Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (kon.) | Kajrat – Esbjerg 1:1 (kon.) | Košice – Liberec 0:1 (kon.)
Neftçi Baku – Koper 1:2 (kon.) | Laçi – Zorja Luhansk 0:3 (kon.) | Budućnost Podgorica – Omonia Nikósie 0:2 (kon.)
Dinamo Minsk – MYPA 2:0 (kon.) | Trenčín – Vojvodina 4:0 (kon.) | Atlantas – Karaganda 0:0 (kon.)
Elfsborg – Keşla FK 0:1 (kon.) | Kalju – Lech Poznaň 1:0 (kon.) | Chorzów – Vaduz 3:2 (kon.)
Zestafoni – Trnava 0:0 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Asteras 1:1 (kon.) | Ploiesti – Flamurtari 2:0 (kon.)
Botev Plovdiv – St. Pölten 2:1 (kon.) | Brommapojkarna – Crusaders 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (kon.)
Rosenborg – Sligo Rovers 1:2 (kon.) | Něman Grodno – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Kluž – Jagodina 0:0 (kon.)
CSKA Sofia – Zimbru Kišiněv 1:1 (kon.) | Luzern – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Litex – Diósgyöri 0:2 (kon.)
Víkingur – Tromsø 0:0 (kon.) | Győr – Göteborg 0:3 (kon.) | Waregem – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (kon.)
Sillamäe Kalev – FK Krasnodar 0:4 (kon.) | Bursaspor – Čichura 0:0 (kon.) | Met. Skopje – Željezničar Sarajevo 0:0 (kon.)
Rijeka – Ferencváros 1:0 (kon.) | RNK Split – Beer Ševa 2:1 (kon.) | Molde – ND Gorica 4:1 (kon.)
Aberdeen – Groningen 0:0 (kon.) | Derry City – Soligorsk 0:1 (kon.) | Dundalk – Hajduk Split 0:2 (kon.)
Linfield – AIK Stockholm 1:0 (kon.) | Motherwell – Stjarnan 2:2 (kon.) | FK Sarajevo – Haugesund 0:1 (kon.)
Čukarički – Grödig 0:4 (kon.)
RoPS Rovaniemi
1:1 (1:1)
Asteras Tripolis
Čtvrtek 17.07.2014, 18:00 • Raatin stadion, Oulu • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Finské Rovaniemi si Evropskou ligu zajistilo vítězstvím v domácím poháru Suomen Cup, kde ve finále přehrálo KuPS Kuopio 2:1. V domácí soutěži však RoPS totálně propadl a skončil předposlední. Jen díky tomu, že sestupuje pouze jeden, a to poslední tým, zachránilo Rovaniemi nejvyšší soutěž i pro tuto sezónu! Utkání s Tripolisem bude pro RoPS premiérové v pohárové Evropě.

Fotbalisté Asterasu Tripolis během leteckého přesunu do Finska

Favoritem, byť mírným, jsou přece jenom hosté. Asteras Tripolis si účast v Evropské lize zajistil pátým místem v minulém ročníku řecké nejvyšší soutěži, což bylo poslední místo, z něhož se dalo do pohárové Evropy postoupit. Pro Asteras bude toto dvojutkání třetím pokusem v Evropské lize postoupit do základních skupin. Dvakrát se to Řekům nepodařilo – v sezóně 2012/2013 skončili ve třetím předkole, když nestačili na portugalské Marítimo. O rok později pak ve stejné fázi soutěže vypadli s rakouským Rapidem Vídeň.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu 1. utkání 2. předkola Evropské ligy mezi finským ROPS ROVANIEMI a řeckým ASTERAS TRIPOLIC. Utkání se odehraje na stadionu Raatin v Oulu a provede jím trojice srbských rozhodčích, hlavní Vukadinović, na pomezí asistenti Stojković a Miletić. Jako čtvrtý rozhodčí je nominován jejich krajan Popović.

RoPS Rovaniemi: Sahlgren – Saxman, Obilor, Lahdenmäki, Majava – Okkonen (C), Gay, Mäkitalo – Otaru, Kokko, Nyassi
    Náhradníci: Forsman, Nurmos, Alison, Virtanen, Pöyliö, Mbachu, Lahtinen

Asteras Tripolis: Bantis – Lluy, Goian, Sankaré, Panteliadis – Usero (C), Kourbelis, Rolle – Bakasetas, Barrales, De Blasis
    Náhradníci: Theodoropoulos, Kitoko, Munafo, Fernández, Zisopoulos, Mazza, Badibanga

Rozhodčí: Vukadinović – Stojković, Miletić (vš. SRB).

Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše

1

1
    Kourbelis fauluje domácího Kokka, volný kop pro domácí.

2
    RoPS Rovaniemi právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo hodně rychlé! Okkonen rozehrál volný kop a JARKKO LAHDENMÄKI dokázal usměrnit míč za záda Bantise, domácí vedou!

4
    Další faul hostů, tentokrát se provinil Goian, míč získávají domácí.

6
    Domácí Otaru se dostává do zakončení, ale netrefuje branku.

8
    Hostující Lluy fauluje, postižený domácí Majava, volný kop pro RoPS.

10
    Lahdenmäki fauuje, volný kop pro Asteras.

10
    Asteras právě vstřelil branku!
    Také hosté se prosazují ze standardní situace, první gól hostů dává po volném kopu Rolleho Senegalec KHALIFA SANKARÉ.

12
    A hosté jsou "při chuti", další gólová šance, tentokrát pálil Rolle, Sahlgren chytá.

14
    Obilor nabízí hostům volný kop po faulu na Barralese.

15
    Domácí celou situaci ale zvládli vyřešit a mají míč.

17
    Po faulu Majavy bude hostující Rolle rozehrávat volný kop.

18
    Rolle to zkouší přímo na branku domácího týmu, ale Sahlgren v pohodě chytá.

21
    Ostrý zákrok Panteliadise (AST), to byl zákrok na kartu!

22
    Žlutou kartu dostává Panteliadis (Asteras Tripolis).

23
    Střídání v týmu RoPS Rovaniemi: ze hřiště odchází Kokko, přichází Lahtinen.

24
    Zraněný Kokko nedohraje dnešní zápas, souboj s Panteliadisem se mu stal osudný a utkání pro něho končí již ve 23. minutě.

25
    Útočná akce hostů končí odpískaným ofsajdem Barralese.

27
    Domácí Okkonen se dostal do zakončení, jeho střela ale končí mimo branku.

30
    Je za námi první půl hodina hry, stav stále nerozhodný 1:1.

31
    Hostující De Blasis se dostal do šance, jeho střelu ale Sahlgren chytá.

32
    Rohový kop pro Asteras, rozehraje Usero.

33
    Defenziva RoPS si dokázala s rohovým kopem poradit.

35
    Lahtinen (RoPS) fauluje Rolleho, volný kop pro Asteras.

35
    Rolle pálí z volného kopu přímo na branku domácích, ale střela postrádala přesnost, Sahlgren nemusel zasahovat.

37
    Blíží se závěr prvního poločasu, hostující Barrales střílí na branku, Sahlgrem chytá.

38
    Hosté jsou aktivnější, další útok se "valí" na branku domácího týmu, ale vše přerušuje hvizd rozhodčího, De Blasis v ofsajdu.

Pohled do hlediště stadionu Raatin, na domácí fanoušky.

40
    Rohový kop hostů rozehrává Rolle.

41
    I tento rohový kop domácí ubránili.

42
    Jenže akci domácích přerušuje další faul, provinil se Mäkitalo, který ostře fauluje De Blasise.

42
    Žlutou kartu dostává Mäkitalo (RoPS Rovaniemi).

42
    Zasloužená žlutá karta pro Mäkitala, volný kop hostů rozehrává Usero.

43
    Žlutou kartu dostává Lluy (Asteras Tripolis) za faul na Otarua.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, domácí Gay pálí pouze mimo branku hostů.

45
    Stejně tak nyní i na druhé straně Usero, zajímavý závěr poločasu!

45

První poločas je za námi, domácí do něho vstoupili výborně, když hned z první standardky dokázali skórovat, prosadil se ve 2. minutě Lahdenmäki. Hosté pak hru vyrovnali a dočkali se také brzy vyrovnání, bylo to v desáté minutě, kdy se trefil Sankaré.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

47
    Po rohovém kopu se dostává do zakončení Lahdenmäki, ale skvělým zákrokem chytá Bantis, to byla gólová šance domácích!

