3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 24.04.2014, 19:00 • 02 Aréna, Praha • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Reklama na hokej. I tak by se dala nazvat podívaná, kterou lvi naservírovali svým fanouškům v úterním zápase. Před rekordní návštěvou KHL předvedli, co znamená bojovat až do konce. Všichni přítomní se již připravovali na prodloužení, to ale rázně odmítl pouhých 24 vteřin před koncem Azevedo. A ve čtvrtek se mohou fanoušci těšit na obdobnou podívanou. V sázce je i tentokrát hodně.

Příjemný čtvrtek z Prahy! Dnes se v O2 Aréně chystá pokračování největší hokejové akce roku na území České republiky. Vyprodaný svatostánek uvidí čtvrtý finálový zápas play-off KHL mezi Lvem Praha a Metallurgem Magnitogorsk.

V Úterý se HC LEV Praha s Metallurgem střetli v rámci třetího finálového utkání. Pražský Lev bude dnes těžit především z bouřlivého prostředí, ve kterém v letošním play-off neztratil ještě ani jeden zápas. V O2 Aréně navíc zápas sledovalo rekordních 16 453 diváku. Zápas měl dramatický konec. Hosté v 59. minutě vyrovnali na 2:2, ale jen o několik desítek sekund ztrhl vedení ve prospěch pražského týmu hrdina Justin Azevedo, kterému se podařilo obrovitého Košečkina v bráně soupeře překonat v obou předešlých zápasech.

O zbraních Metallurgu Magnitogorsk se vědělo a mluvilo již dlouho. Kromě již zmíněného gólmana je klíčem k úspěchu ubránit první formaci. Trio Mozjakin – Zaripov – Kovář se v prvním zápase nedokázalo přes pevnou obranu Pražanů prosadit, ale ve druhém střetnutí už byli jako doma. Postarali se i o dvě branky v úterním utkání.

Jak se tedy lvi poperou s druhým domácím finále? Udrží své nervy a první lajnu soupeře na uzdě? Vše se dozvíme po sedmé hodině odpolední, kdy bude vhozeno úvodní buly.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Maenpaa, Ševc, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Azevedo, Novotný, Zackrisson – Sekáč, Vrána, Thornberg – Řepík, Kapanen, Ullstrom – Ridderwall, Cingel, Matai

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Malenkich, Malinovskij – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Kazionov, Potěchin, Pare – Kosov, Junkov, Platonov – Timkin, Brent, Osala.

00:01

00:45
    První se do akce tlačí domácí. Útok první formace však ovoce nepřinesl.

01:22
    Akce Metallurgu končí v lapačce Vehanena.

02:45
    Lev rychle střídá a na ledě je opět první formace. Novotný a spol obsadili útočné pásmo, ale Metallurg jejich kombinaci vytlačil ze třetiny.

03:57
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A máme tady rychlou úvodní branku, a to na straně hostů. JAROSLAV CHABAROV si udělal místo před Vehanenem a po skvělé přihrávce od Timkina zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jevgenij Timkin.

05:16
    Nechybělo mnoho a mohlo to být již 0:2. Hostující útočníci však zakončovali pouze do boční sítě.

06:26
    Další útok Metallurgu. Zaripov v přečíslení pálil do odkryté branky, skvěle se ale přemístil Vehanen a zabránil brance.

06:45
    Lev šel do rychlého protiútoku. Sekáč se však z blízka přes Košečkina neprosadil.

07:10
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Pražskému týmu vyšla rychlá akce. Pražané vyvezli puk do třetiny a pak tvrdým forčekinkem úřadoval Kapanen, který dostal kotouč k DAVIDU ULLSTROMOVI. Ten nikým neatakován neměl problém s dostáním puku za Košečkinova záda. Asistence: Niko Kapanen.

09:32
    Další velká šance. Vrána jel do přečíslení. Rozhodl se zakončit sám, ale Košečkina nepřekonal.

10:43
    Domácí se drží v útočné třetině. Na Košečkina však nevystřelili.

11:42
    Zaripov se chystal na výlet do útočné třetiny, ale pražská obrana mu vystavila velmi tvrdou stopku.

12:43
    Kazimov tvrdě střílel od modré. Vehanen vyrazil vyrážečkou.

14:41
    Hosté jsou nyní mírně aktivnější. Lev ale zatím dobře brání.

