Velká cena Katalánska - Moto3 Vítěz: A. Márquez (ESP) (kon.) | Velká cena Katalánska - Moto2 Vítěz: E. Rabat (ESP) (kon.) | Velká cena Katalánska - MotoGP Vítěz: M. Márquez (ESP) (kon.)
Velká cena Katalánska - Moto3

Vítěz: A. Márquez (ESP)

Neděle 15.06.2014, 11:00 • Circuit de Barcelona-Catalunya, Barcelona • Silniční motocykly

Závod Moto3 je za námi, nyní se naše pozornost přesouvá o kategorii výše. (12:12:48)

5. Alex Márquez (ESP/Honda) – 85 bodů

Velkou cenu Katalánska třídy Moto3 způsobem start-cíl opanoval Alex Márquez, který si tak připsal druhé vítězství v kariéře. Velký boj pak jezdci sváděli o další místa na stupních vítězů. Nejlépe z toho nakonec vyšel Ital Enea Bastianini, jenž dojel druhý, třetí pozici obsadil Efren Vázquez. Nakonec spokojen může být i Jack Miller, vedoucí muž šampionátu se v závěru závodu přeci jen posunul dopředu, dojel čtvrtý a upevnil si své vedení v klasifikaci MS. Bodovali i naši zástupci, Karel Hanika bere dva body, Jakub Kornfeil jeden.

Oba čeští závodníci se umístili na chvostu bodované patnáctky. Karel Hanika byl čtrnáctý, Jakub Kornfeil finišoval hned za ním.

Konec závodu.

Cíl
    Alex Márquez vítězí, o tom nebylo celý závod pochyb! Velký boj o druhé místo nakonec vyhrál Enea Bastianini a na stupně vítězů se postaví i třetí Efren Vázquez. Jack Miller nakonec čtvrtý a stále tak povede celý šampionát.

22
    Propadl se Ajo! Naopak Jack Miller je již čtvrtý, v závěru závodu stíhá, co se dá!

22
    Fenati chyboval a propadl se! Teď bojuje s Millerem až o šesté místo!

22
    Poslední kolo, na druhé místo šel Niklas Ajo!

21
    Teď se dostal Fenati na třetí příčku, mimo stupně vítězů se teď nacházejí Bastianini, Ajo, Binder, Viňales a Miller.

21
    Na konci cílové rovinky předjel Vázquez Bastianiniho a je druhý!

20
    Fenati musel tvrdě bojovat i s Finem Ajem, zatím se vrátil alespoň na čtvrté místo.

20
    Propadl se Romano Fenati! Enea Bastianini šel na druhou pozici, Efren Vázquez je třetí.

20
    Tři kola do konce, Alex Márquez si jede pro vítězství.

19
    Jakub Kornfeil se dostal do souboje s Karlem Hanikou, který vyhrál a nyní je v čele své skupiny. To stačí na jedenáctou příčku, Hanika třináctý.

18
    Binder udolal Aja i Vázqueze a aktuálně je čtvrtý. Naopak Juanfran Guevara, jenž bojoval i s českou dvojicí o jedenácté místo. V závodě pokračuje, ale bez šancí na body.