Čepelová – Torro-Florová 2:1 (kon.) | Šafářová – Babosová 2:0 (kon.)
Smitková – Puigová 1:2 (kon.) | Oprandiová – Hantuchová 1:2 (kon.)
Schmiedlová – Sasnovičová 0:2 (kon.) | Plíšková – Dulgheruová 0:2 (kon.)
2
4 6 6
sk Pondělí 25.08.2014, 19:00US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Zápas úvodného kola ženského singla medzi Švajčiarkou Rominou Oprandiovou a Danielou Hantuhovou je naplánovaný ako druhý v poradí na dvorci č.6, po odohraní duelu mužskej dvojhry Albert Montanes – Leonardo Mayer.

Preview
    Príjemný pondelkový večer želám s onlajn prenosom z posledného grandslamového sviatku roka. Dnes štartuje hlavná súťaž US Open, kde budeme mať v ohni dvoch zástupcov medzi mužmi a v ženskom pavúku figuruje až pätica Sloveniek. Na zápas jednej z nich sa pozrieme i v tomto prenose. Žreb dnes postavil v prvom kole proti Daniele Hantuchovej hráčku druhej svetovej stovky Rominu Oprandiovú zo Švajčiarska. Naša hráčka by dnes mala byť favoritkou súboja, čo potvrdzujú aj vypísané kurzy stávkových kancelárii, no bilancia týchto súperiek je zatiaľ vyrovnaná 1:1. Naposledy po vzájomnom stretnutí mala viac dôvodov na úsmev hráčka Helvétskeho kríža, našu aktuálnu dvojku Oprandiová zdolala v apríli toho roku v semifinále turnaja v Marakéši po setoch 7:5, 3:6, 6:3. Prvý vzájomný duel zvládla lepšie Daniela na turnaji v Ríme v roku 2011 a svoju dnešnú súperku poslala domov už v druhom kole. Dnes sa jedna z protagonistiek ujme vedenia 2:1 vo vzájomnej bilancii a my veríme, že to bude práve Daniela.

Romina Oprandiová – 28 ročná 157. hráčka svetového rebríčka je dnes hlboko pod svojim kariérnym maximom (32. miesto rankingu WTA – 10.6.2013) a ani turnaje pred posledným vrcholom sezóny ju nezastihli v najlepšej forme. V posledných dvoch turnajoch vypadla už v prvom kole, naposledy v Cincinnaty s Japonkou Narovou a to dosť krutým výsledkom 0:6, 2:6. Najďalej sa Oprandiová tento rok dostala v už spomínanom Marakéši, kde siahala na titul. Vo finále však podľahla Španielke Torro-Florovej po dramatickom boji 3:6, 6:3 a 3:6. Celková bilancia Oprandiovej v tejto sezóne je 15 výhier a 18 prehier. Romina sa na granslamoch dostala najďalej v Melbourne v roku 2012 a to do tretieho kola, na US open bola dvakrát v druhom kole (2011 a 2012). Minulý rok kvôli zraneniu od konca júna na turnajoch pauzovala, takže nepredstavila sa ani vo Flushing Meadows. Celková grandslamová bilancia Rominy Oprandiovej je 7/17.

Daniela Hantuchová – 36. hráčka rebríčka WTA, 31. ročná Popradčanka ako jediná potešila tenisové srdce slovenského fanúšika v minuloročnej edícii US Open. Práve v čase najväčšej kritiky na svoju osobu dokázala neprajníkom Daniela svoju tenisovú veľkosť a vypla sa naozaj k fantastickým výkonom. Nezabudnuteľný obrat predviedla Daniela v treťom kole proti Glushkovej a nemenej fantastický výkon sme videli i v osemfinále proti Riskeovej. Nikto nemôže vyčítať fyzicky vyčerpanej Daniele následnú štvrťfinálovú prehru s výborne hrajúcou Azarenkovou, neskoršou finalistkou turnaja. Minulý rok bol pre Slovenku aj kariérnym maximom na tomto turnaji. Dnes má Hantuchová dobrú možnosť odraziť sa k výkonom spred roka, hoci podobne ako v prípade jej súperky, i Daniela sa lúčila z poslednými dvoma turnajmi už po prvom kole. Celkovo tohtosezónna bilancia 13 výhier a 19 prehier nie nijako povzbudzujúca a naposledy sa Daniela dočkala akého takého výsledku na už dvakrát spomínanom turnaji v Marakéši, kde ju zastavila v semifinále jej dnešná súperka. Všetci ale vieme, čoho je Daniela Hantuchová schopná. Vypnúť sa k heroickým výkonom a predviesť tenis svetovej úrovne. Veríme, že tak tomu bude i dnes.

