Německo U18 – SR 18 1:4 (kon.) | Česko U18 – Dánsko U18 9:2 (kon.)
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
Pátek 18.04.2014, 15:00 • Imatra Spa Arena • Mistrovství světa do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Slováci mají za sebou duel proti Rusům, který dotáhli do prodloužení. I když pak inkasovali (konečný výsledek: 2:3p), část radosti jim zůstala. Bod proti favoritovi totiž čekal málokdo.

Klíčový duel však slovenskou osmnáctku čeká až teď. Proti Němcům musí zvítězit, jinak ji pravděpodobně čeká boj o udržení. Podobně jako na loňském šampionátu v Soči. Slováci tehdy podlehli Německu 3:6 a hráli o udržení proti Lotyšům.

Německo U18: Proske – Rogl, Kurz, Wissmann, Trinkberger, Quass, Schütz, Haase, Kaisler – Kircher, Eder, Kolb – Loibl, Wiederer, Kammerer – Koziol, Todam, Konopatzki – Edfelder, Daubner, Mayenschein.

Rozhodčí: Sergejev, Wehrli – Lazarev, Jamaguči.

00:01

00:32
    Německo právě vstřelilo branku!
    Slováci se sice do útočného pásma probili jako první, ale z protiútoku inkasovali. Až před Tomka, který nahradil Húsku, se dostal MANUEL WIEDERER, jenž se prosadil bekhendovou střelou. Asistence: Maximilian Kammerer.

01:40
    Pospíšil střílí při přechodu do útoční třetiny, ale velké nebezpečí z toho není.

02:45
    Tohle už vypadalo lépe. Milý se natahoval po odraženém puku před bránou a nakonec se k němu skutečně dostal. Jenže jeho rána neměla dostatečnou razanci. Proske kryje betonem.

03:01
    Milý to znovu zkouší, tentokrát z levé strany. Proske znovu pozorný.

03:34
    Slováci se snaží zamknout Němce v jejich obranném pásmu. Vcelku se jim to daří, ale nemají výraznější šance.

04:01
    Ferleťák bojuje v rohu, ale marně. Němci kotouč získávají a po delší době míří do útoku.

04:48
    Romančík si u mantinelu počkal na Todama a pořádně ho přimáčkl.

05:57
    Slováci teď mají problém s německým napadáním. Nedaří se jim rozehrát a posílají puk na zakázané uvolnění.

06:33
    Maier omylem rozehrál přímo na hokejku najíždějícího Němce. Ten ale puk nezpracoval.

07:10
    Slovákům vázne rozehrávka, kterou kazí nepřesné přihrávky.

07:54
    Quaas schytává za vlastní bránou tvrdý hit. Stačil ale rozehrát německý útok, který nakonec skončil ofsajdem.

08:30
    Hrušík dostal pěknou nahrávku do jízdy. Chvíli si zdálo, že ujede do nájezdu, ale Němec ho dostihl.

08:37
    Schutz míří na trestnou lavici.

08:50
    Přesilovku ale Slováci začínají hodně mizerně. Eder ujíždí do nájezdu, který ale Tomek brilantně zneškodňuje lapačkou.

10:01
    Halama na pravé straně doráží jednu ze slovenských střel. Proske kryje.

10:37
    Německo je kompletní.

11:20
    Hraje se poměrně dost tvrdě. Hráči se nebojí vytáhnout tvrdý hit kdekoliv na ledě.

12:10
    Útok Slováků končí střelou Maiera od modré čáry. Rána míří vedle.

12:25
    Teď Milý sice trefuje bránu, ale Proske bez problémů schovává kotouč do lapačky.

12:45
    Wiederer vyhazuje přes všechny čáry. Nápor Slovenska může pokračovat.

13:24
    Oba týmy v krátkém sledu ztratili puk ve středním pásmu.

14:05
    Proske přerušuje hru po střele Tatára od pravého mantinelu.

14:19
    Po delší době si na puk sahá i Tomek, který efektně nastavil lapačku proti ráně Kirchera z mezikruží.

14:59
    Moravčík vystihl chybnou rozehrávku Němců kousek od Proskeho, jenže jeho bekhendový pokus soupeř zblokoval.

15:59
    Němci urputně brání slovenské útoky. Teď se o tom přesvědčil Pospíšil, který po boji ztratil puk v rohu.

16:58
    Petráš si na modré říká o přihrávku, ale nedostává ji. Německo totiž vyhrálo souboj za Proskem a jde do útoku.

17:50
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Když německý útok skončil, vyřítili se přes modrou čáru soupeře Slováci, jejichž akci výbornou střelou zakončil JURAJ MILÝ. Za Proskem zazvonila tyčka, puk se však k jeho smůle odrazil do sítě. Bez asistence.

