Česko U18 – Švýcarsko U18 4:2 (kon.) | Kanada U18 – Rusko U18 2:3 (0:1 po s.n.) | USA U18 – Finsko U18 4:3 (kon.)
Německo U18 – Švédsko U18 3:9 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
St. Louis Blues
Úterý 22.04.2014, 02:40 • United Center, Chicago • Play-off NHL

To je z mé strany již vše. Děkuji, že jste tento zápas sledovali spolu se mnou a u dalších hokejových onlajnů se někdy v budoucnu opět těším na počtenou! (05:27:52)

3. Michal Handzuš (CHI) 0+1

Máme za sebou třetí dějství této dramatické série. Z vítězství 2:0 se radují hokejisté Chicaga, kteří tak stav série snižují na 1:2 na zápasy. Vítězný gól vstřelil už v 5. minutě domácí kapitán Jonathan Toews. Pojistka pak přišla až 20 sekund před koncem duelu, kdy při power-play hostí skóroval do opuštěné klece Marcus Krüger. Obrovskou zásluhu na výhře Chicaga má brankář Corey Crawford, který Bluesmanům zneškodnil řadu velkých šancí.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:11, celkem – 25:34

Stav série – 1:2

60:00

59:40
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago dnes zvítězí, to už je jasné! Handzuš vybojoval ve středním pásmu kotouč a nahodil ho za branku. Tam byl jako první Saad, který klec objel a naservíroval puk MARCUSOVI KRÜGEROVI, jenž rozhoduje zápas. Asistence: Brandon Saad a Michal Handzuš.

59:20
    Důležitý zákrok Crawforda, který lapačkou vytěsnil ránu Pietrangela!

59:02
    Poslední minuta, branka St. Louis je prázdná!

58:36
    Smith ušetřil cenné sekundy za brankou Millera.

58:01
    Poslední dvě minuty.

57:41
    Blackhawks hrají velmi dobře takticky a v posledních minutách soupeře k ničemu nepouštějí.

56:45
    Mohlo být hotovo! Miller už jen ležel ve svém brankovišti, ale domácí nedokázali dostat kotouč do branky!

56:32
    Saad zavážel kotouč do pásma, ale před modrou čarou zabrzdil a jeho spoluhráč mu přejel. Postavení mimo hru.

56:04
    Signalizovaný ofsajd domácích, Chicago tak muselo vyklidit útočné pásmo.

55:34
    Miller musel přerušit hru po střele Smithe.

55:20
    Za zády hostující obrany číhal Bickell, přesné přihrávky se ale nedočkal.

54:57
    Domácí získali buly v útočném pásmu, což jim vyhovuje.

54:47
    Na výlet se vydal Jordan Leopold, ani on neprostřelil Crawforda.

54:40
    Pokračovat se bude po reklamní pauze. Dokáží Bluesmani v závěru duelu opět vyrovnat, nebo dnes Blackhawks vedení udrží?

54:40
    Z pravého kruhu střílel zápěstím Steen, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

54:14
    Ve třetí třetině vedou Blues na střely 10:4.

53:35
    Domácí se už pouze brání, své vedení však drží.

52:51
    Neujala se ani střela Shattenkirka.

52:13
    Cracknell nahazoval kotouč před branku, kde byl Lapierre. Crawford svou bližší tyčku uhájil.

51:30
    Hosté v ofsajdu. Reklamní přestávka.

50:57
    Hraje se poslední desetiminutovka třetí třetiny a Blackhawks stále drží vedení 1:0. Domácí dnes moc potřebují vyhrát.

50:08
    Polák střílel od modré, domácí zblokovali.

49:40
    Kotouč skončil na hráčské lavici Chicaga. Vhazuje se ve středním pásmu.

48:34
    Od modré vystřelil Oduya, Miller kotouč zastavil a přidržel.

48:06
    Blues už musí stále více myslet na útok. Čas se přeci jen začíná krátit.

47:31
    Na druhé straně zaměstnal Millera Hossa. Následuje reklamní přestávka.

47:21
    Hosté byli blízko vyrovnání! Bouwmeester nahrál mezi kruhy Porterovi, jehož střelu Crawford vyrazil pouze k Lapierrovi. Ten však nedokázal dostat kotouč do poloodkryté klece!

46:14
    nebezpečnou střelu Shattenkirka vykopl Crawford. Dorážet se ještě snažil Schwartz, ze vzduchu však nedokázal trefit kotouč.

