Česko – Chorvatsko 30:35 (kon.)
Česko
30:35 (13:20)
Chorvatsko
Středa 20.08.2014, 13:00 • Hala Sportowo-Widowiskova Gdynia, Gdyně (Polsko) • ME do 18 let - muži

To je ode mě z tohoto zápasu pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (14:36:29)

Čeští reprezentanti do 18 let zlepšili od začátku druhého poločasu své herní představení a velmi záhy začali smazávat náskok Chorvatska branku po brance. Ve 35. minutě bylo skóre o 5 branek, ve 44. minutě už to byla jen pouhá branka, která dělila český dorostenecký výběr od vyrovnání stavu utkání. Jenže poté se znovu Chorvaté rozjeli a začali přidávat jednu branku za druhou. Čeští házenkáři sice stihli zareagovat a korigovat skóre na rozdíl 2 branek, více už toho ale dnes nedokázali udělat a tak si Chorvatsko došlo i pro třetí výhru (35:30) ve skupině o 9.-16. místo, což jim zajistilo první místo a boj o 9.-12. místo. Naopak český výběr ani jednou v této skupině nevyhrál, připsal tři porážky a do bojů o 13.-16. místo půjde z nejhorší možné výchozí pozice. Zápas o 13.-16. místo je naplánován na 22.8.

Na straně Chorvatska je nejlepším hráčem zápasu vyhlášen Matija Spikić, který odchytal většinu dnešního zápasu.

Filip Dořičák je vyhlášen hráčem zápasu za Českou republiku.

60
    Konec zápasu. (30:35)

60
    Herajt nakonec ještě v poslední sekundě úspěšně zakročil proti střele Chorvatů z pozice levé spojky. (30:35) (30:35)

60
    Půl minuty před koncem zápasu se český výběr zapsal asi naposledy mezi střelce. (30:35) (30:35)

60
    Vůbec poprvé v zápase jsou odpískány kroky, provinili se Chorvaté. (29:35) (29:35)

59
    Herajt zasáhl proti střele soupeře. Míč se ale odrazil znovu do rukou Chorvatů. (29:35) (29:35)

59
    Střela z pravého křídla Česka končí až v rohu palubovky. Tahle střela nemohla ohrozit bránu. (29:35) (29:35)

58
    Vše je znovu ve starých kolejích. Chorvaté vedou o pořádnou porci branek. (29:35) (29:35)

58
    Zakončení ale z rukou Mubenzema nebylo přesné a nemělo potřebné parametry. (29:34) (29:34)

57
    Češi zkouší v útoku hru bez brankáře. (29:34) (29:34)

57
    Vrdoljak je po oddechovém času prvním hráčem, který překonává Herajta. (29:34) (29:34)

57
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče je výběr Chorvatska. (29:33) (29:33)

57
    Oddechový čas pro Chorvatsko. (29:33) (29:33)

57
    Střelu české levé spojky vykopl Jović mimo bránu. (29:33) (29:33)

56
    Střela Chorvatů končí vysoko nad bránou. Na druhé straně se nepovedla českému týmu přihrávka do trháku. (29:33) (29:33)

56
    Výběr Chorvatska v plném počtu. (29:33) (29:33)

Josef Cestr

Česko: Hrdlička, Pšenica, Herajt – Kývala, Franc, Bičiště, Zeman, Kašpárek, Mubenzem, Kučera, Šafránek, Březina, Štohanzl, Dědeček, Dořičák, Dolejší
    Trenér: Libor Hrabal

Chorvatsko: Jović, Spikić – Babić A., Babić M., Ivković, Jelinić, Jurakić, Kota, Markusić, Obranović, Sehić, Sipić, Smojver, Tokić, Vrdoljak, Zobeć
    Trenér: Sinisa Ostoić

Rozhodčí: Stephen Martens, Angelo Verdonck (oba BEL)