48
    Další šance jak ohrozit branku Asterasu pro domácí tým – volný kop rozehrává Okkonen.

51
    Hosté kombinují na polovině soupeře.

52
    A pozor, Bakasetas se dostává do zakončení, skvělá střela, Sahlgren vyráží.

54
    Majava fauluje Bakasetase a to byl ostrý zákrok, rozhodčí ho zřejmě ocení žlutou kartou.

54
    Je to tak, žlutou kartu dostává Majava (RoPS Rovaniemi).

56
    Po faulu Lahdenmäkiho na Barralese mají hosté k dispozici volná kop.

57
    Jeho exekuci na sebe vzal Rolle, který střílí přímo na bránu, ale defenziva RoPS odvrací.

59
    Okkonen fauluje Usera, další volný kop pro Asteras.

60
    Je za námi hodina hry, stav stále nerozhodný 1:1, což je výsledek, který hostům vyhovuje více, než domácím.

61
    Hosté vybojovali rohový kop.

62
    Rozehrál Usero, ale domácí defenziva nebezpečí před vlastní brankou odvrátila.

65
    Střídání v týmu Asteras Tripolis: ze hřiště odchází Bakasetas, přichází Badibanga.

66
    Okkonen pálí vedle branky.

68
    Ale je tu další střela domácích, tentokrát pálí Gay, dobrá střela, Bantis chytá.

68
    Žlutou kartu dostává Badibanga (Asteras Tripolis).

69
    Rohový kop pro domácí.

70
    Jenže celá útočná snaha domácích končí odpískaným ofsajdem a v něm Nyassi.

72
    Je před námi posledních zhruba dvacet minut, Barrales fauluje Okkonena.

73
    Střídání v týmu Asteras Tripolis: ze hřiště odchází Rolle, přichází Munago.

74
    Žlutou kartu dostává Lahtinen (RoPS Rovaniemi).

77
    Munafo fauluje Gaye, volný kop pro domácí RoPS.

78
    A domácí vybojovali rohový kop.

79
    Ten rozehrál Usero a defenziva hostů odvrací pouze na další roh.

80
    Z druhého rohového kopu za sebou se již do zakončení dostal Munafo, který ale netrefuje branku.

82
    Otaru v ofsadjové pozici, snaha domácích o vstřelení vedoucí branky vyšla vniveč.

83
    Hosté na druhé straně vybojovali rohový kop a k jeho exekuci se postaví opět Usero.

85
    Rohový kop pro Asteras, rozehrává opět Usero.

86
    Domácí se ubránili. Blíží se závěr zápasu, dočkáme se rozhodujícího gólu?

88
    Střela Barralese míří pouze vedle branky.

88
    Střídání v týmu RoPS Rovaniemi: ze hřiště odchází Otaru, přichází Virtanen.

89
    Okkonen pálí, ale míč byl zblokován mimo branku, bude to rohový kop pro domácí tým.

90
    V devadesáté minutě rozehrává domácí rohový kop Okkonen.

90+1
    Domácí defenziva zvládla standardní situaci, to vše již v první minutě nastaveného času.

90+2
    Domácí gólman Sahlgren má míč ve své moci a bude moci rozehrát.

90+3
    Střídání v týmu RoPS Rovaniemi: ze hřiště odchází Nyassi, přichází Mbachu.

Je dobojováno, oba týmy se dnes rozchází smírně po remíze 1:1. O výsledku se tak rozhodlo již v prvním poločase, v tom druhém branka nepadla. Výsledek zápasu hosté berou všemi deseti, díky brance vstřelené na hřišti soupeře mají solidní šanci na postup.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:50:55)

Martin Dvořák

Branky: 2. Lahdenmäki – 10. Sankaré

Karty:   42. Mäkitalo (RPS), 54. Majava (RPS), 74. Lahtinen (RPS) – 22. Panteliadis (TRP), 43. Lluy (TRP), 68. Badibanga (TRP)

RoPS Rovaniemi: Sahlgren – Saxman, Obilor, Lahdenmäki, Majava – Okkonen (C), Gay, Mäkitalo – Otaru (88. Virtanen), Kokko (23. Lahtinen), Nyassi (90+3. Mbachu)

Asteras Tripolis: Bantis – Lluy, Goian, Sankaré, Panteliadis – Usero (C), Kourbelis, Rolle (73. Munafo) – Bakasetas (65. Badibanga), Barrales, De Blasis

Rozhodčí: Vukadinović – Stojković, Miletić (vš. SRB)
    Čtvrtek 24.07.2014
    Asteras - RoPS Rovaniemi 4:2

Branky: 12. Kourbelis, 45+6. Blasis (pen.), 73. Blasis, 81. Bakasetas – 53. Makitalo, 62. Lahdenmaki

Karty:   14. Usero (TRP) – 65. Majava (RPS)   45+3. Sahlgren (RPS)