3:7 (2:2)
FK Chrudim
Úterý 29.04.2014, 20:30 • SH Eden • Play-off Futsal ligy

Já se s vámi z Edenu loučím a přeji dobrou noc. (22:38:08)

Benago bojovalo, dokázalo díky gólu tři vteřiny před koncem dostat Chrudim do prodloužení. Zbytečné ztráty na vlastní půli je však nakonec stály šanci na výhru nad Erapackem. Chrudimští třemi góly ve třech minutách během prvního prodloužení utkání rozhodly a v příším utkání na domácí palubovce budou moct postoupit do finále.

49:44
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Zbytečná ztráta Šnídla na půlce a MATĚJ SLOVÁČEK přes celé hřiště přidává sedmý gól Chrudimi.

49:26
    Douglas mohl z brejku zvýšit, Vahala udržel tříbrankový rozdíl.

49:10
    Je vidět, že oba týmy už se s výsledkem smířili, nasazení znatelně pokleslo.

46:55
    Střela Sasáka z dálky letěla jen těsně kolem pravého horního rohu chrudimské branky.

45:40
    Žďánský se musel akrobatickým skokem vytáhnout i proti další Ježdíkově střele.

45:20
    Ježdík si teď vybojoval velkou šanci, na Žďánského zkoušel kličku, ale nepochodil.

Naopak fanoušci Chrudimi už slaví blížící se druhé semifinálové vítězství.

První poločas prodloužení skončil.

44:43
    Vahala se sice nadále vytahuje na půli Chrudimi, na Benago už je ovšem vidět jistá rezignace a zklamání.

43:32
    LUKÁŠ REŠETÁR to však krásným obloučkem opět potrestává. Sám kapitán Erapacku si tímto gólem připsal hattrick.

43:20
    Benago ovšem ve hře v pěti pokračuje.

43:00
    Lištván zůstal v bráně i na vlastní rozehrávku, ta se domácím nepovedla a povoláním útočník už na následnou střelu MAXE neměl nárok.

42:45
    Benago opět v pěti hráčích do pole.

41:16
    Chybu Benaga v rozehrávce potrestává LUKÁŠ REŠETÁR přesnou křížnou střelou k levé tyči a dnes potřetí jde Chrudim do vedení.

40:51
    Vše je v pořádku a opět se hraje.

40:50
    Domácí pořadatelé mají problémy s časomírou, utkání je přerušeno a čeká se na opětné nastavení.

40:32
    První šanci měl na kopačce Rešetár, ale Vahala byl úspěšnější.

40:05
    Lištván začal první prodloužení zbytečně nepřesnou rozehrávkou do autu. Benago se tak opět bude bránit.

41
    Začal první poločas prodloužení.

Mimochodem, střelec vyrovnávající branky, Maroš Sasák se na hřišti objevil až právě na exekuci pokutového kopu.

Erapack se hodně zlobí na rozhodčího, příliš platné jim to ovšem není, po neskutečně napínavém závěru utkání se bude 2. semifinále prodlužovat.

Druhý poločas skončil.

39:57
    Benago Praha právě vstřelilo branku!
    To je neuvěřitelné! MAROŠ SASÁK penaltu proměnil a v Edenu se bude prodlužovat!

39:56
    Šnídl na vlastní půli vybojoval šestým faulem Erapacku devítimetrový pokutový kop.

39:45
    Šnídl mířil do pravého horní rohu, ale bránu minul.

39:44
    Zároveň pátý akumulovaný faul Erapacku.

39:44
    Douglas hodně nešetrně sestřelil Štveráka. Přímý kop a asi poslední šance Benaga na vyrovnání.

38:57
    Šnídl teď zbytečně ztratil míč a Rešetár po následném protiútoku trefil tyče.

38:11
    Domácím se ovšem nedaří dostat do zakončení a čas jim nemilosrdně utíká.

37:00
    Vahalu pro změnu v ofenzivě Benaga nahrazuje s odlišným dresem Lištván.

35:14
    Oddechový čas i pro Benago.

24:48
    Chrudim ve snaze držet míč oblékla do brankářského dresu Felipe, který se vytáhl do útoku.

34:35
    Šnídl následně tvrdě fauloval a vidí žlutou kartu. Chrudim si vzala oddechový čas, uvidíme, co na více jako posledních pět minut vymyslí.

34:33
    Domácím se teď povedla pěkná akce, Šnídlovu střelu ale na poslední chvíli Douglas srazil.

33:29
    O útočnou hru se teď snaží Benago, nicméně jde jim ti hůře než jejich soupeřům v uplynulém průběhu zápasu.

