Harrison – Rosol 1:0; 1:2; 15-30 (skreč) | Andujar-Alba – Rosol 1:2 (kon.)
Lukáš Rosol (7)
2
1 6 6
Středa 20.08.2014, 23:12ATP Winston-Salem - Winston-Salem Open (tvrdý povrch)

Lukáš Rosol postupuje na turnaji ve Winston-Salemu do čtvrtfinále! Dnes totiž porazil Pabla Andujara po setech 1:6, 6:2 a 6:2. První set byl jasnou záležitostí. Rosol kazil až přespříliš a Andujar naopak hrál skvěle. Ve druhém setu se zřejmě celý zápas zlomil. Řekl bych, že od chvíle, kdy za stavu 1:0 Andujar napálil Rosola na síti, začal český tenista hrát mnohem agresivněji a také přesněji, zdravě se naštval a už nedal soupeři v dalším průběhu žádnou šanci. Dalším soupeřem českého tenisty bude ve čtvrtfinále buď první nasazený John Isner nebo Kazach Michail Kukuškin. Ode mě je to vše, přeji vám dobrou noc. (00:37:28)

Konec zápasu

2:6
    A další přímý bod! Lukáš Rosol vítězí!

15-40
    Dva mečboly pro českého tenistu! Rosol se dostal včas k returnu a rychlým krosem přehrál soupeře.

15-30
    S returnem přesně na lajnu si Rosol neporadil, Andujar ještě žije.

0-30
    Následuje přímý bod z podání.

0-15
    Lukáš začal esem!

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Paráda! Andujar nevrátil nikterak ostrý return a Lukáš Rosol tak vede už 5:2 a bude podávat na vítězství!

0-40
    Teď pro změnu útočil Andujar a chyboval! Jeho tvrdý forhend jde do autu a Rosol má tři brejkboly!

0-30
    Po výborném returnu Rosol útočil, Andujar se ubránil vysokým kopcem přesně na lajnu, ale Lukáš si vytvořil znovu dobrou pozici pro útok a tentokrát už soupeře neodolal.

0-15
    Andujar se dopustil další dvojchyby.

2:4
    A další přesný útok ihned po podání, Lukáš Rosol potvrzuje předchozí brejk a vede 4:2!

40-A
    Viděli jsme prakticky stejnou výměnu s jediným rozdílem, a to že tentokrát byl Lukáš velmi přesný.

40-40
    Škoda. Po returnu na střed Rosol jen těsně nezamířil přesně svým forhendovým útokem.

30-40
    Přímý bod z podání pomáhá českému tenistovi!

30-30
    Teď však Španěl returnoval skvěle a po krkolomném obranném úderu Rosola zakončoval smečí.