Štěpánek – Arguello 3:2 (kon.) | Lacko – Federer 0:3 (kon.)
3
6 6 6
sk Neděle 25.05.2014, 12:38French Open - muži - Roland Garros (antuka)

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších prenosoch z druhého grandslamu sezóny Roland Garros. (14:07:48)

Lukáš Lacko tak ani na tohtoročnom Roland Garros neprelomil prekliatie prvého kola a s turnajom sa lúči. Treba však podotknúť, že Roger Federer mu nedal ani najmenšiu šancu a v pohodlne potvrdil rolu veľkého favorita. V druhom kole Švajčiar narazí na lepšieho z dvojice Elias – Schwartzman.

Koniec zápasu

2:6
    A je dobojované! Roger Federer zakončil tento zápas víťazným forhendom do rohu kurtu a tak po setoch 6:2, 6:4 a 6:2 vyradil Lukáša Lacka za 1 hodinu a 26 minút a podľa očakávania postúpil do druhého kola.

0-40
    Následne má Federer po ese už tri mečboly!

0-30
    Dôrazné bekhendy Federera vyústili v ľahký volej na sieti.

0-15
    Servis na víťazstvo začal Federer úspešným podaním na telo Lacka.

2:5
    Lukáš Lacko zahral podanie von z kurtu a znížil stav tretieho setu na 2:5, Federer teraz pôjde servovať na víťazstvo.

A-40
    Tentokrát skúsil Slovák skrátenie z bekhendu a má ďalší gembol.

40-40
    Jednoručný bekhend Lacka neprekonal sieť a gem stále pokračuje.

A-40
    Výhoda Lacko.

40-40
    Lukáš ešte nedovolil radosť svojho skúsenejšieho súpera. Zhoda.

30-40
    Federer získava prvý mečbol!

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

15-30
    Švajčiar dokázal odpovedať svojim tlakom vo výmene.

15-15
    Lacko sympaticky bojuje a doťahuje na 15:15.

0-15
    Koniec zápasu sa pravdepodobne veľmi rýchlo blíži.

1:5
    Roger Federer potvrdil čistou hrou druhý brejk v treťom sete a za stavu 1:5 bude Lacko servovať na udržanie sa na Roland Garros.

0-40
    Federer má k dispozícii tri gemboly.

0-30
    Lacko sa zatiaľ ani pri tomto podaní súpera nevie dostať do výmeny.

0-15
    Potvrdzovanie brejku začal Roger podaním von z kurtu.

1:4
    Roger Federer berie už druhé podanie Lukáša Lacka v tomto sete a je veľmi blízko k postupu do druhého kola. 1:4.

30-40
    Brejkbol pre švajčiarskeho tenistu!

30-30
    Federer dokázal rýchlo dorovnať na 30:30.

30-15
    Následne sa priamym fiftínom ujal vedenia 30:15.

15-15
    Teraz predviedol krásny úder z forhendu a dorovnal na 15:15.

0-15
    Lacko nezačína svoj servis podľa predstáv.

1:3
    A nakoniec čistou hrou Roger Federer podržal výhodu jedného brejku. 1:3.

0-40
    Federer sa dopracoval k trom gembolom.

0-30
    Teraz po prechode na sieť donútil Lacka spraviť z bekhendu chybu.

0-15
    Švajčiar zahájil servis esom.

1:2
    Lukáš Lacko znižuje stav tretieho setu čistou hrou na 1:2.

40-0
    Lacko má k dispozícii tri gemboly.

30-0
    Federer to neskúšal na riterne zle, ale napokon mu jeho úmysel nevyšiel.

15-0
    Lacko začína cez druhé podanie svoj servis ziskom fiftínu.

0:2
    Roger Federer predošle zaváhanie napravil veľmi dobrým servisom von z kurtu a potvrdil zisk brejku. 0:2.

30-40
    Hneď na to sa Federer dopustil vôbec prvej dvojchyby.

15-40
    Piešťanský rodák predsa len dokázal znížiť a zabránil čistej hre.

0-40
    Tri gebolové príležitosti pre Federera.

0-30
    Teraz sa oprel o prvé podanie a je to 0:30.

0-15
    Federer na sieti predviedol skutočne krásny volej a Lacko nemal šancu zareagovať.

0:1
    Tretie dvojchyba Lacka v jednej hre prináša Rogerovi Federerovi zisk prvého brejku. 0:1.

40-A
    Lackov forhend dopadol za základnú čiaru a bude čeliť tretiemu brejkbolu.

40-40
    Ten však Švajčiar tesne nepremenil a po chybe je tu ďalšia zhoda.

