Śląsk – Dortmund 0:3 (kon.) | Neapol – Barcelona 1:0 (kon.) | Galatasaray – Atlético 0:0 (kon.)
Śląsk Wrocław
0:3 (0:2)
Borussia Dortmund
Středa 06.08.2014, 17:00 • Stadion Wrocław • Přípravný zápas

Toto je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a nyní se přesuňme k obrazovkám, kde již běží zápas Malmö FF s pražskou Spartou. (19:05:07)

Je za námi přátelské utkání mezi mezi Śląsk Wrocław a Borussií Dortmund v nimž vítězí hosté z Německa!

První poločas

V prvním poločase byly k vidění dva krásné góly, kdy nejdříve v 9. minutě otevřel skóre Mkhitaryan, kdy skvělým prokličkováním a přihráním si s Aubameyangem poslal míč za Pawłowskiho záda. Druhý gól přišel o pár minut později z nohy Immobileho, který si naběhl na přesnou příhrávku Mkhitaryana a poslal podruhé míč za Pawłowskeho záda.

Druhý poločas

Ve druhém poločase nebylo k vidění příliš pohledného fotbalu a spíše jen kontrola hry v režii hostujících borců. kteří nedali domácím šanci na větší kombinaci na jejich polovině hřiště. Rozdílovým hráčem ve druhém poločase byl jednoznačně Adrian Ramos, který dokázal vždy skvěle podržet míč a poté přesně přihrát. Vše Ramos korunoval v 82. minutě, kdy po dobrém vyčkání Hofmanna si naběhl a míč uklidil k tyči za Wrabelova záda.
    Zápas se poté jen dohrával a čekalo se pouze na konečný hvizd rozhodčího.

90+3
    Hráči Dortmundu koukají po rozhodčím a čekají až zapíská naposledy do píšťalky.

90+2
    Tak to je neuvěřitelné!! Domácí hráči otevřeli obranu a tak vznikl prostor pro utíkajícího JI, který už poslal míč za Wrabelova záda a mohl se začít radovat, míč ale skončil za tyči a šel do zámezí. Ten kluk má smůlu!

90+2
    Domácí se vydali do útoku.

90+1
    Domácí roh zažehnali a míč navíc bude odkopávat Wrabel, po nepřesném zakončení hostujících hráčů.

90+1
    Dong-Won Ji se dostal do zakončení po dobrém naběhnutí na přesnou přihrávku střela našla Wrabela, který míč poslal za autovou čáru a bude z toho roh pro hosty.

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec řádné hrací doby 3 minuty.

89
    Uvidíme kolik rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby. Domácí už jen koukají po světelné tabuli a čekají na konec zápasu.

88
    Poklidná kombinace a dohrávání zápasu to teď předvádí hostující hráči.

87
    Z volného kopu nebylo nic a míč tak drží opět hosté.

86
    Předtím proběhne ještě jedno střídání, na hřiště se podívá Blaszczykowski, nahradí místo Hofmanna.

86
    Domácí těsně před koncem vybojovali faul zhruba 40 metrů od brány.

86
    Domácí chtějí vstřelit alespoň jednu branku a tlačí se do útoku.

85
    Ramos byl faulován a získal tak míč ve prospěch svého týmu.

84
    Hosté přes tříbrankový náskok jdou opět do útoku, nyní hlavičkoval těsně nad Dong-Won Ji ale předtím je mu odpískán útočný faul.

83
    O dnešním vítězi je plně jasno a tak nám nezbývá než jen počkat na závěrečný hvizd rozhodčího.
    Ramos - 0:3.

82
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Hofmann si počkal na přihrávku ale nešel do zakončení ale ještě přihrával ADRIANU RAMOSOVI a ten poslal míč poslal přesně k tyči! Brankář bez šance.

81
    Možným důvodem proč dnes nedávají domácí góly jsou střely na bránu, domácí vystřelili pouhé dvě střely na bránu. Zato hosté rovných 7.

80
    Vypadá to, že hosté z Dortmundu si připíší další vítězství z přátelského utkání a nadále budou neporažení.

79
    Hra ztratila na tempu a domácí jen koukají jak hostující borci kombinují.

78
    Hosté drží míč na své polovině hřiště.

78
    Domácí mohli jít do útoku ale Gancarczyk nejdříve neposlal přesnou přihrávku a poté fauloval novou tvář na hřišti Gülla.

