Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (kon.) | Kajrat – Esbjerg 1:1 (kon.) | Košice – Liberec 0:1 (kon.)
Neftçi Baku – Koper 1:2 (kon.) | Laçi – Zorja Luhansk 0:3 (kon.) | Budućnost Podgorica – Omonia Nikósie 0:2 (kon.)
Dinamo Minsk – MYPA 2:0 (kon.) | Trenčín – Vojvodina 4:0 (kon.) | Atlantas – Karaganda 0:0 (kon.)
Elfsborg – Keşla FK 0:1 (kon.) | Kalju – Lech Poznaň 1:0 (kon.) | Chorzów – Vaduz 3:2 (kon.)
Zestafoni – Trnava 0:0 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Asteras 1:1 (kon.) | Ploiesti – Flamurtari 2:0 (kon.)
Botev Plovdiv – St. Pölten 2:1 (kon.) | Brommapojkarna – Crusaders 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (kon.)
Rosenborg – Sligo Rovers 1:2 (kon.) | Něman Grodno – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Kluž – Jagodina 0:0 (kon.)
CSKA Sofia – Zimbru Kišiněv 1:1 (kon.) | Luzern – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Litex – Diósgyöri 0:2 (kon.)
Víkingur – Tromsø 0:0 (kon.) | Győr – Göteborg 0:3 (kon.) | Waregem – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (kon.)
Sillamäe Kalev – FK Krasnodar 0:4 (kon.) | Bursaspor – Čichura 0:0 (kon.) | Met. Skopje – Željezničar Sarajevo 0:0 (kon.)
Rijeka – Ferencváros 1:0 (kon.) | RNK Split – Beer Ševa 2:1 (kon.) | Molde – ND Gorica 4:1 (kon.)
Aberdeen – Groningen 0:0 (kon.) | Derry City – Soligorsk 0:1 (kon.) | Dundalk – Hajduk Split 0:2 (kon.)
Linfield – AIK Stockholm 1:0 (kon.) | Motherwell – Stjarnan 2:2 (kon.) | FK Sarajevo – Haugesund 0:1 (kon.)
Čukarički – Grödig 0:4 (kon.)
JK Nõmme Kalju
1:0 (0:0)
KKS Lech Poznaň
Čtvrtek 17.07.2014, 18:00 • Kadrioru staadion (kapacita 4880) • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer, vítám vás u sledování online přenosu z 2. předkola Evropské ligy, ve kterém se střetnou týmy JK Nõmme Kalju a KKS Lech Poznań. Start utkání je naplánován na 18. hodinu a provede vás jím Tomáš Hála.

Tým z hlavního města Tallinu je v plném nasazení, jelikož estonská Meistriliiga se hraje od března do listopadu. Aktuálně se Kalju drží na 3. pozici se ziskem 42 bodů, na první Floru, která je s 9 tituly historicky nejúspěšnějším celkem Estonska, ztrácí body 4. Nõmme je českým fanouškům dobře známé, jelikož se v loňské sezoně utkalo ve druhém předkole LM s Viktorií Plzeň.

Poslední zápasy

14.07.14 Kalju – Tammeka Tartu 3:0 (Liga)
    10.07.14 Kalju – Fram 2:2 (EL)
    07.07.14 Infonet – Kalju 0:0 (Liga)
    03.07.14 Fram – Kalju 0:1 (EL)
    21.06.14 Johvi Lokomotiv – Kalju 1:3 (Liga)

Nejlepší střelci v domácí soutěži

1. Hidetoshi Wakui – 14 branek
    2. Tarmo Neemelo – 5 branek
    3. Allan Kimbaloula – 4 branky

KKS Lech Poznań

Druhým týmem v dnešním zápase bude polský klub Lech Poznań. Ten bude proti svému soupeři menší nevýhodu, jelikož polská Ekstraklasa ještě neodstartovala. Lech skončil v loňské sezoně na místě druhém, 10 bodů ze Legií. Letní přestávka je krátká a Poznań tak odehrála jen dva přípravné zápasy, připsala si jednu výhru a jednu prohru.

02.07.14 Lech – Lechia 3:0 (Příprava)
    25.06.14 Lech – Podbeskidzie 1:2 (Příprava)

3. Gergő Lovrencsics – 9 branek

Fotbalisté Lechu již odletěli do Estonska.

Hämäläinen před dnešním utkáním.

JK Nõmme Kalju: Teleš (C) – Bärengrub, Kallaste, Ferreira Rodrigues, Pürg, Vunk, Felipe Nunes, Wakui, Mööl, M'Bu Alidor, Quintieri
    Náhradníci: Kaldma, Jevdokimov, Kirss, Toomet, Ainsalu, Ahjupera, Aland

KKS Lech Poznań: Buric – Henríquez, Wolakiewicz (C), Wilusz, Kedziora, Hämäläinen, Pawłowski, Trałka, Linetty, Jevtic, Lovrencsics
    Náhradníci: Ubiparip, Arajuuri, Kownacki, Kotorowski, Formella, Kamiński, Bednarek

Rozhodčí: Vučkov – Perica, Modrić.

1

2
    Ihned na začátku tu byla možnost pro hosty, když zahrávali rohový kop. Wilusz se ujal rozehrávky, avšak žádnou větší šanci nevytvořil.

4
    Míč mají zatím na svých kopačkách spíše hosté, avšak hraje se v poměrně bezpečné oblasti, kolem středu hřiště.

6
    Do rychlého útoku se dostal Pawłowski a propracoval se až k zakončení, avšak domácí brankář Teleš se vytáhl a výborně zasáhl.

7
    Felipe Nunes zahrával volný přímý kop, avšak neuspěl. Do rychlého protiútoku se následně řítili opět hosté, kteří stále pokračují v útočení.

