Chrudim – Meteor 2:1 (kon.) | Chomutov – Roudnice 1:1 (kon.) | Domažlice – Sparta B 0:2 (kon.)
FC Chomutov
1:1 (0:1)
SK Roudnice nad Labem
Sobota 31.05.2014, 10:15 • Letní stadion na Zadních Vinohradech (Chomutov) • Česká fotbalová liga

Děkuji za sledování on-line přenosu. Přeji hezký víkend. (12:17:51)

FC Chomutov – SK Roudnice nad Labem 1:1 (0:1)

Branky: 90+2. Doksanský – 11. Kalaš

Ve druhém poločase byl jasně lepší domácí tým, který se tlačil na polovinu soupeře a snažil se vyrovnat. Dlouho to vypadalo, že se hosté ubrání a odvezou si cenné tři body, nakonec ale v závěru srovnal na 1:1 Doksanský, a tak zápas končí remízou.

90+4
    Rozhodčí odměňuje žlutou kartou Vaita a Česláka (oba CHM) a Svátka (ROU).

90+3
    Hráči Roudnice jsou zřejmě po inkasované brance poněkud nervózní. Na hřišti nyní dochází k menším strkanicím.

90+2
    Chomutov právě vstřelil branku!

Tak se domácí přece dočkali. Hosté ubránili rohový kop, míč byl ale do pokutového území několikrát vrácen. Nakonec se k němu dostal LADISLAV DOKSANSKÝ, a nekompromisně poslal míč do sítě.

90
    Sudí Kalenda nastavil tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Vhazování pro Chomutov na útočné polovině. Fanoušci se skandováním dožadují gólu.

88
    Domácí nic nevzdávají, ale už mají málo času. Navíc se nyní hraje na jejich polovině.

86
    Domácí fotbalisté se sami připravili o míč. Brankář Brauneis bude odkopávat.

85
    Dnešní duel 30. kola České fotbalové ligy sleduje v hledišti 482 diváků.

84
    Další střídání hostujícího týmu. Střelce jediné branky Jana Kalaše nahrazuje Jan Svátek.

83
    Centrovaný balon mířil na přední tyč, hosté ho ale dokázali odvrátit.

82
    Teď se ale Chomutov dostal do útoku, a nakonec je z toho rohový kop.

81
    Domácí mají míč v držení, jsou s ním ale na vlastní polovině.

80
    Martina Kučeru střídá v sestavě Roudnice nad Labem Miroslav Mareš.

78
    Střídání hostů. Marek Hanuš pro dnešek dohrál. Vystřídal ho Jakub Šimkovský.

77
    Domácí se však ubránili, a mohou pokračovat ve své snaze vyrovnat.

76
    Hosté z ojedinělého protiútoku vybojovali rohový kop.

75
    Do konce utkání zbývá bez nastavení 15 minut. Chomutovští se snaží útočit, zatím bez úspěchu.

74
    Domácí tým má nyní problémy s rozehrávkou. Hráči Roudnice dobře napadají.

73
    Další neúspěšná akce Chomutova. Brankář Brauneis rozehrává.

72
    Martin Kučera vyrazil na zteč po levé straně, odcentrovat sice nedokázal, ale našetřil pro svůj tým poměrně dost času.

71
    U míče jsou po nějaké době na útočné polovině hosté. Domácí se snaží rychle získat balon.

70
    Pavla Verbíře nahrazuje v sestavě Roudnice nad Labem Antonín Holub.

68
    A zápas bude pokračovat odkopem od branky Roudnice. Domácí se nedokázali prosadit.

67
    Tlak domácích vyústil v další kop od rohového praporku.

66
    Domácí jsou jasně aktivnější, ale ve finální části jejich akcí jim stále něco chybí.

65
    Hosté střídají. Abida Mujagiče nahradil na hřišti Jiří Kabele.

63
    Ne a ne. Dnes se zatím Chomutovu kletbu Brauneisovi branky zlomit nedaří.

63
    Rohový kop pro domácí celek.

62
    Hosté vhazují na vlastní polovině. A nijak s tím nespěchají.

61
    Po poněkud kostrbaté kombinaci domácích se ke střele z pravé strany pokutového území dostal Marek Vait, míč ale poslal mimo tři tyče.

60
    Ani nyní se ale Chomutov nedokázal prosadit.

59
    Další rohový kop pro domácí tým.

58
    Roudnice nad Labem zatím úspěšně brání jednobrankové vedení.

57
    Nobst obešel dva protihráče, a poté hledal před brankou Tafata, toho ale odzbrojil obránce. Je z toho však pro Chomutov alespoň roh.

55
    Standardní situaci z pravé strany zahrával domácí Martin Hruška, nikoho v zeleném dresu ale před brankou svým centrem nenašel.

54
    V době, kdy je nedaleko stadionu slyšet prolétající letadlo, se hraje na polovině Roudnice. Domácí se opravdu snaží.

