2:0 (1:0)
CS Marítimo
Pátek 15.08.2014, 21:00Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Příjemný fotbalový večer přeji všem fanouškům fotbalu, dnes je na programu Portugalská Primeira Liga, kterou zahájí v prvním kole FC Porto s hostujícím celkem CS Marítimo. Zápas bude zahájen ve 21:00.

FC Porto

Tento portugalský celek sídlící ve městě Porto je jasný favoritem dnešního duelu. V minulé sezóně se tým umístil na třetí pozici, když z třiceti duelů dokázal získat jednašedesát bodů. V minulé sezóně byl nejlepším střelcem Jackson Martínez, kterým dokázal vstřelit v lize dvacet branek, z čehož tři byly z penalty.

CS Marítimo

Hostující tým je méně pravděpodobným vítězem dnešního střetnutí, ale může překvapit. V minulém ročníku obsadil šesté místo, hráči dokázali vybojovat jednačtyřicet bodů, které si připsali za jedenáct výher a osm remíz. Nejvíce branek v minulé sezóně dokázal nasázet Derley, sedmnáctkrát se mu podařilo rozvlnit síť branky, třikrát to bylo z penalty.

Vzájemné duely:

2. kolo 25.08.2013 – FC Porto 3:0 CS Marítimo

17. kolo 01.02.2014 – CS Marítimo 1:0 FC Porto

Hrajte s Tipsportem každý týden o dva tisíce korun!
    Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Porto: Fabiano – Danilo, Alex Sandro, Maicon, Martins Indi, Herrera, Ruben Neves, Óliver Torres, Brahimi, Martínez, Quaresma.
    Náhradníci: Andrés Fernández – Reyes, Casemiro, Evandro, Tello, Adrián López, Ricardo.

CS Marítimo: Salin – Rúben Ferreira, Bauer, Gegé, João Diogo, Ferreira, Danilo, Bruno Gallo, Fransergio, Dyego Sousa, Edgar Costa.
    Náhradníci: Wellington Lima – Ramsteijn, Briguel, Alex Soares, Weeks, Kukula, Maazou..

1

2
    Quaresma za pár okamžiků rozehraje rohový kop domácích.

4
    Quaresma se dostal opět k míči, tentokrát se mu povedlo vystřelit, ale jeho rána byla nepřesná.

6
    Na druhé straně se staví k rohovému kopu Ferreira.

7
    Salin dokázal včas zablokovat střelu Nevese.

9
    Hra je prozatím vyrobnaná a přelévá se ze strany na stranu.

10
    Quaresma bude kopat roh domácího Porta.

11
    Porto právě vstřelilo branku!
    Je tu první gól utkání, o jeho vstřelení se postaral po rohovém kopu RUBEN NEVES.