8
    Hráči mají dnes velmi dobré podmínky, skoro až perfektní. Slunečno, bez deště, kolem 24 stupňů Celsia.

9
    K dalšímu zakončení se odhodlal tentokrát Lovrencsics, avšak Teleš byl opět velmi pozorný a připisuje si druhý úspěšný zákrok.

11
    Do útoku se prodíral M'Bu Alidor, avšak daleko nedošel, jelikož byl zfaulován Jevticem a rozhodčímu tento zákrok neunikl.

14
    Tralka vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za ostrý zákrok na M'Bu Alidora.

14
    Rozehrávky standardní situace se následně ujal Mööl, avšak k přímému ohrožení brány nedošlo, a hra tak plyne dál.

18
    Dalším hříšníkem, který se dnes provinil proti pravidlům, je Kędziora, který si počíhal na Quintieri. Sám faulovaný rozehraje volný kop.

18
    Quintieri míč nerozehrál špatně, avšak k ohrožení branky nedošlo. Útěchou mu může být vybojovaný rohový kop.

19
    Avšak ani z rohu domácí nezahrozili, jelikož Mööl nekopl míč tak, jak by potřeboval.

22
    První zákrok si připisuje také brankář hostů, který se vytáhl proti Nunesově střele.

24
    Domácí kopali dva rohové kopy po sobě, avšak ani z jednoho neuspěli.

Fanoušci Lechu ukazují, že patří mezi ty nejlepší. Takto početná skupina je dnes podporuje v Estonsku. Mnohé české kluby mohly závidět.

26
    Rozehrávku rohového kopu si otestovali také hosté z Polska, avšak ani oni ještě nenašli recept na soupeřovu obranu, skóre se tak stále nemění.

28
    Pawłowski si dnes vytvořil druhou šanci a opět pořádnou! Teleš se proti jeho střele z 18 metrů zaskvěl výborným zákrokem, to byla tutová šance!

30
    Fanoušci Lechu vytvářejí svým svěřencům domácí atmosféru, o tom se můžete přesvědčit na videu na klubovém instagramu.

36
    Pürg (KLJ) si počkal na Henriqueze, fauloval ho a od rozhodčího uviděl žlutou kartu.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá 5 minut, stav je stále nerozhodný. Šanci na změnu mají nyní hosté, kteří budou zahrávat rohový kop.

41
    A málem to brankou skončilo! Po rozehrávce se k míči dostal Kędziora, avšak nezamířil přesně a jen těsně minul bránu.

43
    Quintierimu je odpískán tvrdý zákrok na Trałkau. U míče jsou tedy hosté.

44
    Lovrencsics ještě v poslední minutě prověřil Teleše, ten byl však opět pozorný.

45

První poločas nabídl pěkný fotbal, šance si vytvořily oba týmy. Ty větší ale byly na straně Lechu, který po většinu času řídil hru. Druhý poločas začne přibližně v 19 hodin.

46

47
    Vunk se zařazuje mezi hráče, kteří si z dnešního utkání odnesou suvenýr v podobě žluté karty.

49
    Nejprve pálil Trałka, po něm Hämäläinen. Ani jeden si ale na Teleše nepřišel.

51
    Teleš je dnes ve velkém nasazení, připisuje si již pátý zákrok, nyní proti střele finského hráče.

55
    Další veliká šance hostů! Hämäläinen byl opět střelcem, ale v cestě za úspěchem mu stál dnes skvělý Teleš.

59
    Lovrencsics kopal rohový kop, avšak žádný z jeho spoluhráčů jeho nabídku nevyužil.

60
    Následně na to pálil Trałka, jeho střela ale byla zblokována.

60
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Linetty, přichází Kownacki.

62
    Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Felipe Nunes, přichází Kirss.

64
    Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Pürg, přichází Toomet.

71
    Dlouhou dobu se nedělo nic vážnějšího, až se kupředu vydal Vunk, avšak bránu vůbec netrefil.

75
    Lovrencsicsovi byl odpískán faul na Kallasteho.

77
    Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Quintieri, přichází Ainsalu.

78
    Žlutou kartu dostává Pawłowski (KKS Lech Poznań).

81
    Kalju právě vstřelilo branku! Neuvěřitelné, domácí jdou v jedenaosmdesáté minutě do vedení! Místním hrdinou se stává japonský útočník HIDETOSHI WAKUI, který na hranici vápna odebral obráncům míč a bezkonkurenčně zakončil – 1:0.

83
    Na druhé straně mohl vyrovnat Hämäläinen, avšak vůbec netrefil bránu.

86
    Čas ubíhá velmi rychle a hosté mají co dělat, aby zápas dotáhli alespoň na remízu. Pokud se tak nestane, v Estonsku se bude hodně slavit.

90
    Zápas už se dostal na konec základní hrací doby, s domácím celkem to vypadá velmi dobře!

90+1
    Domácí hrají přesně to, co potřebují. Drží míč na soupeřově polovině.

90+2
    Lech se hnal do rychlého protiútoku, avšak zastavil se lehce za polovinou hřiště.

90+3
    Běží poslední minuta nastavení, u míče stále domácí hráči. Vypadá to, že utkání dovedou do vítězného konce.

Zápas je u konce, JK Nõmme Kalju skoro až senzačně vítězí nad Lechem Poznaň. Celou dobu měli hosté výhodu, hráli lépe, vytvářeli si více šancí. Až v poslední desetiminutovce, kdy se trestá každá chyba, jednu hrubou předvedl Wilusz a Hidetoshi Wakui ji dokázal potrestat. Do odvety tedy musí ještě Poláci trochu potrénovat. Děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek večera. (19:51:37)