Brašov – Banská Bystrica 1:7 (kon.) | Tychy – Fehérvár 3:1 (kon.) | Zvolen – Chomutov 1:3 (kon.)
ASC Corona Brašov Wolves
1:7 (0:2, 0:4, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Čtvrtek 14.08.2014, 12:00 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Ďakujem vám za pozornosť a pozývam vás sledovať ďalší duel medzi GKS Tychy a Fehérevárom o 15:30! (14:09:18)

Nick Larson rutinérsky zakončuje svoj nájazd a Bystričania víťazia aj v samostatných nájazdoch. 2:0!

Posledným mužom z mužstva Brašova, ktorý sa vydal na Wiikmana bol Robert Peter, ale nepremenil. 0:1.

Rastislava Konečného vychytal lapačkou Patrik Polc.

Tivadar Petre sa pokúsil dostať puk pomedzi Wiikmanove betóny, nepodarilo sa mu to však. 0:1.

Austin Block svoj nájazd premieňa po bekhendovom blafáku. 0:1!

Ani ďalší hokejista Brašova nebol úspešný. 0:0.

Na druhej strane sa na nájazd vydal Richard Mráz, skúsil strelu medzi betóny Polca, nebol úspešný. 0:0.

Peter Klouda strieľal forhendom k pravej tyčke, ale Wiikman ho vychytal. 0:0.

Za Banskú Bystricu šiel na nájazd Lukáš Handlovský, ale ani on nebol úspešný. 0:0.

Ako prvý išiel hráč Brašova Arpád Mihaly, ale Wiikman vytlačil lapačkou jeho pokus nad bránu. 0:0.

Máme tu koniec zápasu. V tretej tretine strelili Bystričania ešte jeden gól a uzavreli tak skóre duelu na 7:1 vo svoj prospech.

Nasledujú ešte dodatkové samostatné nájazdy, po 5 na každej strane.

60:00

59:55
    Už sa im to ale zrejme nepodarí.

59:25
    Prvá bystrická formácia sa ešte snaží o strelenie ôsmeho gólu v brašovskej sieti.

59:00
    Posledná minúta do konca stretnutia.

57:48
    Bystričania mohli ísť do prečíslenie 3 na 1, ale Richard Filip v poslednej chvíli zabránil tejto akcii. Bývalý kapitán Piešťan má dnes obdivuhodný "icetime", dnes je naozaj všade.

56:35
    Banská Bystrica dala gól!
    Pekná individuálna akcia MICHALA HUDECA, ktorý poľahky prenikol po ľavej strane popri mantineli a bekhendovým blafákom prekonáva Patrika Polca. Asistencie: Rastislav Konečný, Max Nicastro.

56:30
    Dnešné stretnutie sleduje 144 divákov.

55:52
    Zápas sa už len dohráva, ale tak to je v podstate v celej tretej tretine.

55:22
    Prečíslenie Brašova, ale úplne nepochopiteľne zahraté.

54:08
    Momentálne môžeme sledovať exhibičné kombinácie Banskobystričanov, ktorí sa už len na ľade bavia.

53:14
    Zápas stratil svoje tempo, čomu sa však nemôžeme vôbec čudovať, kedže je už o všetkom dávno rozhodnuté.

52:11
    Max Nicastro nasadil nádherný hit pri striedačke Brašova Zsongorovi Antalovi.

51:46
    Richard Filip vypálil spomedzi kruhov, ale puk prefrčal tesne popri pravej tyčke Wiikmanovej brány.

50:59
    Banská Bystrica sa ubránila a už hrá s piatimi hráčmi.

49:59
    Brašov ešte vyvíja nejakú tú snahu na zniženie výsledku, ale vidno, že kvalitatívne na Bystricu nemajú.

48:59
    Nick Larson oslabuje zbytočne svoje mužstvo, odsedí si 2 minúty za hrubosť.

