Watsonová – Strýcová 2:0 (kon.) | Hercogová – Čepelová 2:0 (kon.)
Rybáriková – Radwańská 1:1; 3:0; 0-0 (skreč) | Koukalová – Torro-Florová 0:2 (kon.)
Melzerová – Vandewegheová 0:2 (kon.) | Šafářová – Minellaová 2:0 (kon.)
Polona Hercogová
2
6 6
Jana Čepelová
0
2 3
sk Úterý 27.05.2014, 13:06French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

To je pre túto chvíľu odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa pri prenose zo zápasu Magdalény Rybárikovej. (14:24:58)

Koniec zápasu

6:3
    A žiaľ, ten premieňa, čiže je dobojované. Polona Hercogová bez väčších problémov zdolala Janu Čepelovú po setoch 6:2 a 6:3 a tak postupuje do druhého kola.

40-30
    Hercogová sa dostáva ku prvému mečbolu!

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Hercogová sa dostáva do vedenia 30:15 a už len dva fiftíny ju delia od víťazstva.

15-15
    Vzápätí svoje zaváhanie napravila a dorovnala na 15:15.

15-0
    Čepelová nezačala servis o udržanie dobre, keď sa dopustila nevynútenej chyby.

5:3
    Slovinka Hercogová bez väčších problémov dokázala podržať svoj servis a tak ju už len jeden gem delí od postupu do druhého kola.

40-30
    Gembol pre Polonu Hercogovú.

30-30

30-15
    Čepelová znižuje na 30:15 a vykresala tak nádej na zisk tohto gemu.

30-0
    Po dlhšej výmene sa tešila opäť Hercogová, ktorá vedie už 30:0.

15-0
    Na servise je v tomto prípade Hercogová a začala ho podľa svojich predstáv.

4:3
    Jana Čepelová nepripustila zhodu a svoj servis podržala, čím znížila na 4:3.

30-40
    Prvý gembol už Hercogová dokázala odvrátiť.

15-40
    Dva gembolové príležitosti pre Čepelovú.

15-30
    Čepelová teraz nedala súperke šancu svojim kvalitným prvým podaním.

15-15
    Jej súperka zo Slovinska však dokázala dorovnať na 15:15.

0-15
    Slovenka vstúpila do siedmej hry druhého setu úspešne.

4:2
    Polona Hercogová čistou hrou podržala svoj servis výhodu jedného brejku. 4:2.

40-0
    Tri gemboly pre Hercogovú a šanca na čistú hru.

30-0
    Čepelová sa na tomto príjme zatiaľ nevie dostať do hry.

15-0
    Hercogová začína na servise ziskom fiftínu.

3:2
    Jana Čepelová si napriek problémom podržala prvý servis tohto setu a znížila na 3:2.

40-A
    Výhoda Hercogová.

40-40
    Ten je už však minulosťou, keďže Hercogová dotiahla na zhodu.

30-40
    Naša reprezentantka má k dispozícii gembol.

30-30

15-30
    Slovenka vzápätí opäť putuje do vedenia po nevynútenej chybe súperky.

15-15
    Hercogová dorovnáva na 15:15.

0-15
    Čepelová zahájila piaty gem druhého setu priamym bodom z podania.

3:1
    Polona Hercogová premieňa prvý gembol tejto hry a potvrdzuje tak brejk z predošlej hry. 3:1.

A-40

40-40
    Ďalšia zhoda.

40-A
    Druhý brejkbol pre Čepelovú v tomto geme.

40-40
    Lenže Košičanka nie je v tomto smere efektívna a tak gem pokračuje zhodou.

30-40
    Slovenka Čepelová má k dispozícii opäť brejkbolovú príležitosť!

30-30

30-15
    Hercogová získava po krátkej výmene ďalší fiftín a vedenie 30:15.

15-15
    Čepelová veľmi rýchlo odpovedá a je to 15:15.

15-0
    Potvrdzovanie brejku začala Hercogová dôrazným prvým podaním.

2:1
    To je škoda. Polona Hercogová premieňa svoj brejkbol a opäť berie servis našej tenistky. 2:1.

A-40
    A teraz sa Slovinka dostáva ku brejkbolu.

40-40
    Ďalšia zhoda, Hercogová sa ešte šance na brejk nevzdáva.

30-15
    Hercogová je pri servise našej tenistky nepríjemná a získava vedenie 30:15.

15-15
    Chybu napravila kvalitným prvým podaním a je to 15:15.

15-0
    Ale na servise nezačala ani v tomto prípade úspešne.

1:1
    Tak sa to podarilo! Jana Čepelová berie späť stratené podanie z prvej hry druhého setu a je späť v hre o tento druhý set. 1:1.