45:31
    Zahrozila čtvrtá řada Blues. Po nahození Shattenkirka doráželi Cracknell a Porter, kotouč však končí pod Crawfordem.

45:15
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Millera.

44:33
    Rána Steena až na bránu neprošla a domácí jsou v plném počtu.

44:03
    Z pravého kruhu pálil Bouwmeester, Crawford byl na svém místě.

43:25
    Kotouč je až za Millerovou brankou. Hosté musí začít od začátku.

42:34
    Marcus Krüger je vyloučen a St. Louis si zahraje početní výhodu!

41:35
    Leddy namazal kotouč Tarasenkovi, který po přejetí modré čáry vypálil. Stejný hráč si pak dojel odražený puk, ael i jeho další pokus pokryl Crawford.

40:40
    Tohle bylo hodně nebezpečné! Po ráně Kana dorážel z bezprostřední blízosti Bickell. Naštěstí pro hosty trefil pouze položený beton Millera.

40:21
    Od levého mantinelu střílel Oduya, Miller vyrazil. Vyloučený Steen je zpět na ledě.

40:01

Na začátku třetí třetiny bude ještě 20 sekund sedět na trestné lavici Bluesman Alexander Steen.

Další třetina začne přibližně ve 4:35.

Ve druhé třetině se skóre nezměnilo a Chicago tak stále drží nejtěsnější vedení. Šance se nám přitom rodí na obou stranách, ale brankáři dnes předvádějí výborné zákroky. Blackhawks se v závěru periody nedokázali prosadit ani při dvojnásobné početní výhodě, a před třetí třetinou je tak stále vše otevřené.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:8, celkem – 18:23

40:00

39:21
    Keith našel mezi kruhy Hossu, který okamžitě vypálil. Miller ukázal výborný reflex a stačil zareagovat!

38:56
    Blues už jsou ve čtyřech!

38:37
    Hossova střela zablokována...

38:20
    A pozor! Alexander Steen zahákoval Hossu a je vyloučen. Domácí budou hrát 40 sekund dlouhou přesilovou hru 5 na 3!

38:10
    Hostům se podařilo vyhodit.

37:43
    Po nahrávce Keitha střílel z pravého kruhu Kane, vzdálenější tyčku minul.

37:08
    Blackhawks byli ke své nelibosti vykázáni do středního pásma.

36:57
    Hosté hráli v šesti, což pozornosti rozhodčích neuniklo. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Tarasenko.

36:46
    Dělovku Jackmana vyráží pozorný Crawford.

36:26
    Hossa nejprve v útočném pásmu získal kotouč, ale špatnou přihrávkou ho soupeři zase vrátil.

35:56
    Postavení mimo hru domácích.

35:51
    Od levého mantinelu střílel velmi tvrdě Toews, zaúřadovala Millerova lapačka.

34:58
    Schwartzova rána minula domácí klec. Poté se na modré dostal ke kotouči Polák a vypálil. Crawfordovi kotouč vypadl, ale rozhodčí již přerušili hru a veškeré vzrušení tak bylo zbytečné.

34:42
    Hokejisté Chicaga se vydali do přečíslení 3 na 2, ale zastavil je ofsajd.

34:34
    Individuálním průnikem se prezentoval Tarasenko. Ruský útočník však zakončoval už z hodně ostrého úhlu a Crawford si pro kotouč v klidu sáhl lapačkou. Následuje reklamní přestávka.

33:50
    Marián Hossa ze středního pásma nahodil puk na Millera a vybojoval buly v útočné třetině.

33:12
    Keith nahodil kotouč před brankoviště, kde číhal Toews. Kapitán domácích už byl příliš blízko Millerovi a těžko tak mohl procpat puk přes jeho precizní rozklek.

32:32
    Hosté nyní vybojovali buly v útočném pásmu.

31:53
    Smith hostující obranu překvapil zaseknutím do středu hřiště a rázem se ocitl před Millerem. Ten bekhendové zakončení útočníka Chicaga pokryl.

31:35
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Steen přistrčil puk Berglundovi, jehož střelu Crawford nachází v lapačce a stále tak drží čistý štít!

31:20

31:18
    Leddy si vyměnil kotouč s Rozsívalem a vypálil. Miller má puk ve své moci.

30:51
    Sobotka odpálil kotouč až za branku Blackhawks.

30:25
    Lapierre zavezl kotouč až za domácí branku, kde ho dlouho udržel proti trojici protihráčů.

29:57
    A následuje další vyhození Bluesmanů.

