Kostarika – Řecko 1:1 (5:3 po pen.) | Francie – Nigérie 2:0 (kon.) | Německo – Alžírsko 2:1 (po pr.)
Německo
2:1 (0:0)
Alžírsko
Pondělí 30.06.2014, 22:00 • Estádio José Pinheiro Borba, Porto Alegre • Mistrovství světa

To je z mé strany vše. Přeji dobrou noc a těším se u dalších přenosů z Mistrovství světa v Brazílii. (00:57:28)

Žluté karty: 1:1

A je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec dospělo až do prodloužení. V něm bylo úspěšnější Německo, které nakonec vyhrálo 2:1. O první branku se postaral v 92. minutě Schürrle. Ve 120. minutě se prosadil i Özil a bylo to 2:0. Poslední slovo ale měl Djabou, který se prosadil v samém závěru, ale víc už Alžírsko nestihlo a do čtvrtfinále postoupilo Německo, které si o semifinále zahraje s Francií.

Brankář Německa Manuel Neuer za zápas nastřádal 59 doteků s míčem – z toho 21 doteků měl mimo pokutové území!

Slavný německý basketbalista Dirk Nowitzki také nabídl svůj pohled na utkání. "Alžírsko tvrdě bojovalo. Respekt. Manuel Neuer je nejlepší gólman na světě..."

V Německu se může začít oslavovat.

Abdelmoumene DJABOU – 2 : 1

121
    Alžírsko právě vstřelilo branku!
    Ale pozor, protože Alžírsko ještě dramatizuje konec zápasu. Sofiane Feghouli odcentroval z pravé strany, na míč si skvěle naběhl ABDELMOUMENE DJABOU, který z malého vápna prostřelil Neuera.

Mesut ÖZIL – 2 : 0

120
    Německo právě vstřelilo branku!
    A je hotovo! Schürrle první velkou šanci ještě neproměnil, ale k odraženému míči se dostal MESUT ÖZIL, který na brankové čáře propálil dva obránce Alžírska zpečetil vítězství Německa.

118
    Slimani se hnal dopředu, ale už neměl sílu a němečtí obránci ho dokázali zastavit.

Kramer v šanci

117
    Thomas Müller vybídl Kramera, který byl sám ve vápně, ale z pravé strany alžírského brankáře neprostřelil!

Němci dnes nepodali zrovna skvělý výkon, ale Manuel Neuer byl výtečný na všech třech postech, na kterých se dnes večer vyskytl.

116
    Alžírsko se snaží, tlačí se dopředu, ale Němci se v pohodě brání a kráčí za postupem.

115
    Thomas Müller se dostával do šance, ale na poslední chvíli ho skvělým zákrokem zastavil Belkalem.