Zápas Montanes – Mayer sa už skončil, takže náš prenos by mal začať načas, ako bol naplánovaný, teda o 19:00h SEČ.

Na úvod bude podávať Daniela Hantuchová.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Daniela začala turnaj ziskom fiftínu.

0-30
    I druhá loptička putuje na konto slovenskej reprezentantky.

0-40
    Hneď na úvod stretnutia je tu šanca na čistú hru.

0:1
    Daniela Hantuchová začína stretnutie čistou hrou, ktorú zavŕšila svojim prvým esom.

0:1
    Nasleduje výmena strán.

15-0
    I švajčiarska tenistka začína svoje podanie ziskom loptičky.

30-0
    A servujúce hráčky zatiaľ stopercentné.

40-0
    To platí i po druhom podaní Oprandiovej, ktorá má šancu na revanš.

40-15
    Ako prvá na príjme získava loptičku Hantuchová.

1:1
    I druhý gem zápasu sa skončil esom. Podávajúce hráčky zatiaľ bez najmenších problémov.

15-0
    Daniela stráca prvý fiftín pri svojom podaní.

30-0
    Oprandiová má šancu prepracovať sa k brejkbalom. Na príjme vedie už 30:0.

40-0
    Tri brejkbaly pre švajčiarsku hráčku!

40-15
    Daniela prvú hrozbu odvrátila, hoci po druhom podaní.

2:1
    Druhý pokus už Oprandiovej vyšiel a ako prvá berie súperke servis!

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Romina Oprandiová na potvrdenie brejku z tretej hry.

0-15
    Štvrtá hra začína fiftínom Hantuchovej na príjme.

15-15
    Vzápätí však podávajúca Švajčiarka vyrovnáva.

30-15
    Ďalšou loptičkou už Oprandiová preberá vedenie v tomto geme.

30-30
    Po prvej dvojchybe Oprandiovej je stav opäť vyrovnaný.

40-30
    Gembal Švajčiarky na potvrdenie brejku.

3:1
    Romina Oprandiová potvrdzuje brejk z tretej hry a zvyšuje náskok na rozdiel dvoch gemov.

0-15
    Hantuchová začína svoj tretí servis dobre.

0-30
    Druhou loptičkou zvyšuje Slovenka na rozdiel dvoch fiftínov.

0-40
    A znovu fiftín pre Danielu.

3:2
    Podobne ako v prvej hre, i táto skončila na nulu a esom Hantuchovej, ktorá však stráca na súperku jeden brejk.

3:2

3:2
    Koniec prestávky, podávať bude Romina Oprandiová.

15-0
    Daniela nevyužila druhý servis súperky a prehráva v tejto hre 0:15.

15-15
    Oprandiová dvojchybou sama vyrovnala skóre šiestej hry.

30-15
    Následne však Romina znovu získava vedenie.

40-15
    A Švajčiarka má dva gembaly na zvýšenie náskoku v prvom sete.

40-30
    Daniela ešte túto hru dramatizuje a znižuje na rozdiel loptičky.

40-40
    A máme tu dokonca prvú zhodu v stretnutí!

A-40
    Oprandiová opäť nakláňa misky váh na svoju stranu.

40-40
    Svojou druhou dvojchybou v tomto gema dáva Švajčiarka opäť šancu našej hráčke.

A-40
    Do výhody však znovu ide Oprandiová.

4:2
    Prvé problémy na servise Oprandiová zvládla a znovu vedie v prvom sete o dva gemy.

0-15
    Daniela si na úvod Tildenovho gemu podržala druhý servis.

0-30
    Druhá loptička hry sa rovnako stala korisťou popradskej rodáčky.

15-30
    Tentoraz Oprandiová druhý servis súperky využíva a znižuje.

15-40
    Dva gembaly na zníženie stavu prvého setu na rakete Hantuchovej.

4:3
    Pomerne hladko si Daniela udržala servis v siedmej hre a znižuje na 3:4.

4:3

4:3

0-15
    Po druhom servise súperky boduje Daniela Hantuchová.

