Siniaková – Glušková 2:0 (kon.) | Büyükakcayová – Plíšková 1:2 (kon.)
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (8)
2
6 3 6
Úterý 15.07.2014, 18:05WTA Istanbul - TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul (tvrdý povrch)

To je ode mě pro dnešek z tohoto tenisového zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera například sledováním některého z textových online přenosů na našem portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenistového) Onlajnu, na počtenou! (20:56:07)

Statistiky celého zápasu:

Esa: 2-6
    Dvojchyby: 2-0
    Úspěšnost prvního podání: 70% – 54%
    Brejkboly: 2/7 – 5/16

Karolína Plíšková s Caglou Buyukakcayovou v prvním setu hrály vyrovnanou hru, ale české tenistce se povedlo v devátém gemu brejknout soupeřku a následně doservírovat na vítězství. Druhý gem byl především v režii Turkyně, které vycházely skoro všechny údery, které poslala Buyukakcayová přes síť a na řadu tak musela přijít rozhodující třetí sada. Tu jasně ovládla Karolína Plíšková, když nedovolila uhrát své soupeřce ani jeden gem a vyprovodila ji z kurtu kanárem. V tomto měření sil tedy vyhrála Karolína Plíšková 2:1 na sety (6:4, 3:6 a 6:0) po 127 minutách a v osmifinále bude české tenistce za soupeřku izraelská tenistka Shahar Peerová.

Konec zápasu

0:6
    Bylo vidět, že se Karolína Plíšková snaží neudeřit míček zbytečně silně a tak pouze vracela míčky na druhou stranu kurtu, dokud Buyukakcayová neposlala míček do autu.

40-A
    Míček z rakety Plíškové se otřel přesne v levém rohu kurtu soupeřky. Mečbol, setbol, brejkbol!

40-40
    Plíšková ale kazí úderem do sítě, která míček pohlcuje. Shoda.

40-A
    Karolína posílá vítězný forhendový úder do protipohybu soupeřky. Mečbol, setbol, brejkol!

40-40
    Dvojchyba z rakety Buyukakcayové. Shoda.

40-30
    Buyukakcayová si pomáhá za pomoci sítě, o kterou se úder otřel.

30-30
    Plíšková donutila soupeřku k chybě, Turkyně posílá míček daleko za postranní aut.