53
    Hosté se celkem bez problémů ubránili.

53
    Chomutov bude zahrávat standardní situaci z levé strany hřiště.

52
    Domácí jsou v úvodu druhé půle aktivnějším týmem. Hosté se zatím hlavně brání.

51
    Domácí to zkusili dlouhým autem do pokutového území, obrana Roudnice se ale nachytat nenechala.

50
    Hráč Chomutova Adjei byl faulován před vlastním pokutovým územím. Domácí rozehrávají.

49
    Míč ale končí po akci hostů za brankovou čarou, a tak bude brankář Zaťko odkopávat.

48
    Roudnice nad Labem získala výhodu autového vhazování v blízkosti pokutového území soupeře.

46
    Domácí střídají. Michala Klimeše nahradil na hrací ploše Otto Urma.

46

Po úvodní pětačtyřicetiminutovce vede hostující tým o jednu branku, o kterou se postaral po pěkné kombinaci v 11. minutě Jan Kalaš. Chomutov se dostal do několika zajímavých šancí, brankář Brauneis se ale překonat nenechal, a jeho tým tak drží těsné vedení. Na zvrat v utkání je ale stále času dost, a tak by druhý poločas mohl být zajímavý.

45

45
    Do vápna Chomutova letěl přízemní centr z pravé strany, nikoho z hráčů v modro-bílém ale nenašel.

45
    Hraje se na útočné polovině Roudnice nad Labem.

43
    Ladislav Doksanský (CHM) dostal žlutou kartu za faul ve středu hřiště.

43
    Útočnou akci hostujícího mužstva zastavilo ofsajdové postavení. Chomutovští budou rozehrávat.

42
    Hráči Roudnice získali autové vhazování na vlastní polovině.

41
    Blíží se závěr první půle, tempo utkání ale nepolevuje.

40
    Hosté se ubránili, domácí tým ale stále drží míč na polovině soupeře.

39
    Chomutovští budou zahrávat volný přímý kop z poloviny hřiště.

38
    Útočná akce domácích po pravém křídle úspěch nepřinesla, bude se jen kopat od branky.

37
    Fotbalisté Chomutova se snaží nějak kloudně rozehrát od vlastní branky.

36
    Domácí se ubránili. Stav utkání je stále 0:1.

35
    Hosté se dostali na polovinu soupeře, a nakonec získali po nedovoleném zákroku šanci zahrávat standardní situaci z levé strany.

34
    Gólman se po centru od rohového praporku k míči nedpostal, a tak z celé situace vznikl pořádný závar. V klubku hráčů před brankou se ale nakonec lépe zorientovali hosté, a odpálili míč daleko předaleko.

33
    Chomutov bude zahrávat rohový kop.

32
    Domácí Česlák se pokusil ze středu hřiště nacentrovat míč do vápna, k míči se ale dostali jen obránci soupeře.

31
    Domácí v posledních minutách nabírají dech a snaží se útočit. Roudnice se zatím úspěšně brání.

28
    Oba celky se snaží útočit, a tak sledujeme fotbal nahoru – dolů. Škoda, že si hráči neumí přesněji přihrát, zápas by tak byl ještě zajímavější.

27
    Hodně těžce se zvedal ze země po tvrdém zákroku ve středu hřiště domácí útočník Tafat. Bude ale moci pokračovat ve hře.

25
    Hosté předvedli hodně špatnou rozehrávku, domácí ale vzápětí poslali míč do autu, a tak hráče Roudnice nemusí předvedená chyba tolik mrzet.

24
    Zatím ne. Obrana Roudnice zafungovala dobře, a míč se ocitl daleko od branky.

23
    Rohový kop nyní i na druhé straně. Dokáže Chomutov tuto situaci využít ke srovnání skóre?

22
    Gólman Zaťko chytil centrovaný balon do rukavic, a poté rychle rozehrál.

21
    Roudnice nad Labem vybojovala rohový kop.

20
    Máme za sebou úvodních dvacet minut utkání. Hostující tým zatím vede nejtěsnějším rozdílem. Zasloužil se o to Jan Kalaš, který se prosadil v 11. minutě.

18
    Po centru zprava se míč odrazil ve vápně k volnému Marku Vaitovi, jehož tvrdou ránu ale vyrazil gólman Brauneis mimo. Obránci poté uklidili míč do bezpečí.

17
    Roudnice míč ztratila, rychlý protiútok domácího celku ale k ničemu nevedl.

16
    Hosté se nastěhovali před pokutové území Chomutova, a snaží se nějak dostat na dostřel k brance.

15
    Po neúspěšné snaze Roudnice o ohrožení branky soupeře se bude jen odkopávat.

14
    Hráči obou týmů bojují o balon ve středu hrací plochy.

13
    Chomutov se snažil rychle odpovědět, po centru do vápna vznikly před brankou určité zmatky, obrana hostů ale nakonec situaci zvládla.