0-30
    A rysuje sa pre Slovenku šanca na ribrejk!

15-30
    Oprandiová zatiaľ Danielu k brejkbalom nepúšťa.

30-30
    A ani teraz to brejkbal nie je , hoci Oprandiová šla do výmeny z druhého podania.

40-30
    Švajčiarka otáča z 0:30 na gembal.

40-40
    Zatiaľ sa táto hra nekončí, pretože Daniely upravuje na zhodu.

A-40
    Druhá šanca pre Oprandiovú na zisk ôsmej hry úvodného setu.

40-40
    Štvrtá dvojchyba Oprandiovej znamená druhú zhodu.

A-40
    Dotretice gembal pre švajčiarsku tenistku.

5:3
    Znovu mala Oprandiová na servise problémy a znova ich ustála. Stav v prvom sete je momentálne 3:5 z pohľadu slovenskej hráčky.

15-0
    Oprandiová na príjme začína deviatu hru ziskom loptičky.

15-15
    Daniela svojim tretím esom vyrovnáva pomer fiftínov.

15-30
    Znovu boduje slovenská reprezentantka a preberá v tejto hre vedenie.

15-40
    Daniela má dva gembaly na zníženie na 4:5.

30-40
    Oprandiová ešte znižuje na rozdiel loptičky.

5:4
    Daniela nakoniec s prehľadom drží svoj servis, no o chvíľu bude čeliť podaniu súperky na zisk prvého setu.

5:4

5:4
    Koniec prestávky, podávať bude Romina Oprandiová na zisk prvého setu.

15-0
    Romina získava prvý fiftín desiatej hry.

30-0
    A Švajčiarka je dve loptičky od zisku prvého setu!

40-0
    Tri setbaly na rakete Rominy Oprandiovej!

6:4
    Svojou prvou čistou hrou Oprandiová získava prvý set za 36 minút v pomere 6:4!

15-0
    Druhý set začína lepšie Oprandiová na príjme.

15-15
    Daniela z druhého podania vyrovnáva pomer loptičiek.

30-15
    Znovu druhé podanie Hantuchovej tentoraz putuje na konto jej súperky.

30-30
    Dotretice druhý servis Daniely, ktorým opäť vyrovnáva stav prvej hry druhého setu.

30-40
    Po prvýkrát Daniela v tejto hre vedie a má gembal.

40-40
    Daniele nevychádza prvý servis, čo Švajčiarka využíva na vôbec prvú zhodu pri podaní Hantuchovej.

A-40
    A hneď v úvode druhého setu musí Daniela čeliť brejkbalu súperky!

1:0
    Druhý set nezačína pre slovenské farby dobre. Daniela v úvodnej hre stráca svoj servis a prehráva 0:1!

15-0
    Oprandiová pri chuti, začína svoj servis v druhom sete ziskom loptičky.

15-15
    Daniela však vzápätí dorovnáva skóre.

30-15
    Švajčiarka po tretej výmene opäť ide do vedenia.

30-30
    Už piata dvojchyba v zápase v podaní švajčiarskej tenistky.

40-30
    Hneď však Oprandiová znovu získava vedenie.

40-40
    Daniela upravuje na zhodu a bude sa snažiť o ribrejk!

A-40
    Brejkbal to zatiaľ nie je, naopak gembal má servujúca hráčka.

40-40
    Ďalšia dvojchyba Rominy Oprandiovej a druhá zhoda.

A-40
    A znovu gembal na potvrdenie brejku z úvodnej hry druhého setu pre Oprandiovú.

2:0
    Romina Oprandiová znovu zvládla problémy na servise a potvrdzuje brejk z prvej hry.

0-15
    Daniela po druhom servise získava úvodný fiftín tretej hry.

15-15
    Po druhej výmene v tomto geme je však vyrovnané.

15-30
    Daniela ide znovu do vedenia o jeden fiftín.

15-40
    Dva gembaly pre Danielu Hantuchovú na zníženie stavu druhého setu.

30-40
    Oprandiová ešte znižuje na rozdiel fiftínu.

2:1
    Daniela Hantuchová teda získava svoj prvý gem v druhom sete, no stráca na súperku jedno podanie.

2:1

2:1

0-15
    Daniela získava úvodný fiftín štvrtej hry.

15-15
    Oprandiová vzápätí vyrovnáva na 15:15.

