Brno – Teplice 1:1 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 0:0 (kon.)
0:0 (0:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Pátek 29.08.2014, 20:15Synot liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

V pátečním večeru přivítá doposud poslední Vysočina dvanácté České Budějovice. Jihočeši prozatím získali na své konto pět bodů a mají odložený zápas v Teplicích k dobru. Jihlavané budou muset hodně zabrat, aby se dostali ze sestupových vod, další případná porážka by pro ně byla hodně kritická.

Na špatné výsledky a na zranění hráčů zareagovalo vedení klubu příchodem tří nových hráčů. Ze Žiliny přišel ofenzivní záložník Bello Babatounde, který je reprezentantem Beninu. Ze Spartaku Myjava přišel univerzální levonohý fotbalista Peter Šulek. Třetím novicem se stal Marián Kovář, jenž přišel na hostování z Jablonce.

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Vysočina prohrála v Jablonci po dvou gólech obránce Nováka. České Budějovice porazily doma Mladou Boleslav 2:1, i když od 23. minuty dohrávaly v deseti hráčích, v 73. minutě vstřelil vítěznou branku Benát.

„Dynamo v posledním kole vyhrálo nad silnou Mladou Boleslaví, když vybojovalo vítězství při dlouhém oslabení o jednoho muže v poli. To svědčí o velké vnitřní síle našeho nadcházejícího soupeře. Na kontě má po čtyřech duelech 5 bodů, může do Jihlavy přijet v klidu a nepochybně bude věřit v bodový zisk i na našem stadiónu. Rád bych ale zdůraznil, že páteční zápas nebude o našem soupeři, ale hlavně o soustředění na výkon, který předvedou hráči FC Vysočina. Náš cíl přitom bude jednoznačný – zvítězit,“ zdůraznil na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Marek Zúbek.

„V týmu logicky nepanuje ideální atmosféra, což se přenáší i do tréninkového procesu. Na hráčích je vidět velká snaha a koncentrace, ovšem chybí jim lehkost a herní pohoda. V takové situaci klademe velký důraz maličkosti a pečlivé provádění jednotlivých tréninkových úkonů. Snažíme se pracovat na sebevědomí hráčů v základních herních činnostech, na které se v rámci tréninků soustředíme,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Zúbek.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Kučera, Jánoš – Kovář, Jungr, Vaculík (C) – Harba.
    Náhradníci: Blažek – Šourek, Vidlička, Šulek, Kosak, Koloušek, Mešanović.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Lengyel, Novák, Machovec – Vošahlík, Benát (C) – Koreš, Volešák, Hora – Linhart.
    Náhradníci: Fryšták – Funda, Dvořák, Hanzlík, Herzán, Brunclík, Škoda.

Rozhodčí: Bílek – Peřina, Vysloužil.

Třicet pět minut před začátkem duelu jsou oba celky na hrací ploše a rozcvičují se. Trenér Rada postavil do sestavy dva nováčky, ze Sparty Matěje Hybše, který dorazil během dnešního dne a poté také Mariána Kováře, jenž dorazil na hostování z Jablonce.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

15 minut před začátkem duelu se oba celky vydaly do kabin, aby si od trenérů poslechly poslední pokyny.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání začne za malý okamžik.

1

1
    Utkání rozehráli hráči Vysočiny.

2
    U míče jsou hráči Vysočiny, kteří zakládají útok po své pravé straně.

4
    Harba z pravé strany přihrál do vápna Jungrovi, který přistrčil Tomáši Kučerovi, jehož střela mohla Křížka vystrašit, ale nepobrala příliš razance, a tak gólman Budějovic bez problémů chytá.

6
    Domácí hráči ve žlutém to nyní zkouší po levé straně, ale ani tudy nenašli cestu ku brance soupeře. Hosté toho prozatím moc neukázali.

7
    Harba dostal přihrávku na střed, přiblížil se k hranici velkého vápna a vystřelil, jeho pokus mířil nad branku.

9
    Rohový kop pro Jihlavu.

9
    Rohový kop rozehrál Hybš, ale spoluhráče ve vápně nenašel. Obrana Budějovic jeho centr odvrátila.

10
    Do další šance se prodral ve vápně Marián Kovář, ale v jansé šanci jej vychytal gólman Křížek. Rohový kop pro Vysočinu.

