Schmiedlová – Sasnovičová 0:2 (kon.) | Plíšková – Dulgheruová 0:2 (kon.)
Rybáriková – Wozniacká 1:1; 0:2; 0-0 (skreč) | Plíšková – Meusburgerová 2:0 (kon.)
Strýcová – Bartyová 2:0 (kon.) | Kvitová – Mladenovicová 2:0 (kon.)
Cibulková – Bellisová 1:2 (kon.) | Koukalová – Cetkovská 1:2 (kon.)

0

sk Úterý 26.08.2014, 01:26US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch)

Rybáriková tak na US Open končí podobne ako Schmiedlová v prvom kole. Magda sa však nemá za čo hanbiť. S favorizovanou Wozniackou napriek zraneniu dotiahla zápas až do tretieho setu a bojovala čo to dalo. To je už pre túto chvíľu odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem ešte ničím nerušenú dobrú noc. (03:07:18)

Už to ďalej nejde! Magdaléna Rybáriková prešla k rozhodkyni a rozhodla sa zápas skrečovať. Woznackej následne povedala, že je schopná maximálne servovať a odohrať jeden alebo dva údery, ale viac jej už zranenie nedovolí.

0:2
    Rybáriková robí dvojchybu a tak prichádza o svoj prvý servis v treťom sete. 0:2

40-A
    Brejkbol pre Wozniackú!

40-40
    Zhoda. Zdravotné problémy slovenskej tenistky sú zreteľné.

40-30
    Po čase prešla Slovenka aj na sieť a jej zakončenie nedalo súperke šancu.

30-30
    Obojručný bekhend slovenskej tenistky doletel až za základnú čiaru.

30-15
    Magda sa opäť oprela o prvý servis a ide do vedenia 30:15.

15-15
    Následný forhend však končí v aute.

15-0
    Rybáriková zahájila svoj servis esom.

0:1
    Caroline Wozniacká druhým esom v rade zakončila prvú hru tretieho setu. 0:1.

15-40
    Dva gemboly pre Wozniackú po ese.

15-30
    Defenzívny lob Rybárikovej vyšiel, Wozniacká čakala, že loptička skončí v aute.

0-30
    Wozniackej to na servis zatiaľ ide ako si predstavuje, Slovenka chybovala z bekhendu.

0-15
    Forhend slovenskej tenistky končí až za základnou čiarou.

0:0
    Rybáriková si vzala medical time out a odišla do útrob kurtu.

6:3
    Paráda! Magdaléna Rybáriková premieňa už prvý setbol a po výraznom zlepšení hry získava druhý set pomerom 6:3.

40-30
    Štvrté eso Rybárikovej znamená prvý setbol!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Rybáriková posiela forhend len do siete.

30-15
    Slovenka sa oprela o svoj prvý servis a vedie 30:15.

15-15
    Rybáriková získava dôležitý fiftín, lobom zahnala Wozniackú k základnej čiare a tí následne chybovala.

0-15
    Loptu získava Wozniacká.

5:3
    Caroline Wozniacká však kontruje esom a znižuje na 5:3 v druhom sete.

30-40
    Neuveriteľné divadlo! Krásnu výmenu opäť získala vo svoj prospech Rybáriková na sieti.

15-40
    Ten prvý dokázala Rybáriková zmazať agresívnym returnom.

0-40
    Tri gemboly pre Wozniackú.

0-30
    Wozniacká sa blysla len druhým víťazným úderom v druhom sete, tentokrát z bekhendu.

0-15
    Rybáriková teraz neposlúchol bekhend a na príjme prehráva 0:15.

5:2
    Bekhend dánskej tenistky zastavila sieť a tak Slovenka Rybáriková vedie v druhom sete už 5:2.

40-30
    Vyrovnanú výmenu uhrala pre seba Rybáriková a má gembol.

30-30
    Priamy fiftín z prvého podania a Rybáriková sa vracia späť do hry o tento game.

15-30
    Tvrdý forhend do rohu kurtu nedokázala Wozniacká odvrátiť.

0-30
    Magde to teraz na sieti prestalo padať a prehráva pri vlastnom podaní 0:30.

