Švédsko – Švýcarsko 7:2 (kon.) | USA – Finsko 9:4 (kon.) | Slovensko – Kanada 1:5 (kon.)
Česko – Rusko 11:2 (kon.)
USA
9:4 (1:1, 3:2, 5:1)
Finsko
Středa 13.08.2014, 15:30 • ZS Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

51:18
    Počet hráčů na ledě se srovnává, Dennis Yan (USA) dostává menší trest za podražení.

50:37
    V pěti na obou stranách se ve třetí třetině zkrátka hrát nejspíše nebude. Ville Järvinen (FIN) míří na trestnou lavici za sekání.

47:36
    Série vylučování nekončí. Thomas Novak (USA) odsedí na trestné lavici dvě minuty za hákování.

45:20
    Spojené státy čeká přesilová hra. Jesper Mattila (FIN) dostává dvě minuty za hákování.

42:32
    Dvojí vyloučení na americké straně! Matt Filipe (USA) dostává dvě minuty za sekání, Troy Terry (USA) zase za krosček.

37:50
    Tammelu (FIN) čekají dvě minuty na trestné lavici za sekání.

35:41
    Po vzájemné potyčce dostávají Tavernier a Swaney po dvou minutách za hrubost.

34:44
    Američané si chvíli zahrají ve třech, Cecconi (USA) dostává trest za nedovolené bránění.

33:45
    V rámci oslav gólu ještě Karch Bachman (USA) tak horlivě gestikuloval na střídačku soupeře, až si vykoledoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

32:51
    Přichází další finská přesilovka. Zach Wilkie (USA) míří na trestnou lavici za krosček.

27:14
    Také Američané si zahrají v početní převaze. Arttu Ruotsalainen (FIN) dostává dvouminutový trest za sekání.

24:37
    Zbytečný útočný faul. Dennis Yan (USA) si odsedí dvouminutový trest za hru vysokou holí.

15:21
    Navíc teď čeká Američany přesilová hra, Olli Juolevi (FIN) odpyká dvě minuty za sekání.

00:14
    Zápas začíná vyloučením. Brock Boeser (USA) dostává dvě minuty za vysokou h§l.

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 17. Novak (Young, Gabriele), 23. Terry (Novak, Jackson), 34. Bachman, 37. Jackson (Boeser), 43. Novak, 54. Yan (Bachman), 55. Terry (Jackson, Gabriele), 57. Boeser (Foley), 58. Terry (Novak) – 6. Tammela (Aho), 21. Palmu, 36. Saarijärvi (Palmu), 45. Aho (Vainio)

USA: Sarthou (Jurusik) – Wilkie, Dello (A), Blaisdell, Cecconi, Olson, Gabriele, Young – Yan, Novak, Boeser (C) – Jackson, Laczynski, Terry – Filipe, More, Swaney – Bachman, Foley, Smith.
    Finsko: Vehviläinen (Heljanko) – Juolevi, Saarijärvi, Järvinen, Vainio, Parikka, Je. Mattila, Välimäki – Palmu, Nättinen (A), Puljujärvi – Aho (A), Tammela, Laine – Piipponen, Ruotsalainen (C), Tavernier – Björkqvist, Ju. Mattila, Niemelä – Mäkinen.

Rozhodčí: Čech, Hribik – Blümel, Skopal