13
    Po inkasované brance se Marítimo žene dopředu, přímý volný kop bude rozehrávat João Diogo.

14
    Hosté ale o balón rychle přišli, Óliver Torres rozehrává útočnou akci domácích.

16
    Fabiano včas zblokoval střelu Dyegoa Sousi.

18
    Po faulu domácích je odpískán faul, k exekuci přímého volného kopu se staví Danilo.

19
    Poříd se hraje na polovině Porta, rohový kop rozehraje hostující Edgar Costa.

19
    Martins Indi předvedl výborný obranný zákrok.

20
    Danilo dokázal připravit o míč Rubena Nevese, který ani nestihl vystřelit.

21
    Po zblokované ráně bude od rohového praporku kopat Quaresma.

23
    Quaresma si rozehrávku rohového kopu zopakuje ze stejné strany.

24
    Střelecký pokus Martinse Indiho byl nepřesný a skončil v zámezí.

25
    Maicon rozehrál na svého spoluhráče Danila, ten ale o míč vzápětí přišel.

26
    Přímý volný kop hostujícího celku kopne Ferreira.

27
    O další rozehrávku rohu Porta se postará Quaresma.

28
    Přihrávku Olivera Torrese vystihl Salin a získal tak míč pro svůj celek a ten útočí.

30
    Domácí celek zatím s přehledem brání jednobrankový náskok.

31
    Danilovi střela nesedla a skončila těsně vedle branky.

33
    Domácí hráči dokázali odkopnout míč pouze na roh.

34
    Rohový kop rozehrál Edgar Costa, jenže jeho centr byl příliš dlouhý a přelétl celé pokutové území.

35
    Quaresmaova rána branku gólmana Salina neohrozila, jelikož byla nepřesná.

36
    Domácí obránci dokázali ubránit nebezpečnou situaci a pro jistotu odkopávají balón k půlící čáře.

37
    Ruben Neves se staví k exekuci přímého volného kopu.

38
    Další standardní situaci Porta rozehrává Herrera.

39
    Domácí svěřenci drží míč na svých kopačkách, nyní si vybojovali roh, který kopne Quaresma.

40
    Po rohovém kopu se k míči dostal Martins Indi, jenže střela mu nesedla a končí vedle levé tyčky hostující branky.

41
    U zrodu další akce domácích stojí Maicon.

42
    Sousaovi je odmáván ofsajd, k míči se dostanou opět domácí hráči.

43
    Brahimi nepřesnou ránou zmařil další šanci Porta.

45
    Právě probíhá poslední minuta základní hrací doby první půle.

45+1
    Quaresma ještě rozehraje rohový kop a poté bude první poločas ukončen.

45+2

První poločas je již za námi, domácí hráči jej ovládli zásluhou Nevese, který se dokázal prosadit v jedenácté minutě. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

46

46
    Na začátku druhé půle rozehrává Danilo.

48
    Marítimo se žene dopředu, nyní je u míče João Diogo a snaží se proniknout podél postranní čáry.

49
    Danilova rána končí mimo tři tyče, bude se kopat od domácí branky.

51
    Další útočnou akci hostů rozehrává Bruno Gallo.

53
    Hosté vstoupili do druhé půle velice aktivně, ale svou snahu v gól proměnit nedokázali.

57
    První střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Herrera, přichází Casemiro.

58
    Po střídání svého celku bude od rohového praporku kopat Quaresma.

58
    Žlutou kartu dostává Gegé (CS Marítimo).

59
    Po udělené žluté kartě bude rozehrávat Brahimi.

61
    Quaresmaova dobrá příležitost byla zastavena ještě předtím, než stačil vystřelit.

62
    Ferreira předvedl dobrý obranný zákrok proti útoku Porta.

64
    Edgar Costa dvakrát za sebou rozehrával přímý volný kop hostujícího celku.

65
    Balón se odrazil na roh, který kopne Quaresma.

65
    Po rohu se dostal k míči Martínez, připravil si balón na střelu, jenže ta byla příliš nepřesná a minula branku.

66
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Bruno Gallo, nahradí ho Weeks.

67
    Střídající Weeks se ihned dostal k míči a rozehrává útočnou akci Marítima.

68
    Další šanci hostů nedokázal využít Rúben Ferreira.

69
    Na druhé straně mířil nepřesně Quaresma.

70
    Bauer dokázal srazit míč alepsoň na rohový kop, který rozehraje Quaresma.

71
    Po rozehrávce rohového kopu se k míči dostal Casemiro, následně si dokázal vybojovat dobrou střeleckou pozici, ale ani ta mu nepomohla k tomu, aby trefil branku.

72
    Další nepřesná rána Porta vylétla od kopačky Quaresma.

73
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Edgar Costa, přichází Kukula.

74
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Ruben Neves, přichází Evandro.

76
    Quaresma byl včas odstaven od míče, Marítimo zakládá protiútok.

78
    Ferreira předvedl dobrý obranný zákrok a zastavil tak hrozbu dalšího inkasovaného gólu.

79
    K exekuci rohového kopu domácích se staví Quaresma.

81
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Brahimi, přichází Tello.

81
    Po střídání domácích bude rozehrávat další útočnou akci Quaresma.

82
    Gegé pomohl svému brankáři a dokázal zastavit střelu soupeře ještě před malým vápnem.

83
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Ferreira, přichází Maazou.

84
    Po střídání hostů se do dobré šance dostal Quaresma, ale o míč ho dokázal připravit Bauer.

87
    Quaresma dobře odcentroval od rohového praporku do velkého vápna, kde o míč bojují hráči obou celků.

88
    Balón nakonec získal Casemiro, kterému se povedlo také vystřelit, ale mířil nepřesně.

89
    Gólman Salin odkopává od své branky.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby, zřejmě se ale bude ještě pár minut nastavovat.

90+1
    Quaresmova střela byla sražena vedle brány.

90+2
    Evandrova rána také nedoputovala až za brankovou čáru, mířila vedle levé tyčky.

90+3
    Fabiano rozehrává přímý volný kop domácího celku.

90+4
    Vítězství domácího celku ještě ve čtvrté minutě nastavení pojistil MARTÍNEZ.

90+5

Tento duel je již minulostí, domácí ho ovládli s dvoubrankovým rozdílem a potvrdili tak předzápasové předpoklady.

To je ode mne pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku večera se s Vámi loučím, na shledanou. (22:59:42)