40-A
    Federer má po ďalšej dvojchybe Lacka brejkbol.

40-40
    Ale tento gem sa rozhodne až cez zhodu.

40-30
    Slovák má k dispozícii gembol.

30-30
    Lackovi nevyšiel stopvolej a tak ho Federer pomerne ľahko obhodil z forhendu.

30-15
    Lacko si pomáha priamym bodom z podania.

15-15
    Avšak vzápätí sa dopustil Slovák dvojchyby a je to 15:15.

15-0
    V treťom sete začína na podaní Lukáš Lacko, Federerov ritern končí v aute.

4:6
    Druhý setbol už Roger Federer po nepresnom bekhende Lacka premenil a druhý set získal pomerom 4:6.

15-40
    Ten prvý ešte nevyužíva, keďže pod tlakom posiela forhend len do siete.

0-40
    Krížny winner z forhendu prináša švajčiarskemu tenistovi tri setboly!

0-30
    Vzápätí už Federer nič nenechal na náhodu a uspel po prvom podaní.

0-15
    Cez druhé podanie začína Federer tento servis podľa predstáv.

4:5
    Lukáš Lacko zvládol servis o záchranu a tak Roger Federer za stavu 4:5 servovať na zisk druhého setu.

A-40

40-40
    Zhoda. Federerov úder sa od pásky odrazil až do autu.

30-40
    Ale po riterne súpera bude musieť čeliť prvému setbolu!

30-30
    Túto dvojchybu dokázal Lacko odčiniť svojou aktívnou hrou vo výmene.

15-30
    Dvojchyba slovenského tenistu posúva Federera do vedenia 15:30.

15-15
    Po razantnom bekhende Lacko po čiare spravil Federer vynútenú chybu.

0-15
    Lacko poslal loptičku z obojručného bekhendu len za základnú čiaru.

3:5
    Roger Federer napokon aj z pomoci Lacka, ktorý chyboval z bekhendu ukončil ôsmy gem a Lacko bude servovať na udržanie sa v druhom sete za stavu 3:5.

15-40
    Čistá hra to ale nebude, Lacko ešte zabojoval a znížil na 15:40.

0-40
    Švajčiar sa bez problémov dopracoval k trom gembolom.

0-30
    Následne pridal víťazný krížny úder z forhendu do protipohybu Lacka.

0-15
    Federer odštartoval ôsmu hru esom.

3:4
    Lukáš Lacko sa stále drží pozadu len o jeden brejk, keď znížil stav druhého setu na 3:4.

A-40

40-40
    Zhoda. Lacko sa oprel o kvalitné prvé podanie.

30-40
    Agresívny forhend Lacka končí len na sieti a je u brejkbol pre Federera.

30-30
    Federer zo záklonu posiela svoj forhend len do autu.

15-30
    Teraz mu ale nevyšiel dobre zamýšľaný bekhend po čiare.

15-15
    Lukáš zapracoval na servise a je to po 15.

0-15
    Švajčiar začína úspešne aj pri servise slovenského tenistu, ktorý spravil nevynútenú chybu.

2:4
    Čistou hrou si Roger Federer podržal svoj servis a rovnako tak výhodu brejku. 2:4.

0-40
    Federer sa veľmi rýchlo dopracoval k trom gembolom.

0-30
    Hneď na to prišlo opäť nekompromisné prvé podanie a stav 0:30.

0-15
    Federer začal na servise výborným podaním von z kurtu.

2:3
    Lukáš Lacko znižuje stav druhého setu na 2:3, ale stále zaostáva o jeden brejk.

A-40
    Veľmi dobre myslené skrátenie Federera nakoniec zastavila sieť. Výhoda Lacko.

40-40
    Lacko ho odvracia priamy fiftínom z podania.

30-40
    Roger sa dostáva k prvému brejkbolu v tejto hre.

30-30
    Na sieti Federer neuspel a je to po 30 na oboch stranách.

15-30
    Federer veľmi dôrazne riternuje a núti robiť Lacka chyby.

15-15
    Teraz dokázal svoju chybu napraviť a je to 15:15.

0-15
    Lacko nezačal svoj servis úspešne a vôbec mu nefunguje prvé podanie.

1:3
    Roger Federer bez problémov potvrdil brejk z predošlej hry a ujíma sa vedenia 1:3.

15-40
    Dva gemboly pre švajčiarského tenistu Federera.

15-30
    Následne pridal ďalší excelentný servis a ide do vedenia 15:30.

15-15
    Federer odpovedá esom a je to 15:15.