18:58
    Další hezká rána Slováků. Z pravé strany to zkusil Bondra. Proske musel zasáhnout vyrážečkou.

19:30
    Slováci pokračují v aktivitě. Proske nepřehlednou situaci před vlastní bránou radši vyřešil přerušením hry.

19:50
    Střelu Edera z pravého kruhu zblokovala slovenská obrana.

20:00

Slováci byli v prvním dějství mírně aktivnější ve střelbě (9:8) a častěji kontrolovali kotouč. Dlouho ale nesvedli odpovědět na úvodní trefu Německa. Povedlo se to až Milému, zatím nejaktivnějšímu hráči Slovenska.

20:01

20:33
    Eder kazí rozehrávku na červené čáře. Hra se přesouvá před Proskeho.

21:20
    Ferleťák se snažil projít před německou bránu, ale ve velké rychlosti mu puk utekl do rohu.

22:19
    Pospíšil s Bondrou se snažili využít pomalého střídání Němců. Čekali na útočné modré, jenže dostali přihrávku moc pozdě.

23:21
    Dlouhá hra bez přerušení nabízí zejména boj o střední pásmo.

23:45
    Daubner mohl projít před Tomka, ale na pravém kruhu spadl. Podle rozhodčích vlastní vinou.

24:15
    Kolb střílel z prava, ale Černák jeho pokus zblokoval.

25:03
    Moravčík chybně rozehrál, je z toho zakázané uvolnění.

25:34
    Wissmann je vyloučený za hákování.

25:47
    Černák dostal po buly kotouč na modrou, odkud tvrdě vypálil. Proske zasáhl lapačkou. Puk ale nejspíš stejně šel vedle.

26:09
    Videorozhodčí zkoumá nepřehlednou situaci po závaru před Proskem. Podle všeho z toho ale gól nebude.

26:09
    To se potvrdilo.

26:58
    Zbytek početní převaho Slováci vůbec nezvládají. Teď Němci dlouho drželi puk v útočné třetině.

27:34
    A slovenská přesilovka končí...

27:50
    Po ní se k zajímavé střele z levého kruhu dostal Ferleťák, Proske měl co dělat.

28:20
    Valent se snažil z rohu prokličkovat před bránu, ale přes tři Němce to opravdu nešlo.

28:32
    Kammerer zakončil rychlý výpad Německa střelou z pravého kruhu. Vypálil tvrdě, ale nepřesně.

29:10
    Další střela německého forvarda, tentokrát od modré čáry. Opět vedle.

29:21
    Slováci při německém tlaku sáhli po faulu. Fauloval Koch (podražení).

30:09
    Přesilovka Němců je hodně těžkopádná.

30:26
    Až teď se hráči v černých dresech dostali ke střele. Z pravé strany po křižné nahrávce pálil Kurz. Tomek připravený.

30:43
    Teď slovenský gólman musel zlikvidovat ránu Loibla od modré čáry.

31:21
    V závěru přesilovky obrovská šance pro Wissmanna, který střílel z brankoviště. Tomek ale Slováky podržel.

31:21
    Slovensko hraje v plném počtu.

32:10
    Klenko se natahoval po volném puku před Proskem, jenže se ho kvůli těsně bránícímu soupeři jen dotkl.

32:26
    Schutz fauloval (podražení), přesilovka pro Slováky.

33:05
    Německo vyhazuje.

33:28
    Černák navíc při protiútoku soupeře fauloval. Už třetí trest v řadě za podražení.

34:22
    Hra ve čtyřech na každé straně víc sedla Slovákům, kteří sehráli brilantní protiútok. Meliško sice měl problémy s kontrolou kotouče, ale nakonec ho dokázal poslal před bránu na RADOVANA BONDRU, jenž uspěl se střelou do horní části brány.

35:02
    Komplikace pro Slováky. Dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:28
    Němci si proti třem bránícím hráčům Slovenska nevytvořilo pořádnou šanci.

36:21
    Ve čtyřech se Slováci brání ještě lépe. Německo se nemůže usadit v útočné třetině.

36:59
    Střelu Trinkbergera od modré čáry zblokovala slovenská obrana.

37:02
    Po delší době už se hraje v pěti hráčích na každé straně.

38:18
    Oba týmy teď na obranné čáře Německa bojovali o kotouč u mantinelu snad půl minuty. Souboj vyhráli Slováci.

39:40
    Paločko hledal přihrávkou od pravého mantinelu někoho před bránou, ale nikdo tam nestál. Jen Němci.

