Dněpropetrovsk – Hajduk Split 2:1 (kon.) | Stjarnan – Inter 0:3 (kon.)
2:1 (0:0)
HNK Hajduk Split
Středa 20.08.2014, 18:00 • Olimpijskyj, Kyjev • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte při sledování úvodního zápasu 4. předkola Evropské ligy. V něm se ve středu od 18 hodin představí ukrajinský FC Dněpr Dněpropetrovsk s chorvatským celkem HNK Hajduk Split.

HNK Hajduk Split skončil v loňské sezoně na třetím místě v chorvatské lize, díky čemuž se propracoval do předkol Evropské ligy. V tom druhém bez problémů přešel přes irský Dundalk FC, ve třetím zvládl gólového hody se Šachtorem Karaganda.

FC Dněpr Dněpropetrovsk skončil loni za Šachtarem Doněck na druhé příčce v ukrajinské lize a vybojovalo si účast ve třetím předkole Ligy mistrů. Zde však trošku nečekaně nestačil na dánský FC Kodaň a bude bojovat "pouze" o účast v základní skupině Evropské ligy, ve které loni postoupil ze skupiny a jeho pouť ukončil až anglický Tottenham. Ukrajinský celek je však favoritem dvojutkání proti Hajduku.

Dněpropetrovsk: Bojko – Fedeckyj, Mazuch, Douglas, Strinič – Zozulja, Rotan (C), Kravčenko, Bruno Gama – N. Kalinič, Selezňov.
    Náhradníci: Laštůvka, Lučkevyč, Leo Matos, Čeberjačko, Bartulovič, Šachov, Politylo.

Hajduk Split: L. Kalinič – Vršajevič, Maloča (C), Milovič, Milič – Caktaš, Andjelkovič, Sušič – Maglica, Kouassi – Gotal.
    Náhradníci: Tomič, Mikanovič, Jozinovič, Nižič, Vlašič, Mezga, Milevskyj.

Rozhodčí: Kulbakov – Zhuk, Getikov (všichni BLR)

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba celky už jsou na hrací ploše, za malou chvilku začínáme.

1

1
    Hned v úvodu měli domácí obrovskou šanci! Zozulja posílal z pravé strany míč do vápna a pěknou hlavičku Selezňova z malého vápna musel reflexivně vyrážet brankář Kalinič.
    Reflexivní zákrok Kaliniče po hlavičce Selezňova

4
    Ukrajinský celek i po neproměněné šanci pokračuje v aktivitě a s míčem na kopačkách kombinuje na polovině soupeře.

6
    Dněpr napadá hodně vysoko, což dělá obráncům chorvatského celku problémy. Zatím však trable v rozehrávce neskončily žádnou pohromou pro svěřence trenéra Tudora.

7
    Domácí budou kopat první rohový kop.

8
    Pro míč si došel gólman Kalinič a vyboxoval ho do bezpečí.

10
    Hajduk se v úvodních deseti minutách prakticky nedostal na polovinu soupeře. Jsou zatím trpěliví a nikam přehnaně nechvátají.

11
    Kouassi nachytán v ofsajdu, Ondřej Mazuch může v klidu rozehrát míč svým spoluhráčům.

13
    No vida. Split přežil úvodní tlak soupeře a poprvé se taky osmělil. Odražený míč však z úhlu napálil Sušič mimo tři tyče.

15
    Dněpr měl k dispozici zajímavou standardku, kterou řešil Rotan rozehrávkou proti noze Kravčenka. Jenže míč byl pomalý a Kravčenko v tísni pálil hodně nepřesně.

19
    Velká šance Dněpru! Do míče do vápna se položil Zozulja a jeho hlavička šla jen kousíček nad branku!
    Zozulja hlavičkuje těsně nad branku Hajduku!

21
    Tlak domácích se stupňuje, teď postupoval Kalinič před branku soupeře a jeho přihrávku na lépe postaveného spoluhráče na poslední chvíli odvrátil na roh jeden z obránců. Po rohu pálil Kravčenko a L. Kalinič vyrazil míč na další roh.

22
    Po rohu vystřelil Selezňov, ale Kalinič si jeho pokus v klidu pohlídal.

24
    První gól visí ve vzduchu. Teď si na Rotanovu standardku naskočil Fedeckyj a Kalinič znovu skvěle zasáhl.
    Kaliničův skvělý zákrok

25
    Lovre Kalinič zatím na hřišti vládne a deptá fotbalisty Dněpropetrovsku. Teď se krásně uvolnil Bruno Gama a jeho prudkou střelu do šibenice vyrazil tygřím skokem brankář hostí na roh. Ten odvrátil Milovič do bezpečí.
    Kalinič vytáhl střelu Gama mířící do šibenice

28
    Kravčenko vystřelil tentokrát asi ze třiceti metrů a Kalinič vyrazil míč na roh.

29
    Po Rotanově rohu pálil Bruno Gama, tentokrát však v těžké pozici nepřesně.

31
    Teď domácí forvard Nikola Kalinič prověřil svého jmenovce v brance soupeře, ale tentokrát zakončení uspěchal a snadná střela nebyla nebezpečná.

33
    Po dlouhé době se osmělili i hosté, na centr z levé strany však Maglica ve vápně nedosáhl.

36
    Po drobných zmatcích v obraně hostí se k míči řítil Selezňov, ale gólman Kalinič u něj byl první.

38
    Domácí dlouho obléhali soupeřovo pokutové území, nakonec se míč dostal na pravou stranu ke Kaliničovi, jenž branku o metr minul.

