. Otevřen byl v roce 1920 a rekontruován v roce 2006.

Úvodní sestavy

GA Eagles: Andersen – van der Linden, Vriends, Schmidt, Haps – Overgoor, Falkenburg, Turuc, Kolder – Godee, Houtkoop.

Náhradníci: Amevor, Schenk, Rijsdijk, Avezedo, Cummins, Lambooij, ten Den.

Náhradníci: Otigba, Dijks, van La Parra, de Kamps, Slagveer, Ziyech, Vandenbussche.

Za malou chvilku začne zápas.

1

1
    Úvodní rozehrávku měli hosté. Zkouší se kombinačně dostat před Andersena.

3
    V úvodních minutách jde vidět, že si hráči míč jen tak oťukávají a vyčkávají na chybu oponenta.

5
    Až nyní se domácí pokusili založit útočnou akci, ale jejich snaha skončila na Marzovi, který skvěle o míč obral Koldera.

7
    Zatím jde vidět, že se jedná o opatrný začátek. Zatím žádná šance na gól. Domácí pouze kombinují na polovině soupeře.

8
    Roh pro domácí celek.

9
    Domácí mohli vstřelit gól! Velice dobře si na centr vyskočil Godee, ale bohužel pro domácí těsně nad.

10
    Teď je na hostech, aby ukázali své útočné akce, ale zatím tomu nic nenaznačuje.

12
    Do samostatné akce se dral, co mu síly stačily Houtkoop, ale postavili se před něj 2 obránce a nepodařilo se mu projít.

14
    V posledních minutách jsou u míče víc hosté, než domácí. Uvidíme, zda se jim podaří nějak ohrozit branku,

16
    Slibný útok domácích ukončil Kum.

18
    Godee se najednou ocitl v pokotuvém území skoro sám, ale přiběhl nějaký z hostujících obránců a míč mu v poslední chvíli odkopává za čáru. Roh pro domácí.

19
    Z rohu nic kloudného nevyšlo. Míč zpracovala obrana hostů a odkopla jej do bezpečí.

22
    Další šance domácích. Kolder centroval před branku, ale nikdo z domácích hráčů na kulatý nesmysl nedosáhl a je rázem po šanci.

23
    Velká šance hostů! Domácí si nerozuměli v rozehrávce ve svém pokutovém území a míč se dostal na kopačky Finnbosagona, který však nestihl vystřelit. Svou chybu napravil van der Linden.

24
    Na hřišti zůstal ležet Haps.

25
    Už je na nohou hra pokračuje.

28
    Na hřišti zůstal ležet někdo z hostů a je ošetřován.

29
    Střela hostů, která však skončila vysoko nad brankou.

31
    Zatím ne moc útočný zápas o čemž vypovídá poměr střel na branku 2:2.

34
    Hosté kopali přímý kop z dobré vzdálenosti. Střela však nebyla moc prudká a brankář v pohodě chytá.

37
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Na centr před branku si krásně vyskočil JOOST VAN AKEN a umístil hlavou míč do branky. Brankář byl bez šance.

39
    Domácí kombinují na polovině soupeře, ale bez větší šance.

40
    Až teď! Z úhlu střílel Turuc, ale Nordfeldt jeho střelu lapil.

42
    Hosté se snažili o rychlý brejk, ale jejich šanci zhatil Berg nepřesnou přihravkou.

44
    Finngobason měl na kopačkách druhý gól, ale bohužel jeho střelu pěkným zákrokem kolenem vyrazil Andersen. Poté se zahrával rohový kop, který však nepřinesl žádnou šanci.

45
    Další velká šance hostů. Z dálky střílel van den Berg a Andersen měl s jeho střelou velké problémy.

45+2
    Na závěr prvního poločasu se ještě o útok pokusili domácí, ale bez větší šance.

