Slovinsko – Ukrajina 5:3 (kon.) | Maďarsko – Rakousko 4:5 (po pr.) | Japonsko – J. Korea 4:2 (kon.)
Japonsko
4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Jižní Korea
Čtvrtek 24.04.2014, 12:30 • Goyang Ice Rink, Gojang, Korea • Mistrovství světa - I. A Divize

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (14:34:51)

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Japonsko: 26

Jižní Korea: 30

Vyhlášení nejlepších hráčů zápasu:

JAPONSKO: Hiroki UENO

JIŽNÍ KOREA: Kim HJUNG-ČOON.

Ač třetí třetinu ovládli hokejisté Jižní Koreje, které ji díky brankám Owena Swifta a Lee Don Kua vyhráli 2:0, na zvrat to již nestačilo a v konečném součtu vítězí Japonsko 4:2. Jihokorejci nepodali vůbec špatný výkon, byli aktivnější a často se dostávali do zakončení. Japonci naopak díky povedenému startu do zápasu více méně pouze kontrolovali průběh zápasu a nechali hrát soupeře, který dnes nevyužil spoustu dobrých šancí a ani z tohoto utkání body nezíská.

60:00

59:42
    Ne, utkání se již pouze dohrává, Japonsko dnes zvítězí!

59:20
    Vhazování po pravici Park Sung-čeha, Jihokorejci úspěšnější a mohou zaútočit.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:59
    Lee Don Ku nešťastně vyhazuje puk o mantinel a ten končí v hledišti, to je trest a Jižní Korea se opět bude muset bránit při vlastním oslabení.

58:38
    A akce Uena jim dává nyní za pravdu, protože jinak by to byl gól do prázdné branky.

58:20
    Jihokorejci si ani zatím netroufají na odvolání brankáře.

57:58
    A hned je z toho rychlý brejk, kdy z levé strany střílí Čho Min-ho, ale Fukufudži chytá.

57:49
    Jižní Korea v plném počtu.

57:37
    V závěru přesilové hry se přece jenom Japonci vydali do útočného pásma.

57:15
    Po návratu vyloučeného Michaela Owen Swifta bude zbývat do konce třetí třetiny něco málo přes dvě minuty.

56:55
    Japonci již neriskují, drží puk ve vlastním pásmu a čekají na chybu soupeře.

56:05
    Jihokorejci s pukem ve středním pásmu, nic jiného jim nic nezbývá, musí riskovat i ve čtyřech.

55:49
    Nyní se již konečně hra přerušuje, na trestnou lavici míří znovu Michael Owen Swift, tentokrát za podražení.

55:16
    A bude se znovu vylučovat v týmu Jižní Koreje, branka Japonska je prázdná, na ledě šestý hráč.

54:45
    Hokej se však hraje na góly a tam se stále daří více soupeři, Japonsko hájí dvoubrankový náskok.

54:25
    Ve statistice střel již Jižní Korea vede 29:25!

54:04

53:30
    Střelu od modré čáry Park Sung-če vyráží a obránci dokázali puk odehrát ze třetiny.

52:59
    Až nyní se Jihokorejci osvobozují a mohou prostřídat.

52:47
    Japonsko od úvodních vteřin v útočném pásmu.

52:04
    Navíc tam ale Michael Owen Swift fauloval, za krošček dostává dvouminutový trest a Japonsko si tak zahraje další přesilovou hru.

52:04
    Závar před japonskou brankou, Kim Won-Jung a Michael Owen Swift se tam snažili zakončit, ale puk se jim do branky dotlačit nepodařilo.

51:29
    A hráči v modrých dresech se opět, po ubráněném oslabení, tlačí před branku Japonska.

51:08
    Jižní Korea hraje v plném počtu.

51:05
    Tanaka v ofsajdu na útočné modré, Japonsko tuto přesilovou hru nevyužije.

50:39
    Dělovka Denise Akimota od modré, puk míří pouze vedle branky.

50:30
    Nyní jsou již Japonci v útočném pásmu.

50:15
    Jihokorejcům se opět podařilo vyhodit puk ze třetiny.

49:37
    Puk míří za branku Fukufudžiho, oba týmy střídají.

49:20
    Japonsko v přesilovkovém rozestavení.

49:07
    Vylučuje se, tentokrát si přesilovou hru zahrají Japonci, Park Woosang dostává dvouminutový trest za podražení.

48:51
    Michael Owen Swift se dokázal individuálně prosadit, sjel si z pravé strany před branku Japonska, kde ale nedokázal Fukufudžiho překonat.