16:03
    Rychlé akce na obou stranách. Nejprve na jedné straně neuspěl Brent, poté ani domácí Kapanenova formace.

17:13
    Domácí otáčejí průběh zápasu na svoji stranu. Pražský tým má jednoho žolíka a je jím JUSTIN AZEVEDO. Mezi kruhy přibral přihrávku a zápěstím prostřelil Košečkina. Asistence: Patrik Zackrisson.

17:25
    Bude se vylučovat. Na dvě minuty za podražení si jde sednout Sekáč (LEV).

18:22
    Dobrá souhra hostů, která končí vyrovnávací brankou. Na konci krátkých rychlých přihrávek zakončoval VICTOR ANTIPIN do odkryté branky. Asistence: Sergej Mozjakin, Danis Zaripov.

20:00

Skončila první třetina čtvrtého zápasu finále KHL. V O2 Aréně jsme zatím byli svědky čtyř branek. Skóre otevřel již v osmé minutě Chabarov, když po dobré kombinace doklepával do odkryté branky. Podobnou branku, ale v přečíslení, vstřelil v závěru i Antipin. Za domácího Lva se prosadil v osmé minutě Ullstrom a především v osmnácté Azevedo. Pro kanadsko-portugalského útočníka to byla již pátá branka ve finále KHL.

20:01

20:25
    Azevedo se dral do zakončení, ale byl mu odpískán ofsajd.

21:07
    Lev zkoušel další útok, ale Němec neměl na modré komu nahrát.

21:57
    Nyní je u puku Metallurg. Hned se dostává před Vehanena.

22:10
    O'Byrne (LEV) dostává dvě minuty za sekání.

22:20
    Domácí se dostávají k puku. Lev se nakonec rozhodl o vyhození kotouče z obranného pásma.

22:48
    Mozjakin promeškal ideální čas ke střele, Metallurg je však stále je u puku.

23:20
    Na podruhé to Mozjakinovi vyšlo a vystřelil. Mimo.

23:38
    Lev vyhazuje.

25:09
    Kazionov (MET) dostává dvě minuty za podražení.

26:02
    Pražský Lev jde do vedení! Od na modré čáře napřáhl ke střele ONDŘEJ NĚMEC a puk si mezi betony brankáře Košečkina našel cestu až za brankovou čáru. Asistence: Justin Azevedo a Niko Kapanen.

27:09
    Němec (LEV) dostává dvě minuty za podražení. Šance pro hosty.

28:02
    Magnitogorsk je v tlaku, Osala zkoušel nahrávat před branku, ale domácí se nakonec osvobozují. Zakázané uvolnění.

29:11
    Lev zvládl ubránit oslabení po vyloučení Němce, který je již zpátky na ledě.

31:05
    Kovář dostal od Zaripova přihrávku do mezikruží a dostal se ke střele, ale Vehanen byl pozorný.

32:04
    Ševcovo nenápadné nahození nadělalo Košečkinovi potíže a puk pouze vyrazil před sebe, kde se však k dorážce nedostal nikdo z hráčů Lva.

32:24
    V O2 Areně panuje stejně jako v úterním zápase skvělá divácká atmosféra a diváci ženou Lvy kupředu.

32:31
    Nahození hostů Vehanen raději podržel v lapačce a přerušuje hru.

33:19
    Azevedo dostal parádní přihrávku přes půl hřiště, přejel přes modrou čáru a solidně vypálil nad beton Košečkina, který však jeho střelu chytá do lapačky.

33:50
    Kovář pálí od modré těsně mimo!

34:02
    Smolný okamžik pro pražského Lva! Mozjakin si najel s pukem za bránu, odkud následně přihrál VIKTORU ANTIPINOVI, který z pravého kruhu vypálil k tyči Vehanenovy brány a přestože si finský brankář Lva na lapačkou na puk sáhl, zapadl nakonec kotouč za jeho záda. Asistence: Sergej Mozjakin.

35:51
    Ullstrom si poradil s dvojicí bránících hráčů a poté přihrál Jaakolovi, jehož střelu však obrana zblokovala.

36:08
    Příležitost pro Lva! Malinovsky dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

36:38
    Azevedo přebíral kotouč až za modrou čárou a odpískaný ofsajd tak zastavuje útočnou akci Lva.

