Vítkovice – Ingolstadt 5:1 (kon.) | Třinec – Bern 7:0 (kon.) | Tappara – Stavanger 7:3 (kon.)
Kuopio – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Krefeld – Skellefteå 1:2 (kon.) | Kölner Haie – Košice 2:1 (kon.)
Vienna Capitals – Färjestad 4:1 (kon.) | Ženeva – Frölunda 4:3 (kon.) | Briançon – Villach 1:2 (kon.)
Zug – SaiPa 1:2 (kon.) | Zürich – Vålerenga 4:1 (kon.) | SønderjyskE – IFK Helsinky 4:5 (0:2 po s.n.)
Liberec – Kärpät 3:4 (kon.) | Djurgården – Fribourg 5:4 (po pr.) | Växjö – Mannheim 6:1 (kon.)
ZSC Lions
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Vålerenga Ishockey
Čtvrtek 21.08.2014, 19:45Hokejová Liga mistrů

Viděli jsme poměrně jednostranný zápas. Curych s přehledem zvládl roli favorita a ve svém prvním zápase Ligy mistrů zvítězil hladce 4:1. Za Valerengu odchytal pěkný zápas Steffen Soeberg, ale na čtyři akce domácích byl přece jenom krátký. Ode mne je to pro dnešek vše. Hezký zbytek večera a sportu zdar! (22:11:59)

60:00

59:55
    Tohle už ale Curych zvládne.

59:30
    Valerenga chce alespoň snížit skóre a kombinuje v útočném pásmu.

58:45
    Nepříjemnost tu ale přece jenom je. Curych opět bude hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici jde za sekání Reto Schappi.

58:28
    Zangger už je na ledě. Do konce zápasu zbývá minuta a půl. Tohle už by si domácí měli s přehledem pohlídat.

57:40
    Minuta přesilové hry už je za námi a Curych zatím s jistotou brání.

56:30
    A příležitost k tomu mají hned záhy. Za vysokou hůl je na dvě minuty vyloučen Sandro Zangger (ZSC).

56:23
    Zvládla. Domácí jsou v plném počtu a jestli chtějí s vývojem zápasu ještě něco udělat, je nejvyšší čas.

56:00
    Valerenga se ale brání a do konce oslabení jí zbývá jen pár vteřin. To už asi zvládne.

55:22
    Domácí se usazují v útočném pásmu a začínají kombinovat.

54:10
    Curych si zahraje další přesilovku. Alexander Bonsaksen dostal dvě minuty za krosček.

51:25
    Lions právě vstřelili branku!
    Curych opět navyšuje skóre. V přesilové hře ujel po levé straně Morris Trachsler, prokličkoval mezi obránci a nahrál zcela volnému SANDROVI ZANGGEROVI, který před brankovištěm pouze nastavil hokejku a překonal bezmocného Soeberga. S tímhle mnoho dělat nešlo.
    Morris TRACHSLER - 4:1

50:20
    V oslabení mohla zahrozit Valerenga. Hoel se na modré čáře zmocnil kotouče a ujížděl sám na Fluelera. Na zakončení ale neměl klid a curyšský brankář si s jeho zakončením poradil.

49:30
    V přerušené hře se do sebe zaklesli Mathias Seger a Anders Hilt Joergensen. Na pěstní šarvátku nakonec nedošlo, ale hostující hráč byl aktivnější a dostává o dvě minuty navíc. Curych tak bude hrát přesilovou hru.

49:03
    Nepříjemné zranění na střídačce hostů. Vyhozený puk trefil jednoho z funkcionářů týmu do hlavy. Vážné zranění to doufejme nebude, každopádně si ale pár stehů vyžádá.

48:38
    Jesper Hoel se ze všech sil snažil dojet puk, ale zakázanému uvolnění nezabránil. Domácí budou opět v pásmu.

Jakub Musil

Branky a nahrávky: 3. Baltisberger (Blindenbacher), 19. Keller (Nilsson, Shannon), 45. Bastl, 52. Zangger (Trachsler) – 18. Karterud (Braeck)

ZSC Lions: Flueler (Schlegel) – Geering, Blindenbacher, Schappi, Trachsler, Zangger – Seger, Smith, Nilsson, Shannon, Keller – Bergeron, Tabacek, Cunti, Baltisberger, Wick – Schnyder, Bastl, Neuenschwander, Fritsche, Kuenzle
    Vålerenga Ishockey: Soeberg (Jensen) – Braeck, Bonsaksen, Karterud, Ask, Stene – Csiszar, Follestad Johansen, Broems, Salsten, Lindstrom – Lyngset, Hilt Joergensen, Juell. Hoel, Gunnarson – Kuntsen

Rozhodčí: Öhlund (SWE), Eichman (SUI) – Kaderli (SUI), Kohler (SUI)