0-15
    Dôrazný return Wozniackej dostal Rybárikovú pod tlak a tak zahrala len do siete.

4:2
    Caroline Wozniacká napokon znižuje stav druhého setu na 4:2.

40-A
    Tentokrát nebola naša Magda na sieti úspešná tak ako v predošlých prípadoch.

40-40
    Ten je už odvrátený a máme tu zhodu.

40-30
    Už šestnásty winner Slovenky v druhom sete znamená brejkbol!

30-30
    Rybáriková dobehla skrátenie Dánky a hneď krásnym bekhendom roztlieskala publikum.

15-30
    Rybárikovej return dopadol presne na základnú čiaru.

0-30
    Wozniacká sa priamym fiftínom ujíma vedenia 0:30.

0-15
    Na príjme nezačala naša tenistka úspešne, keďže súperka dobre umiestnila svoj forhend.

4:1
    Magdaléna Rybáriková to zvládla a udržala si výhodu jedného brejku. V druhom sete vedie už 4:1.

40-30
    Bravúrny forhend po čiare prináša Rybárikovej gembol.

30-30
    Krásne obhodenie z bekhendu predviedla Wozniacká a dorovnala na 30:30.

30-15
    Po dlhom čase sa na raketu slovenskej tenistky vlúdila dvojchyba.

30-0
    Ďalší nábeh na sieti a obojručný bekhend priniesli Magda vedenie 30:0.

15-0
    Rybáriková ukazuje svoj prehľad na sieti, kde perfektne umiestnila loptičku.

3:1
    Caroline Wozniacká znižuje stav druhého setu na 3:1, keď si bez výraznejších problémov udržala svoj servis.

30-40
    Krížny forhend dánskej tenistky minul bočnú čiaru.

15-40
    Nevynútená chyba Rybárikovej a dva gemboly pre Wozniackú.

15-30
    Priamy fiftín z druhého podania prináša Dánke vedenie 15:30.

15-15
    Wozniacká odpovedá víťazným forhendom.

15-0
    V dlhej výmene uspela Rybáriková po krížnom údere z forhendu.

3:0
    Výborne! Magda Rybáriková napokon potvrdila brejk z predošlej hry a v druhom sete prekvapujúco vedie už 3:0.

A-40
    Slovenka bola na sieti ako stena a nepustil forhendy Wozniackej cez seba. Výhoda.

40-40
    Podanie von z kurtu a následný bekhend po čiare dostávajú Rybárikovú späť do hry.

30-40
    Prvý brejkbol je po prvom servise Rybárikovej už minulosťou.

15-40
    Krížny forhend naša tenistka zbabrala a tak bude čeliť dvom brejkbolom!

15-30
    Wozniacká zaskočila Rybárikovú returnom a vedie 15:30.

15-15
    Pokus o elegantný bekhend Magde nevyšiel a je to po 15.

15-0
    Tretiu hru otvára naša tenistka priamym bodom z podania.

2:0
    Nádhera! Magdaléna Rybáriková ukázala výrazne zlepšenie a krásnu výmenu zakončila ešte krajším skrátením na sieti, čím vzala prvý servis Wozniackej v tomto zápase. 2:0

40-30
    Ten prvý Wozniacká odvrátila vďaka nevynútenej chybe slovenskej tenistky.

40-15
    Víťazný return z bekhendu prináša Rybárikovej dva brejkboly!

30-15
    Do vedenia sa dostáva pre zmenu Magda, ktorá sa umne dostala do kurtu a súperka pod tlakom chybovala z bekhendu.

15-15
    Prehadzovanú na sieti zvládla lepšie Rybáriková a dorovnala tak na 15:15.

0-15
    Dánka začína prvý servis v druhom sete priamym fiftínom.

1:0
    Magdaléna Rybáriková prešla na sieť, kde nekompromisne smečom zakončila game a tak sa ujíma v druhom sete vedenia 1:0.

A-40
    A hneď na to ide do výhody vďaka kvalitnému servisu.

40-40
    Magda ho odvracia priamym bodom z prvého podania.

