Žilina – Moser Medical Graz 99ers 3:2 (kon.) | Prostějov – Pardubice 1:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 3:1 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Středa 27.08.2014, 19:00 • ZS Jana Marka • Přípravné zápasy

Zasloužené vítězství domácích barev, hosté hlavně ve třetí třetině kousali. S tímto se s Vámi loučím. Hezký večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:54:40)

60:00

59:57
    Špergerovu těžkou střelu Šťastný vytěsnil mimo.

59:05
    Lupač donutil střelou Gábu přerušit hru a vhazuje se po levici hradeckého brankáře.

58:27
    Trojan ve výtečné pozici trestuhodně vedle.

58:08
    Vantuch pálil vedle.

54:47
    Šperger nenašel skulinku mezi betony hostujícího brankáře Šťastného.

51:39
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Ivo Kotaška nestřílel od modré, našel na kruhu Filipa Tomšíka, který jen přiťukl mezi kruhy OTOVI LAZORIŠÁKOVI, který ranou pod horní tyčku skóruje. Asistence Filip Tomšík a Ivo Kotaška.

49:02

48:13
    Žihadla vyhazují.

47:45
    Tržil při střele od modré zlomil hůl.

46:58
    Krosček na Zdeňka Špergera od Pavola Zahradného za dvě minuty.

45:46

45:12
    Milotinský šetří vteřinky u branky hostů.

44:53
    Budějovice se tlačí dopředu, Gába má plné ruce a nohy práce.

43:44
    Ivo Kotaška, dvě minuty hákování.

43:36
    Hosté ožili, pěknou šanci měl David Horký, ale Gába si pravou tyč pohlídal.

41:48

41:32
    Kotaška trefil od modré tyč!

40:39
    Martin Sobotka do lapačky Davida Gáby a Vajgar je kompletní. Má před sebou minutovou přesilovku 5/4.

40:01

Vajgar je stále aktivnějším týmem, vypracoval si hromadu příležitostí, ale skóre se změnilo jen jednou a to na straně Budějovic. Druhá třetina, hlavně její druhá část je plná vyloučeních a oba týmy si mohou vyzkoušet hru v nekompletním složení. Třetí třetina startuje cca v 20:28.

40:00

39:46
    Voříška při zakončení seknul David Horký a putuje na trestnou lavici.

39:23
    Vajgar ve čtyřech.

39:03
    Ofsajd Moravských Budějovic. Vhazuje se ve středním pásmu.

38:50
    Voříšek vyváží.

38:39
    Ne však na dlouho, Lazorišák hned vrazil jednoho z hostů na hrazení a putuje zpět na trestnou lavici. Dvojnásobná přesilovka Budějovic pokračuje.

38:30

37:48
    Žihadla kombinují, Sechovec však od modré až do ochranné sítě.

37:48
    Ž

37:23
    Martin Brabec sevřel puk a zdržuje hru. Vajgar bude hrát ve třech 67 vteřin.

36:55
    Milotinský vyhazuje.

36:30
    A další trest, Ota Lazorišák dvě minuty za napadení.

36:02

35:46
    Domácí jsou kompletní. Při hře 4 na 4 byl Vajgar na puku, ale mimo palebné pozice.

34:28
    Zich s Mazancem dotírali u levé tyče brány hostů, leč marně.

34:01
    Marek Vantuch kazí hostům přesilovku držením hole a Roman Barták po verdiktu sudích nedržel jazyk za zuby a vyfasoval osobní desetiminutový trest.

33:42
    Ivo Kotaška dvě minuty za vražení na hrazení.

32:03
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!LUKÁŠ DOSTÁL snižuje za přispění hradecké brusle na rozdíl jediné branky. Puk se doslova došoural do branky. Asistence Marek Lupač.

31:51
    Telesz teď na druhé straně promáchl před brankou v dobré pozici.

29:47
    Hraje se převážně v obranné třetině hostů.

29:07
    Michal Milotinský v drzém průniku, jeho střela však končí na hrudním koši Jiřího Šťastného.

26:36
    Marek Dvořák sám před Šťastným, jeho pověstný bekendový blafák však neklapnul a puk minul horní tyčku asi o dvacet čísel.