36:52
    Hosté dokázali vyvést kotouč do útočného pásma a našetřit tak cenné vteřinky.

37:21
    Maenpaa rozehrál napřesně a Magnitogorsk se opět osvobozuje. Lvu se zatím přesilová hra nedaří.

37:56
    Azevedovi nesedla střela a Lev následně ztratil útočné pásmo.

38:26
    Hosté se již v plném počtu dostali do přečíslení dva na jednoho, Mozjakin dostal přihrávku před poloodkrytou bránu, ale nedokázal puk dopravit mezi tři tyče!

39:24
    Magnitogorsk je stále v útočném pásmu. Hosté jsou po přesilovce Lva aktivnějším týmem.

39:57
    Tři sekundy před koncem druhé části povolili hráči trochu průchod svým emocím, když v brankovišti Vehanena došlo po odpískání k menší potyčce. Vše se však očividně obejde bez vylučování.

40:00

Ještě po skončení druhé třetiny se Brent trochu pošťuchoval se Zackrissonem, ale ani tentokrát to nevedlo k žádné větší bitce a oba hráči již odjíždějí směrem k šatnám.

Druhá třetina 4. finále KHL je za námi. Na každé straně jsme viděli jeden gól, když nejprve ve 27. minutě poslal Lva do vedení přesilovkovou ranou od modré Ondřej Němec. O osm minut později se poté o vyrovnávací branku Magnitogorsku postaral Viktor Antipin, který prostřelil Vehanena po Mozjakinově přihrávce zpoza branky. I po druhé dvacetiminutovce je tedy stav nerozhodný a třetí třetina nám tak rozhodně nabízí napínavou podívanou. Třetí třetina by měla začít přibližně v 19:43.

40:01

40:38
    Tak tohle byla parádní individuální akce od Mozjakina! Ruský útočník převzal kotouč na vlastní polovině, odkud vyrazil dopředu, postupně projel podél mantinelu kolem trojice hráčů Lva a z ostrého úhlu poslal puk mezi nohama Maenpaaho přímo na hůl DANISE ZARIPOVA, který pohodlně zakončil do zcela odkryté branky. Hosté se tak hned zkraje třetí části dostávají do vedení. Asistence: Sergej Mozjakin.

42:19
    Matai našel zpoza brány zcela volného Nakládala, kterého však vychytal výborným zákrokem Košečkin!

42:54
    Novotný si najel s pukem do mezikruží, odkud se pokusil bekhendem trefit mezeru mezi betonem a lapačkou Košečkina, ten však stihl zareagovat a kotouč lapil.

43:18
    Po vzájemné potyčce odcházejí za hrubost na trestnou lavici Zackrisson a Birjukov.

43:37
    Ondřej Němec oslabuje svůj tým a Lev se bude bránit ve třech proti čtyrem! Český obránce dostává menší trest za držení hole.

44:07
    Hosté využívají přesilovou hru a poprvé v zápase jde jeden ze soupeřů do dvougólového vedení! Perfektní přesilovkovou souhru teď předvedla první formace Magnitogorsku a DANIS ZARIPOV dokázal po Mozjakinově přihrávce překonat ležícího Vehanena. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.

44:07
    Kari Jalonen si vyžádal oddechový čas.

45:18
    Oba týmy jsou v plném počtu.

46:13
    Němec se z pozice obránce vydal na útočný výlet, ale za hostující brankou ho o puk připravil Těreščenko.

46:27
    Kapanenova razantní střela končí v lapačce Košečkina.

46:51
    Osala převzal puk v ofsajdu a hra se tak přesouvá do středního pásma.

47:27
    Thornberg zavezl puk do útočného pásma a následně vypálil, jeho rána však mířila mimo.

47:41
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se vrací zpátky před Košečkina.

48:13
    Thornberg si vysloužil ovace za povedený hit na Mozjakina a halou se posléze začalo rozléhat "hoši bojovat". O2 Arena ještě žene Lvy kupředu.

49:11
    Lev je více na puku, ale hosté zatím pražský tým nepouštějí do svého pásma.

49:56
    Teď se Lvu na chvíli podařilo usadit před Košečkinem, ale nakonec z toho neresultovala žádná střela a u puku jsou již hosté.

50:41
    Oystrickova rána mířila pouze do nohy hostujícího Brenta.