15-0
    Náš tenista začal pri podaní svetovej štvorky nádejne a dostal sa do vedenia.

1:2
    Lacko zvolil dobrý smer, ale nepresný úder a tak mu Roger Federer odskakuje na rozdiel jedného brejku. 1:2.

40-A
    Federer sa dostáva k druhému brejkbolu v tomto geme.

40-40
    Zhoda.

30-40
    Lackov krížny forhend bol príliš dlhý a je to brejkbol pre Federera.

30-30
    Slovák kontruje kvalitným servisom a je to po 30 na oboch stranách.

15-30
    Roger si nabehol na sieť a tvrdým smečom získal dôležitý fiftín.

15-15
    Teraz mu už úmysel vyšiel a je to po 15 na oboch stranách.

15-0
    Dobre to svojim riternom Federer myslel, ale napokon neuspel.

1:1
    Roger Federer odpovedá rovnako čistou hrou a vyrovnal na 1:1.

0-40

0-30
    Hneď na to pridáva priamy bod z podania.

0-15
    Svoj prvý servis druhého setu začína Federer presným úderom a Lacko vrátil loptičku do autu.

1:0
    Lukáš Lacko vstupuje do druhého setu výborne a to prvou čistou hrou. 1:0.

40-0

30-0
    Vo výmene sa dopustil Federer nevynútenej chyby.

15-0
    V druhom sete začína Lacko kvalitným servisom a dostáva sa do vedenia 15:0.

2:6
    A už prvý premieňa! Lukáš zahral svoj bekhend len do siete a tak Roger Federer víťazí v prvom sete pomerom 6:2.

15-40
    Ďalší winner po čiare v podaní Federera a dva setboly!

15-30
    Teraz mu vyšlo prvé podanie a vedie 15:30.

15-15
    Avšak odpoveď prišla veľmi rýchlo a Federer sa predviedol víťazným bekhendom po čiare.

15-0
    Lacko bol v hĺbke kurtu a Federer sa z bekhendu dopustil ľahkej chyby.

2:5
    Žiaľ, Lacko nezvládol nábeh na sieť a následný volej a tak Roger Federer berie jeho druhé podanie v prvom sete. 2:5.

15-40
    Švajčiar sa pomerne rýchlo dostáva k dvom brejkbolom!

15-30
    Federer však po vzore svojho trénera Edberga často nabieha na sieť a to mu prináša ľahké fiftíny.

15-15
    Po priamym fiftíne z podania Lacko dorovnal na 15:15.

0-15
    Na príjme začína Federer krásne ukrytým stopbalom.

2:4
    Napriek tomu Roger Federer väčšie problémy nepripustil a potvrdil brejk z predošlej hry. 2:4.

30-40
    Tentokrát nábeh Švajčiarovi nevyšiel a Lacko ho príkladne obhodil.

15-40
    Čistá hra to nebude, Lacko znižuje po kvalitnom riterne.

0-40
    Nábehový volej Federer zvládol nad očakávania a má tri gemboly.

0-30
    Dôrazný tlak z forhendu v podaní Rogera donútila Lacka zahrať loptičku do autu.

0-15
    Potvrdzovanie brejku začína Federer esom.

2:3
    Lacko nezvládol na sieti skrátenie hry a Roger Federer tak premieňa svoj prvý brejkbol. 2:3.

30-40
    Krásnym krížnym forhendom sa Federer dostáva ku prvému brejkbolu v tomto zápase!

30-30
    Náš tenista si pomáha priamym bodom z podania a je to po 30.

15-30
    Až teraz prišlo zníženie z Lackovej rakety na 15:30.

0-30
    Teraz bol vo výmene opäť istejší skúsený Federer a vedie už 0:30.

0-15
    Slovák nezačína na svojom servise úspešne a Federer sa teší z fiftínu po víťaznom forhende.

2:2
    Roger Federer nepripustil problémy a vyrovnal na 2:2.

15-40
    Dva gemboly pre švajčiarského tenistu.

15-30
    Švajčiar musel opäť hrať cez druhé podanie, ale loptička mala výbornú rotáciu.

15-15
    Lacko skvelým lobom zahnal Federera až na základnú čiaru a potom si na sieti počkal na loptičku, ktorú volejom perfektne umiestnil.

0-15
    Federer uspel priamym bodom z druhého podania.

2:1
    Lukáš Lacko si podržal aj svoj druhý servis tohto zápasu a vedie 2:1. Nasleduje krátka prestávka.

40-30
    Lacko sa dostáva ku prvému gembolu v tretej hre.

30-30
    Spoza základnej čiary spravil Lacko z forhendu nevynútenú chybu a je to po 30 na oboch stranách.