48:40
    Nick Larson teraz vystrelil už po odpískaní, nedostáva však žiadny trest, kedže údajne hvidz rozhodcu nepočul. Nuž, nezdá sa mi, žeby tu vládla nejaká extrémne pekelná atmosféra.

47:41
    Brašov hrá s piatimi hráčmi.

47:24
    "Barani" sa nikam nenáhlia, však kam by sa aj mali...dnes to už zrejme dohrajú v ešte pomalšom ako tréningovom tempe.

46:38
    Bystričania to už teraz trošku prekombinovali a Polc prečítal ich súhru.

45:41
    Jaroslav Obšut v ďalšej roztržke, tentokrát s Michalom Hudecom, s ktorým si niečo vysvetľovali ešte aj cez striedačky. Obšut odkráčal do svojej šatne, kedže dostal trest 2+10 minút + do konca stretnutia za hrubosť.

45:18
    Antal Szombor sa natlačil pred Wiikmana, dokázal si ho aj položiť, ale zákrok zápasu predviedol švédsky gólman v službách Banskej Bystrice!

44:43
    Nezmyselná strela jedného z hokejistov Brašova spoza polovice, odpískané zakázané uvoľnenie.

43:48
    Ďalší zákrok Patrik Polc, jeho spoluhráči mu môžu dnes naozaj poďakovať za jeho výkon.

43:05
    Obrovská šanca Andreja Kudrnu, ktorý mohol puk bekhendom dopraviť do prázdnej Fulopovej brány, ale v koncovke totálne zlyhal!

42:50
    Bálint mohol ísť sám na iikmana ale dostal sa do ofsajdového postavenia.

42:21
    Nicastrovu strelu tečoval tesne pred brašovskou bránou Michal Hudec, len tak tak, že puk opäť neskončil v sieti.

41:53
    Max Nicastro strieľal švihom, Polc bol tentokrát pozorný.

41:40
    Rastislav Konečný sa obetavo hodil na ľad, aby zachytil prihrávku, ale nič mu to nebolo platné.

40:45
    Prečísleni Bystrice 2 na 1, konkrétne Lukáš Handlovský s Austinom Blockom, ale akciu im skazil jeden z obrancov Brašova.

40:13
    Začala sa nám posledná tretina dnešného zápasu, uvidíme, či ešte Bystričania zveľadia svoj náskok, alebo dokážu Brašovčania skorigovať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Čo k tomu dodať priatelia? Finalista MOL ligy prehráva po dvoch tretinách s bronzovým mužstvom slovenskej Tipsport extraligy 6:1!! A to nás ešte čaká 20 minút, možno hneď v prvom dueli uvidíme dvojciferný výsledok. Banská Bystrica odohrala druhú tretinu s veľkou pohodou na hokejkách. Videli sme pekné góly a množstvo ďalších nepremenených akcii. Vyzdvihnúť teda musíme brankára Patrika Polca, vďaka ktorému Brašov prehráva "iba" 1:6.

Ďalšia tretina začne približne o 13:32.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:37
    Bystričania sa už pochopiteľne nikam neponáhľajú a túto tretinu dohrajú zrejme v pokoji.

38:54
    Levente Zsok oslabuje svoje mužstvo, kedže inkasuje dvojminútový trest za napadnutie.

38:19
    Učebnicová akcia na jeden dotyk! Puk šiel po osi Kafka – Hudec – ANDREJ KUDRNA a posledný menovaný už nemal problém zasuúť puk za chrbát gólmana Patrika Polca. Asistencie: Michal Hudec, Petr Kafka.

38:12
    Pokus Lukáša Handlovského z pravého kruhu kryje vo svojej lapačke Fulop.

37:14
    Ďalšia obrovská šanca Bystrice, Polc dnes predvádza pomerne dobrý výkon aj napriek piatim inkasovaným gólom.

36:50
    Počas hry striedajú hráči oboch tímov.