31:16
    Domácí pochopitelně zvýšili aktivitu, ke dvěma střela se dostal Lištván, obě ale skončili na obraně Erapacku.

30:48
    Felipeho tvrdou střelu z dálky zblokoval jeho spoluhráče Slováček.

30:05
    Po zisku míče to teď průnikem přes celé hřiště zkusil Vahala, Žďánský musel nohou zasáhnout.

29:16
    Lištván šikovně nastřelil míč na bránu Chrudimi a Štverákova teč skončila jen těsně vedle levé tyče.

26:43
    Chrudim využívá dvouminutovou přesilovku. Na levé straně dostal hodně prostoru LUKÁŠ REŠETÁR a přesnou placírkou posílá Erapack zpět do vedení.

25:55
    Douglas z následného přímého kopu i za přispění lehké Vahalovy teče trefil břevno.

25:51
    Marcel Rodek jako poslední hráč nedovoleně zastavil Maxe a za zmaření jasné gólové šance je vyloučen.

25:23
    Slováček prudkým míčem z rohu našel volného Rešetára, ale ten nedokázal zakončit přesně.

24:05
    Chrudim už domácí nenapadá tak aktivně jako v první půle, i tak ovšem mají domácí s přechodem do útoku problémy.

23:28
    Teď pro změnu hned dvojitá šance Erapacku, Vahala však vychytal Douglase i dorážejícího Slováčka.

22:06
    Obrovská šance Chrudimi, která šla na dva obránce se třemi útočníky. Douglas dokonce připravil Maxovi pozici před odkrytou bránou, chrudimský střelec ale míč netrefil čistě, a poslal ho jen do boční sítě.

21:01
    Stejně si vedl i domácí Rodek.

20:42
    První zakončení druhé půle si připsal chrudimský Douglas, ale pálil nad.

21

Po prvním poločase je skóre pro bojující Benago nadějné 2:2. Výbornou obranou se jim daří omezovat zakončení technicky i kondičně lepší Chrudimi, která měla přesto více šancí. Po brance Šnídla ovšem vedli domácí, nicméně po zásluhou Maxe a Douglase se podařilo Erapacku skóre otočit. Marcel Rodek, který chyboval při druhém gólu hostí, potom ovšem dokázal srovnat.

18:47
    Vahala společně s obranou tentokráte na roh vytlačili střelu Maxe.

18:32
    Mareš se opět ocitl sám před Vahalou, domácího brankáře se rychlou kličkou zbavil, na brankové čáře mu ale radost zkazil Brahimi.

18:05
    Po dalším faulu Chrudimi si hosté začínají výrazně stěžovat na rozhodčího, varován byl Mareš.

17:48
    Mareš z autu našel před bránou Rešetára,jeho zakončení se podařilo srazit Ježdíkovi na rohy.

17:13
    Neuvěřitelné množství prostoru teď před Vahalou dostal Michal Mareš, domácí brankář ho ovšem výborně ustál a zakončení vyrazil.

17:02
    Rodkovu ránu ale nohou srazil Žďánský.

17:01
    Štverák udržel míč a vybojoval pro Benago přímý kop ze zajímavé pozice.

16:38
    Douglas to teď zkusil z dálky, ale bránu vůbec netrefil.

16:08
    Benago brání nesmírně obětavě, hráči Chrudimi se do zakončení dostávají jen velmi složitě.

14:32
    MARCEL RODEK ale následně napravil své předchozí zaváhání, prošel mezi obránci Chrudimi a pravou nohou srovnává na 2:2!

14:10
    Nic ovšem domácí hráči nevymysleli, z rohu nebyla ani střela.

14:04
    Po dvanácti vteřinách hry si time-out bere i Benago, které po pauze čeká rozehrávka rohového kopu.

13:59
    Následně rozehrávaný aut ale přinesl jen zblokovanou střelu Maxe.

13:52
    Erapack si bere oddechový čas.

13:29
    Obrovská chyba Rodka, který rozehrál přímo na nohu FELIPEHO a dostává poprvé v zápase do vedení Chrudim.

12:18
    Na druhé straně dostal při zakončení nezvykle hodně prostoru Štverák, jenže Žďánský výborně proti jeho střele bodlem zasáhl.

12:10
    Douglasova rána se mezi tři tyče Vahalovy branky nevešla.

11:13
    Benago si následně připsalo již pátý akumulovaný faul a necelých devět minut tak bude muset bránit s hrozbou devítimetrového pokutového kopu.

