Pere Riba
0
64 1
Středa 23.07.2014, 17:07ATP Umag - Plava Laguna Croatia Open Umag (antuka)

To je ode mě s konstatováním výhry Lukáše Rosola pro dnešek z tohoto zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například u některého z textových online přenosů na našem portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (18:31:06)

Lukáš Rosol se nechal v prvním setu brejknout hned při svém prvním podání v zápase a soupeř už vedl 3:0 na gemy. Od té doby zpřesnil Rosol své podání i údery a začal být na kurtu lepším tenistou. Za stavu 2:4 se mu povedlo Španěla brejknout také a tím se vrátit do zápasu. První set musel rozhodnout tiebreak, ve kterém byl úspěšnější český tenista. V druhém setu už si Rosol dělal se soupeřem téměř co chtěl a došel si tak v druhém setu pro hladké vítězství v celém zápase. Lukáš Rosol vyhrál tento zápas ve 2 setech 7:6 (4) a 6:1 za 74 minut. Jeho dalším soupeřem na turnaji bude chorvatský tenista Marin Čilić, který je pro tento turnaj třetí nasazený.

6:1
    Return Riba-Madrida končí v autu. Rosol získává velmi hladce druhý set a tím vyhrává i celý zápas.

40-0
    Rosol získal fiftýn stylem podání-síť. Český tenista má k dispozici tři mečboly, setboly a gemboly zároveň.

30-0
    Celkově již deváté eso Rosola v zápase.

15-0
    Úder Riba-Madrida končí v síti.

5:1
    Hned ten první Rosol využívá. Riba-Madrid poslal příliš dlouhý křižný forhend, míček se ocitl za základní čárou. Rosol bude podávat na vítězství v zápase.

40-0
    Úder Lukáše Rosola od základní čáry orazítkoval čáru postranního autu. Tři brejkboly!

30-0
    Na druhé podání Španěla platí úder po čáře, dnes již po několikáté.

15-0
    Pokus o stopbol v podání Riba-Madrida zastavuje páska.

4:1
    Konec přestávky, podávat bude Pere Riba-Madrid.

4:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:1
    Lukáš Rosol zaznamenává osmé eso v zápase a získává pátý gem druhého setu.

40-15
    Riba-Madrid posílá na returnu míček pouze do sítě.

30-15
    Precizně zahraný stopbol od Lukáše Rosola v pohybu.

15-15
    Rosol měl ideální pozici pro zakončení, jenže jeho úder končí za základní čárou.

15-0
    Český tenista se opřel do bekhendu a poslal ho do protipohybu soupeře.

3:1
    Vše ukončuje Španěl stopbolem jen několik málo centimetrů za síť. Tento míček Rosol ani nedobíhal.

15-40
    Rosol zahrál return po čáře a získává fiftýn.

0-40
    Druhé eso Riba-Madrida v zápase.

0-30
    Riba-Madrid byl na síti úspěšný, i když Rosol ještě stačil míček udeřit. Míček však doletěl do autu.

0-15
    Rosol dal do returnu přílišnou razanci, míček končí za základní čárou.

3:0

3:0

3:0
    Return Riba-Madrida do sítě znamená pro českého tenistu potvrzení brejku čistou hrou.

40-0
    Lukáš Rosol si připisuje do statistik eso.

30-0
    Španělovi byl zahlášen aut.

15-0
    Riba-Madrid vyčkával ve středu kurtu na úder Rosola, ten poslal míček do levé části kurtu a získává fiftýn.

2:0
    Rosol předvedl to, co dost často používá na druhé podání soupeře – return po čáře. I tentokrát mu to vyšlo a brejkuje svého soupeře.

40-30
    Rosolův úder po čáře byl úspěšný. Brejkbol!

30-30
    Rosol nejprve orazítkoval pásku bočního autu, poté základní čáry, ale ve finální fázi poslal míček do sítě.

30-15
    Ribu-Madrida zastavuje ve výměně síť.

15-15
    Český tenista si musel dojít k síti pro fiftýn.

0-15
    Riba-Madrid zahrál se štěstím úder ze země do druhé poloviny kurtu, kde se Rosol nenacházel.

1:0

1:0

1:0
    Rosol znovu na síti a i tentokrát byl úspěšný, neboť se soupeři lob nepovedl a skončil za základní čárou.