36:06
    Miika Wiikman v plnej permanencii hádam po prvýkrát v dnešnom stretnutí. V týchto chvíľach musel riešiť hádam 4, či 5 streleckých pokusov Brašova.

35:01
    Bystričania predsa len stihli využiť svoju početnú výhodu. Strela Michala Hudeca prepadla Polcovi cez výstroj a pred brašovskou bránou už bol nikým nekrytý PETER LUNTER, ktorý nemal problém doklepnúť puk za jeho chrbát. Asistencie: Michal Hudec, Nick Larson.

34:09
    Hráči rumunského celku sa teraz celkom dobre bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

33:21
    Lukáš Bambúch vystrelil od modrej čiary nie príliš dôrazne, puk bol ale viackrát tečovaný a narobil veľké komlikácie Patrikovi Polcovi.

33:07
    Ďalšie vylúčenie na strane Brašova, tentokrát si odsedí dve minúty za nedovolené bránenie slovenský obranca Richard Filip.

32:22
    Nick Larson nastrelil Juhamati Hietamäkiho, od ktorého sa puk takmer odrazil až za chrbát Polca!

31:49
    Lukáš Bambúch vyslal na Polca tvrdý projektil od modrej čiary, ten puk len vyrazil pred seba, ale aj s dorážkou Mareka Bira si dobre poradil.

31:10
    Evgeny Pysarenko si odchádza posedieť na dve minúty na lavicu hanby za nedovolené bránenie.

30:48
    Corona Brašov v miernej útočnej aktivite, ale Miika Wiikman chytá s pohodou napriek tomu, že je dosť vychladnutý, kedže má tej práce pomenej.

30:14
    Sme svedkami vzájomného vylúčenia. Na trestnú lavicu putujú dvaja kohúti, konkrétne Jaroslav Obšut a Austin Block. Obaja zinkasovali osobné desaťminútové tresty za provokovanie protihráča.

29:48
    Austin Block sa dokázal individuálne presadiť proti obrane Brašova, jeho pokus však Polc zlikvidoval.

29:02
    Evgeny Pysarenko nasadil tvrdý hit Jakubovi Žilkovi, ktorý sa trošku ťažšie dvíhal z ľadu.

28:13
    Banskobystrickí "Barani" v neustálom tlaku na bránu Brašova, dnes ešte môžeme vidieť v tomto dueli veľa gólov.

27:46
    A je tu ďalší presný zásah Banskej Bystrice! ANDREJ KUDRNA sa prezentoval krásnou streloz spomedzi kruhov z pravej tyčke Polcovej brány. Asistencie: Petr Kafka, Lukáš Bambúch.

27:32
    Hokejistom Brašova akoby už dochádzali fyzické sily a absolútne nestíhajú korčuľovať s Bystričanmi.

26:40
    Skackajúci puk narobil nemalé problémy Patrikovi Polcovi a tak ho radšej prikryl vo svojej lapačke.

26:10
    Lukáš Handlovský sa perfektne uvoľnil na ľavej strane, ale puk poslal tesne nad Polcovu bránu.

25:17
    Brašov Wolves dal gól! Len 5 sekúnd stačilo Brašovu na využitie presilovej hry! Richard Filip vystrelil od modrej čiary a tesne pred Wiikmanom tečoval puk ROBERT PETER! Asistencie: Richard Filip, Levente Zsok.

25:12
    Teraz to ale so svojou aktivitou prehnali a ponúkli presilovú hru Brašovu. Marek Biro si odsedí dve minúty za držanie hokejky.

24:56
    Bystričania sú jednoznačne lepším mužstvom a dávajú to jasne najavo vo všetkých činnostiach.

23:12
    Bystričania pomerne rýchlo využívajú svoju početnú výhodu. Strelu švihom Richarda Mráza vyrazil Polc pred seba, kde už bol pripravený AUSTIN BLOCK, ktorý zavesil puk rovno pod brvno Polcovej svätyne. Asistencia: Richard Mráz.