48:27
    Nahozený puk na Fukufudžiho, ale Japonsko se osvobozuje.

47:26
    Vhazování ve středním pásmu, ještě jsou tam nějaké dohady se správným rozestavením hráčů. Již se vhodilo, Japonsko získává puk.

47:12
    Akimoto se z ničeho nic dostal ke střele z levé strany, trefil však pouze povyjetého Park Sung-čeha.

46:19
    Jihokorejci bojují doslova o každý puk, sledujeme spoustu soubojů, Japonci nyní těžko drží puk na svých hokejkách.

44:54
    Kim Won-Čung vybojoval puk v útočném pásmu a nakonec se Jihokorejci dostali do šance, ovšem puk končí pouze vedle branky Japonska.

44:22
    Nyní vypadá výsledek pro Jižní Koreu již mnohem přijatelněji, než hrozivých 0:4, dočkáme se ještě dramatického závěru?

43:26
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    LEE DON KU dostává puk na modrou čáru, odkud pálí z voleje a střelou nad vyrážečku překonává Fukufudžiho, další využitá přesilová hra Jihokorejců! Asistence: Brock Radunske a Kim Kisung.

43:09
    Opět se vylučuje, Mitamura (JPN) dostává dvouminutový trest za hákování, přesilová hra pro Jižní Koreu.

42:03
    Jihokorejcům první gól vlil krev do žil a jsou opět aktivnější.

41:15
    MICHAEL OWEN SWIFT si vyjel s pukem od zadního mantinelu před branku a střelou z pravé strany překonává Fukufudžiho, Jižní Korea dává první gól zápasu, využitá přesilová hra. Asistence: Kim Kisung.

40:54
    Kim Sangwook se vrací z trestné lavice, začíná přesilová hra Jižní Koreje.

40:25
    V úvodu třetí třetiny se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 14:00 hodin.

Ve druhé třetině, která právě skončila, se více do hry dostali hokejisté Jižní Koreje, ovšem ti ani jednu ze svých mnoha šancí nevyužili, a tak "trestali" Japonci. Ti si na další gól počkali až do poslední minuty druhé části, kdy se při dvojnásobné početní převaze trefil od modré Keller, který tak zatím stanovil konečné skóre po dvou třetinách.

40:00

39:46
    A už vidíme důvod, Takahaši fauluje ve středním pásmu a dostává dvouminutový trest za sekání, poměr sil na ledě se tak vyrovná.

39:46
    Poslední vteřiny druhé třetiny, ještě se hra přerušuje.

39:25
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    AARON KELLER pálí z voleje od modré čáry, po přihrávce Tanaky od branky soupeře, a puk končí v brance, využitá přesilová hra Japonska. Asistence: Go Tanaka a Takuma Kawaj.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Japonsko v přesilovkovém rozestavení.

38:54
    A pozor, kritická chvíle pro Jižní Koreu, která se bude po vyloučení Kim Sangwooka bránit pouze ve třech!

38:40
    A právě Jihokorejec Jon-Jun je vyloučen za krošček na dvě minuty, přesilová hra pro Japonsko.

38:40
    Obrovský závar před brankou Jižní Koreje, kde se několikrát na hranici brankovišti povaloval puk a nikdo ho nedokázal zasáhnout, až nakonec po něm skočil gólman Park Sung-če, ovšem ani pak akce neskončila, Tanaka tam byla Lee Jong-Junem natlačen na gólmana.

37:54
    Japonsko přečkalo i toto oslabení a již je v plném počtu.

37:47
    Ještě se bude vhazovat po pravici Fukufudžiho.

37:35
    A brání se úspěšně, Denis Akimoto vyhazuje puk přes všechny čáry.

37:22
    Jižní Korea opět v útočném pásmu, Japonci se brání.

36:47
    Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí vykazují hru ze třetiny Japonska, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

36:15
    Michael Owen Swift zavezl puk do třetiny soupeře, Jižní Korea v přesilovkovém rozestavení.

35:54
    Ale ne na dlouho, Hiroši Sato hákuje a dostává dvouminutový trest, přesilová hra pro Jižní Koreu.

35:41
    Lee Jong-čun neprošel přes bránícího hráče soupeře v útočném pásmu, hrají Japonci.

34:52
    Lee Joung-Čun spěchá za pukem do středního pásma, ovšem jeho spoluhráči odchází střídat.

34:13
    Jihokorejci mohou žehrat na množství nevyužitých šancí ve druhé třetině, skóre zápasu již mohlo být úplně jiné.

