Břeclav – Kometa jun. 3:0 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 4:3 (1:0 po s.n.) | Skalica – Francie U23 5:4 (1:0 po s.n.)
Trenčín – Havířov 5:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – High1 5:0 (kon.)
Olomouc – Minsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Kladno 6:4 (kon.) | Plzeň – K. Vary 0:2 (kon.)
Trnava – Senica 4:6 (kon.) | Poruba 2011 – Osvětim 1:2 (kon.) | Piešťany – Pavlodar 3:2 (kon.)
Nové Zámky – Levice 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 3:4 (0:2 po s.n.) | Kadaň – Litoměřice 2:3 (kon.)
Ústí n/L – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Zlín – Třinec 3:6 (kon.) | Znojmo – Pardubice 3:5 (kon.)

Autorem branky je JASS.

Jaroslav Kudrna (HKM) s blafákem neuspěl a je tak rozhodnuto.

Krenželok (LIB) si na Kacetla střelou k tyči nepřišel.

Rousek (HKM) střelou švihem netrefil branku.

Bartek (LIB) Kacetla položil, ale hostující gólman zasáhl hokejkou.

Švagrovského (HKM) střelu Lašák zastavil.

Nájezdy zahájil Jass (LIB), který uspěl s blafákem po ruce.

60:00

59:48
    Víšek trefil na modré letící kotouč a jen těsně netrefil Kacetlovu branku, Bartek z následné dorážky rozvlnil boční síť.

59:29
    Lašák podržel nahození ze středního pásma a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

58:51
    Blíží se posledních 60 vteřin třetiny a v útočném pásmu se nacházejí hosté.

58:17
    Lašák se tentokrát vyznamenal. Po několika dorážkách už ležel na zemi, avšak podařilo se mu zastavit Rouskův pokus, jenž plachtil za jeho záda.

58:00
    Hráči před sebou mají poslední dvě minuty základní hrací doby. Poznáme během nich vítěze?

57:44
    Risk se vyplatil. Kotouč se dostal na horkou půdu brankoviště, kde si ho znovu našel TOMÁŠ BULÍK a postaral se o vyrovnání. Asistence: Lukáš Derner a Martin Škoula.

57:37
    Lašák na střídačce, domácí to zkusí v šesti.

57:05
    Jassova střela z pravého křídla orazítkovala Kacetlovu masku. Domácí se následně vystavili ofsajdu.

56:36
    Domácí mají šanci se znovu dotáhnout. Tomáš Rousek (HKM) byl při napadání až příliš aktivní a dostává dvě minuty za hákování.

55:26
    Jiří Šimánek se dostal do sólového úniku a zakončil kličkou, kterou proslavil Peter Forsberg. Lašákovy betony ale byly na zemi.

54:50
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Nabídnutou šanci ale přeci jen využívají. Knotek poslal kotouč PETERU MIKUŠOVI, jehož střelu Lašák dostatečně neztlumil a kotouč doskákal do branky. Asistence: Tomáš Knotek.

54:37
    Hradec Králové se v přesilovce drží u liberecké branky a zkouší často střílet. Zatím ale úspěch neslaví.

53:43
    David Skokan (HKM) obdržel osobní desetiminutový trest. Petr Gřegořek (LIB) nafasoval dvě minuty za hrubost a osobní trest do konce utkání. Mountfield hraje v pěti proti čtyřem.

53:43
    Trpělivost je u konce. Skokan se dostal do dalšího konfliktu, nyní s Gřegořkem, který se po něm ohnal pěstí. Po odchodu na trestnou lavici navíc přešel na Skokanovu stranu a po krátké rozmluvě hráče Mounfieldu znovu udeřil. Rozhodčí udělili tresty, které zatím neoznámili.

52:05
    Znovu je vyrovnáno! Téměř z protiakce vyslal tvrdou ránu, ale poměrně z velké dálky, TOMÁŠ ROUSEK a kotouč zastavila až síť. Gólman Lašák nevypadá vůbec spokojeně. Asistence: David Švagrovský a Tomáš Troliga.

51:34
    Domácí jdou v poslední desetiminutovce do vedení. MICHAL BULÍŘ vyslal z levé strany nepříliš důraznou střelu, která ale zapadla přesně do horního rohu Kacetlovy branky. Asistence: Jakub Valský a Tomáš Urban.