22:29
    Presilovku si zahrá Banská Bystrica. Richard Filip inkasuje dvojminútový trest za sekanie.

22:16
    Závar pred Polcovou bránou, ale nikto z Bystričanov nedokázal puk doklepnúť za chrbát rumunského brankára.

21:46
    Svižné tempo z prvej tretiny nám pokračuje, čomu sa určite tešia všetci prítomní fanúšikovia na štadióne vo Zvolene.

21:20
    Od modrej čiary to teraz skúšal Peter Lunter, avšak veľmi nepresne.

20:38
    Veľké šance Brašova! Najprv strieľal Arpád Mihaly a k nebezpečnej dorážke sa potom dostal Petres, ktorý však nie celkom dobre trafil puk.

20:08
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny patrilo Banskobystričanom, ktorí sa ale hneď previňujú zakázaným uvoľnením.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila nám prvá tretina úvodného stretnutia Memoriálu Pavla Zábojníka. Hokejovejším dojmom pôsobia jednoznačne hokejisti Banskej Bystrice, ktorí to aj potvrdili dvomi strelenými gólmi. V 6. minúte otvoril skóre člen štvrtej formácie Mário Róth a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval o dve minúty neskôr americký bek Max Nicastro.

Ďalšia tretina začne približne o 12:43.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:26
    Krásna strela švihom od Miroslava Preisingera a ešte krajší zákrok lapačkou brankára Patrika Polca!

18:44
    Rumuni sa aj teraz snažili niečo vymyslieť v obrannom pásme Bystrice, ale chýbala tomu čo i len jediná strela.

17:50
    Csanad Virág sa pokúsil vystreliť z ľavého kruhu, ale puk okolo brány Wiikmana ani len nešiel.

17:09
    Brašov teraz po dlhšom čase zatlačil Stredoslovákov, ale okrem jednej slabučkej strely si nedokázali vypracovať viac šancí.

16:39
    Útočnú snahu Bystrice teraz zastavuje signalizovaný ofsajd.

16:05
    Momentálne sledujeme trošku hluché momenty, hrá sa prevažne v strednom pásme s viacerými nepresnosťami na oboch stranách.

15:05
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

14:50
    Bystričania vyhadzujú puk cez všetky čiary a už sa zrejme ubránia.

14:34
    Až teraz prvá strela Brašova v presilovej hre, ktorou sa prezentoval bývalý hráč HKM Zvolen Jaroslav Obšut. Wiikman však bezpečne skryl puk vo svojej výstroji.

13:44
    Petr Kafka zavaril Brašovu vo vlastnom oslabení a Polc mal čo robiť, aby puk neprešiel do jeho siete.

13:19
    Filip však na modrej čiare kazí prihrávku, čo vyhovuje Bystričanom, ktorí posielajú puk aspoň do stredného pásma.

13:05
    Svoju prvú presilovku budú mať k dispozícii ešte v prvej časti hry aj Brašovčania. Kevin Montogmery dostáva dve minúty za krosček.

12:22
    Rýchly protiútok na opačnej strane, Richardov Filipov pokus však kryje Wiikman.

12:13
    Bystričania mohli ísť do prečíslenie 3 na 1, ale Mário Róth si neporozumel so svojimi spoluhráčmi.

11:13
    Corona Brašov sa ubránil a hrá v plnom počte.

10:45
    Sympatický pokus Petra Luntera od modrej čiary, ale veľmi nepresný.

09:58
    Bystričanom sa však nedarí usadiť vo svojom útočnom pásme a Brašov sa skvele bráni.

09:12
    Banská Bystrica si zahrá svoju prvú početnú výhodu! Jakub Žilka vybojoval faul, keď ho hákoval Zsolt Molnar, ktorý zinkasoval menší dvojminútový trest.

08:38
    Naďalej sledujeme výborný hokej, Rumuni sa snažia znížiť.