50:59
    Lev si teď dobrým pohybem v útočném pásmu vybojoval přesilovou hru! Platonov vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

51:22
    Sekáčovu přihrávku na Oystricka vystihl Junkov, který se posléze řítil do nebezpečného brejku, ale nakonec nedokázal zakončit.

52:15
    Na hráčích Lva je znát nervozita. Nepřesnou přihrávkou se domácí opět připravili o pásmo.

52:59
    Lev opět ztrácí útočné pásmo a vyloučený Platonov se vrací na led.

53:34
    Kovář přihrál na kruh Mozjakinovi, který bez rozpaků vypálil, ale rána šla mimo.

54:37
    Lvi se snaží tlačit dopředu, ale čas se jim krátí a hosté zatím dobře boří jejich rozehrávku.

55:11
    Hlasatel právě oznámil nový rekord KHL! Dnešní utkání sleduje 17073 diváků!

55:18
    Kazionov dostává menší trest za hákování! Možná poslední velká příležitost pro Lva!

56:12
    Lev se však zatím opět v přesilovce trápí a hosté už dvakrát vyvezli kotouč ven ze svého pásma.

56:44
    Lev to zkouší silou, ale Němcovu i Thornbergovu střelu zblokovali obětaví obránci hostů. Tohle muselo bolet!

57:09
    Devět sekund bude hrát Lev v pěti proti třem! Těreščenko si odsedí 2+2 minuty za vysokou hůl.

57:18
    Lev vyhrál vhazování, ale Kazionov už je zpátky na ledě.

57:41
    Vehanen je venku z branky! Lev hraje v šesti proti čtyrem!

57:47
    Po přerušení hry se Vehanen vrátil do brány.

57:57
    Hosté vyhráli buly a Brent vyhodil kotouč na bránu, kde naštěstí stál Vehanen.

58:27
    Lvu se teď nedařil přechod do útočného pásma a Vehanen musí zůstat ve své brance. Čas se domácím krátí a navíc se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.

58:40
    Zaváhání Kapanena, který za sebou nechal puk při přechodu přes modrou čáru. Lvu je odpískán ofsajd a hra je vykázána do středního pásma.

58:48
    Lev už je v šesti v útočném pásmu!

58:55
    Birjukov srazil kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Košečkinem a Vehanen je stále na střídačce.

59:11
    Azevedovi utekl kotouč do středního pásma.

59:32
    Lvu se nedaří dostat ke střele.

59:43
    Oystrickova rána sražena do ochranné sítě a vhazovat se bude u Košečkina. Lvu však už zbývá pouhých 17 sekund na vstřelení dvou gólů.

59:55
    Azevedo pálil nejprve jen do Košečkina a následně z druhé příležitosti minul hostující branku.

60:00

Lev sice nedokázal vyhrát zápas, ale fanoušci teď alespoň tleskají Ryanovi O'Byrneovi, který shodil rukavice a pustil se do pěstního souboje s Oskarem Osalou. Zkušený Kanaďan měl proti Finovi jasně navrch a Osala se poroučel k ledu.

Na ledě se po skončení zápasu odehrálo ještě pár dalších potyček, ale níže zmíněná bitka byla jednoznačně nejvýraznější ze všech. Hráči však už nyní odcházejí do šaten.

V O2 Areně je tedy dobojováno! Lev Praha si mohl v dnešním zápase vybojovat mečbol, ale Magnitogorsk dnes předvedl lepší výkon než v úterním utkání a po výhře 5:3 ruský tým srovnává stav finálové série na 2:2. Je tedy jisté, že pražská O2 Arena uvidí ještě jeden finálový souboj. Kdo do něho půjde s možností zisku trofeje, se dozvíme v sobotu, kdy je na plánu 5. finále v Magnitogorsku.

To je ode mě z dnešního zápasu vše. Děkuji vám za pozornost a zase u nějakého dalšího online přenosu na shledanou.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 8. Ullstrom (Kapanen), 18. Azevedo (Zackrisson), 27. Němec (Azevedo, Kapanen) – 4. Chabarov (Timkin), 19. Antipin (Mozjakin, Zaripov), 35. Antipin (Mozjakin), 41. Zaripov (Mozjakin), 45. Zaripov (Mozjakin, Kovář)

Diváci: 17 073