Zvolen – Košice 2:2 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 6:2 (kon.) | SHK Hodonín – Havlíčkův Brod 7:3 (kon.)
Martin – Pavlodar 1:2 (kon.) | Poprad – Žilina 0:0 (zruš.) | Slavia – Záhřeb 5:0 (kon.)
Třebíč – Francie 1:2 (po s.n.) | Přerov – Prostějov 2:6 (kon.) | Sparta – Eisbären 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slovan – Chabarovsk 1:2 (kon.)
HK Nitra
6:2 (3:1, 1:0,2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 08.08.2014, 17:00 • Nitra aréna • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V Nitra aréne sa vo svojom druhom prípravnom zápase predstaví domáca Nitra proti víťazovi MOL ligy z Nových Zámkov. Domáci odohrali v utorok pred vyše 1300 divákmi zápas, ktorý sa hral na štyri 15-minútove štvrtiny proti mužstvu HC Irtyš Pavlodar z Kazachstanu. V jeho drese sa predstavilo až 12 Slovákov na čele s trénerom Jozefom Penzéšom. Nitra nakoniec ťahala za kratší koniec povrazu a podľahla svojmu súperovi 3:6. Prvú polovicu odohrali v domácom drese mladíci a druhú zase skúsenejší hráči a domácemu trénerovi Antonínovi Stavjaňovi poslúžil zápas ako „kvalitný tréning“.

Zápas proti Novým Zámkom odohrá Nitra už normálnym spôsobom, teda na tri tretiny. Premiéru v nitrianskom drese si odkrúti brankár Igor Cibuľa. Domáci nastúpia bez Mira Kováčika, ktorý má menšie zdravotné problémy a taktiež si oddýchnu Roman Tománek a Jakub Ručkay.
    Súboj okorení aj bratský súboj medzi Mirom Štefankom, dlhoročnou oporou Nitry proti svojmu bratovi Jurajovi Štefankovi. Nitriansku minulosť majú za sebou v súčanosti pôsobiaci v drese Nových Zámkov aj hráči ako Martin Uhnák, Albín Podstavek a Erik Čaládi. Taktiež aj mená ako Marek Uram a Radoslav Kropáč netreba hokejovému divákovi obzvlášť predstavovať.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že v Nitre uvidíme kvalitný duel pred bohatou diváckou kulisou a vy si ho môžete vychutnať aj prostredníctvom nášho textového prenosu.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Igor Cibuľa (Vlastimil Lakosil) – Vojtech Klotz, Michal Imrich, Filip Kuzma, Tomáš Nádašdi, Peter Ordzovenský, Michal Novák, Dušan Milo, Matúš Kováč – Filip Bajtek, Tomáš Chrenko, Edmund Piačka, David Kӧnig, Jozef Klenko, Lukáš Kӧnig, Marek Slovák, Juraj Štefanka, Henrich Ručkay, Martin Domian, Lukáš Novák, Miroslav Pupák

HC Nové Zámky: Robin Blažíček (Pavol Krajčovič) – Jakub Hrudík, Martin Král, Peter Huba, Boris Balla, Andrej Ďuriš, Michal Šiška, Tomáš Mocík, Marek Matúš – Albín Podstavek, Peter Polčík, Martin Uhnák, Martin Frolík, Lubomír Hurtaj, Juraj Faith, Radoslav Kropáč, Miroslav Štefanka, Erik Čaládi, Matúš Púchovský, Ondrej Štefanka, Marek Dubec.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:12
    Úvodné buly pre Nitru, Ordzovenského rozohrávku zastavili hosťujúci hráči.

01:14
    Domáci si zahrajú prvú presilovku po vylúčení Ballu za hrubosť.

02:05
    Z ľavej strany vyprášil betóny Blažíčka strelou príklepom Domian.

02:50
    Hosťujúci brankár je ako na strelnici, domáci zovreli hostí v obrannom pásme a viackrát nebezpečne vystrelili.

03:15
    Hostia v plnom počte.

03:26
    Domáci pokračujú v presilovke po vylúčení Krála za nedovolené bránenie v hre.

03:50
    Na lade sa s jednom striedaní streli bratia Štefankovci, ten domáci prihrával spoluhráčovi, ktorý bol v ofsajde a nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

04:16
    Nitra dala gól!

MICHAL NOVÁK otvára skóre zápasu po strele od modrej čiary a využíva presilovú hru. Asistencie: Štefanka, Ručkay

05:22
    Domáci opäť v tlaku, hostia vyhadzuju na zakázané uvoľnenie.

05:52

Po chybe v hosťujúcej obrane zvyšuje skóre MARTIN DOMIAN. Asistencie: Pupák

06:30
    Nitra s problémami rozohráva od brankára Cibuľu, ktorý si zatiaľ nepripísal žiadny zákrok.