33:29
    Další vyložená šance Jihokorejců, před brankou dostává přihrávku Kim Won-Jung, který ale přestřeluje branku!

32:53
    Protiútok Jihokorejců, z pravé strany zakončuje Kim Kisung, který ale těsně míjí branku.

31:30
    Po delší dobře hra ve třetině Jižní Koreje, Janadori donutil Park Sung-čeho k zákroku, ten přerušuje hru.

30:54
    Kim Donghwan v dobré pozici, v mezikruží střílí, Fukufudži má zakrytý výhled, ale chtělo to trefit alespoň branku!

30:02
    Pomalu jsme se dostali do druhé poloviny dnešního utkání, ve druhé třetině zatím gól nepadl, blíže k němu měli hokejisté Jižní Koreje, ale ani z jedné šance se Jihokorejci neprosadili.

29:25
    Kudži v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

28:38
    Po úvodních minutách, kdy bylo Japonsko lepší, se nyní hra vyrovnala, více šancí si dokonce vytváří Jižní Korea!

27:39
    Snaghoon se natahuje před brankou Japonska po puku, ale nakonec na něho nedosáhl a Japonci odpalují puk ze třetiny.

25:55
    Vhazování po levici Fukufudžiho, úspěšnější Jihokorejci, který nyní kombinují v útočném pásmu.

25:39
    Kim Hjung-Čoon v útočném pásmu, ale z levé strany se nedostal k brance soupeře a Japonsko získává puk.

24:43
    Lee Don-Ku nahazuje puk na branku Japonska, ale nic z toho není, Jihokorejci se nedostávají do zakončení.

23:55
    Další střela na Fukufudžiho, Park Woosang pálí z levé strany, také tentokrát končí puk ve výstroji gólmana Japonska.

23:19
    Rychlý protiútok Jihokorejců, Čho Min-ho může zakončit z levé strany, ale spolehlivě chytající Fukufudži vyráží.

22:15
    Puk za brankou Park Sung-če, Japonsko tlačí od úvodních vteřin svého soupeře.

21:50
    Tak snad nyní, Joonhwan ale nepřesně přihrává ve středním pásmu a hrát může soupeř.

21:32
    Jihokorejci se zatím příliš nedostali do hry.

20:48
    Japonci drží puk za vlastní brankou a čekají na prostřídání obou týmů.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:15 hodin.

V první třetině se již nic nestane. Japonsko odchází do kabin s pohodlným náskokem 3:0 a je zřejmé, jakým směrem se dnešní zápas bude ubírat. Jižní Korea má velké problémy v útočné a hlavně v obranné fázi. S bruslením to není špatné, ale na lépe hrajícího soupeře to nestačí.

20:00

19:56
    Ještě se hra přerušuje pro icing Jihokorejců, hra se tak stěhuje před Fukufudžiho.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:48
    Japonsko již hraje v plném počtu.

18:18
    Až nyní se Japonsko osvobozuje a může prostřídat bránící čtveřici.

17:51
    Střela od modré míří vedle branky Fukufudžiho, Jižní Korea se drží v útočném pásmu.

17:23
    Puk ve středním pásmu, Japonci se zatím v pohodě brání.

16:48
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá Takuma Kawai na dvě minuty za úder ramenem. Jižní Korea si zahraje přesilovou hru.

16:44
    Nepřesná rozehrávka Japonska, puk končí ve středním pásmu.

15:55
    Nišiwaki Masahito proniká po levém křídle do zakončení, Sung-če Park jeho pokus chytá a přerušuje hru.

15:35
    Japonsko se nepouští do útoku, čeká na chyb soupeře.

13:10
    Jihokorejci nahazují puk do útočného pásma, ale nedostávají se do zakončení, Japonsko si zatím dobře hlídá prostor před vlastní brankou.

11:40
    Kim Sangwook v ofsajdu na útočné modré, rozhodčí nařizují vhazování ve středním pásmu.

11:08
    Japonci gólově zakončují rychlý brejk, kdy po pravé straně proniká Takuro Jamašita, přihrává na levou stranu, kde si najíždí HIROKI UENO, jenž přesnou střelou nad levé rameno překonává Sung-če Parka. Asistence: Takuro Jamašita a Takeši Saito.

10:32
    Masahito dobře napadá rozehrávku soupeře, Jihokorejci ale nakonec celou situaci ustáli a mohou rozehrát zpoza vlastní branky.

09:30
    Minho Čho převzal puk ve středním pásmu, ale po přechodu přes útočnou modrou o něho přichází.