30-15
    A Švajčiarka je už vo vedení.

40-15
    Treťou loptičkou po sebe získava Oprandiová výhodu dvoch gembalov.

40-30
    Siedmou dvojchybou v stretnutí dáva Oprandiová súperke ešte nádej na štvrtú hru druhého setu.

40-40
    A Daniela dokonca doťahuje na zhodu!

40-A
    Daniela má svoj prvý brejkbal v stretnutí!

2:2
    Výborne! Daniela Hantuchová premieňa svoj prvý brejkbal, čím sa vracia do druhého setu a teda i do celého zápasu!

0-15
    A Hantuchová pokračuje svojim štvrtým esom!

0-30
    Vzápätí eso s poradovým číslom 5!

0-40
    Daniela teraz rázne kráča za ziskom fiftínov. Toto je už jej šiesty v rade!

2:3
    Svojou treťou čistou hrou Daniela potvrdzuje brejk a toto by mohol byť signál k obratu!

2:3

2:3

0-15
    A Daniela získava ôsmu loptičku po sebe.

0-30
    A ďalší fiftín pre Slovenku!

15-30
    Oprandiová konečne boduje a znižuje na 15:30.

30-30
    Ďalším fiftínom Švajčiarka vyrovnáva.

30-40
    Daniela má na rakete brejkbal!

40-40
    Tentokrát to brejk nie je a Oprandiová upravuje na zhodu.

40-A
    Druhý brejkbal pre Hantuchovú v šiestom geme druhého setu!

40-40
    Ani tentoraz to nie je brejk. Zhoda číslo dva.

40-A
    Po druhom servise švajčiarskej tenistky ďalší brejkbal pre Popradčanku!

2:4
    Daniela získava štvrtý gem v rade a tentoraz je to ona, kto má náskok brejku!

0-15
    Daniela boduje i cez svoje druhé podanie.

0-30
    Znovu druhý servis Slovenky, ktorý jej súperka nedokázala využiť.

0-40
    Daniela získava ďalšiu loptičku a ňou šancu na svoju štvrtú čistú hru v zápase!

2:5
    Svojim šiestym esom Daniela uzatvára siedmu hru druhého setu a je dúfajme definitívne oboma nohami späť na dvorci!

2:5

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Romina Oprandiová na udržanie sa v druhom sete.

0-15
    Daniela Hantuchová je pri chuti a boduje aj pri podaní súperky.

0-30
    Dve loptičky delia Danielu od vyrovnania stavu zápasu na 1:1!

0-40
    Tri setbaly pre Hantuchovú pri podaní súperky!

2:6
    Daniela Hantuchová dokonáva famózny obrat v druhom sete, keď prehrávala už 0:2 a šiestimi hrami v rade získava tento set za 37 minút 6:2!

15-0
    Tretí set začína lepšie Švajčiarka Oprandiová.

15-15
    Servujúca Hantuchová však vzápätí vyrovnáva skóre úvodnej hry rozhodujúceho setu.

15-30
    Ani druhý servis nezabránil Daniele v zisku loptičky.

15-40
    Znovu druhé podanie Hantuchovej, ktoré Slovenka opäť zvládla.

0:1
    Daniela začína tretí set pohodlným ziskom vlastného podania.

0:1

0-15
    Daniela pokračuje v zisku loptičiek i pri servise súperky.

0-30
    V tejto chvíli má slovenská hráčka našliapnuté za prvým brejkom v treťom sete.

0-40
    Daniela Hantuchová má na rakete tri brejkbaly!

0:2
    Romina Oprandiová je zjavne zaskočená obratom v stretnutí a súperke poskytuje brejk svojou jubilejnou desiatou dvojchybou!

0-15
    Nuž a Daniela je na nezastavenie. Nezakríknime to, do konca stretnutia je ešte ďaleko, ale Hantuchová má momentálne v stretnutí rozhodne navrch!

15-15
    Oprandiovej snaha ešte niečo so stretnutím urobiť.

15-30
    Daniela má dnes výborný druhý servis. Po jednom z nich sa ujíma v tretej hre vedenia 30:15.

15-40
    Dva gembaly pre Danielu na zvýšenie náskoku v treťom sete už na 3:0!

0:3
    Daniela si bez problémov drží svoje podanie a rázne kráča za postupom do druhého kola!