07:55
    Nasleduje vhadzovanie pred Blažíčekom.

08:15
    Domáci gólman si pripísal prvý zákrok a hneď veľmi efektný. V prečíslení 2 na 1 Hurtaj prihrával Frolíkovi a jeho pokus zneškodnil Cibuľa.

11:07
    Uhnák trafil bočnú sieť domácej bránky. Na opačnej strane Chrenko tesne minul ľavú tyčku.

11:07
    Piačka vylúčený za nedovolené bránenie v hre a prvú presilovku si zahrajú hostia.

11:37
    Dobrá strela hostí od modrej čiary, Cibuľa však betónom vyráža.

12:26
    Štefanka v oslabení pohrozil, jeho strelu hosťujúca obrana zblokovala.

13:09
    Domáci v plnom počte.

14:00
    Chrenko strieľal príklepom, strela sa odrazila od zadného mantinelu a nebezpečne dorážal Ručkay.

15:03
    Chrenko pri chuti, ďalší pokus brankár hostí vyráža lapačkou.

16:00
    Hostia teraz hrali 10 sekúnd v šestici ale ani jeden z rozhodcov to nepostrehol.

16:55
    Lukáš Novák teraz ukázal hráčom hostí, prečo je v Nitre tak cenený. Prebral puk vo vlastnom pásme a unikol do samostatného nájazdu avšak svoj pokus nepremenil.

17:41
    Nitrania pekne zakombinovali, Slovák však doviezol puk do pásma neskôr ako tam vošiel jeho spoluhráč a teda rozhodca prerušil hru pre ofsajd.

18:16
    HC Nové Zámky dali gól!

Stav stretnutia znižuje PETER POLČÍK, ktorý osamotený pred Cibuľom zúžitkoval skvelú prihrávku od Podstaveka. Asistencie: Podstavek

18:37

Stav sa opäť mení, Nitra zvyšuje na 3:1 gólom LUKÁŠA NOVÁKA. Asistencie: Milo, Domian

19:41
    Mohlo byť znížené. Kropáčovu prihrávku teraz nezúžitkoval v podobnej situácii ako pri prvom góle hostí Čaládi.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli aktívnu hru oboch mužstiev avšak domáci hráči mali prevahu a svoje šance zužitkovali trikrát, zatiaľ čo hostia raz a pred druhou tretinou majú domáci dvojgólový náskok.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:20
    Nové Zámky v úvode druhej časti obstrelovali domácu bránu, strely však boli nepresné.

21:12
    Nádašdi sa ocitol sám až pred brankárom hostí, jeho bekendový pokus letel nad.

22:24
    Nitra je všade o krok vpred pred hráčmi hostí.

23:22
    Domáci vo veľkom tlaku, hostia sa oslobodzujú vďaka zakázanému uvoľneniu.

23:41
    Peter Polčík tvrdo a presne strieľal zo stredu klziska, brankár domácich vyráža na ochrannú sieť.

24:09
    Marek Slovák sa z rohu klziska dostal až pred Blažíčeka, ten jeho pokus vyrazil do bezpečia.

24:57

Po velkom tlaku Nitry zvyšuje stav stretnutia FILIP BAJTEK. Asistencie: Chrenko, Kuzma

25:30
    Hostia prepadli v strednom pásme a do zakončenia sa dostal obranca domácich Filip Kuzma. Blažíček jeho strelu chytá.

26:07
    Lukáš Novák prezentoval svoju palicovú techniku, vyzvŕtal hostí, prihral Domianovi, jeho strelu z prvej Blažíček chytá.

26:34
    Vzájomné vylúčenie. Martin Král z hostí za hákovanie. Za domácich Lukáš Novák za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Hrá sa 4 na 4.

27:17
    V úniku sa ocitol Juraj Štefanka, neuspel. Akcia pokračovala a bekendovú strelu Ordzovenského Blažíček zneškodnil.

27:56
    V strednom pásme sa efektne zbavil domácich hráčov aktívny Peter Polčík.

28:41
    Hostia si zahrajú presilovku. Unikajúceho Martina Frolíka fauloval Filip Bajtek.

29:16
    Kropáč dorážal pred ležiacim Cibuľom avšak minul bránku.

30:45

31:45
    Bajtek, Ručkay a Chrenko rozkrútili kolotoč pred brankárom hostí, stav sa nemení.

33:35
    Tempo hry nám oproti prvej tretine upadlo. Domáci sú neustále v útočnej aktivite a hostia vyrážajú do nebezpečných brejkov. Pred Cibuľom sa však dlho neohrejú a už je v útočnej snahe Nitra.

34:39
    Tentokrát hostia zovreli domácich. Nebezpečne strieľal Dubec aj Šiška.