30-40
    Prvý brejkbol je už minulosťou.

15-40
    Čepelová má k dispozícii dva brejkboly!

15-30
    Slovinka predsa len znižuje priamym bodom z prvého podania.

0-30
    Po druhom podaní Hercogovej sa dokázala Slovenka opäť presadiť a vyzerá to nádejne.

0-15
    Na príjme už musí Čepelová dať do toho všetko a začína tak víťazným úderom.

1:0
    Žiaľ, Polona Hercogová berie prvý servis Čepelovej v druhom sete a nevyzerá to pre našu tenistku dobre. 1:0.

40-15
    Hercogová má k dispozícii dva brejkboly!

30-15
    Slovinka sa po krátkej výmene dostala blízko ku brejkbolom.

15-15
    Našťastie sa jej rýchlo podarilo dorovnať na 15:15.

15-0
    Do druhého setu však Čepelová nevstupuje na svoj servis dobre.

0:0
    Slovenka nezachytila úvod setu a potom sa to s ňou viezlo. V druhom sete sa bude musieť viac koncentrovať na svoje podanie.

6:2
    Druhý však už nie a tak je prvý set za nami. Polona Hercogová v ňom zdolala Janu Čepelovú pomerom 6:2.

40-30
    Prvý setbol už Čepelová dokázala odvrátiť.

40-15
    Prvé dva setboly má k dispozícii Hercogová.

30-15
    Čepelová chce tomu zabrániť a tak znižuje na 30:15.

30-0
    Slovinka je len dva fiftíny od zisku prvého setu.

15-0
    Teraz už Hercogová servuje na víťazstvo v prvom sete a začala podľa predstáv.

5:2
    Slovenská tenistka Čepelová zvládla servis na udržanie a znížila na 5:2.

15-40
    Dva gemboly pre Janu Čepelovú.

15-30
    Priamy fiftín z prvého podania dostal Čepelovú do vedenia 15:30.

15-15
    Ale Hercogová rýchlo odpovedá víťazným riternom.

0-15
    Naša tenistka začína úspešne.

5:1
    Slovinka Polona Hercogová stále drží výhodu dvoch brejkov a Čepelová pôjde servovať na udržanie sa v sete.

40-30
    Gembol pre slovinskú tenistku.

30-30

30-15
    Slovenka dokázala znížiť na 30:15.

30-0
    Hercogová sa snaží na svoj servis maximálne koncentrovať.

15-0
    Loptu získava Hercogová.

4:1
    Jana Čepelová jej ale viac nedovolila a konečne získala prvý gem tohto zápasu.

30-40
    Slovinka úspešne odvrátila prvý gembol.

15-40

15-30
    Vzápätí naša mladá tenistka putuje do vedenia 15:30.

15-15
    Jej súperka je správne motivovaná a dorovnáva na 15:15.

0-15
    Čepelová po tretí krát servuje a už si zaváhanie nemôže dovoliť.

4:0
    Polona Hercogová to nakoniec zvládla a po veľkej bitke získala štvrtý gem, čím potvrdila druhý brejk.

A-40
    Po dlhom čase sa dostáva Hercogová k možnosti ukončiť túto hru.

40-40

40-A
    Ale bude mať aj šiestu príležitosť brejkbolu.

40-40
    Neuveriteľné! Naša reprezentantka nepremieňa ani túto šancu.

40-A
    Bojovnosť jej prináša piaty brejkbol!

40-40
    Toto je veľmi dôležitý gem pre ďalší priebeh zápasu, Čepelová to vie a tak sa nevzdáva.

A-40

40-40
    Ani tento brejkbol Čepelová nepremieňa.

40-A
    Slovenka má k dispozícii už štvrtý brejkbol!

40-40
    I tretí brejkbol dokázala Hercogová odvrátiť.

40-A
    Výhoda a brejkbol Čepelová.

40-40

40-A
    Čepelová bude mať ďalšiu príležitosť, keďže sa dostala ku druhému brejkbolu.

40-40
    Hercogová vracia tento gem do ďalšej zhody a nedovolila našej tenistke vziať späť jedno zo stratených servisov.

40-A
    A teraz už má Čepelová k dispozícii prvý brejkbol!

40-40
    Zhoda. Košická rodáčka dotiahla gem na príjme zo stavu 0:40 až do zhody.

40-30
    Slovenka sa snaží bojovať a podarilo sa jej odvrátiť aj druhý gembol, fiftín ju delí od zhody.

40-15
    Čepelová dokázala prvý gembol odvrátiť a zabránila čistej hre.

40-0
    Tri gemboly pre Polonu Hercogovú.