51:18
    Od zmiňované konfrontace na ledě o něco přitvrdilo a hráči nevynechávají žádnou možnost k dohrání soupeře.

50:11
    Přestože sledujeme přátelské utkání, atmosféra na ledě je vypjatá. Do sporu se po odpískání dostali Vampola a Skokan a rozhodčím dlouho trvalo, než situaci, do které se zapojili i další hráči, roztrhali.

49:50
    Nic podstatného se ale hostům vytvořit nedaří. Znovu je tak k vidění přelévání kotouče a hry z jedné strany na druhou.

48:30
    Mountfield se po návratu do plného počtu výrazně osmělil a rychlým přístupem zaváří liberecké obraně.

47:44
    A to už se jim v této herní situaci ani nepodaří. Košař je zpět na ledě a pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

47:20
    Domácí pokračují v povedené přesilovce, ale chybí jim poslední krok v podobě překonání gólmana hostí.

46:48
    Liberec se drží v pásmu a nebezpečně kombinuje. Několikrát to z křídla zkoušel Martin Bartek, štěstí ale neměl.

45:44
    Liberec je viditelně podpořen střeleckým úspěchem a dostane šanci herní zvednutí se podtrhnout. Košař (HKM) dostává dvouminutový trest.

45:31
    Domácím se po dlouhém čekání podařilo vyrovnat. Bartek přihrál zpoza branky na na brankovišti číhajícího TOMÁŠE BULÍKA, který zametl kotouč mezi betony soupeřova gólmana. Asistence: Martin Bartek a Jan Víšek.

44:30
    Skalický se po pravém křídle vřítil do útočné třetiny a vyslal tvrdou ránu zápěstím, na kterou Kacetl reagoval s velkým zpožděním. Naštěstí pro něj ale kotouč branku netrefil.

43:15
    Přesilová hra jako by narušila chod zápasu. Liberec se nemůže dostat za polovinu, ale Hradci se zase nedaří u útočné modré. Kotouč tak skáče od jednoho týmu k druhému.

42:38
    Liberecká obrana kombinuje ve vlastním pásmu a čeká na nabídnutí se útočníků.

42:00
    Ani v té si ale Mountfield šanci nevypracoval a Liberec se v klidu vrací k pěti bruslařům.

41:27
    Liberec vyhazuje a Šimek se vrací na led, Pokračuje klasická přesilovka hostů.

41:03
    Hradec se sice dostal do pásma, ovšem Liberci se následně několikrát podařilo dostat kotouč za modrou čáru a tlak otupit. Nyní se po ofsajdu vhazuje ve středním pásmu.

40:05
    Hosté se hned zkraje třetiny usazují v útočné třetině.

40:01

Máme za sebou 40 minut dnešního zápasu, který zatím přinesl jediný přesný zásah v síti Jána Lašáka a hosté z Hradce Králové tak vedou 1:0. V začátku posledního dějství navíc Mountfield čeká téměř minut a půl dlouhá výhoda pěti proti třem.

40:00

40:00
    Tomáš Bulík (LIB) dostává se sirénou značící konec třetiny dvouminutový trest za sekání.

39:27
    Radim Šimek (LIB) dostává v samém závěru trest za nedovolené bránění, když pozdě dohrál protihráče u mantinelu.

38:00
    Hra se momentálně přelévá z jedné strany na druhou a k vidění mnoho hokejové radosti není. Ostatně Hradec Králové svůj první přípravný zápas odehrál ani ne před 24 hodinami a tak žádné zběsilé tempo čekat nemůžeme.

36:40
    Skalický se vrátil na ledovou plochu a Bílí Tygři tak znovu mohou získat na klidu. Ten jim ovšem přesilová hra soupeře moc nenarušila.

35:20
    Frühauf si sjel z modré čáry na přihrávku, kterou ale vůbec netrefil a kotouč skončil v ochranné síti.

34:40
    S blížícím se závěrem třetiny dostávají hosté možnost přesilové hry. Skalický byl potrestán dvěma minutami za hákování.

33:50
    Od momentu, kdy byl v první třetině zasažen kotoučem do ruky, se do hry nepodíval obránce domácích Jan Výtisk.

33:10
    Bartek prolétl středním pásmem a natáhl za modrou ke střele. Ta o pár centimetrů minula horní tyč.