A-40
    Rosol zahrál od sítě vítězný úder.

40-40
    Riba-Madrid se při druhém podání trefil milimetrově přesně do pravého rohu. Shoda.

A-40
    První eso v druhém setu, páté eso celkově pro českého tenistu.

40-40
    Míček v síti po úderu Rosola. Shoda.

40-30
    Lukáš Rosol opět u sítě, nyní zvolil agresivní křižný forhend.

30-30
    Rosolovi se povedlo na síti zahrát stopbol.

15-30
    Španěl českého tenistu udolal dlouhými údery k základní čáře.

15-15
    Český tenista chybuje poté, co se míček ocitl v síti.

15-0
    Rosolův úder po čáře byl velmi přesný, orazítkoval růžek kurtu.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.

7:6
    Ribu-Madridovi je zahlášen těsný aut a to neznamená nic jiného, než vítězství Lukáše Rosola v prvním setu 7:6 (4) za 52 minut.

6-4
    Ten první Riba-Madrid odvrací poté, co se Rosolovi nepovedlo přehodit míček přes síť.

6-3
    Riba-Madrid poslal do autu míček po nepřesném úderu. Lukáš Rosol má k dispozici 3 setboly.

5-3
    Rosol uspěl s dvěma kraťasy na síti.

4-3
    Riba-Madrid kazí vcelku lehký úder, míček se ocitl v autu.

3-3
    Následuje výměna stran.

3-3
    Rosol zahrál k síti přímo na raketu Riba-Madridovi a ten kraťasem srovnává v tiebreaku na 3:3.

3-2
    Riba-Madrid nedokázal dopravit míček přes síť.

2-2
    Úspěšný stopbol na síti předvedl španělský tenista.

2-1
    Lukáš poslal míček do protipohybu Riba-Madrida, ten míček ještě stačil zasáhnout. Lukáš Rosol následně posílá míček do sítě.

2-0
    Riba-Madrid na returnu posílá míček pouze za základní čáru.

1-0
    Rosol získává první bod po úspěšně smeči na síti. Je znát, že má Lukáš Rosol v hledišti početnou podporu, čeští diváci jsou slyšet!

6:6
    Český tenista nakonec uhrál dvanáctý gem prvního setu a my budeme svědky tiebreaku.

40-15
    Španěl se nevzdává a posílá míček po čáře na polovinu Rosola.

40-0
    Rosol vyhrál bitvu na síti.

30-0
    Riba-Madrid udeřil míček tak nešťastně rámem, že končí v autu.

15-0
    Return Riba-Madrida končí za základní čárou.

5:6

5:6

5:6
    Španěl zaznamenává svoje první eso v zápase a získává jedenáctý gem prvního setu.

30-40
    Míček se po odrazu od pásky vrátil zpět na polovinu Rosola. Gembol pro Pereho.

30-30
    Rosol se štěstím doběhl první smeč a vrátil do hry, druhou také doběhl, ale už nedokázal vrátit míček přes síť.

30-15
    Až příliš agresivní byl Rosol na returnu, posílá míček za základní čáru.

30-0
    Na úder po čáře nemohl Riba-Madrid dosáhnout.

15-0
    Riba-Madridovi se otřel míček o pásku, ale ani to Rosola nerozhodilo. Celou výměnu úspěšně ukončil smečí.

5:5
    Lukáš Rosol nakonec získává desátý gem prvního setu po autu soupeře.

A-40
    Míček se po zásahu rakety Riba-Madrida ocitá v síti.

40-40
    Španěl nicméně o výměnu později uhrává míček od základní čáry. Shoda.

A-40
    Úder Riba-Madrida na returnu končí v autu. Sám rozhodčí ani Rosol neví, který ze dvou dopadu do autu je ten správný (obě stopy byly jen několik milimetrů od sebe). Rozhodčí ale připisuje bod Rosolovi. Gembol.

40-40
    Riba-Madrid kazí nahraný úder, míček pohltila síť. Shoda.

30-40
    Druhá dvojchyba Lukáše Rosola v zápase. Brejkbol!

30-30
    Další přeběh českého tenisty na síť, odkud zahrál vítězný míček.

