Švýcarsko U18 – USA U18 4:2 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 2:3 (po pr.) | Dánsko U18 – Finsko U18 1:6 (kon.)
Švédsko U18 – Kanada U18 1:3 (kon.)
Dánsko U18
1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Finsko U18
Čtvrtek 17.04.2014, 17:30 • Kisapuisto, Lappeenranta • Mistrovství světa do 18 let

55:15
    Teď jeli Dánové čtyři na jednoho obránce. Ale nedokázali ani zakončit!

51:15
    Finsko právě vstřelilo branku!
    KASPERI KAPANEN tak dlouho váhal se zakončením, až se rozhodl prokličkovat mezi obránci Dánska a přesně posadit kotouč k tyči. Finsko tak využívá přesilovou hru. Asistence: Hanu Honkanen.

50:48
    Joel Kiviranta našel volného Mikka Lammika, ten nedokázal vstřelit branku!

50:33
    Nyní si však Finsko vybojovalo přesilovou hru. Za podražení je vyloučen Frederik Hoeg (DEN).

48:15
    Velké šance na straně Dánska. Soeren Nielsen obkroužil branku, poslal kotouč na jednoho z obránců, který golfovým úderem nastřelil břevno'

47:18
    Máme tu vzájemné vyloučení. Za hrubost jsou vyloučeni Keskitalo Miro (FIN) a již potřetí v zápase kapitán Dánska Krogsgaard Anders (DEN). Hraje se 4na4.

38:49
    Pohledná přesilová hra Suomi. Sebastian Aho našel hůl Walterri Hopponena, Lilie však nekapituloval.

36:06
    Máme tu další vyloučení, tentokrát na straně Finska. Joel Kiviranta (FIN) – 2 minuty – podražení.

35:17
    Fauloval Kristian Jensen (DEN) a dostává 5 minut + osobní trest do konce utkání. Finsko čeká pětiminutová přesilovka, nejdříve 4na3, následně klasicky 5na4.

35:17
    Ostrý zákrok po kterém zůstává na ledě ležet bezvládně jeden z finských hráčů. Na led je přivolán lékař!

33:15
    Přesilovka pro Finsko. Vyloučen Andres Krogsgaard (DEN) – 2 minuty – podražení.

29:10
    Hrubka v rozehrávce Dánska a pátý gól Finů! Ve správný moment byl na správném místě MIKKO RANTANEN a nejenže dává svůj třetí gól v zápase, ale zároveň skóruje v oslabení. Bez asistence.

27:35
    Dánsko si zahraje přesilovku. Faul ve středním pásmu udělal Joel Kiviranta (FIN) – 2 minuty – sekání.

24:36
    Finsko si rychle vrací tří brankové vedení. Juho Lammikko nahrál do volného prostoru na hůl SEBASTIANA MOBERGA, který uklidil přesnou střelou touš do klece. Asistence: Juho Lammikko.

21:16
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    A přichází trest. Dánsko z nenápadné akce snižuje na rozdíl dvou branek. JEPPE KORSGAARD vystřelil a Kahkonen jeho pokus neudržel a kapituloval. Asistence: Soeren Nielsen..

20:50
    Honkanen a Lamsa nyní ujížděli sami na brankáře. Ale možná i díky vysokému vedení situaci podcenili a nepovedlo se jim zakončit!

15:02
    Krásnou individuální akci předvedl kapitán Suomi Manu Honkanen. Ten prošel obranou jako nůž máslem a zuby si vylámal až na pozorném brankáři Dánska.

12:00
    Dánsko si zahraje přesilovou hru. Finové byli na ledě v šesti hráčích.

09:12
    Finsko přesilovou hru bleskově využívá a těsně před polovinou zápasu již vede o tři branky. Kombinaci na jeden dotek zakončil MIKKO RANTANEN a dává tak již svůj druhý gól v utkání. Asistence: Juho Lammikko, Sebastian Moberg.

08:01
    Máme tu první vyloučení zápasu. Anders Krogsgaard (DEN) – 2 minuty – hákování.

07:12
    Druhý gól Finska a opět z nenápadné akce! Obránce Jere Rouhianen vystřelil a MIKKO RANTANEN neměl problém dorazit touš do branky Dánska. Asistence: Jere Rouhiainen.

04:12
    První vážnější šance a hned branka. Finové sehráli dobře buly v útočném pásmu. Hopponen výborně zablokoval protihráče, ke kotouči se dostal SEBASTIAN AHO a z mezikruží poslal Suomi do vedení. Asistence: Antti Kalapudas.

Lukáš Majer

Branky a nahrávky: 22. Korsgaard (Nielsen) – 5. Aho (Kalapudas), 8. Rantanen (Rouhiainen), 10. Rantanen (Lammikko, Moberg), 25. Moberg (Lammikko), 30. Rantanen, 52. Kapanen (Honkanen)

Dánsko U18: Lilie (Seldrup) – Krogsgaard "C", Mieritz, Jensen Morten, Holmberg, Knudsen, Roennest – Jensen Markus "A", Grandal, Olsen – Nielsen, Jensen Kristian, Korsgaard – Eskildsen, Rasmussen, Christensen – Hoeg, Klussmann, Ruders – True. Trenér: Struzinsky Martin.
    Finsko U18: Kahkonen (Voutilainen) – Niku, Keskitalo "A", Sopanen, Moberg, Tuulola, Rouhiainen, Parikka – Honkanen "C", Kapanen, Kiviranta – Lamsa, Rantanen, Lammikko – Aho, Hopponen, Kalapudas – Makinen, Kauppinen, Makinen. Trenér: Urama Rauli.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Öhlund (SWE) – Ponomarjown (GER), Jamaguči (JPN)