Rusko – Česko 27:26 (kon.)
Rusko
27:26 (15:15)
Česko
Pátek 08.08.2014, 19:00 • Multiusos Central, Guimarães (Portugalsko) • Akademické MS - ženy

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého textového online přenosu na portále Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (20:28:20)

Do druhého poločasu nevstoupily svěřenkyně Tomáše Hlavatého špatně, hned první akce skončila brankou. Poté se 5 minut hrálo bez vstřelené branky a následně si vzaly Rusky otěže zápasu do svých rukou. I když se české hráčky snažily, dlouho nedokázaly vyrovnat stav utkání. To se povedlo až pět minut před koncem zápasu Veronice Malé, která byla hodně aktivní v druhém poločase. Za stavu 26:26 měly hráčky, hájící české barvy míč ve svých rukách, jenže Keclíková prorážela a tento faul jí byl pískán. Toho využila Divaková ke vstřelení vítězné branky. Češky si při několika dalšich střelách vylámaly zuby na výborně chytající Butyrinové, která se postavila do brány ve 35. minutě. Stejně jako mužská část akademického výběru, bohužel i ženská část své čtvrtfinálové utkání prohrává a zavírá se jí tak brána za obhajobou zlaté medaile!

60
    Konec zápasu. (27:26)

60
    Češkám je zblokována v poslední vteřině zápasu střela a míč míří do autu. (27:26) (27:26)

60
    6 vteřin před koncem utkání je vyloučena Jekatěrina Sadakovová. (27:26) (27:26)

60
    Signalizována pasivita Rusek. Po chvíli také pískáno. Češky se dostávají k míči. (27:26) (27:26)

59
    Pokus Keclíkové kryje Butyrinová. Velmi důležitý zákrok pro Rusky. (27:26) (27:26)

59
    Při signalizované pasivitě napřáhla a svůj pokus proměnila Divaková. (27:26) (27:26)

58
    Česká obrana fauluje. (26:26) (26:26)

58
    Prorážení v podání Kateřiny Keclíkové. (26:26) (26:26)

57
    Kudláčková k tomu přidává úspěšný zákrok. (26:26) (26:26)

57
    Malá znovu srovnává a ukazuje, jak je pro český výběr důležitým článkem. (26:26) (26:26)

57
    Nyní naopak faulují Rusky. (26:25) (26:25)

57
    Před vstřelením branky Rusek bylo pískáno. (26:25) (26:25)

56
    Rusky se podle sudích ocitli s míčem v brankovišti. Na druhé straně palubovky nezachytila Malá přihrávku a míč skončil v autu. (26:25) (26:25)

55
    Marčíková orazítkovává pouze pravou tyč. To je neskutečné, kolik tyčí dokáží svěřenkyně Hlavatého v jednom zápase orazítkovat. (26:25) (26:25)