30-0
    Hneď na to prišiel kvalitný prvý servis a Čepelovej ritern dopadol do autu.

15-0
    Slovinka zahájila druhý servis aktívne a dostala sa do vedenia 15:0.

3:0
    Ale následne už Polona Hercogová nedovolila odvrátenie ďalšieho brejkbolu a tak berie druhé podanie Slovenky v prvom sete. 3:0.

40-15
    Prvý brejkbol dokázala Čepelová po boji zmazať.

40-0
    Hercogová sa dostáva už k trom brejkbolom! Slovenke dnes servis zatiaľ vôbec nejde ako by si predstavovala.

30-0
    Hneď na to prišiel po riterne súperky druhý fiftín a veľmi nepríjemný stav 30:0.

15-0
    Lenže svoj servis nezačína ani v tomto prípade dobre a prehráva 15:0.

2:0
    Polona Hercogová dokázala potvrdiť brejk z predošlej hry čistou hrou na servise a tak vedie už 2:0. Čepelová potrebuje výrazne pridať.

40-0
    Tri gembolové šance pre Hercogovú na potvrdenie brejku.

30-0
    Vzápätí nadobúda vedenie 30:0, keď Čepelovú nepustila ani do výmeny.

15-0
    Svoj servis začína Slovinka podľa predstáv, teda fiftínom.

1:0
    Ten druhý už však nie a tak Polona Hercogová berie prvé podanie Jany Čepelovej a ujíma sa vedenia 1:0.

40-30
    Mladá košičanka dokázala prvý brejkbol odvrátiť.

40-15
    Prvé dva brejkbolové príležitosti pre slovinskú tenistku.

30-15
    Hercogová sa dostáva vzápätí po druhýkrát do vedenia.

15-15
    Zaváhanie však rýchlo napravila priamym fiftínom z prvého podania.

15-0
    Čepelová začína na svojom prvom servise nevynútenou chybou.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Zápas bol napokon preložený na zajtrajšok, predpokladá sa, že sa začne o 12:30. O podrobnostiach budeme informovať.

Kvôli dažďu bol posunutý celý program druhého hracieho dňa a teda aj tento zápas. Predpokladá sa, že stretnutie sa nezačne skôr ako o 16:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom slovenského ženského tenistu. Na Roland Garros počas druhého hracieho dňa pokračuje aj ženská časť tohto grandslamu. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Polonou Hercogovou a Janou Čepelovou. Pôjde vôbec o prvý vzájomný zápas týchto dvoch tenistiek. Začiatok stretnutia je naplánovaný na kurte číslo 10 o 14:00.

23-ročná slovinská tenistka je aktuálne na 61.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola na 35.mieste. Na Roland Garros štartuje Polona už po šiesty krát. Doposiaľ najďalej sa dostala v roku 2010 a to do tretieho kola. Jej tohtosezónna bilancia je vyrovnaná – 5 víťazstiev a 5 prehier. Slovinka skrečovala pre zranenie zápas proti Cornetovej v prvom kole Australian Open a až do 23. apríla pauzovala. Na turnaji v Marakéši potom postúpila do štvrťfinále, kde nestačila na Torro-Florovú 6:7 a 6:7. Následne v portugalskom Oeiras ju vo štvrťfinále vyradila opäť Španielka, ale tentokrát Suarezová-Navarrovná 6:1 a 6:3. Naposledy Hercogová na turnaji v Norimbergu v prvom kole vyradila Koukalovú 1:6, 6:2 a 6:1, ale v osemfinále podľahla ako favoritka Knappovej 3:6 a 3:6.

20-ročná slovenská tenistka, rodáčka z Košíc je aktuálne na 55.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie bola po finále v Charlestone a to na 50.mieste. Na Roland Garros sa predstavuje po tretí krát. Jej tohtosezónna bilancia je vyrovnaná – 14 víťazstiev a 14 prehier. Ako som spomínal Slovenka sa v americkom Charlestone prebojovala až do finále, kde nestačila na Andreu Petkovičovú 5:7 a 2:6. Na tomto turnaji vyradila v druhom kole favorizovanú Serenu Williamsovú 6:4 a 6:4 a taktiež Vesninovú s krajankou Hantuchovou, ale na ďalších antukových turnajoch to už Janke nešlo podľa predstáv. V Madride nepostúpila do hlavnej súťaže, keď jej vo finále kvalifikácie vystavila stopku Niculescuová 6:0 a 6:1. O týždeň neskôr v Ríme už v prvom kole kvalifikácie nestačila na Cetkovskú 4:6 a 3:6 a naposledy v Norimbergu prehrala s Beckovou v prvom kole po setoch 2:6 a 3:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.