0:3

0:3

15-0
    Oprandiová na servise získava úvodnú loptičku štvrtej hry.

15-15
    Hneď na to však Slovenka vyrovnáva skóre.

30-15
    Znovu je vo vedení hráčka z krajiny Helvétskeho kríža.

30-30
    A po druhom podaní Oprandiovej Daniela znovu vyrovnáva stav štvrtej hry tretieho setu.

40-30
    A znovu je vo vedení Oprandivá, ktorá má teraz gembal.

40-40
    Dvojchybou dáva Švajčiarka Daniele šancu na zisk desiatej hry v rade!

A-40
    Oprandiovej gembal číslo dva.

1:3
    Nuž a po deviatich prehraných gemoch za sebou sa Oprandiová konečne dočkala a hoci s problémami, znižuje na 1:3.

15-0
    Oprandiová tentoraz druhý servis súperky využíva.

15-15
    Daniela sa nenecháva vyviesť z rovnováhy a vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Znovu Daniele nevychádza prvý servis, čo našťastie jej súperka nedokáže využiť.

15-40
    Zase druhé podanie slovenskej dvojky, ktorým však Daniela získava dva gembaly na 4:1.

1:4
    Daniela napriek tomu, že jej nevychádza prvé podanie, pohodlne drží servis a dúfajme, že už ju za postupom nič nezastaví.

1:4

1:4

0-15
    Oprandiová začína svoje podanie opäť nie najlepšie.

15-15
    Druhou loptičkou hry však Švajčiarka dorovnáva skóre.

15-30
    Po druhom podaní Oprandiovej sa opäť ujíma vedenia naša hráčka.

30-30
    Znovu druhý servis Švajčiarky, z ktorého teraz ale Daniela nevyťažila nič.

40-30
    A opäť druhé podanie Oprandiovej, po ktorom sa radovala podávajúca hráčka.

40-40
    Ďalšie druhé podanie však už Oprandiová stráca a vidíme zhodu.

A-40
    Konečne prvý servis Švajčiarky, ktorým sa dostáva k výhode.

2:4
    Oprandiová teda znižuje stav tretieho setu na 2:4, na súperku však stráca jeden servis.

15-0
    Daniela stráca prvú loptičku pri vlastnom podaní.

30-0
    Po dlhej výmene sa po prvýkrát v treťom sete dostáva Oprandiová k možnosti pomýšľať na brejk!

40-0
    Svoj druhý servis teraz Daniela nezvládla a poskytuje súperke výhodu troch brejkbalov!

40-15
    Prvý brejkbal Daniela odvracia!

3:4
    Svojou treťou dvojchybou, ktorá prišla v absolútne najnevhodnejší čas, darovala Daniela súperke svoj servis a tá ziskom Tildenovho gemu sa opäť vracia do stretnutia!

3:4

3:4
    Koniec prestávky, podávať bude Romina Oprandiová na potvrdenie brejku zo siedmej hry tretieho setu.

15-0
    Oprandiová získava aj prvý fiftín pri svojom podaní.

15-15
    Daniela hneď vyrovnáva.

30-15
    Znovu je v ôsmej hre o krok vpred švajčiarska hráčka.

30-30
    A Daniela opäť doťahuje náskok súperky.

40-30
    Oprandiová cez svoje druhé podanie získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Druhé podanie Švajčiarky teraz naša hráčka využila na zhodu.

40-A
    Znovu druhý servis Švajčiarky, po ktorom Daniela získava brejkbal!

40-40
    Tentoraz si Oprandiová druhý servis postrážila.

40-A
    Druhý brejkbal pre našu fedcupovú stálicu!

3:5
    Výborne! Oprandiovej v tomto geme vôbec nevychádzal prvý servis, čo Daniela využila na ribrejk, po ktorom jej na postup do druhého kola stačí v nasledujúcej hre podržať podanie!

15-0
    Daniela začína dôležitý gem svojou štvrtou dvojchybou!

15-15
    Daniela vyrovnáva na 15:15!

15-30
    Ďalší fiftín je vréžii Slovenky, ktorá je dve loptičky od postupu do druhého kola!

15-40
    Dva mečbaly pre Danielu Hantuchovú!

3:6
    Hneď svoj prvý mečbal Daniela využíva a víťazi nad svojou súperkou po 1 hodine a 54 minútach 4:6, 6:2 a 6:3!