40-A
    Tentokrát je tu brejkbol pre Wozniackú!

40-40
    Rybáriková sa ani teraz nedočkala ukončenia hry, keďže Wozniacká sa presadila winnerom.

A-40
    Slovenka sa dostáva k ďalšiemu gembolu.

40-40
    Zakončenie slovenskej tenistky z bekhendu po čiare končí v aute.

A-40
    Výhoda Rybáriková.

40-40
    Zhoda. Magda si poradila aj s druhým brejkbolom, tentokrát vďaka víťaznému úderu z forhendu.

30-40
    Ten prvý odvrátila priamym fiftínom z prvého podania.

15-40
    Wozniacká má dva brejkboly po dlhom forhende Rybárikovej.

15-30
    Naša tenistka nevydržala po prvom podaní súperkyn tlak vo výmene a dopustila sa chyby.

15-15
    Wozniacká kontruje kvalitným returnom a dorovnáva na 15:15.

15-0
    Do druhého setu vstupuje Rybáriková na servise úspešne.

1:6
    A ten už premieňa! Caroline Wozniacká krásnym volejom do voľnej časti kurtu ukončuje prvý set, ktorý získala proti Rybárikovej hladko, pomerom 6:1.

40-A
    Ďalší setbol pre Caroline Wozniackú!

40-40
    Obhodenie z rakety Wozniackej nebolo najpresnejšie a tak budeme svedkami ďalej zhody.

40-A
    Magda nevydržala tlak súperky do jej bekhendu a bude čeliť opäť setbolu.

40-40
    Zhoda! Dánka robí druhú dvojchybu.

30-40
    A rázom je tu prvý setbol Wozniackej!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Prvý servis Wozniackej je zatiaľ stopercentný.

30-15
    Jastrabie oko potvrdilo fiftín pre Rybárikovú, loptička skončila presne na základnej čiare.

15-15
    Dánska tenistka spravila prvú dvojchybu a stav hry je 15:15.

0-15
    Obojručný bekhend Rybárikovej vyletel von z kurtu a prehráva 0:15.

1:5
    Magdaléna Rybáriková získava prvý game zápasu a znižuje tak na 1:5.

40-15
    Priamy bod z prvého podania prináša Rybárikovej dva gemboly.

30-15
    Wozniacká rýchlo znižuje úspešným volejom na sieti.

30-0
    Wozniacká robí pod tlakom chybu z bekhendu a prehráva 30:0.

15-0
    Konečne úspešný smeč Rybárikovej a je to 15:0.

0:5
    A je tu ďalšia odborná pomoc pre Rybárikovú, ktorá si na US Open priniesla zranenie z turnaja v New Havene, kde prehrala až vo finále s Kvitovou.

0:5
    Caroline Wozniacká úplne jednoducho, čistou hrou potvrdzuje aj druhý brejk a v prvom sete vedie už 0:5. Rybárikovej hrozí nepopulárny kanár.

0-40
    Následný priamy fiftín z podania a sú tu tri gemboly pre Wozniackú.

0-30
    Tento nepresný volej z perfektnej pozície hovorí o momentálne nepohode Rybárikovej úplne všetko.

0-15
    Jeho potvrdzovanie začína nekompromisným smečom na sieti.

0:4
    Druhý brejkbol štvrtej hry už Caroline Wozniacká premiaňa a tak prelomila už druhý servis Rybárikovej v prvom sete. 0:4.

40-A
    Výhoda Wozniacká.

40-40
    Zhoda. Priamy bod z prvého podania pomohol Rybárikovej.

30-40
    Nevynútená chyba z forhendu posúva ku brejkbolu Wozniackú.

30-30
    Dlhú výmenu nevydržala dánska tenistka a poslala svoj úder až za základnú čiaru.

15-30
    Teraz Wozniacká pod tlakom robí chybu z bekhendu a je to 15:30.

0-30
    Následne to Rybáriková prehnala s dĺžkou forhendu a prehráva 0:30.

0-15
    Ani druhý servis pre našu tenistku nezačal dobre, dopustila sa nevynútenej chyby z forhendu.

