Olomouc – Skalica 0:2 (kon.) | Ostrava – Zlín 2:0 (kon.) | Karviná – Hlučín 3:2 (kon.)
Štěchovice – Slavia 1:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Žižkov 0:1 (kon.) | Olomouc – IFA 2:1 (kon.)
Znojmo – Frýdek-Místek 4:2 (kon.) | Hallescher – Teplice 3:3 (kon.) | L. Mikuláš – Senec 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Aue 1:3 (kon.) | Ingolstadt – Plzeň 2:2 (kon.) | Nitra – Třinec 0:3 (kon.)
Singapur – Brno 2:2 (kon.) | Liberec – Zagłębie 2:1 (kon.) | Lille – Jihlava 0:1 (kon.)
FC Ingolstadt 04
2:2 (1:1)
FC Viktoria Plzeň
Sobota 12.07.2014, 16:00 • Wörgl, Rakousko • Přípravný zápas

Rozhodčí ukončil dnešní utkání, které skončilo remízou 2:2. Sledovali jsme vyrovnaný zápas, a tak je výsledné skóre spravedlivé. Góly padaly v obou poločasech, a tak se fanoušci, kteří dorazili do Wörglu, rozhodně nenudili. Plzeň na rakouském soustředění dvakrát prohrála a jednou remizovala. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:49:20)

90+1
    Brankář Ingolstadtu byl pozorný a centrovaný míč si stáhl do rukavic.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 1 minutu.

90
    Viktoria Plzeň bude zahrávat rohový kop.

89
    Stratil poslal dobrý centr před branku, kde byl Kovařík, jenž měl před sebou odekrytou branku, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.

88
    Gross se pokusil překvapit Bolka stříleným centrem, ale tento pokus byl velmi nepřesný a v žádném případě nemohl skončit gólem.

88
    Standardní situaci si bere na starost Gross.

88
    Kovařík zahrál rukou a Ingolstadt bude opět rozehrávat.

87
    Hrošovský se provinil fauelm a Ingolstadt bude rozehrávat.

86
    Limberský odcentroval míč do vápna, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel. Brankář Ingolstadtu byl pozorný a pro balon si vyskočil.

85
    Kovařík obdržel přesnou přihrávku, balon si ukázkově zpracoval a poté ze své levačky vyslal jedovatý pokus, avšak tato střela branku těsně minula.

83
    Gross se prezentoval parádním centrem do pokutového území, kde se k míči dostal jeden z jeho spoluhráčů a vystřelil. Nicméně Bolek zůstal na brankové čáře a nebezpečný pokus zneškodnil.

82
    Ingolstadt bude zahrávat standardní situaci v podobě volného přímého kopu.

81
    Matip se provinil nepříjemným faulem a sudí mu okamžitě odpískal nedovolený zákrok. Tento prohřešek se obešel bez žluté karty.

80
    Střelou z dálky se prezentoval Řezník, ale jeho pokus byl nepřesný a do branky se nevešel.

79
    Viktoriáni se ubránili bez větších potíží a získali míč ve svůj prospěch.

78
    S desítkou teď pálil Gross, ale jeho střela byla zblokována a Ingolstadt bude zahrávat rohový kop.

78
    Na druhé straně dostal žlutou kartu Roman Hubník, který chtěl zbrzdit rozehrávku Ingolstadtu.

77
    Almog Cohen zastavil rodící se protiútok Plzně za cenu faulu a sudí mu udělil žlutou kartu.

74
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň ze standardní situace vytěžila maximum a v rakouském Wörglu máme opět vyrovnáno. Na centrovaný balon si ve vápně vyskočil hlavičkující ROMAN HUBNÍK, jehož střela skončila gólem na 2:2.

74
    Plzeň bude zahrávat rohový kop.

74
    Stratil dostal přesnou přihrávku od Hrošovského, poté se dostal do vápna, kde se prezentoval zajímavou střelou, ale brankář Ingolstadtu si připsal úspěšný zákrok a nebezpečný pokus zneškodnil.

72
    Limberský našel na pravém křídle Řezníka, ale to nebylo k ničemu platné, protože mu na pomoc přišel Procházka, který balon lacině odevzdal soupeři.