09:14
    Protiútok Japonska končí neúspěchem, puk v rohu ve třetině soupeře.

06:35
    Hyung Joon Kim se dostal z pravé strany do zakončení, je před Fukufudžim, pálí, ale gólman Japonska chytá a přerušuje hru. Zatím nejpovedenější akce Jihokorejců.

05:32
    Od Woosanga Parka se puk odráží mimo ledovou plochu, nebude se vylučovat, sudí nařizují vhazování po pravici Fukufudžiho.

05:18
    Aaron Keller (JPN) čeká za vlastní brankou na dostřídání svého týmu.

04:56
    Střela Woosanga Parka nepřesná, puk míří vedle branky.

03:09
    A Japonští hokejisté dávají druhou branku, gólman Park zatím svůj tým příliš nepodržel, SEJDŽI TAKAHAŠI se prosazuje střelou z levé strany. Asistence: Takafumi Jamašita.

02:38
    Další nebezpečná akce Japonska, které kombinuje v útočném pásmu.

01:11
    Rychlý protiútok Japonska končí prvním gólem, HIROKI UENO najíždí z levé strany před Parka a přesným bekhendem dává první gól. Asistence: Šinja Janadori.

00:25
    První šance utkání, Jižní Korea ohrozila gólmana Fukufudžiho, ten střelu z levé strany chytá a přerušuje hru.

00:01

Japonsko: Fukufudži (Narisawa) – Akimoto, Jamašita, Sasaki, Janadori, Keller, Hašimoto, Sakata, Osawa – Nišiwaki, Obara, Takahaši – Saito, Ueno, Takuro Jamašita – Kawaj, Tanaka, Kudži – Sato, Mitamura, Takagi

Jižní Korea: Park Sung-če (Son Hoseung)- Don Ku-Lee, Oh Hjonho, Kim Woojoung, Kim Donghwan, Čang Čun-Il, Kim Joonhwan, Kim Hjunsoo – Kim Sangwook, Kim Kisung, Brock – Kim Won-Čung, Čho Min-ho, Owen Swift – Park Woosang, Šin Sanghoon, Lee Jong-čun – Ahn Hjunmin, Kim Hjung-Čoon, Lee Joung-Čun.

Vítejte u on-line přenosu utkání MS v ledním hokeji mužů 1. divize sk. A, v němž se utká JAPONSKO a JIŽNÍ KOREA.

Oba týmy mají za sebou na světovém šampionátu již tři zápasy, v nichž byli zatím úspěšnější hokejisté Japonska, kteří již dvakrát vyhráli a na svém kontě mají šest bodů. Pouze v zápase s Rakouskem se japonští hokejisté museli smířit s porážkou 1:4. Naopak, na svém kontě mají vítězství nad Slovinskem (2:1) a velmi cenný "skalp" Ukrajiny (3:2)! S touto bilancí se Japonsko zatím drží na průběžném druhém místě, právě za vedoucím Rakouskem, s nímž neuspělo ve vzájemném souboji.

Jihokorejci jsou na tom o poznání hůře, než jejich dnešní soupeř, když ze tří zápasů ani jednou neuspěli a bez bodu, navíc s hrozivým skóre 8:18 uzavírají pořadí šampionátu, jako jediní ještě neuspěli. Jižní Korea je pořadatelskou zemí, přesto ani podpora vlastních fans nepomáhá k lepším výsledkům. Paradoxně nejvyrovnanější utkání odehráli Jihokorejci se zatím vedoucím Rakouskem v posledním zápase, kdy již po devíti minutách vedli nad favoritem na postup 3:0. Nicméně pak přišel parádní obrat Rakušanů, kteří již v 15. minutě vedli o gól...

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 2. Ueno (Janadori), 4. Takahaši (Jamašita), 12. Ueno (Jamašita, Saito), 40. Keller (Tanaka, Kawaj) – 42. Swift (Kisung), 44. Lee Don Ku (Radunske, Kim Kisung)

Jižní Korea: Park Sung-če (Son Hoseung)- Lee Don Ku, Oh Hjonho, Kim Woojoung, Kim Donghwan, Čang Čun-Il, Kim Joonhwan, Kim Hjunsoo – Kim Sangwook, Kim Kisung, Brock – Kim Won-Čung, Čho Min-ho, Owen Swift – Park Woosang, Šin Sanghoon, Lee Jong-čun – Ahn Hjunmin, Kim Hjung-Čoon, Lee Joung-Čun

Rozhodčí: Brill (GER), Hribik (CZE) – Kaderli (SUI), Pešek (CZE)