45+2

První poločas je u konce. Mohli jsme vidět ze začátku velice opatrný fotbal, který se však po půlce poločasu změnil oba týmy si dokázali vytvořit šance. Dovedení se dostali v 36 minutě hosté po brance Akena. Uvidíme, zda se jim podaří výsledek udržet i ve druhém poločase.

46

46
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Overgoor, přichází Rijsdijk.

47
    Domácí hned aktivně okupují území soupeře.

49
    Šance domácích! Falkenburg si narazil míč s Godeem, ale ten trefil pouze obránce, ale vybojovali roh.

50
    Z rohu nevznikla žádná šance. Brankář míč v pohodě zachytil.

53
    Velkou šanci hostů v pokutovém území utnul Kolder, když se přiřítil a míč odkopnul pryč.

55
    Domácí nyní trápí nepřesné přihrávky, velice lehce se sami obírají o míč.

56
    Finnbogados měl nyní na kopačkách vyrovnání! Běžel sám na brankáře, ale jeho střela skončila pouze v náručí Nordfeldta, který si dobře vyběhnul a míč chytil.

58
    Další skvělý zákrok hostujícího brankáře po střele Falkenburga, který vyslal pumelici do prostřed branky, ale golman byl na místě a střelu vyrazil.

61
    Nyní se neodehrává nic zajímavého na hřišti. Žádné malé ani velké šance. Spíše serie povedených a nepovedených přihrávek.

64
    Velká šance k vyrovnání! Před vápnem vystřelil Houtkoop. Nordfeldt jeho střelu vyrazil před Koldera, ke kterém přisprintoval nějaký obránce a míč mu ukopl.

66
    Domácí jsou v posledních momentech aktivnější, chtějí vyrovnat, ale zatím se jim to nedaří.

68
    Na hřišti je ošetřován Haps, to už je podruhé v tomhle utkání, co je ošetřován.

69
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Kum, přichází Otigba.

69
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Haps, přichází Schenk.

71
    Trochu akrobaticky se pokoušel zakončit van den Berg, ale jeho střela trefila prvního obránce, co stál před ním.

73
    Basacikoglu měl nyní pěknou šanci, když si prošel kolem obránce a vystřelil, ale mimo tři tyče.

79
    Žlutou kartu za faul vidí Sinkgraven

75
    Domácí se stále snaží, seč jim síly stačí aby zápas vyrovnali nebo otočili, ale bohužel jim k tomu chybí ten finální krok a to je branka.

77
    Pěkná kombinace domácích. Míč si vyměnil Kolder s Godeem a ještě poslal míč na lépe postaveného Turuce, ale ten míč ztrácí.

78
    Tak hosté vedou už o dvě branky! Po krásné přihrávce od Basociagluhoz z pravé strany měl ALFREO FINNBOGASON velice snadnou práci dostat míč za čáru .

81
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Houtkoop, přichází Avezedo.

84
    Velká šance domácích. Po přímém kopu měl Godee na hlavě gól, ale střílel těsně nad

82
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Sinkgraven, přichází Ziyech.

86
    Domácí se stále nevzdávají a zakládají pořád útoky, ale jen se jim nedaří vstřelit gól.

86
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Basacikoglu, přichází van La Parra.

88
    Jde vidět, že domácí vše dali do útoku a díky tomu mají hosté při brejcích větší převahu. Vypadá to, že dnes budou brát všechny tři body.

90
    Velká šance hostů! Po centru de Roona, střílel z voleje Marzo, ale střela mu vůbec nesedla a končí v hledišti.

90+2
    Krásná akce hostů. Podařilo se jim prokličkovat mezi obranou domácích, ale gólem to nekončí. Andersen střelu chytil.

Tak, máme za sebou dnešní zápas, který vyhráli hosté v poměru 2:0. Jednalo se místy o vyrovnané utkání, ale místy měli převahu hosté a zaslouženě si připisují tři body do tabulky.

Přeji Vám příjemný zbytek dne. (20:36:05)