29:36
    Hosté ustáli závar po ráně Keitha a následně vyhodili.

29:20
    Roman Polák krosčekoval Saada a Blues tak jdou do dalšího oslabení.

28:10
    Domácí se znovu probojovali do pásma až v závěru své početní výhody. Hossova střela však Millera zaskočit nemohla.

28:28
    Hosté vyhazují a mohou vystřídat.

28:08
    Na modré napřáhl Patrick Sharp, Millera neprostřelil.

27:19
    Od modré vypálil Keith, Miller kotouč vytěsnil.

27:10
    Domácí si zahrají přesilovku. Maxim Lapierre přišpendlil na mantinel Brookbanka a podle rozhodčích již tento zákrok překročil povolenou hranici.

26:41
    Obrovská šance! Po zmatcích před brankou Blues se kotouče zmocnil Kane, z bezprostřední blízkosti však nedokázal přehodit položený Millerův beton!

26:11
    Z levého kruhu to zápěstím zkoušel Steen, trefil rameno domácího gólmana.

25:19
    Sharp tentokrát pálil z ostrého úhlu, Miller vyrazil.

24:53
    S pokusem Sharpa si poradil Miller. Hostující gólman kotouč přidržel a přerušil hru.

24:09
    Střela Tarasenka už prošla, Crawford ji má ale v lapačce.

23:59
    Sobotka si dělal prostor v útočném pásmu, jeho pokus byl ovšem zblokován.

23:04
    Brookbankovo nahození ze střední třetiny schoval v lapačce Miller.

21:56
    Porter dostal nahrávku do jízdy a řítil se prakticky sám na Crawforda. Jeho střelu však domácí gólman vyrazil.

21:39
    Hra přerušena poté, co Jackman se Sharpem posunuli Millerovu branku.

20:58
    Bouwmeester si najel až na hrot útoku, ale jeho bekhend nepředstavoval pro Crawforda větší problém.

20:17
    Domácí kompletní.

20:01

St. Louis bude v úvodu druhé periody dohrávat ještě 16 sekund z přesilové hry.

Další třetina začne přibližně ve 3:40.

Také úvodní dějství třetího duelu série přineslo parádní podívanou. Do zápasu lépe vstoupilo Chicago, které se již v 5. minutě ujalo vedení zásluhou přesné trefy kapitána Jonathana Toewse. Bluesmani poté přidali na aktivitě a ve zbytku třetiny byli lepším týmem. Zatím však narážejí na skvěle chytajícího Coreyho Crawforda, který Černé jestráby drží nad vodou.

Střely na branku v 1. třetině – 7:15

20:00

19:57
    Domácí vyhazují a do přestávky tak své vedení udrží.

19:40
    Steenova střela končí ve výstroji Crawforda. Ještě buly před domácí svatyní.

18:58
    Výborný Crawford. Domácí gólman vyrazil pumelici Shattenkirka a zneškodnil i dorážku Otta! Po přerušení odkulhal na střídačku Hjalmarsson, který obětavě zblokoval jeden ze střeleckých pokusů soupeře.

18:40
    Dvakrát pálil od modré Steen. První střelu vyrazil Crawford, druhá branku minula.

18:16
    Teď Bryan Bickell zahákoval Schwartze a hosté si zahrají druhou přesilovku.

17:59
    Bickell získal za brankou kotouč a předložil ho mezi kruhy Kanovi, který pálil těsně nad.

16:36
    Crawford se nedohodl s Keithem, který mu odehrál kotouč těsně před lapačkou a Steenovi chyběl kousek, aby dopravil kotouč do odkryté branky! Domácí měli štěstí.

16:15
    Pokračuje se ve hře.

16:07
    Jordan Leopold padl na led se zkrvaveným nosem a technická četa teď uklízí krev z ledové plochy.

15:46
    Přihrávku za obranu dostal Patrick Kane, který se řítil sám na branku. Jeho bekhendové zakončení však končí v lapačce Millera!

15:27
    Bickell dostal puk do jízdy a tvrdě vypálil na Millera. Hostující gólman vyráží.

14:55
    Podél levého mantinelu projel až do zakončení Patrick Kane, jeho ránu však zastavil pozorný Miller. Po jeho zákroku následuje komerční pauza.

14:36

14:30
    Z voleje pálil Leopold, Crawford krásně zakroutil lapačkou a drží v ní puk.

14:10
    Hossa vyvezl kotouč až na útočnou modrou, ale tam se dostal do postavení mimo hru.

13:31
    Do střelecké pozice si vyjel Schwartz, Crawford na místě.