32:22
    Dávat o sobě dává i východočeský celek. Ani před Lašákem se ale příliš nebezpečí nerodí a pokračuje se tak v dosavadním trendu.

30:45
    Liberci se po delší odmlce povedlo usadit se u soupeřovy branky. O nějakém zámku se ale moc hovořit nedá.

29:00
    V posledních desítkách vteřin se hraje zejména ve středním pásmu a ani jednomu z dnešních soupeřů se neutrální zónu nedaří překonat.

27:36
    Šimánek mohl navýšit náskok svých barev. Dostal poměrně těžký kotouč napříč pásmem, který se mu střelou z první nepodařilo zkrotit a poloprázdnou branku minul.

26:40
    Psota se protáhl podél mantinelu, ale jeho přihrávka nenašla adresáta. Z následné akce pak trefil Skalický z pravého kruhu nastavenou lapačku Kacetla.

25:28
    Jedno povedené předání kotouče a Knotek se ocitl takřka sám na cestě k Lašákovi. Slovenský gólman si s jeho pokusem mířícím do levého horního rohu poradil.

24:34
    Kudrna se dostal do souboje s Lašákem, který se ale pohyboval mimo brankoviště. Sudí tak i přes pískot diváků nepřerušuje.

23:48
    Královéhradeckým se stále nedaří vymanit se z dlouhotrvajícího tlaku. Liberečtí hokejisté působí o několik stupňů živěji.

23:00
    Další bleskový přechod domácích končí kotoučem v náručí gólmana hostí.

22:25
    Tygři vstoupili i do druhé části velmi aktivně a drží soupeře pod zámkem. Opakuje se ale i to, že se jim nedaří střílet z výhodných pozic.

21:20
    Martin Škoula vyrazil až na brankoviště, kam vletěl nahozený kotouč. Ten ho zasáhl do nohy a jen těsně minul branku, Kacetl na změnu směru nestačil reagovat.

21:00
    Liberečtí znovu kombinují v útočném pásmu, na ledě je stále první formace.

20:20
    S kotoučem hráli jako první domácí. Jassovo nahození se podařilo sebral Krenželokovi, jeho křižný pas ale sebral soupeř a domácí museli otáčet.

20:01

Druhá třetina, do které vstoupí s jednobrankovým vedením hostující hokejisté, začne za malou chvíli.

20:00

19:38
    Jiří Šimánek je zpět ve hře a závěr třetiny se bude dohrávat v plném obsazení.

18:40
    Slibná šance domácích. Ti znovu vyšachovali soupeře, ale Gřegořek místo střely z hranice brankoviště volil ještě jednu přihrávku, která už byla navíc a žádného spoluhráče nenašla.

17:38
    Liberečtí mají možnost rychle srovnat krok. Šimánek dostává dvě minuty za vysokou hůl.

17:20
    Hosté udeřili z nepříliš nápadné akce. Skokan posunul kotouč na MARTINA PLÁŇKA, který rychlou střelou mezi ruku a tělo pokořil Lašáka. Asistence: David Skokan.

16:00
    Derner se vydal podpořit útok a dostal kotouč do druhé vlny. Vyslal štiplavou střelu na vyrážečku, kterou srazil Kacetl na jiného hráče domácích, od kterého šel puk za branku.

15:10
    Po delší době o sobě dali pořádně vědět Východočeši. Troligův pokus z ostrého úhlu Lašák vyrazil před sebe, dotírající Švagrovský ale byl u kotouče pozdě.

14:36
    Domácí hokejisté si stále drží optickou herní převahu, kterou se jim ale nedaří přetavit v gólový úspěch.

13:35
    Bartek se položil do střely z kruhu, až z toho ztratil stabilitu. Kacetla to ale z míry nevyvedlo a kotouč snadno lapil.

12:30
    Krátce po jediné hradecké šanci se do hry vrací Gřegořek a stav sil je vyrovnán.

12:25
    Nyní už přechod přes modrou vyšel a hned z toho byla šance. Ocitl se v ní Rousek, který ale z vrchu kruhu napálil bránícího Vlacha.

11:50
    A přichází další řada neúspěšných pokusů o přechod do ofenzivy.

11:10
    Hradci se začátek přesilovky nedaří. Kotouč u jejich branky totiž drží kombinující Urban a Valský.

10:30
    Rozhodčí znovu zvedá pravou ruku. Petr Gřegořek (LIB) dostává dvě minuty za podražení, když zastavil pronikajícího protihráče.