25:54
    Trma vrma před brankou hostů, ale Milotinský se Skokanem puk do branky nedopravili, ale byli k tomu hodně blízko.

25:14
    Stejný hráč, ze stejného místa, tentokrát jeho projektil končí v lapačce Jiřího Šťastného.

22:59
    Brabec zavezl puk před branku hostů, puk se ale nedostal k Milotinskému, který tudíž puk do prázdné brány nedopravil.

21:19
    Bodyček jako z učebnice v podání Tomáše Kohúta, Lukáš Dostál si u Vajgaru malinko zaplachtil.

20:47
    Dalekonosná rána Romana Bartáka minula branku Vajgaru jen o fous.

20:01

Vajgar byl v první třetině aktivnějším týmem, vypracoval si více střeleckých pokusů a zaslouženě vede po brankách Špergera s Voříškem 2:0.Druhá třetina startuje cca v 19:40.

20:00

19:07
    Brankář Šťastný nebyl v ideálním postavení po Kohútově pokusu a toho využil LUBOŠ VOŘÍŠEK, který v pohybu se kolem brankáře obtočil a zakončil do prázdné branky. Asistence Tomáš Kohút.

18:48
    Kotrla sám před Šťastným. Bekendový blafák hradeckého matadora však bravurně lapil hostující brankář do své rukavice.

18:09
    Lazorišák hodně nepřesně.

17:36
    Jedovka Davida Horkého Gábu nepřekvapila.

17:24
    Milotinský nepřetlačil na modré čáře soupeře a postavil své spoluhráče do ofsajdu.

15:28
    Luboše Voříška našel podél mantinelu jedoucí Šperger, ale bekend hradeckého kapitána v brance hostů nekončí.

15:09
    Vhazuje se před Gábou v brance Vajgaru.

Omlouváme se za technické problémy, které způsobila aktualizace systému Windows v ten nejméně vhodný okamžik. Teď již bude snad vše v pořádku.

10:59
    Vajgar aktivnejsim tymem

01:46
    ZDENĚK ŠPERGER ujel při vlastním oslabení, prokličkoval se mezi protihráči mezi kruhy a bekendem mezi betony pokořil Jiřího Šťastného v brance hostů.

00:01

Tymy jsou na ledě.

Z technickych duvodu zahajime dnesni prenos pouze zmenami stavu a pevne verime, ze se situace v prubehu utkani zmeni k lepsimu.

Vajgar sehrál zatím o utkání méně. Jak již bylo napsáno, v prvním zápase Jihočeši vyhráli nad Budějovicemi v Jihlavě 3:2. Poté prohráli v Pelhřimově 3:6, ale svému soupeři porážku minulý týden oplatili. Lední Medvědi odjížděli od rybníka Vajgaru s porážkou 2:7.

Hosté z jihu Moravy mají zatím za sebou čtyři přípravná utkání a radovali se zatím jen jednou. V prvním utkání prohráli právě s Vajgarem těsně 3:2. Pak Žihadla porazila brněnskou Techniku 3:1. Minulý pátek zavítaly Budějovice do Žďáru nad Sázavou. Na Bouchalkách vybojovali hosté pomyslný bod za prohru 2:3 po prodloužení a včera doma těsně padli s Břeclaví, konkrétně 2:3.

Ve středu se na ZS Jana Marka střetne domácí Vajgar s Žihadly z Moravských Budějovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 2. Šperger, 20. Voříšek (Kohút), 52. Lazorišák (Tomšík, Kotaška) – 33. Dostál (Lupač)

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Gába, Kubeš – Jasečko, Popelka, Kotaška, Šanda, Zich, Procházka, Kohút, Tržil, Lazorišák, Mazanec, Tomšík, Šperger, Kotrla, Voříšek, Skokan, Milotinský, Dvořák, Košťál, Jasanský, Brabec.
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Šťastný, Máj – Sechovec, Sobotka, Zahradný, Forman, Pelikán, Latner, Randa, Barták, Vantuch, Trojan, Kovalský, Dostál, Lupač, Vlček, Gottlieb, Telesz, Kesner, Vlašín, Horký.

Rozhodčí: Slavík – Sváček, Hamr.