13:11
    Handzuš vyhodil a Blues musí zakládat nový útok.

12:35
    Andrew Shaw je navíc vyloučen za nedovolené bránění Cracknella.

12:35
    Shaw přejel modrou čáru o něco dříve a tak byl pískán ofsajd také domácím.

12:17
    Hosté se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude až po reklamní přestávce.

12:12
    Nahození ze středního pásma Crawford zachytil a hned rozehrál na Leddyho.

11:29
    Rozsívalova střela byla tečována a Miller měl co dělat, aby kotouč vytěsnil mimo své tyče.

10:36
    Sobotka vyhrál buly na Tarasenka, jeho střelu vyrazil Crawford.

10:13
    Hraje se v obrovském tempu, ale to platilo i pro oba předchozí zápasy této skvělé série.

09:02
    Po střele Sobotky ještě dorážel Schwartz, ale neúspěšně. Blues nyní tlačí.

08:35
    Berglund se vytočil zpoza branky a pokusil se zasunout kotouč za Crawforda, který již po předchozím zákroku ležel. Puk však brankovou čáru nepřešel.

07:37
    Bickell vybojoval v útočném pásmu kotouč a nahrával ještě lépe postavenému Toewsovi. Tomu překazil zakončení vracející se Shattenkirk.

06:33
    Obrovská šance hostí! Tarasenko našel zpoza branky Sobotku, jehož střelu vytáhl Crawford hřbetem lapačky!

06:16
    Následuje reklamní přestávka.

06:16
    Po vhazování kotouč ukořistil Steen a z levého kruhu pálil na Crawforda. Puk zůstal ve výstroji dobře postaveného gólmana domácích.

06:13
    Brookbank nahazoval kotouč za hostující klec. Učinil tak však ještě před přejetím červené čáry a tak byl domácím odpískán icing.

05:42
    Po buly vypálil Bouwmeester, střela byla sražena za branku.

05:38
    Crawford raději přikryl a podržel kotouč, který se dokutálel před jeho brankoviště, vhazuje se v obranném pásmu Chicaga.

05:16
    V aréně je po gólu ještě větší rachot a Černí jestřábi s chutí útočí.

04:10
    Takovýhle začátek si domácí vysnili! Duncan Keith ve středním pásmu uvolnil JONATHANA TOEWSE, který přejel modrou čáru a vypálil. Svou střelu skryl chytře za bránícího hráče a Millerovi kotouč propadl mezi betony! Asistence: Duncan Keith a Sheldon Brookbank.

04:00
    Z levé strany pálil Alexander Steen, Crawford kotouč zachytil.

03:44
    Bluesmani se dopustili zakázaného uvolnění, hra se stěhuje před Millera.

03:27
    Shaw v rohu sestřelil Reavese a vybojoval tak pro domácí kotouč.

02:29
    V United Center panuje elektrizující atmosféra. Na tribunách to neustále vře.

01:39
    Schwartz projel do zajímavé pozice, ale do střely mu vložil hůl Oduya.

01:23
    Blackhawks zahájili utkání aktivně a drží se v útočném pásmu.

00:36
    První střelecký pokus si připsal Keith, obrana Blues však puk na Millera nepustila.

00:01

Nyní je již vše připraveno k zahájení zápasu. Pojďme na to!

Nyní zazní hymna Spojených států amerických.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Brookbank, Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Kane, Toews (C), Bickell – Versteeg, Shaw, Saad – Hossa, Handzuš, Sharp (A) – Smith, Krüger, Bollig. Trenér: Joel Quenneville

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo (A), Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman (A), Polák, Leopold – Steen (A), Ott, Morrow – Tarasenko, Sobotka, Schwartz – Reaves, Berglund, Oshie – Cracknell, Lapierre, Porter. Trenér: Ken Hitchcock

Rozhodčí: Jackson, O'Rourke – Pancich, Sharrers.

Chicago se bude muset tři zápasy obejít bez klíčového beka Brenta Brent Seabrooka, který obdržel distanc za zákrok na Backese z předchozího duelu. Kapitán Blues musel odstoupit ze hry a nenastoupí ani dnes.