77
    V dnešním zápase dohrál Schmelzer, jeho místo nahradil Güll.

76
    Dong-Won Ji opět vyslal nepříjemný projektil ale ten nemířil přesně.

75
    Ramos opět skvělé držení těla a opět skvělé ustátý osobní souboj na hranici pokutového území.

74
    Hosté chtějí zápas dohrát v poklidu o čemž svědčí i držení míče 38 ku 62 ve prospěch hostujících hráčů.

73
    Hosté opět u míče.

72
    A málem z toho byl další gól, to by ovšem Dong-Won Ji musel zacílit přesněji.

72
    Hosté se tlačí do dalšího útoku.

71
    Zbývá nám posledních dvacet minut přátelského utkání mezi Śląsk Wrocław a Borussií Dortmund, v němž hosté vedou o dvě branky zásluhou Mkhitaryana a Immobileho z prvního poločasu.

70
    Hosté nevyužili možnosti brejku a nikam zatím nespěchají drží míč na své polovině. Místy z tribun se ozývá pískot.

70
    Dudu poslal míč přímo do náručí Langeraka.

70
    Roh pro Wroclaw.

69
    Subotič odchází se hřiště a na dvacet min si jde zahrát další nováček v týmu a tím je Sarr.

68
    Dong-Won Ji si navedl míč na pravou nohu a vystřelil přízemní střelu do středu brány, brankář Wrabel bez potíží chytá.

67
    Ramos je silný v osobních soubojích, opět toto potvrdil. Při snaze domácího obránce Ramos souboj ustál dokázal se otočit a přesně přihrát.

66
    Wrabel předvedl špatný odkop a míč končí v autu.

66
    Další roh pro Dortmund ale míč opět skončil ve Wrabelově rukavicích.

65
    Posila Ramos si dokázal poradit se dvěma jeho strážci, kteří ho nedokázali přetlačit. Ramos tak ukázal dobré držení těla.

65
    Špatná domluva míč se vrátil ke kopajícímu Schmelzerovi ale ten již byl v ofsajdu.

64
    Míč se dostal na hlavu domácího obránce a ten v nouzi zahrál na další roh.

64
    Roh pro hosty

63
    Hra zatím nenabídla takového kouzla jako v prvním poločase. Hosté nikam nepospíchají a domácí spíš neví jak se dostat do útoku.

62
    Domácí předvádí kombinaci na jeden dotek a dostali se tak až na druhou stranu hřiště kdy Dankowski vyslal slaboučkou střelu, Langerak bez problémů.

61
    Ramos dostal před velkým vápnem míč ale než si jej dokázal zpracovat tak ho o něj obral domácí obránce.

60
    Domácí jdou do rychlého útoku ale ten skončil na dobře vracejícím se Kirchovi.

59
    Odchází také střelec prvního gólu Mkhitaryan, jeho místo nahradí Maruoka.

59
    Mezitím byl na polovině hřiště faulován Ramos.

58
    Snažím se získat podobu i domácí nové sestavy po velkých střídání.

57
    Takto vypadá sestava hostujícího mužstva: Langerak – Piszczek, Subotic, Ginter, Schmelzer – Kirch – Jojic, Mkhitaryan, Hofmann – Ramos, Ji

56
    Připraveno další z domácích střídání.

55
    Doufejme, že takto nebude vypadat celý zbytek druhého poločasu. Hosté drží míč na polovině soupeře a pouze si přihrávají dopředu se nijak nemají a hra tak ztrácí tempo.

55
    Subotic kombinuje s vlastním brankářem.

54
    Nyní proběhlo několik střídání a domácí tak protočili všechny posty.

53
    Domácí se snaží dostat před pevnou obranu Dortmundu ale ta zatím drží pevně jako skála.

53
    Z rohu nebylo nic ale hosté i tak drželi míč okolo pokutového území, vše skončilo při průniku Hofmanna ale ten po doteku od jednoho z obránců ihned šel k zemi a dožadoval se penalty.

52
    Dong-Won Ji vyslal přízemní střelu a Wrabel se musel natahovat aby jeho střelu vytáhl alespoň na roh.

51
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

50
    Dong Won Ji mohl navyšovat na 3:0 ale nedokázal se dostat k míči dřív jak jeho strážce. Před sebou měl prázdnou bránu.

50
    Domácí protočili skoro celou sestavu.

49
    Piszczek se dostal do zakončení ale jeho střela mířila vysoko nad.

48
    Vysoký centr si stáhl Wrabel.

48
    Roh pro Dortmund.

47
    Piszczek centroval do vápna soupeře ale míč našel jen hlavu domácího obránce, který míč v pohodě odvrátil do bezpečí.

46
    Hosté si počínají stejně jako skončili v prvním poločase, drží míč a snaží se kombinovat.

46
    Hned na úvod šli domácí útočníci tři na dva obránce ale vše skončilo na špatné přihrávce.

46

46
    I domácí střídali a to brankáře. Do hry se podívá Wrabel, odešel Pawłowski

Také další posila Ramos se podívá do hry.

Do hry se podivá Dong-Won Ji.