07:21
    Bystričania vedú už o dva góly! Strela švihom od modrej čiary vysokého amerického obrancu MAXA NICASTRA skončila na prekvapenie všetkých v sieti Brašova! Asistencia: Michal Hudec.

06:48
    Bystričanov gól povzbudil a naďalej tlačia svojho súpera.

06:00
    "Barani" idú po šiestich minútach do vedenia a presadila sa štvrtá formácie! Mislav Rosandič nahodil ľahký puk pred brankára Polca a tam ho perfektne tečoval do ľavého horného rohu brány MÁRIO RÓTH. Asistencie: Mislav Rosandič, Jakub Žilka.

05:26
    Úvod duelu sa nesie vo veľmi svižnom tempe, obe mužstvá bojujú každý kúsok ľadu, akoby to ani nebola príprava.

04:53
    Andrej Kudrna sa pekne uvoľnil od mantinelu, vypálil švihom, Polc vyráža svojim pravým betónom puk do rohu ihriska.

04:06
    Rumuni sa teraz na dlhší čas usadili v obrannom pásme Bystrice, ale puk si rozohrávali iba po rohoch, skade zvyčajne góly nepadajú.

03:22
    Kevin Montgomery napriahol z celej sily od modrej čiary, tesne pred Polcom tečoval puk Richard Mráz a gólman Brašova len so šťastím udržal puk medzi svojimi betónmi.

03:04
    Teraz si Brašovčania nerozumeli v rozohrávke a píska sa zakázané uvoľnenie.

02:24
    Nenápadna strela švihom Atilu Imecsa zaskočila gólmana Wiikmana! Puk trafil jeho ľavú tyčku!

01:58
    Lukáš Bambúch zastavil črtajúci sa protiútok Brašova, ale rozhodcovia aj tak odpískali ofsajové postavenie.

01:14
    Úvodný zákrokom sa prezentoval aj švédsky gólman v službách Banskej Bystrica Miika Wiikman, keď ho tvrdým projektilom preveril Juhamati Hietamäki.

00:45
    Prvú strelu na Polca vyslal z ľavej strany Michal Hudec, ale netrafil bránu rumunského gólmana.

00:03
    Úvodné buly patrilo hráčom v modrožltých dresoch a teda Brašovu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Rozhodcovská trojica aj obe mužstvá sú už na ľadovej ploche, o malú chvíľu začíname.

Úvodné zostavy:

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fulop ) – Oprea, Obšut, Janos, Nagy Cs., Hietamäki, Filip, Pysarenko – Molnar, Fodor, Peter, Saluga, Dumitru, Mihaly, Imecs, Klouda, Zsok, Balint, Virag, Petres

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Montgomery, Gachulinec, Lunter Peter, Nicastro, Bambúch (A), Biro, Rosandič, Predajniansky – Handlovský, Block, Mráz Richard – Konečný, Hudec (C), Larson – Kudrna, Preisinger, Kafka – Róth, Zigo, Žilka

Rozhodca: Štefík – Greguš, Rojík.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 26. Peter (Filip, Zsok) – 6. Róth (Rosandič, Žilka), 8. Nicastro (Hudec), 24. Block (Mráz Richard), 28. Kudrna (Kafka, Bambúch), 36. Lunter Peter (Hudec, Larson), 39. Kudrna (Hudec, Kafka), 57. Hudec (Konečný, Nicastro)

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fulop) – Oprea, Obšut, Janos, Nagy Cs., Hietamäki, Filip, Pysarenko – Molnar, Fodor, Peter, Saluga, Dumitru, Mihaly, Imecs, Klouda, Zsok, Balint, Virag, Petres
    HC´ 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Montgomery, Gachulinec, Lunter Peter, Nicastro, Bambúch (A), Biro, Rosandič, Predajniansky – Handlovský, Block, Mráz Richard – Konečný, Hudec (C), Larson – Kudrna, Preisinger, Kafka – Róth, Zigo, Žilka

Rozhodčí: Štefík – Greguš, Rojík