15-30
    Rosolův tvrdý úder po čáře nemohl Riba-Madrid vybrat.

0-30
    Český tenista měl soupeře již rozběhaného a dokonce zakončoval smečí, ale i tu Španěl vybral a dostal Rosola pod tlak, ten se nakonec snažil Riba-Madridu přelobovat. Míček skončil za základní čárou.

0-15
    Rosol kazí úder, míček končí v síti.

4:5

4:5

4:5
    Úplně to samé, ale na druhé polovině Rosolova kurtu se děje i teď. Pere Riba-Madrid získává devátý gem prvního setu čistou hrou.

0-40
    Úder Rosola končí v síti.

0-30
    Lob Lukáše Rosola končí hluboko za základní čárou.

0-15
    Španěl si rozběhal Rosola po kurtu a poté zakončil do pravé části kurtu.

4:4
    Rosol potvrzuje předchozí brejk tvrdým úderem do levého rohu kurtu, který Riba-Madrid nedoběhl.

A-40
    Rosol se pokusil o stopbol, který mu se štěstím vyšel, jelikož soupeř nedopravil míček přes síť.

40-40
    Jenže Lukáš Rosol odpovídá esem. Shoda.

30-40
    Španělovi se povedlo dvakrát za sebou vyslat z rakety údery přesně na základní čáru. Při pokusu českého tenisty o kraťas končí míček v síti. Brejkbol!

30-30
    Bitvu obou tenistů od základní čáry vyhrál Pere Riba-Madrid.

30-15
    Rosol nedokázal vrátit míček přes síť po returnu soupeře.

30-0
    První stopbol v zápase předvedl Lukáš Rosol. Riba-Madrid míček nedoběhl.

15-0
    Český tenista začíná tento gem esem.

3:4

3:4

3:4
    Riba-Madrid pouze promáchl po úderu Lukáše Rosola. Lukáš Rosol brejkuje svého soupeře a vrací se do hry.

A-40
    Rosolovi se úder otřel přesně o čáru, následně Riba-Madrid posílá míček akorát do sítě. Brejkbol!

40-40
    Hned na začátku výměny se Španěl tlačil na síť, na které zahrál pro Rosola nechytatelný kraťas. Shoda.

40-30
    Rosol takřka udolal svého soupeře tvrdými údery, ten hluboko za základní čárou kazí úderem do sítě. Brejkbol!

30-30
    Dnes již poněkolikáté zapůsobil úder po čáře na španělův druhý servis.

15-30
    Rosol s obtížemi vybíral podání i následný úder soupeře. Riba-Madrid u sítě úspěšně zasmečoval.

15-15
    Český tenista kazí úder od základní čáry. Míček pohltila síť.

15-0
    Rosolův křižný forhend slaví svůj úspěch.

2:4
    Míček končí po úder španělského tenisty za základní čárou. Rosol získává šestý gem prvního setu čistou hrou.

40-0
    Pokažený return Španěla končí v autu.

30-0
    Return Pere Riby končí v síti.

15-0
    První eso zápasu, které předvedl Lukáš Rosol.

1:4

1:4

1:4
    Španělský tenista přecházel postupně na síť, odkud poslal míček do prostoru kurtu, kde se Rosol nenacházel.

30-40
    Rosol kazí return pří druhém podání Španěla.

30-30
    Síť pohltila úder Pere Riba-Madrida.

15-30
    Na druhé podání soupeře si český tenista věří. Poslal míček po čáře a soupeř se po něm jen ohlédl.

0-30
    Return v podání Lukáše Rosola končí v bočním autu.

0-15
    Rosolův úder zastavuje síť.

1:3
    Lukáš Rosol po špatně trefeném úderu soupeře získává čtvrtý gem zápasu čistou hrou.

40-0
    Španěl se dopouští další nevynucené chyby.

0:3
    Španělský tenista využívá dalšího stopbolu, ke kterému se Rosol ani nerozeběhl. Pere Roba-Madrid tak potvrzuje předchozí brejk.

30-40
    Španěl zahrál v nouzi stopbol, který nečekal snad nikdo kolem kurtu. Překvapilo to i Lukáše Rosola.

30-30
    Tentokrát si na druhé podání Pereho počkal a poslal nechytatelný bekhend po čáře.