30-15
    Následne prešiel po servise na sieť a tam Lacko bekhendovým volejom ukončil výmenu.

15-15
    Svoje zaváhanie napravil priamy bodom z prvého podania.

0-15
    Na druhom podaní nezačal Lacko rovnako úspešne a prehráva 0:15.

1:1
    Roger Federer vyrovnáva stav prvého setu na 1:1 vďaka čistej hre.

0-40
    Ľahký bolej na sieti prináša Federerovi tri gemboly.

0-30
    Následne si Švajčiar pomáha prvým esom a je to 0:30.

0-15
    Federer začína na svojom servise tvrdým prvým podaním a je to 0:15.

1:0
    Lukáš Lacko si dokázala podržať svoj prvý servis tohto náročného zápasu. 1:0.

40-30
    Slovák sa dostáva ku gembolu, keď už po tretíkrát v rade nedopustil výmenu.

30-30
    A po ďalšom dôraznom servise je to po 30 na oboch stranách.

15-30
    Lacko znižuje na 15:30 kvalitným prvým servisom von z kurtu.

0-30
    Federer si pripisuje aj druhý fiftín, keď jeho ritern nedokázal Lacko odohrať.

0-15
    V prvej výmene bol úspešnejší Federer, ktorý sa mohol radovať po nevynútenej chybe Lacka z bekhendu.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Obaja tenisti už prichádzajú na kurt Philippa Chatriera a nasleduje krátka rozcvička.

Príjemné nedeľné popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného mužského tenisu. Vo francúzskom Paríži dnešným dňom začína druhý grandslam tohtoročnej tenisovej sezóny Roland Garros. Už v prvom kole náš tenista narazí na hráča, ktorý patrí k favoritom an celkové víťazstvo. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať duelom 1.kola, kde Lukáš Lacko vyzve už legendárneho švajčiarskeho tenistu Rogera Federera. Pôjde o druhý vzájomný zápas týchto tenistov, v tom prvom ešte v roku 2011 vyhral Švajčiar na Australian Open v troch setoch 6:1, 6:1 a 6:3. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:30 na kurte Philippe Chatriera.

Lukáš Lacko

26-ročný slovenský tenista je aktuálne na 88.mieste svetového rebríčka ATP, najvyššie bol na 44.mieste. Na tomto antukovom grandslame sa predstaví už po siedmy krát. Najďalej sa dostal v roku 2010 a to do 2.kola. Jeho tohtosezónna bilancia je 22 víťazstiev a 14 prehier. Na antuke však bude pre Lukáša vôbec prvý zápas v tejto sezóne, keďže namiesto turnajov v Európe uprednostnil menšie ázijské turnaje kategórie Challenger. V Šen-čene postúpil do finále, kde prehral s Mullerom 6:7 a 3:6, potom ho ten istý hráč vyradil na turnaji v Tajpei po troch setoch 6:4, 3:6 a 6:4. Lacko neuspel proti Luxemburčanovi ani do tretine a v Ginčeone prehral v dvoch setoch 5:7 a 3:6. Naposledy sa predstavil na turnaji v juhokórejskom Busane, kde pre zranenie skrečoval zápas s Jungom v koncovke tretieho setu za stavu 3:6, 7:6 a 5:1 pre domáceho tenistu. Podarí sa dnes slovenskému reprezentantovi potrápiť nasadenú štvorku turnaja?

Už 32-ročný švajčiarsky tenista je aktuálne na 4.mieste svetového rebríčka ATP, najvyššie bol na prvej priečke. Na profesionálnom okruhu pôsobí od roku 1998 odkedy vyhral neuveriteľných 17 grandslamových titulov. Na Roland Garros štartuje už po 15-krát. V roku 2009 sa tešil z víťazstva, keď prerušil hegemóniu Rafaela Nadala. Okrem tohto prvenstva sa predstavil štyrikrát vo finále. Minulý rok skončil vo štvrťfinále na rakete Tsongu. Jeho tohtosezónna bilancia je 28 víťazstiev a 6 prehier. Na antuke odohral Federer kvôli blížiacemu sa pôrodu svojej manželky Mirky len dva turnaje. V Monte Carle sa dostal cez Štěpánka, Rosola, Tsongu a Djokoviča až do finále, kde v troch setoch podľahol svoju krajanovi Wawrinkovi 4:6, 7:6 a 6:2. Potom odvolal svoju účasť v Madride a naposledy v Ríme už po narodení druhých dvojičiek vypadol v druhom kole s Chardym 1:6, 6:3 a 7:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.