0:3
    Slovenka je už na nohách a vyzerá to tak, že môže pokračovať.

0:3
    Rybáriková potrebuje ošetrenie a tak sa nejaký ten čas nebude hrať.

0:3
    Caroline Wozniacká čistou hrou potvrdila brejk z predošlej hry a v prvom sete vedie už 0:3.

0-40
    Jastrabie oko ukázalo, že Rybárikovej forhend nebol presný a tak sú tu tri gemboly.

0-30
    Slovenka je evidentne mimo. Teraz posiela ľahký forhend len do siete.

0-15
    Druhý servis zahájila Dánka esom.

0:2
    Žiaľ, Magdaléna Rybáriková robí na záver hry nevynútenú chybu a tak stráca svoj prvý servis. 0:2.

40-A
    Tretia dvojchyba Rybárikovej prináša Wozniackej brejkbol!

40-40
    Na vyrovnanie si ešte musíme počkať, naša reprezentantka robí druhú dvojchybu.

40-30
    Prechod na sieť Rybárikovej vyšiel a volejom do rohu nedala Wozniackej šancu.

30-30
    Magda sa dopustila prvej dvojchyby a je to po 30 na oboch stranách.

15-30
    Situácia sa v krátkom slede opakuje a tak slovenská tenistka vedie 30:15.

15-15
    Rybáriková kontruje priamym bodom z druhého podania.

0-15
    Na príjme Wozniacká začína winnerom z forhendu.

0:1
    Caroline Wozniacká bez problémov získava prvý game pri svojom podaní.

15-40
    Avšak Magda robí nevynútenú chybu z bekhendu a súperka získava dva gemboly.

15-30
    Dánka síce dobehla skrátenie Slovenky na sieti, ale loptičku už cez sieť neprehodila naspäť.

0-30
    Rybárikovej forhend opäť zastavila sieť a je to 0:30.

0-15
    Wozniacká vstupuje do zápasu 1.kola priamym bodom z prvého podania.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný pondelkový večer všetkým priaznivcom kvalitného ženského tenisu. V americkom New Yorku na dvorcoch vo Flushing Meadow dnes štartuje posledný grandslam sezóny zvaný US Open. Moje meno je Martin Platko a ja vás prevediem zápasom 1.kola ženskej časti turnaja, kde Magdaléna Rybáriková zabojuje proti favorizovanej Caroline Wozniackej. Pôjde o štvrtý vzájomný zápas týchto tenistiek. Dánka vedie v zápasovej bilancii 2:1. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 22:30 SEČ na kurte zvanom Grandstand.

25-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 43.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola na 31.mieste. Na US Open štartuje po siedmy krát v kariére. Jej tohtosezónna bilancia je 17 víťazstiev a 23 prehier. Magde sa na americkej sérii turnajov na tvrdom povrchu zo začiatku vôbec nedarilo. Nedokázala obhájiť titul vo Washingtone a vypadla už v prvom kole na rakete Makarovovej. V Montreale jej vystavila stopku v druhom kole Šafářová a v Cincinnati jej dnešná súperka Wozniacká. Až v poslednom turnaji v New Havene to Rybárikovej šlo ako po masle. V osemfinále vyradila svetovú dvojku Halepovú a postupne sa dostala až do finále, kde prehrala s Petrou Kvitovou 4:6 a 2:6.

24-ročná dánska tenistka je aktuálne na 11.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola na prvom mieste. Na US Open štartuje po ôsmy krát, v roku 2009 si zahrala vo finále. Jej tohtosezónna bilancia je 34 víťazstiev a 14 prehier. Dánska s poľskými koreňmi odohrali pred grandslamom tri americké turnaje. Najprv sa predstavila v Montreale, kde ju zastavila vo štvrťfinále Serena Willimasová po setoch 4:6, 7:5, 7:5. Následne v Cincinnati sa cesty týchto tenistiek opäť skrížili, ale až v semifinále a Wozniacká opäť podľahla v troch setoch 2:6, 6:2 a 6:4. Minulý týždeň sa predstavila v New Havene, kde ju v osemfinále vyradila Talianka Giorgiová 4:6 a 2:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:30.