Vše směřuje k začátku druhého poločasu.

To bylo z prvního poločasu vše.
    Hra ze začátku nenabídla skvělou podívanou ale to vše změnil Mkhitaryan, který si prokličkoval středem hřiště ťukl si to s dobře hrajícím Aubameyangem a do odkryté branky poslal míč.
    O pár minut se hosté radovali znova, opět v tom měl prsty Mkhitaryan, který skvělou přihrávkou našel unikajícího Immobileho a ten bez problému poslal za Pawłowskiho záda.
    Poločas se dohrával v duchu nepřesnosti domácích hráčů a velkým tlakem hostí.
    Druhý poločas začne zhruba v 18:02

45+1
    Ofsajd i na druhé straně, Kirch si nepohlídal své postavení a rozhodčí signalizuje ofsajd.

44
    Rozhodčí nastavuje pouze jednu minutu navíc.

44
    Hosté drží míč a čekají nato, kolik rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby.

43
    Do kombinace se zapojil Langerak, který dnes neměl zatím tolik práce.

42
    Ofsajd domácího útočníka zastavil slibnou šanci.

41
    Hosté z Dortmundu drží míč daleko od svého brankáře a chtějí tak dohrát poločas s dvoubrankovým náskokem.

40
    Je tomu tak. Domácí Pawelec je nucen předčasně střídat, jeho místo nahradil Pawełek

39
    Na zemi se ocitl domácí Pawelec a zřejmě bude potřebovat střídat.

38
    Domácí zlepšují svou přesnost potřebnou do přihrávek a daří se jim kombinovat už i na polovině Dortmundu.

37
    Míč mají domácí. Ti při přechodu na polovinu Dortmundu ale špatnou domluvou míč ztrácí.

36
    Zhruba deset minut zbývá do konce zápasu a hosté z Německa vedou 2:0. Zatím je vidět pohoda hostujícího celku a velké nepřesnosti domácích borců.

35
    Kirch nacentroval do vápna ale míč se pouze odrazil od jeho spoluhráče za postranní čáru.

35
    Paixao fauloval těsně před pokutovým územím a host mají tak výhodnou pozici.

34
    Pawłowski si dnes s rozehrávkou opravdu nerozumí, každý jeho odkop od brány končí na kopačkách soupeře.

33
    Sokratis na polovině hřiště raději zastavil nedovoleně soupeře.

32
    Pierce Aubameyang se ocitl sám před brankářem a tvrdý projektil vyslal pouze do rukavic domácího brankáře.

31
    Hosté nikam nepospíchají, snaží se otevřít domácí obranu a proto kombinují na své polovině.

30
    Sokratis si vyměňuje míč se svými spoluhráči na polovině hřiště.

30
    Pawłowski ale špatným výkopem daroval míč opět soupeři.

29
    Přihrávka mířila k Pierci Aubameyangovi ale ten věděl že stojí v ofsajdu tak se do hry nezapojil.

29
    Hosté jsou opět u míče.

29
    Míč drží na polovině soupeře Dortmund, ale hostující borce nyní zastavuje ofsajd Aubameyanga.

28
    Mila ovšem posílá míč do prostředku brány, kde stál připravený Langerak.

27
    A nyní je to ještě výhodnější pozice pro domácí. Těsně před pokutovým územím Sokratis fauloval a domácí tak mají dobrou pozici.

26
    Hra se přenesla na druhou stranu hřiště a Subotič musel fauloval aby zdržel rozehrání domácí Wroclawi.

26
    Pierce Aubameyang dělá opět problémy domácím obráncům.

25
    Hosté vše chtěli rozehrát po zemi ale domácí tak snad získali míč.

25
    Hołota fauloval na své polovině a hosté mají tak možnost rozehrát míč z volného kopu.

24
    Machaj fauloval a tak míč stále drží hosté.

23
    Ošetřovaný Paraíba se vrací na hrací plochu.

23
    U míče jsou hosté.

22
    Nyní probíhá ošetřování domácího obránce, který si při bránění udělal něco s nohou.

21
    Opět ve všem měl prsty mladík Aubameyang, který opět unikl po levé straně.

21
    Hosté jdou ihned do dalšího útoku. Domácí odkopávají míč.
    Gól Immobileho na 0:2.

20
    Luxusní přihrávka přes střed hřiště od Mchitarjana našla Itala CIRA IMMOBILEHO a ten se sám před brankářem nemýlil!

19
    Domácí zatím nenašli svou kamarádku přesnost a tak vždy darují míč svému soupeři.

18
    Nyní na tribuně je vidět krásná choreografie domácích fanoušků! Doplněno pyrotechnikou.

17
    Z rohu není nic,, následovat bude odkop od brány.

17

16
    Domácí získali míč a snaží se uklidnit hru. Pawlowski ovšem nepřesným nákopem daroval míč soupeři.

15
    Žlutočerní kombinovali na polovině soupeře ale Kirchova přihrávka nenašla žádného spoluhráče a míč tak skončil v zámezí.