36:34
    Čaládi sa po prihrávke od Kropáča dostával pred Cibuľu. V poslednom momente mu puk vypichla domáca obrana.

37:21
    Pupák si vymenili puk pred brankárom hostí s Lukášom Novákom a nebezpečne pohrozili.

39:23
    Pred bránkou hostí sa ocitol Bajtek, strieľa vysoko nad.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Počas druhej tretiny sme boli svedkami iba jedného gólu, ktorý dosiahol domáci Filipov Bajtek. Okrem toho sme videli prevahu domáceho mužstva, na ktorú hostia odpovedali iba nebezpečnými protiútokmi ale neboli úspešní a tak je stav po dvoch tretinách 4:1.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Ihneď v úvode tretej tretiny zakázané uvoľnenie hostí.

40:47
    Dobre hrajúci Domian našiel z rohu klziska presnou prihrávkou Pupáka, jeho strelu Blažíček chytá.

42:15
    Nové Zámky sa nevedia dostať z obranného pásma, problémy im robia Pupák, Lukáš Novák a Domian.

43:49
    Zámky zaútočili, prepadli však v útočnom pásme a do úniku sa dostal Piačka. Jeho bekendový pokus Blažíček zneškodnil.

44:58
    V akcii Martin Domian, doviezol puk do útočného pásma, prihral Pupákovi, ten však neuspel.

46:04
    Do tretice Domian. Tentokrát sa ocitol pred Blažíčekom osamotený, zamiešal puk ale jeho pokus brankár hostí chytá.

46:21

Nedáš dostaneš sa teraz potvrdilo. Po šanciach domácich znižuje stav stretnutia strelou k ľavej tyčke exnitran MIROSLAV ŠTEFANKA. Asistencie: Čaládi

47:41
    Hostia majú veľkú šancu znížiť na rozdiel jedného gólu pri vylúčení Domiana.

48:48
    Štefanka iba nahodil puk na Cibuľu, ten pred dobiedzajúcimi hosťami ho skryl do svojej moci a nasleduje vhadzovanie po jeho ľavici.

49:12

V oslabení strieľa svoj druhý gól v zápase MICHAL NOVÁK. Asistencie: Piačka

49:55

50:57
    Po dlhšom čase v permanencii Cibuľa po strele Púchovského.

51:53
    Domáci si zahrajú presilovku. Na trestnú lavicu odišiel Hrudík za hákovanie.

52:07
    Bajtekova tečovaná strela končí na ochrannej sieti.

53:50

54:42

Ďalší gól domácich pridáva MIROSLAV PUPÁK, ku ktorému sa dostal odrazený puk po úniku Lukáša Nováka. Asistencie: Lukáš Novák

55:30
    Chrenkova strela zblokovaná.

56:00
    Filip Bajtek si posedí dve minúty za sekanie.

57:03
    Hostia sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

58:01

58:49
    Domáci mohli pridať ďalší gól. Blažíček dobre zasiahol.

58:53
    Miroslav Štefanka si posedí dve minúty za hákovanie pri predchádzajúcej šanci domácich.

60:00

Skončilo sa prípravné stretnutie medzi Nitrou a Novými Zámkami, v ktorom vo všetkých herných činnostiach a aj výsledkovo dominovala domáca Nitra a pripísala si prvé víťazstvo v príprave v pomere 6:2.

Dnešný prenos sa končí, ďakujem za pozornosť. (19:00:12)

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 5. Novák (Štefanka, Ručkay), 6. Domian (Pupák), 19. Novák (Domian, Milo), 25. Bajtek (Chrenko, Kuzma), 50. Novák (Piačka), 55. Pupák (Novák) – 19. Polčík (Podstavek), 47. Štefanka (Čaládi)

HK Nitra: Igor Cibuľa (Matej Kusý) – Vojtech Klotz, Michal Imrich, Filip Kuzma, Tomáš Nádašdi, Peter Ordzovenský, Michal Novák, Dušan Milo, Matúš Kováč – Filip Bajtek, Tomáš Chrenko, Edmund Piačka, David Kӧnig, Jozef Klenko, Lukáš Kӧnig, Marek Slovák, Juraj Štefanka, Henrich Ručkay, Martin Domian, Lukáš Novák, Miroslav Pupák
    HC MIKRON Nové Zámky: Robin Blažíček (Pavol Krajčovič) – Jakub Hrudík, Martin Král, Peter Huba, Boris Balla, Andrej Ďuriš, Michal Šiška, Tomáš Mocík, Marek Matúš – Albín Podstavek, Peter Polčík, Martin Uhnák, Martin Frolík, Lubomír Hurtaj, Juraj Faith, Radoslav Kropáč, Miroslav Štefanka, Erik Čaládi, Matúš Púchovský, Ondrej Štefanka, Marek Dubec