40:00

Ve druhé třetině měli dost práce rozhodčí, kteří museli řešit řadu prohřešků. Dohromady sáhli k pěti vyloučením. Z rozkouskovanější hry více vytěžili Slováci, kteří se dostali do vedení. Nedá se ale říct, že by Němce výrazně přehrávali.

40:01

40:31
    Zmatená rozehrávka Slováků končí na zakázaném uvolnění.

40:50
    Tohle už bylo lepší. Milý se dostává k nahozenému puku.

41:05
    Akce nakonec končí nepřesnou střelou Jaroše od modré čáry.

42:01
    Quass vypálil od modré do závaru hráčů před bránou. Tomek měl co dělat, aby puk chytil. Moc toho totiž neviděl.

42:15
    Pospíšil hodně viditelně sekl projíždějícího Němce a míří na trestnou lavici.

42:30
    Střílenou nahrávku Rohla nikdo nezachytil.

43:01
    Jedovatá rána Edera z levého kruhu. Tomek vyráží do rohu.

43:48
    Moravčík vyhazuje přes všechny čáry.

44:10
    Wiederer zakončoval v pádu. A proto jeho pokus nebyl moc nebezpečný.

44:22
    Slováci kompletní.

44:38
    Pospíšil si vylepšil reputaci. Po návratu z trestné lavice projel až k Proskemu a poslal puk na druhou stranu, kde stál KRISTIÁN FARLEŤÁK. Německý gólman neměl šanci se včas přesunout. Asistence: Kristián Pospíšil.

46:10
    Němci se marně probíjejí k Tomkovi.

46:33
    Teď alespoň vybojovali vhazování v útočné třetině.

46:46
    Se střelou Pospíšila ze středního pásma nemohl mít Proske problém.

47:25
    Kaislerovi na modré čáře přeskakuje puk a Němci opět ztrácejí útočnou třetinu.

48:05
    Milý našel najetého Paločka v mezikruží, jenže ten bekhendem vypálil příliš slabě.

49:03
    Při pohledu na německé nepřesnosti se zdá, že Slováci mají k výhře hodně blízko.

49:17
    Proske vyráží Ferleťákovu nečekanou střelu z otočky.

50:03
    Rozehrávka Rogla v obranné třetině končí jen na slovenské holi. Německý bek ale vzápětí chybu napravuje.

Dnešní utkání sleduje 968 diváků.

51:46
    Slováci chtějí závěr zápasu odehrát takticky. Nikam se neženou a snaží se co nejvíc držet puk na svých holích.

53:36
    Většina německých střel končí v rohu za slovenskou brankou. To kvůli častým blokům.

54:10
    Farleťák mohl zase o něco srazit naděje Němců, jenže z pravého kruhu nastřelil jen tyčku.

55:32
    Petras se dral před slovenského obránce do úniku, ale chyběla mu rychlost.

56:04
    Asi poslední velká šance Němců něco se zápasem udělat. Hrušík jde na trestnou lavici za naražení na hrazení.

56:45
    Slováci vyhazují.

56:51
    A Kircher při následném útoku pálí nepřesně.

57:30
    Němci nemají šance. Nedokáží totiž Slováky přehrávat v soubojích.

57:53
    Další slovenské vyhození.

58:04
    Slováci hrají v plném počtu.

58:25
    A už zase ne. Moravčík jde na trestnou lavici za podražení.

58:44
    Tomek se zaskvěl. Zastavil kotouč vyrážečkou přímo na brankové čáře.

58:44
    Němci si berou oddechový čas. Budou hrát bez brankáře.

58:54
    Při buly ve středním pásmu se ale Proske vrací do brány.

59:33
    Loibl minul prázdnou bránu!

59:49
    A na druhé straně trefuje odkrytou klec MATĚJ PALOČKO. Asistence: Juraj Milý.

60:00

Slováci po boji porážejí Němce a mají velkou šanci zahrát si na mistrovství světa do 18 let čtvrtfinále.

Nejlepším hráčem na straně Německa byl vyhlášen kapitán Andreas Eder. Za Slováky to je taky kapitán: Erik Černák.

To je z Imatry vše. Hezký zbytek večera. (17:46:55)

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 1. Wiederer (Kammerer) – 18. Milý, 35. Bondra (Meliško), 45. Farleťák (Pospíšil), 60. Paločko (Milý)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Tomek – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Koch, Grman – Paločko, Milý, Sukeľ – Haľama, Ferleťák, Hrušík – Valent, Bondra, Pospíšil – Klenko, Petráš, Tatár.

Rozhodčí: Sergejev, Wehrli – Lazarev, Jamaguči