14
    S Aubameyangem má domácí obrana zatím problémy, nyní se mladému hráči opět utéct po levé straně a nacentrovat.

14
    Střela Kehla míří po Aubameyangově přihrávce vysoko nad.

13
    Hosté volí zatím poklidnou kombinaci.

12
    Paxiao se ocitl po centru z levé strany sám na velkém vápně ale jeho rána z voleje míří vysoko nad.

12
    Ofsajd Kirche.

11
    Ale ani hosté si teď nepočínají s kvalitou do přihrávek a ztrácí míč.

10
    Domácí jsou zaskočení inkasovanou brankou a kazí rozehrávku.
    Mkhitarjan posílá Borussii do vedení - 0:1.

9
    Krásná akce na jeden dotek!! Henrikh Mkhitaryan si navedl míč na střed hřiště prokličkoval přes tři protihráče ťukl si míč s Aubameyangem a HENRIKH MKHITARJAN neměl problém zakončit do odkryté brány!

8
    Kehl vytáhl míč až na polovinu soupeře.

7
    Dortmund zvyšuje víc a víc aktivitu, což je vidět po ztrátě míče, kdy hosté napadají ihned rozehrávku domácích.

6
    Hosté zvyšují aktivitu!

5
    V ofsajdu Immobile.

4
    Aubameyang utekl po pravé straně a centroval do středu pokutového území, střela Mkhitaryana mířila přesně na domácího brankáře.

3
    Hosté z Německa zatím nikam nepospíchají a po ztrátě míče nemají příliš velký tlak na soupeře. U míče domácí.

3
    Hra na polovině Wroclawi.

2
    V prvním ofsajdu se ocitl jeden z domácích útočníků.

2
    Hra se teď přesunula až Pawlowskimu.

1
    Po špatném odkopu Langeraka míč získali domácí.

1
    Ti zatím poklidně kombinují.

1
    Hned v první minutě získali domácí faul na polovině hřiště. O míč ale po špatné rozehrávce přišli a míč tedy drží hosté z Dortmundu.

1
    Utkání rozehráli domácí borci.

1

Hráči jsi nastupují na hřiště. Stadion je z velké části zaplněný pro dnešní přátelské utkání.

Hráči jsou již nastoupení v koridoru hřiště: domácí Śląsk Wrocław v zelených dresech a hosté z Dortmundu v typicky žluto-černých dresech.

Ještě jednou Vás tedy vítám u dnešní reportáže z Wroclaw Stadion, kde se střetne polský Śląsk Wrocław s německou Borusií Dortmund.

Náhradníci Śląsku budou doplněni průběžně.

Śląsk Wrocław: Pawłowski – Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba – Hołota, Droppa – Machaj, Mila, Pich – F. Paixao

Borussia Dortmund: Langerak – Piszczek, Subotic, Sokratis, Schmelzer – Kehl, Kirch, Mkhitaryan, Hofmann – Immobile, Aubameyang
    Náhradníci: Bonmann, Ginter, Sarr, Knystock, Güll, Jojic, Amini, Maruoka, Ji, Ramos.

Ještě jednou Vás zdravím u dnešního přípravného zápasu mezi polským Śląsk Wrocław a Burussii Dortmund

Uděláme si menší rozbor dnešních aktérů:

Śląsk Wrocław : polská nejvyšší liga je již v plném proudu a Wroclaw již stačila odehrát tři utkání s kladnou bilancí. Po dvou výhrách a jedné prohře zatím nasbírala 6 bodů se skóre 5:5.
    Nejvíce branek zatím Wroclaw inkasovala ve druhém utkání, kdy podlehla Štětínu 4:1. Je tedy jasné že domácí obrana dnes bude muset hodně pracovat proti silnému Dortmundu.

Burussii Dortmund : zatímco polský soupeř je již plně v ligovém tempu tak německá Bundesliga odpočívá. Dortmund se tedy věnuje naplno přípravě a zatím vskutku povedeně. Ze 6 přípravných zápasů dokázali vícemistři z Německa pětkrát vyhrát a jednou remizovat s velice příjemným skóre 26:5, kdy švýcarskému Rapperswil nadělili rovných deset gólů!
    Hosté z Německa testují nové posily jimiž jsou například Adrián Ramos, Nuri Sahin z Realu Madrid nebo Ciro Immobile, který byl zatím nejdražší posilou Dortmundu.

Věřím, že Vás dnešní přípravný zápas bude bavit. Výkop je stanoven na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.