11:05
    Na druhé straně přerušil únik Mareše faulem Ježdík, Douglas se samotným faulovaným ale následný přímý kop poslali jen do zdi.

11:01
    Rodek si poradil hned se třemi obránci soupeře, čtvrtý na něj ovšem byl moc a k zakončení se vůbec nedostal.

10:02
    Chrudim držela míč tak dlouho, až dostal na středu hřiště prostor Douglas, včas ale vyběhl Vahala a domácí podržel.

8:33
    Střílený centr Rešetára musel těsně před Maxem vyrážet Vahala.

8:17
    Stejně tak si vedla i domácí obrana proti pokusu Maxe.

7:30
    Na druhé straně to dvakrát chvíli po sobě zkoušel Rodek, obrana Chrudimi ale pokusy na bránu Žďánského nepustila.

6:38
    Nádhernou akci teď předvedla Chrudim! Po přesné narážce Felipeho byl na středu brány volný Max, Vahalu přehodil, domácím ovšem pomohlo břevno.

5:22
    Chrudim nadále drží míč, Benago se k ohrožení branky svého soupeře dostalo jen zásluhou průniku Vahaly z vlastní půle. Domácí brankář ale mířil mimo.

4:27
    Pěkná klička Rešetára na střed, po zbavení Ježdíka ovšem Vahalu překonat nedokázal a z dorážky přestřelil.

4:08
    Radost Benaga příliš dlouho nevydržela. Po rohu Douglase se střelou k levé tyči prosazuje MAX a vyrovnává na 1:1.

3:35
    Hned po rozehrávce se ke střele dostal Max a trefil tyč!

3:26
    JIŘÍ JEŽDÍK teď ovšem na půlce odebral míč brankáři Žďánskému a do odkryté brány lehce otevírá skóre.

3:17
    S míčem hrají především hosté, kteří navíc vysokým presingem dělají Benagu problémy se rozehrávkou.

2:17
    Michal Mareš rozehrál na Douglase, ale jeho pokus zablokoval Rodek.

2:14
    Max dostal přesnou přihrávku za obranu od Douglase, už se chystal do střele, ale zfauloval ho Brahmi.

0:49
    Za obranu Erapacku se dostal Brahimi, na Žďánského ale svou kličkou nevyzrál.

1

FC Benago Praha: Vahala (Bezstarosti) – Simitiči (C), Šnídl, Ježdík, Lištván, Brahimi, Rodek, Štverák, Váňa, Dvořák, Sasák

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský – Max, Douglas, Rešetár, Felipe, Mareš, Koudelka, Chmelík, Slováček, Mareš

Rozhodčí: Černý – Trlida, Milner.

Benago, které si ve čtvrtfinále poradilo s Kladnem, tak dnes může jen překvapit a věřit, že se mu minimálně podaří vynutit si čtvrtý zápas série.

Benago ovšem nemůže spoléhat na domácí prostředí tak, jak by si samo přálo. Nejenže celou sezonu jsou návštěvy v Edenu spíše bídné, ERA-PACK navíc z vršovické haly má dostatek zkušeností. Své domácí utkání tu totiž hraje i Slavie, se kterou si Chrudim poradila ve čtvrtfinále. A v druhém utkání série tu sešívaným nadělila osm gólů.

ERA-PACK v prvním zápase také potvrdil pozici favorita, když porazil na domácí palubovce svého soupeře 5:2. Nicméně Benago věří, že právě dnes dokáže Chrudim porazit poprvé v sezoně. Předešlé utkání totiž vždy skončily vítězstvím českého futsalového suveréna posledních let. Ve druhém kole vyhrál ERA-PACK v Praze 5:3, uspěl i doma v Chrudimi a o prvním utkání semifinálové série již řeč byla.

V úterý večer se v pražském Edenu odehraje druhé utkání semifinálové série play-off Chance futsal ligy mezi domácím Benagem a favorizovanou Chrudimí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Ondřej Voska

Branky: 3. Ježdík, 14. Rodek, 39. Sasák (pen.) – 4. Max (Douglas), 13. Felipe, 26. Rešetár (Douglas), 41. Rešetár, 43. Max, 43. Rešetár, 49. Slováček

Karty:   34. Šnídl (BNP) – 39. Douglas (CHR)   25. Rodek (BNP)

FK Chrudim: Žďánský (Ton, Olinha) – Max, Douglas, Rešetár, Felipe, Mareš Michal II, Koudelka, Chmelík, Slováček, Mareš Michal

Rozhodčí: Černý – Trlida, Milner