sk Pátek 05.09.2014, 04:37WTA Su-čou (tvrdý povrch)

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem úspešný deň v spoločnosti onlajny.eu. (05:53:54)

Koniec zápasu

3:6
    A je dobojované! Anna-Lena Friedsamová na sieti svojim volejom ukončila semifinálový zápas a môže sa tešiť na finále. Dnes Janku Čepelovú zdolala v dvoch setoch 6:4 a 6:3. Púť našej tenistky v čínskom Su-Čene sa končí pred bránami finále.

40-A
    Dobrá pozícia na sieti prináša nemeckej tenistke druhý mečbol!

40-40
    Zhoda. Friedsamová bola zaskočená returnom súperky a bekhend pokazila.

30-40
    Priamy bod z druhého podania prináša Friedsamovej prvý mečbol!

30-30
    Bekhend Friedsamovej zastavila sieť a máme tu stav po 30 na oboch stranách.

15-30
    Čepelová znižuje po druhom podaní súperky na 15:30.

0-30
    Nemka je po ese už len dve loptičky od víťazstva.

0-15
    Friedsamová nič nenecháva na náhodu a ide si tvrdom za svojim. Aj čo sa týka úspešného prvého podania.

3:5
    Jana Čepelová sa oprela o prvé podanie a servis o udržanie zvládla. Za stavu 3:5 však pôjde podávať na víťazstvo Friedsamová.

40-15
    A rázom má k dispozícii dva gemboly.

30-15
    Janka zabodovala priamym fiftínom z prvého podania.

15-15
    Aj po prvom servise sa vo výmene dokázala Friedsamová presadiť. 15:15.

15-0
    Čepelová nechce dopustiť koniec a tak začína servis na udržanie fiftínom.

2:5
    Anna-Lena Friedsamová čistou hrou potvrdila brejk z predošlej hry a už len game ju delí od postupu do finále.

0-40
    Tri gembolové šance pre Friedsamovú!

0-30
    Čepelová skúša na returne čo sa dá, ale nie je to na Nemku platné.

0-15
    Friedsamová sa rozservovala a už ju bude zrejme ťažké zastaviť. 0:15.

2:4
    To je škoda. Anna-Lena Friedsamová berie dôležitý servis Jany Čepelovej a je bližšie k víťazstvu v tomto zápase.

30-40
    A napokon sa dostáva ku brejkbolu!

30-30
    Po 30 na oboch stranách, ale Friedsamová vyzerá byť momentálne istejšia.

15-30
    Nemecká reprezentanka ide po vynikajúcom returne do vedenie 15:30.

15-15
    Chybu rýchlo napravila a je to po 15 na oboch stranách.

0-15
    Čepelová nezačína dôležitý servis dobre a dopúšťa sa nevynútenej chyby.

2:3
    Anna Lena Friedsamová otáča skóre druhého setu vo svoj prospech a vedie 2:3.

15-40
    Dva gembolové príležitosti pre Friedsamovú.

15-30
    Čepelovej sa podarilo znížiť na 15:30 vďaka kvalitnému returnu.

0-30
    Nemecká tenistka sa maximálne koncentruje a opäť jej funguje prvé podanie.

0-15
    Friedsamová už začína svoj tretí servis podľa predstáv a ujíma sa vedenia.

2:2
    Žiaľ, Anna-Lena Friedsamová dorovnáva na 2:2 v druhom sete.

40-A
    Ďalší brejkbol pre Friedsamovú!

40-40
    Ten našťastie nevyužila a máme tu zhodu.

30-40
    Od základnej čiary Čepelová zahrala obojručný forhend do autu. Brejkbol pre súperku.

30-30
    Dobre načasovaný prechod na sieť pomohol Friedsamovej, ktorá dorovnala na 30:30.

30-15
    Nemka tlak súperky do jej forhendu vydržala a výmenu so šťastím vyhrala.

30-0
    Friedsamová robí nevynútenú chybu z forhendu, 30:0.

15-0
    Chcelo by to už potvrdiť na servise. A ten začína Čepelová úspešne.

2:1
    Výborne! Jana Čepelová čistou hrou berie ďalší servis Friedsamovej a v druhom sete je opäť o krok vpred. 2:1.

40-0
    Bravó! Janka zakončila dlhšiu výmenu dokonalým kraťasom z forhendu.

30-0
    Takúto pomoc je ťažké neprijať. Friedsamová spravila dvojchybu.

15-0
    Čepelová sa vytiahla pred obecenstvom víťaznou kombináciou forhend – bekhend.

1:1
    A je vyrovnané! Podobne ako v prvom sete, Anna Lena Friedsamová víťazným returnom z forhendu premieňa prvý brejkbol. 1:1

15-40
    Krížny bekhend Čepelovej bol pomerne ležérny a tak Friedsamová získava dva brejkboly.

15-30
    V tretej výmene hry bola istejšia Friedsamová, ktorá je blízko ku brejkbolom.