69
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Před rohovým kopem se Plzeň sice ubránila, ale Ingolstadt u balonu zůstal. Ve vápně se pak skvěle uvolnil ANDRE MIJATOVIČ, jenž si vyskočil na centrovaný míč a nádhernou hlavičkou poslal Ingolstadt do vedení.

69
    Plzeň se teď musí bránit, protože Ingolstadt bude zahrávat rohový kop.

68
    Ondřej Vaněk se provinil nepříjemným šlapákem a okamžitě se omluvil, ale sudí neváhal a udělil mu žlutou kartu.

67
    Hrací plochu opouští Milan Petržela, kterého nahrazuje Lukáš Stratil.

67
    Hubník našel na pravém křídle Petrželu, který si navedl míč na levačku a zkusil vystřelit z dálky, avšak jeho pokus byl velmi nepřesný.

65
    Hejda se provinil faulem a rozehrávat bude Ingolstadt.

65
    Bakoš se uvolnil ve vápně a řekl si o míč, ale přihrávka se k němu nedostala.

64
    Na pravém křídle dostal přihrávku Petržela, na jehož centr čekali ve vápně Ingolstadtu čtyři spoluhráči, ale Petržela balon do pokutového území nedostal, protože bránící protihráč dobře zasáhl.

63
    Teď přišla nepřesná přihrávka do středu hřiště a balon se přestěhoval na kopačky Plzně.

63
    Plzeň už o míč přišla a nyní se bude muset bránit. Nicméně Ingolstadt nikam nespěchá a s balonem se pohybuje na vlastní polovině.

62
    Hrošovský poslal zajímavý centr do vápna, ale Kovařík nedokázal přesně odhlavičkovat.

61
    Hejda našel přesnou přihrávkou Řezníka, ale toho vytlačil ze hřiště Lex a Ingolstadt bude zahrávat autové vhazování.

59
    Hrací plochu opouští Pavel Horváth, kterého nahrazuje Lukáš Hejda.

57
    Plzeň poslala dlouhý balon za obranu, kam si nabíhal Kovařík, ale brankář Ozcan byl u míče rychleji a bezpečně jej odkopl do bezpečí.

56
    Ingolstadt podnikl útočnou akci podél pravé postranní čáry, ale rozhodčí hru přerušil pro ofsajd.

54
    Petržela ze své levačky poslal hezký centr do vápna, kde se ke střele hlavou dostal Bakoš, avšak jeho pokus skončil nad brankou a stav skóre se nemění.

48
    Plzeň rozehrála nakrátko a poté o balon přišla. Rozehrávat bude brankář Ingolstadtu.

47
    Petržela se prezentoval přetaženým centrem, který musel Ozcan vyrazit na rohový kop.

46
    Mám tu další aut pro Plzeň, tentokrát si míč bere Kovařík, ale vypadá to, že ho přenechá opět Limberskému.

46
    Plzeň získala míč a nyní se zmocní autového vhazování, které si bere na starost Limberský.

46
    Ve druhém poločasu už se neobjeví také František Rajtoral, kterého nahradil Radim Řezník.

46
    Míč do druhého poločasu uvedl německý Ingolstadt.

46
    Ve druhém poločase si zachytá Petr Bolek, který nahradil Matúše Kozáčika. Do druhého poločasu nastoupili také Ondřej Vaněk a Marek Bakoš, naopak už si nezahrají Daniel Kolář a Stanislav Tecl.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme mohli sledovat vyrovnanou hru. Plzeň se dostala do zajímavé šance v 9. minutě, ale Tecl trefil pouze břevno a Petržela se k dorážce nedostal. Pak už žádné zajímavé šance k vidění nebyly, avšak Ingolstadt zahrával v 19. minutě pokutový kop, který si vzal na starost Hartmann, ale Kozáčik vystihl směr a penaltu chytil. Nicméně ve 21. minutě už byl Kozáčik bez šance a v souboji jeden na jednoho neuspěl, navíc Lex to provedl zkušeně a poslal svůj tým do vedení. Pak se hrálo hlavně mezi pokutovými územími, ale když se ve 34. minutě dostal do vápna Tecl, tak byl faulovaný a Plzeň dostala výhodu pokutového kopu. Míč na penaltovou značku si dal Kolář, který se zachoval velmi zkušeně a penaltu bezpečně proměnil.