09:10
    Domácí hokejisté se drží v útočné třetině, ale hraje se hlavně v rozích a po mantinelech. Tedy v prostoru, odkud nehrozí bezprostřední nebezpečí.

08:30
    Hra ve vyváženém počtu hráčů vypadá, jak bychom asi v letním čase čekali a k vidění je mnoho nepřesností v kombinaci. Přesto se domácímu týmu daří držet si mírnou převahu.

07:22
    Liberecký Bartek je zpět na ledě a po delším čase uvidíme znovu pět bruslařů na obou stranách.

06:50
    Kudrna se ocitl osamocen na pravém kruhu, kam dostal přesný pas. Střelou z první ale zasáhl jen spodní oblouk branky.

06:05
    Frühauf je zpět na ledě a začíná tak klasická přesilovka východočeského týmu.

05:48
    Bohumil Jank (HKM) a Tomáš Voráček (LIB) dostávají po dvouminutových trestech. Jank za faul vysokou holí, Voráček za napadení, když mstil svého spoluhráče. Počet hráčů ve hře se nemění.

04:59
    Kudrna je zpět na ledě a pokračuje se znovu ve čtyřech na obou stranách kluziště.

04:40
    Rychlou kombinací se podařilo Tygrům vyšachovat soupeře, Vampola ale z kruhu zamířil jen do boční sítě.

04:05
    Tato situace ale dlouho nevydržela. Liberec zavřel soupeře v pásmu a Peter Frühauf si musel při bránění pomoci faulem. Bílí Tygři tak hrají proti třem.

03:22
    Tato přesilová hra domácím tolik nevycházela, ukončuje jí faulem vysokou holí Martin Bartek. Navíc dostává trest na 2+2 minuty. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

02:59
    Další trest pro Východočechy. Kudrna (HKM) dostává dvě minuty za sekání.

02:29
    Mountfield hraje v plném počtu.

01:57
    Valský poslal kotouč z rohu před branku, kde stíhoval Urban. Ani jeho dlouhé ruce na kotouč nedosáhly.

01:15
    Liberec se drží v útočné třetině a daří se mu kombinovat. Střelba ovšem chybí, nyní se hra pro postavení útočícího hráče v brankovišti posouvá ven z pásma.

00:29
    Tomáš Mertl (HKM) dostává dvě minuty, Liberec si tak hned zkraje vyzkouší přesilovku.

00:13
    První útok zakládali hosté, stečovaná přihrávka ale skončila mimo mantinely. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

Protagonisté dnešního utkání jsou již nastoupeni na ledové ploše, utkání tak za pár okamžiků začne.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Voráček, Škoula, Výtisk, Gřegořek, Derner, Plutnar, Šimek – Krenželok, Vampola, Jass – Víšek, Bulík, Bartek – Bulíř, Urban, Valský – Vlach, Psota, Skalický.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Pláněk, Piegl, Jank, Košař, Dietz – Šimánek, Mertl, Kudrna – Červený, Knotek, Skokan – Rousek, Troliga, Švagrovský – Nedvídek, Pilař, Bartoň.

Východočeský Mountfield zakusil první herní prověrku ani ne 24 hodin před úvodním buly tohoto duelu. Ve středu odehráli Královéhradečtí ve Znojmě zápas proti ruskému Chabarovsku a soupeři z KHL podlehli až v samostatných nájezdech.

Bílí Tygři v rámci přípravy na extraligový ročník stihli na začátku srpna již dva zápasy, oba na cizím kluzišti. Jelikož se jim nepodařilo v Třinci a poté na Slavii uspět, budou o první povzbuzení do sezony bojovat před domácím publikem.

Čtvrteční odpoledne bude v liberecké Tipsport aréně patřit přípravnému duelu, ve kterém změří síly domácí Bílí Tygři a Mountfield HK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 46. Bulík (Bartek, Víšek), 52. Bulíř (Valský, Urban), 58. Bulík (Derner, Škoula), 60. Jass – 18. Pláněk (Skokan), 53. Rousek (Švagrovský, Troliga), 55. Mikuš (Knotek)

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Pláněk, Piegl, Jank, Košař, Dietz – Šimánek, Mertl, Kudrna – Červený, Knotek, Skokan – Rousek, Troliga, Švagrovský – Nedvídek, Pilař, Bartoň.