11
    Rohový kop tentokráte z levé strany rozherál Vaculík, ale obrana Budějovic si bez problémů poradila.

11
    Za nesportovní chování, když ve vápně upadl, vidí Zdeněk Linhart žlutou kartu.
    Linhartův skok do pokutového území oceněný žlutou kartou

12
    Standardní situaci z pravé strany rozehrál Matěj Hybš, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím.

13
    Rohový kop Vysočiny, který z pravé strany rozehrál Matěj Hybš obrana Budějovic znovu bez problémů ubránila.

15
    Jánoš chtěl svým centrem směr vápno oslovit Kováře, ale balón k němu nedoputoval.

16
    Po delší době se o slovo přihlásili hosté, před Michalem Klesou zahrává do autu Petr Tlustý. Následnou rozehrávku Budějovic zakončil střelou na Hanuše Benát.

18
    Harba dostal pěkný pas do běhu, byl však příliš vpravo, a tak si to zamířil na střed, kde už však k němu doběhl Novák a o balón jej připravil.

20
    Před Korešem musel vyběhnout mimo vápno Hanuš, aby svůj tým uchránil od pohromy.
    Hanuš se musel z výletu rychle vracet, Jihlavu zachránil útočný faul hostí

21
    Střelu Harby z levé strany uvnitř vápna bez problémů chytá Křížek.

22
    Harba je dnes velmi aktivní, pokusil se o zakončení protentokrát z pravé strany, ale mezi tři tyče jeho pokus nemířil.

24
    Rozehrávku standardní situace z levé strany rozehrál Volešák, ale s jeho centrem si obrana bez problémů poradila.

27
    Marek se spoluhráči prokombinoval až k vápnu, kde se snažil odcentrovat na Harbu, ale Lengyel vyskočil výše a bez problémů balón odvrátil do bezpečí.

29
    Centr Kováře z levé strany do vápna, odvrací Lenygel na rohový kop.

30
    Rohový kop rozehrál z levé strany Vaculík, ale obrana Budějovi zovu pozorná.

30
    Do zakončení ve vápně se dostal po pěkné přihrávce zleva Jungr, Křížek musel zasahovat, aby balón vytlačil nad branku.
    Jungrova šance

31
    Rohový kop z levé strany rozehrál Vaculík ve spolupráci s Hybšem, jeho centr vyráží Křížek do bezpečí. K odraženému balónu se dostal Jánoš, jehož pokus šel hodně vysoko nad.

33
    Akce Vysočiny zastavena neb se Jungr ocitl v ofsajdu.

33
    Hosté poprvé střídají, Štěpána Koreše nahrazuje Michal Škoda.

36
    Kučera uprostřed hřiště přišel o balón a akci Budějovic tak rozjel Vošahlík, ke střele do zakočení se dostal Machovec, ale mezi tři tyče se netrefil.

37
    Jánoš odcentroval do vápna, kde našel přesně hlavu Harise Harby, který se však se svou hlavičkou mezi tři tyče nevešel a Křížek nemusel ani zasahovat.
    Harbova nepřesná hlavička

39
    Klesa fauloval kousek za polovinou hřiště Vaculíka a domácí budou rozehrávat standardní situaci.

40
    Do vápna dostal centr Kovář, ale jeho hlavička šla nad branku hostí a Křížek tak znovu nemusel zasahovat.

40
    Na střed dostal přihrávku Tomáš Kučera, přisunul si míč k hranici velkého vápna a vystřelil, Křížek musel na zem, aby jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

42
    Dva rohové kopy v krátkém sledu rozehrál z pravé strany Matěj Hybš, po tom druhém se k zakončení dostal Adam Jánoš, ale jeho střele zpoza hranice vápna mířila mimo branku.

44
    Michal Škoda se snažil si zpracovat ve vápně balón, ale s míčem doputoval až do zámezí a je z toho tak odkop od branky Hanuše.

45
    Blíží se závěr prvního poločasu, uvidíme kolik hlavní rozhodčí nastaví.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Vysočina byla v prvním poločase jasně lepším týmem, ale dobře chytajícího Křížka v brance Budějovic překonat nedokázala. Hosté s edopředu příliš nedostali, a tak nám ze svého umění neukázali vůbec nic. Uvidíme, zda se ve druhém poločase dočkáme nějaké branky.

Oba celky již nastoupily ke druhému poločasu, ještě čekáme na příchod rozhodčích.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hosté z Budějovic, ale u balónu se příliš dlouho neohřáli.

48
    Vošáhlík dostal balón a zamířil si to ke středu hranice velkého vápna, kde se postupně vyhnul Hybšovi i Jánošovi a následně provětral rukavice Hanuše.

49
    Do vápna se dral Kovář, ale jeho zakočení mířilo nad branku.

50
    Jungr dostal přihrávku do vápna, ale než jí zpracoval dostal se již příliš z úhlu, aby mohl zakončit, tak míč vrátil pod sebe, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

51
    Vaculík vybojoval rohový kop, který i následně sám rozehrál, ale obrana Budějovic si bez problémů poradila.

53
    Michal Škoda se na hranici vápna otočil a vystřelil, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

53
    Ve vápně se dostal do zakočení Škoda, ale jeho pokus Hanuš chytil a gól by stejně nemohl platit neb byl útočníkovi Budějovic odpískán ofsajd.