45

45
    Hrošovský vystřelil z half-voleje, ale jeho pokus skončil těsně nad brankou.

43
    Ozcan dostal přihrávku do složité situace, ale poradil si a vyřešil to na jedničku. Sprintující Petržela se tak k balonu nedostal, protože Ozcan ho na poslední chvíli odkopl do bezpečí.

42
    Leckie sice přešel přes několik plzeňských fotbalistů, ale pak narazil na Rajtorala, který mu balon čistě odebral.

40
    Ingolstadt se postupně dostal na soupeřovu polovinu, ale předfiální přihrávka byla nepřesná, a tak se míč přestěhoval na kopačky Plzně.

39
    Na pravém křídle teď fauloval Kolář a sudí mu nedovolený zákrok odpískal.

39
    Na pravém křídle dostal skvělou přihrávku Petržela, který skvěle obešel dva protihráče a poté předal míč Kolářovi. Ten na nic nečekal a okamžitě vystřelil, avšak bránící protihráč mu pokus úspěšně zablokoval.

35
    DANIEL KOLÁŘ počkal, až Ozcan skočí na stranu a poté poslal míč opačným směrem. Brankář Ingolstadtu byl tak bez šance a ve Wörglu máme vyrovnáno.

34
    Ve vápně byl faulovaný Tecl a Viktoria Plzeň bude zahrávat pokutový kop.

33
    Kovářík odcentroval míč do vápna, ale po malé chvíli Viktorka o balon přišla.

33
    Ve vápně se dostal ke střele Horváth, ale Lecike balon odvrátil na rohový kop.

32
    Petržela odcentroval balon do velkého vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.

31
    S míčem do vápna se dostal Petržela, ale nedokázal odcentrovat přes bránícího protihráče, a tak získal alespoň výhodu rohového kopu.

31
    Faulovaný byl Procházka a Plzeň bude rozehrávat.

29
    Nicméně ten rozehrál nepřesně a balon se dostal zpět na kopačky Plzně.

29
    Odražený míč chtěl stihnout na hrací ploše ještě Rajtoral, ale ten si pomohl faulem a sudí okamžitě přerušil hru. Rozehrávat bude Ingolstadt, volný přímý kop si bere na starost brankář Ozcan.

28
    Petržela si naběhl do vápna a řekl si o přihrávku, ale ta byla nepřesná a Petržela se k balonu nedostal.

28
    Plzeň by ráda vyrovnala, ale v posledních minutách ji doprovází spousta nepřesností, a tak se k soupeřově brance dostává velmi složitě.

26
    Horváth rozehrál nakrátko a poté odcentroval míč ke vzdálenější tyči, avšak Ozcan byl pozorný.

26
    U rohového praporku stojí Horváth s Petrželou.

26
    Rajtoral přihrál do vápna Petrželovi a ten vybojoval rohový kop pro Plzeň.

24
    Teodoro obdržel zajímavou přihrávku, navedl si míč na střelu a zkusil to. Jeho rána z dálky byla nebezpečná, ale skončila nad brankou.

21
    STEPHAN LEX dostal výbornou přihrávku za obranu, ukázkově si zpracoval míč a poté pohodlně překonal Kozáčika, který byl bez šance.

20
    Ingolstadt z rohového kopu nic nevytěžil, protože Kozáčik byl pozorný a balon si stáhl do náruče.

19
    Tým FC Ingolstadt 04 neproměnil pokutový kop. Penaltu si vzal na starost Hartmann, ale proměnit ji nedokázal. Kozáčik vystihl směr a balon vyrazil na tyč, od které se odrazil na rohový kop.