Československá stopa

Michal Rozsíval (CHI) – 2 zápasy, 1 bod (1+0)
    Michal Handzuš (CHI) – 2 zápasy, 0 bodů
    Marián Hossa (CHI) – 2 zápasy, 0 bodů
    Vladimír Sobotka (STL) – 2 zápasy, 2 body (0+2)
    Roman Polák (STL) – 2 zápasy, 1 bod (0+1)

Průběh série
    Tato série je v prvním kole považována za nejkvalitnější. O druhém utkání dokonce odborníci říkají, že to bylo to nejlepší, co jsme mohli v letošní sezóně v hokeji vidět. Oba zápasy na ledě St. Louis měly podobný průběh, Bluesmani ještě těsně před koncem prohrávali 2:3, ale vždy dokázali srovnat a v prodloužení poté rozhodnout. V prvním případě vyrovnal v čase 58:15 Jaden Schwartz a čekání na rozhodující gól se protáhlo až do třetího prodloužení, kdy ve 101. minutě trefil vítězství pro Blues Alexander Steen. V sobotním druhém zápase, v němž skóroval i český obránce Blackhawks Michal Rozsíval, přišlo vyrovnání dokonce až 7 sekund před koncem. To se v dlouhé přesilovce, která byla ještě zesílena hrou bez brankáře, prosadil Vladimir Tarasenko. Vítězný zásah si pak v 6. minutě prodloužení připsal zadák Barret Jackman. Oba týmy se prezentují opravdu vynikajícím hokejem a stav 0:2 na zápasy je pro hokejisty Chicaga až krutý.

1. zápas: 18.04.14, St. Louis – Chicago 4:3 po prodl. (2:3, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 5. Cracknell (Lapierre, Porter), 16. Tarasenko (Shattenkirk, Jackman), 59. Schwartz (Roy), 101. Steen (Ott, Backes) – 12. Oduya (Saad, Toews), 15. Seabrook (Versteeg, Leddy), 19. Kane (Toews, Seabrook)

2. zápas: 19.04.14, St. Louis – Chicago 4:3 po prodl. (2:0, 0:1, 1:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 8. Porter (Leopold, Shattenkirk), 20. Shattenkirk (Sobotka, Schwartz), 60. Tarasenko (Pietrangelo, Shattenkirk), 66. Jackman (Polák, Sobotka) – 38. Keith (Versteeg, Seabrook), 45. Seabrook (Saad, Oduya), 47. Rozsíval (Saad)

Obhájci Stanley Cupu obsadili v nabité konkurenci na Západě až páté místo a hned v úvodním kole play-off tak musí čelit silnému St. Louis. Blackhawks v základní části nasbírali 107 bodů za 46 vítězství, 15 porážek v prodloužení či nájezdech a 21 proher po šedesáti minutách. Hokejisté Chicaga se prezentovali velice ofenzivním pojetím. Svým soupeřům nasázeli hned 267 branek a stali se tak nejproduktivnějším týmem soutěže. Také však 220 gólů inkasovali a v tomto směru patří mezi týmy, které bojují o Stanley Cup, spíše k tomu horšímu.

Nejproduktivnější hráči v play-off:
    Brent Seabrook – 4 body (2+2)
    Brandon Saad – 3 body (0+3)
    Johnny Oduya – 2 body (2+2)

Brankář:
    Corey Crawford – 2 zápasy, průměr 2.89, úspěšnost 90.36%

Bluesmani se v základní části zařadili k nejlepším týmům soutěže a tím i k největším aspirantům na zisk Stanley Cupu. Do play-off vstupovali ze čtvrtého místa tabulky Západní konference, když nasbírali 111 bodů. St. Louis se mohlo opřít o produktivní útok, o čemž svědčí 248 vstřelených branek, i kvalitní defenzivu – gólmani Blues inkasovali jen 191x.

Kevin Shattenkirk – 4 body (1+3)
    Vladimir Tarasenko – 2 body (2+0)
    Barret Jackman, Chris Potter a Jaden Schwartz – 2 body (1+1)

Brankář:
    Ryan Miller – 2 zápasy, průměr 2.20, úspěšnost 91.43%

Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího hokeje! Úvodní kolo play-off NHL je v plném proudu a já Vás provedu třetím utkáním série Západní konference mezi Chicagem Blackhawks a St. Louis Blues. Série se přesouvá do Chicaga za stavu 0:2 pro Bluesmany, což je pro Černé jestřáby velmi kruté. V obou zápasech v St. Louis totiž domácí srovnávali na 3:3 až v závěru řádné hrací doby a poté rozhodli v prodloužení. Hokejoví příznivci se mohou na dramatické okamžiky těšit i tentokrát. Oba předchozí duely byly mimořádně kvalitní a odborníci o této sérii dokonce mluví jako o předčasném finále konference.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:40.