54
    Rohový kop z pravé strany rozehrál Matěj Hybš, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím bez povšimnutí někoho z hráčů.

55
    Hosté podruhé střídají, Zděňka Linharta nahrazuje David Brunclík.

56
    Nadějně rozjetou akci Vysočiny pokazil na pravé straně Marián Kovář, který nedokázal přihrát spoluhráčům a místo toho přišel o balón.

57
    Standardní situace poblíž hranice velkého vápna pro Vysočinu.

58
    Tu rozehrál Vaculík a hledal své spoluhráče ve vápně, ale nejvýše vyskočil Lengyel a odvrátil míč do bezpečí.

59
    Rohový kop z levé strany rozehrál Vaculík, obrana Budějovic znovu pozorná a hráče Vysočiny do zakončení nepustila.

60
    Rohový kop z pravé strany rozehrál Volešák, ve vápně hledal své spoluhráče, ale akce Budějovic končí neb ve vápně fauloval Lengyel Krejčího.

62
    Vysočina obléhá obranu Budějovic, ale jejich hráz drží velice pevně.

64
    Další nadějnou akci rozjel Vaculík, který našel Kučeru a ten nalevo přihrál Hybšovi, který odcentroval do vápna, ale zde opět pozorná obrana Budějovic.

66
    Špatné zpracování Harby dává hostím možnost si oddychnout a založit protiakci.

67
    Kučerova hodně slabíá střela nemohla Křížkovi nadělat problémy, brankář Budějovi v pohodě chytá.

69
    Na hrací ploše vidíme stále stejný obrázek, Vysočina se snaží tvořit hru a hosté jen brání, ale jak vidno prozatím úspěšně.

71
    Na polovině hřiště zastavil akci Budějovic Jánoš, ale hosté se příliš dlouho vepředu nezdrželi.

72
    Jungr přihrával z pravé strany do vápna Kučerovi, který se už chystal ke střele, na poslendí chvíli však zasáhl jeden z bránících hráčů Budějovic.
    Zmařená šance Vysočiny

74
    Vysočina poprvé střídá, Marka Jungra nahrazuje Muris Mešanović.

76
    Standarndí situaci z pravé strany z nějakých 30 metrů rozehrál Machovec, ale jeho centr mířil až za branku Hanuše.

77
    Na hře Vysočiny už není taková jiskra, přihrávky jsou hodně nepřesné a hosté se v pohodě brání.

78
    Do střely Vošahlíka se vložil Kučera a hosté budou zahrávat rohový kop.

79
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Volešák, obrana Vysočiny si s problémy poradila. Naopak Jánoš založil protiakci, kterou ale špatně vyřešil Kučera a Jihlava přišla o balón.

81
    Pro dnešek má dohráno Tomáš Kučera, místo něj si zahraje Václav Koloušek.

Dnešní utkání sleduje 2980 diváků.

83
    Vysočině nelze upřít snaha, ale v její hře prostě něco chybí a ani těch sil už tolik není.

86
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Harba a hlavní rozhodčí přerušil hru.

86
    Adama Jánoše, kterého již chytali křeče nahrazuje PEter Šulek.

87
    Hřiště opouští kapitán Petr Benát, místo něj si zahraje Ondřej Herzán.

89
    Gól mohl vstřelit Haris Harba, který od Mešanoviće dostal z levé strany pěkný balón, ale útočník Vysočiny míč netrefil, odrazil se spíše od jeho boku, Křížek tak neměl příliš práce.
    Šance Harby v závěru zápasu

89
    Standardní situaci poblíž velkého vápna rozehrál Koloušek, ve vápně šel sice po míči Křížek, ale balón podskočil, k míči se však dostali hráči Budějovic a balón dostali do bezpečí.

90
    Druhý poločas bude o minutu delší.

90+1
    V závěru zápasu vidí žlutou kartu Michal Škoda.

90+1

Druhý poločas už nenabídnul přiliš pohledného fotbalu, přesto mohla Vysočina vyhrát, kdyby minutu před koncem Harba lépe sledoval svého spoluhráče Mešanoviće, což se ale nestalo.

Vysočina slaví zisk svého prvního bodu v letošní sezóně, poprvé také neinkasovala, ale po průběhu zápasu je bod pro domácí hodně málo. Budějovice poctivou obranou si došly pro bod a ten si také z Jihlavy odvezou. Zápas Vysočiny s Českými Budějovicemi tak skončil bez branek 0:0. (22:07:02)