39
    Rotan to zkusil z hranice vápna, Kalinič vyráží na roh.

40
    Z rohu domácích nebylo nic, situaci se snažil zachránit Kravčenko, ale v souboji byl pozdě a tvrdě fauloval. Dostává za to žluté napomenutí od sudího.

42
    Ukrajinský tým se dostal do přečíslení, které vyřešil Bruno Gama technickou střelou, kterou Kalinič nadvakrát zachytil.

44
    Blížíme se ke konci první půle. Bezbrankový stav je rozhodně příznivější pro Hajduk, jehož naděj drží jen brankář Kalinič.

45+1
    Kalinič vyboxoval míč a je tu konec první půle.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločase je minulostí a branku jsme neviděli. Šance na ní při tom byly a to výhradně na straně domácích, kteří mají trvalou převahu a hosty drží jen výborný brankář Kalinič. Uvidíme, jaký obrázek nabídne druhá půle, která startuje krátce po 19. hodině.

46
    Hosté o poločase vystřídali, Gotala nahradil Vlašič.

46

47
    Hajduk právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení, což po průběhu průběhu první půle nečekal snad nikdo. Hajduk za prvních pětačtyřicet minut pomalu ani neohrozil domácí branku a teď střílí důležitý gól na hřišti soupeře, kterým se dostává do vedení. Gólové akci předcházela kombinace na pravé straně, po které Maglicovu střelu ještě Bojko vyrazil. Míč se ale do vápna vrátil a po nedůslednostech v obraně domácích ho do sítě poslal TINO-SVEN SUŠIČ.
    Tino-Sven SUŠIČ - 0 : 1

50
    Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
    Domácí však mají připravenou bleskovou odpověď! Po rohu vrátil míč do vápna Selezňov, nepříjemný míč gólman Kalinič ještě vyrazil, ale dorážka jmenovce NIKOLY KALINIČE už mu prošla mezi nohama do sítě.
    Nikola KALINIČ - 1 : 1

52
    No vida. Po jednoznačném prvním poločase, kdy domácí tupě bušili na obranná vrata Hajduku dvě slepené branky v úvodu druhé půle hru rozhýbaly.

54
    Teď se chorvatský tým poměrně snadno dostal do šestnáctky, ale Bojko vše vyřešil včasným vyběhnutím.

57
    Poslední minuty patří spíše týmu Igora Tudora, kterým vlila vstřelená branka novou energii do žil.

59
    První změna v dresu domácích, Bruno Gamu nahradil Šachov.

62
    Na aktivitě však přidal v posledních minutách Dněpr, výsledkem je zatím střela Selezňova, kterou ukryl gólman hostí ve svých rukavicích.

64
    Aktivní Selezňov zkusil vypálit z levé strany, ale uchvátal zakončení a z nepřipravené pozice pálil mimo branku.

68
    Caktaš vypálil z hranice vápna a Bojko vyrazil míč na roh.

69
    Tentokrát pálil zcela nekrytý Caktaš z pravé strany, ale zblízka neprostřelil Bojka!
    Bojko vyrazil střelu Caktaše na roh

70
    Po rohu ve vápně jasně fauloval Strinič Maglicu, penalta se však napíská a Maglica navíc dostává za protesty žlutou kartu.

71
    Druhá změna v domácím dresu, Leo Matos vystřídal Fedeckyje.

72
    Co chybělo a domácí by otočili vývoj skóre. Dvě hlavičky připravily míč pro Šachova, jehož střela šla několik decimetrů vedle pravé tyče hostující branky.
    Šachov střelou z první minul branku

72
    Druhé střídání i v dresu Hajduku, Mezga na hřišti nahradil Andjelkoviče.

75
    Zozulja to zkoušel individuálně ve vápně, ale jeho hlavička se nakonec mezi tři tyče nevešla.

77
    Poslední střídání hostí, Milevskyj nahradil Maglicu.

78
    Záhy využívá poslední možnosti střídat i domácí trenér, Bartulovič zaujal místo Salezňova.

80
    Domácí se nadechují k závěrečnému náporu, teď pěknou střelou bez přípravy protáhl Zozulja gólmana hostí, který vyráží míč na roh.

81
    Roh však hosté odvrací a mohou si oddychnout.

84
    Hajduk teď pošetřil několik cenných desítek vteřin s míčem na polovině soupeře, ale už se na něj valí další útok Dněpru.

85
    Bartulovičův centr do vápna odvrací obrana Chorvatů.

86
    Faul u rohového praporku, standardka pro domácí.

88
    Domácí se dočkali zasloužené druhé branky. Leo Matos se uvolnil na pravé straně, poslal ostrý míč do vápna, na který si naskočil střídající JEVHEN ŠACHOV a hlavou ho poslal do sítě.
    Jevhen ŠACHOV - 2 : 1

90
    Střela Vlašiče byla zblokována na rohový kop.

90+1
    Milovič se po rohu dostal k hlavičce, ale Bojko míč lapil.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+2
    Rotan rozerhál přímý kop do vápna, ale pro míč si došel gólman Kalinič.

90+3
    Milevskyj se svým útokem neuspěl, odkopávat bude Bojko a domácí zvítězí 2:1.

90+3

Úvodní utkání 4. předkola Evropské ligy mezi Dněprem Dněpropetrovskem a Hajdukem Split je za námi. Ukrajinský tým může být spokojenější, protože si do odvety nese jednobrankový náskok. Nicméně domácí byli v průběhu zápasu jasně lepším celkem, zahodili řadu šancí, ale museli otáčet stav z nepříznivých 0:1. Hosté sice prohráli, ale vstřelili důležitý gól venku a před odvetou nemusí příliš smutnit. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:50:49)