11
    Roudnice právě vstřelila branku!

Hostující tým se zničehonic dostává do vedení. Hráči Roudnice předvedli rychlou kombinaci ve středu hřiště, obrana Chomutova nevěděla která bije a JAN KALAŠ se rázem ocitl tváří v tvář Zaťkovi. Útočník Roudnice nezaváhal a poslal míč pěkně k tyči.

9
    Chomutov zaútočil po pravé straně, centr do pokutového území byl ale nepřesný a brankář Brauneis bez problémů chytil míč do rukavic.

8
    Nyní zase pro změnu hosty zastavil zdvižený praporek pomezního.

7
    Fotbalisté Roudnice nad Labem se zkusili dostat vpřed po pravém křídle, jeijch akce ale končí jen autem soupeře.

6
    Hosté kombinují na vlastní polovině hřiště.

5
    Libor Tafat se hnal za přihřávkou skrz obranu, brankář Brauneis byl ale u míče dřív a zhatil tím snahu Chomutova o docílení gólu.

4
    Domácí gólman Zaťko poslal dlouhým nákopem míč za autovou čáru. Roudnice tím získala autové vhazování.

3
    Do pokutového území Chomutova se po dlouhém autu hnal Kučera, obránci ho však k balonu nepustili.

2
    Hostům se útočná akce příliš nevyvedla, a tak budou domácí vhazovat na vlastní polovině.

1
    Domácí se snažili probít vpřed středem hřiště, obrana Roudnice ale zafungovala na jedničku.

1
    Fotbalisté Chomutova zahájili výkopem od středového kruhu dnešní utkání.

1

A nyní už rozhodčí přivádějí na hřiště oba týmy. Zápas začne každým okamžikem.

Zatím čekáme na příchod hráčů na trávník.

V Chomutově panuje krásné slunečné počasí. Vzhledem k času výkopu by ale ještě nemuselo být nějaké přehnané vedro.

FC Chomutov: Zaťko – Vait, Nobst, Adjei, Hruška, Pikl (C), Doksanský, Klimeš, Česlák, Strada, Tafat
    Náhradníci: Urma, Svoboda, Lipš

SK Roudnice nad Labem: Brauneis – Veselý, Čížek, Verbíř, Kučera, Mujagič, Hanuš, Křeček (C), Kalaš, Čelustka, Šraga
    Náhradníci: Pechatý, Šimkovský, Kabela, Svátek, Holub, Mareš, Petrášek

Rozhodčí: Kalenda – Tereba, Vlček.

Poslední vzájemný zápas

Měření sil bylo naposledy k vidění ve 13. kole. Tehdy Roudnice hostila Chomutov a prohrála 4:2.
    Zásluhou Česláka a Tafata vedl chomutovský tým po půlhodině hry 2:0. Snížit se domácímu celku povedlo ve 38. minutě, kdy se prosadil Kratochvíl. Ten si pak dal i vlastní gól. Čtvrtou trefu, druhou v zápase dal Česlák. Druhý zásah Roudnice obstaral bývalý ligový hráč Jan Svátek.

Roudnice nad Labem 2:4 FC Chomutov
    38' Kratochvíl, 73' Svátek – 16' Tafat, 29' a 79' Česlák, 69' Kratochvíl vlastní

Aktuální forma obou celků

V posledních pěti zápasech Roudnice třikrát vyhrála (Převýšov, Vary, Kunice), jednou remizovala (Štěchovice) a jednou prohrála (Čáslav).
    Chomutov je na tom mnohem lépe. Za posledních pět zápasů Chomutov ztratil body jen jednou a to ve Štěchovicích, kde severočeši remizovali 0:0. Ostatní zápasy byly vítězné. S Měcholupami 4:2, Zápami 5:0, Kunicemi 3:0 (zkontumovaný zápas, původní výsledek byl 2:0) a Karlovými Vary 3:2.

Chomutov hostí Roudnici nad Labem, která už má za sebou sestupové problémy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Jakub Holubec

Karty:   43. Doksanský (CHM), 90+4. Vait (CHM), 90+4. Česlák (CHM) – 90+4. Svátek (ROU)

FC Chomutov: Zaťko – Vait, Nobst, Adjei, Hruška, Pikl (C), Doksanský, Klimeš (46. Urma), Česlák, Strada, Tafat. Trenér: Robert Vágner

SK Roudnice nad Labem: Brauneis – Veselý, Čížek, Verbíř (70. Holub), Kučera (80. Mareš), Mujagič (65. Kabele), Hanuš (78. Šimkovský), Křeček (C), Kalaš (84. Svátek), Čelustka, Šraga. Trenér: Karel Zuna
    Náhradníci: Pechatý, Šimkovský, Kabele, Svátek, Holub, Mareš, Petrášek

Rozhodčí: Kalenda – Tereba, Vlček