15-30
    Rosol trefuje po druhém podání soupeře míček neúspěšně, ten se ocitá v autu.

15-15
    Míček se ocitl za základní čárou i po úderu Madrida.

0-15
    Míček z rakety Lukáše Rosola končí za základní čárou.

0:2
    Pere vyslal od základní čáry milimetrový stopbol, který český tenista nedoběhl. Hned na úvod zápasu brejkuje Pere Riba-Madrid svého dnešního soupeře.

0-40
    Rosolovi zahlášen velmi těsný aut. Tři brejkboly!

0-30
    Španěl uhrál velmi dlouhou výměnu.

0-15
    Rosol při svém prvním podání v zápase vytváří dvojchybu.

0:1

0:1

0:1
    Rosolovi zahlášen aut. Španěl získává v klidu první gem.

30-40
    Český tenista kazí úder z forhendové strany, míček pohltila síť.

30-30
    Soupeř českého tenisty nedokázal vrátit míček přes síť.

15-30
    Liftovaný míček posílá Rosol na returnu pouze do sítě.

15-15
    Rosol nedoběhl úder po čáře.

15-0
    Na úvod celého zápasu letí míček z rakety Španěla do autu.

0:0

Ohlášeny 2 minuty do začátku zápasu.

Oba tenisté jsou již na kurtu, probíhá rozcvičování.

Vzájemná bilance – Oba tenisté už se na okruhu ATP jednou potkali a bylo to minulý rok na Rolland Garros v 1. kole. Na antuce ve Francii vyhrál Lukáš Rosol hladce ve třech setech 6:3, 6:4 a 6:4. Uvidíme, zda se českému tenistovi povede den před 29. narozeninami porazit Riba-Madridu i podruhé nebo naopak Španěl vyrovná bilanci vzájemných zápasů.

Pere Riba-Madrid – tento 26-letý Španěl se aktuálně pohybuje na 97. pozici žebříčku ATP. Na posledních třech turnajích v Hamburku, Bastadu a Wimbledonu skončil hned v prvním kole. V posledním utkání v již zmiňovaném Hamburku skončil na raketě Argentince Monaka 3:6 a 1:6. Turnaje v Umagu se Riba-Madrid zatím zúčastnil jen jednou a to v roce 2007, kdy došel přes kvalifikaci až do druhého kola, ve kterém prohrál s Carlosem Moyou 0:6 a 3:6. Letos se v prvním kole utkal s českým zástupcem Jiřím Veselým, kterého porazil ve třech setech a hned v dalším kole naráží na druhého Čecha, Lukáše Rosola.

Nejvyšší umístění v žebříčku ATP: 65. (16. května 2011)

Cesta Pere Riba-Madrida turnajem
    1. kolo: Pere Riba-Madrid – Jiří Veselý 6:7 (7), 6:3 a 6:3

Lukáš Rosol – je 28-letý český tenista, který figuruje na 43. pozici žebříčku ATP a letos zatím zažívá jednu z nejlepších antukových sezón. Na německých antukách ve Stuttgartu a Hamburku vyhrál sedm z devíti zápasů, připsal si skalpy Kohlschreibera, Južného, Lópeze nebo Robreda a zahrál si finále, respektive čtvrtfinále. Na dalším antukovém turnaji v krátké době hraje v chorvatském Umagu, kde startuje poprvé v kariéře. Na úvod pátý nasazený Čech čelil jednadvacetiletému Diegu Sebastianu Schwartzmanovi, který je až 100. hráčem světa a na okruhu ATP vyhrál dosud jen dvě utkání.

Nejvyšší umístění v žebříčku ATP: 33. (13. května 2013)

Cesta Lukáše Rosola turnajem
    1. kolo: Lukáš Rosol – Diego Sebastian Schwartzman 6:3, 3:6 a 7:6 (2)

Přeji příjemné odpoledne všem tenisovým nadšencům. Dnes se odehraje v chorvatském Umagu osmifinále dvouhry, ve kterém má Česká republika své zastoupení v podobě Lukáše Rosola, který je pátým nasazeným. Soutěžní pavouk přivedl českému tenistovi do cesty za čtvrtfinále Španěla Pere Riba-Madrida. Zápas se odehraje jako třetí v pořadí na kurtu Granstand od 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.