18
    FC Ingolstadt 04 bude zahrávat pokutový kop. Ve vápně totiž fauloval Hubník.

16
    Kozáčik si sáhl na míč, když na bližší tyč směřovala pozdravná střela, se kterou brankář Plzně neměl potíže.

16
    Plzeň podnikla další útočnou akci, ale sudí hru přerušil. Byl odpískán ofsajd a rozehrávat bude Ingolstadt.

16
    Český tým se znovu dostal na útočnou polovinu, kde Kolář odcentroval míč do vápna, ale tam našel pouze svého protihráče, jenž bez problémů odhlavičkoval balon do bezpečí.

15
    Plzeň se pohybuje na útočné polovině, u balonu je momentálně Petržela, ale ten nemá komu přihrát, a tak vrací míč zpět obráncům Plzně.

14
    V úvodních minutách sledujeme docela vyrovnaný zápas. Plzeň si sice dokázala vytvořit jednu šanci, ale neproměnila ji. Hraje se převážně mezi pokutovými územími.

13
    Na vlastní polovině hřiště byl faulovaný Kolář a rozehrávat bude Plzeň.

12
    Německý celek rozehrál nakrátko a postupně se snaží dostat ke Kozáčikovi.

11
    Hrošovský se provinil proti pravidlům a Ingolstadt dostane výhodu volného přímého kopu.

9
    Petržela poslal do šance Tecla, který se dostal ke střele hlavou, ale trefil pouze břevno. Na odražený míč se snažil vyskočit Petržela, ale brankář Ozcan byl rychlejší a kulatý nesmysl rychle lapil do rukavic.

8
    Ingolstadt získal míč a snažil se o rychlý protiútok, avšak sudí hru přerušil, protože da Costa se zapomněl v ofsajdu.

8
    Petržela nedokázal obejít bránícího protihráče, ale vybojoval aspoň autové vhazování.

7
    Na dnešní utkání přijeli i plzeňští fanoušci.

6
    Horváth přečetl hru soupeře a získal míč pro Viktorii Plzeň, avšak Plzeň nic nebezpečného nepodnikla a Ingolstadt se ubránil bez potíží.

5
    Ingolstadt se dostal na soupeřovu polovinu, kde kombinoval před šestnáctkou, ale následnou střelu zablokoval Petržela a odvrátil míč do bezpečí.

4
    Ingolstadt 04 dnes hraje v bílých dresech s černými pruhy a v bílých trenýrkách s černými pruhy.

2
    Teď se Plzeň snažila o rychlou útočnou akci, ale sudí hru přerušil. Byl odpískán ofsajd.

1
    Plzeň v úvodních minutách kombinuje na vlastní polovině a soupeř rozehrávku napadá.

1
    O úvodní výkop se postarala Viktoria Plzeň, který dnes hraje v tradičních pruhovaných modročervených dresech a v modrých trenýrkách.

1

Zápas začne za malou chvíli.

FC Ingolstadt 04: Ozcan – Hubner, Morales, Leckie, Bernardo, Hartmann, Gross, Lex, Teodoro, Interseer, da Costa.
    Náhradníci: Ortag, Weis, Jessen, Mijatovic, Zant, Bauer, Lappe, Matip, Cohen.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Horváth, Hrošovský – Petržela, Kolář, Kovařík – Tecl.
    Náhradníci: Bolek – Hejda, Řezník, Vaněk, Bakoš, Stratil, Chramosta, Medveděv, Kratochvíl..

-1
    Hlavní rozhodčí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit. Sestavy budou doplněny za malou chvíli.

FC Viktoria Plzeň skončila v loňském ročníku Gambrinus ligy (nyní Synot Liga) na 2. místě, a to se ziskem 66 bodů. Nejlepším střelcem Viktorky byl útočník Stanislav Tecl, který svým soupeřům nasázel celkem 12 gólů.

Německý tým FC Ingolstadt 04 se v uplynulém ročníku 2. Bundesligy umístil na 10. pozici, a to se ziskem 44 bodů. Nejvíc gólů dal, v minulé sezoně, za Ingolstadt útočník Phillipp Hoffmann, který se trefil osmkrát.

Příjemné odpoledne, dnes máme na programu přátelské utkání, ve kterém na sebe narazí FC Ingolstadt 04 a FC Viktoria Plzeň. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.