15-15
    Friedsamová však nedokázala returnovať presne umiestnené podanie Slovenky.

0-15
    Čepelová začína na podaní nevynútenou chybou z forhendu.

1:0
    Výborne! Friedsamová spravila dvojchybu v nesprávny čas a tak prichádza v druhom sete už o prvý servis. 1:0.

40-30
    Čepelová sa nečakane dostáva ku prvému brejkbolu!

30-30
    Po 30. Teraz bola Friedsamová dostatočne koncentrovaná a prvé podanie jej vyšlo.

30-15
    Nemka prešla na sieť nepripravená a tak nedokázala loptičku dostať cez sieť.

15-15
    Svoju chybu napravila kvalitným prvým podaním.

15-0
    Friedsamová vstupuje do druhého setu dvojchybou.

4:6
    A prvý set je za nami! Anna Lena Friedsamová druhý setbol premieňa a tak v prvom sete nad Jankou Čepelovou víťazí pomerom 4:6.

30-40
    Friedsamová bojovala čo sa dalo, ale na útočnú Čepelovú v tejto výmene nemala.

15-40
    A je to tu! Friedsamová má po nevynútenej chybe Čepelovej z bekhendu dva setboly.

15-30
    Nemecká tenistka ide do vedenia a len dva loptičky ju delia od zisku prvého setu.

15-15
    Krížny forhend však dopadol až do autu a je to 15:15.

15-0
    A ten zahájila naša tenistka podľa predstáv, keď pretlačila súperku forhendom.

4:5
    Friedsamová čistou hrou a bez problémov nadobúda vedenie 4:5, Čepelová pôjde servovať na udržanie.

0-40
    Krížny úder Čepelovej tesne minul základnú čiaru a sú tu tri gemboly.

0-30
    Ani v druhom prípade nedokázala Čepelová servis súperky zreturnovať.

0-15
    Nemka svoj servis otvára priamym bodom.

4:4
    To je škoda. Anna Lena Friedsamová až príliš jednoducho berie stratený servis naspäť a dorovnáva na 4:4.

15-40
    Friedsamová po perfektnom returne prešla bleskovo na sieť dostáva sa k dvom brejkbolom!

15-30
    Teraz už vyšlo prvé podanie Slovenka na jednotku a je znížené na 15:30.

0-30
    Podanie Čepelovej je ľahkým sústom pre súperku a tá vedie už 0:30.

0-15
    Na príjme však Friedsamová začína nádejne a dokonca winnerom.

4:3
    Perfektné! Jana Čepelová berie ďalšie podanie Friedsamovej a odskakuje do vedenia 4:3.

40-30
    Jana dobehla skrátenie hry, ale loptičku vrátila len za základnú čiaru.

40-15
    Tvrdý úder Čepelovej z forhend na telo súperky prináša dva brejkboly!

30-15
    Slovenka sa po víťaznom údere dostáva do vedenia 30:15.

15-15
    Čepelová mala dostatok času a odkrytý kurt, ale svoj úder namierila do autu.

15-0
    Na príjme začína Janka pohľadným a efektívnym returnom.

3:3
    Jana Čepelová taktiež zvláda svoj servis po vzore svojej súperky a stav prvého setu je teda 3:3.

A-40
    Výhoda Čepelová.

40-40
    Ale napriek tomu sa dokázala oprieť o svoj servis a je tu zhoda.

30-40
    Brejkbol pre Friedsamovú, Čepelová pôsobí mierne ustráchaným dojmom.

30-30
    Divoká výmena nakoniec prináša Čepelovej dorovnanie na 30:30, keď Nemka nevymerala svoj forhend.

15-30
    Friedsamová predviedla dôrazné prvé podanie a vedie 15:30

15-15
    Na sieti už však predviedla dôraz a dorovnala na 15:15.

15-0
    V krátkej výmene robí chybu Friedsamová, jej forhend zastavila sieť.

2:3
    Anna-Lena Friedsamová to už doservovala a ako prvá tenistka si v tomto zápase podržala vlastné podanie. 2:3

30-40
    Už je to len o jeden fiftín, Friedsamová spravila dvojchybu.

15-40
    Nemecká tenistka vyskúšala lob, ale loptička doputovala až do autu.

0-40
    Po ese má Friedsamová tri gemboly.

0-30
    Vzápätí si pomohla prvým podaním a vedie 0:30.

0-15
    Friedsamová úspešne vstupuje na svoj servis a ujíma sa vedenia 0:15.

2:2
    Opäť je vyrovnané! Anna-Lena Friedsamová posiela krížny úder a Čepelová zahrala bekhend len do siete. 2:2.

40-A
    To je škoda. Jana posiela bekhend do autu a nasleduje tretí brejkbol Friedsamovej v tejto hre.

40-40
    Zhoda. Trpezlivosť vo výmene sa vyplatila práve Čepelovej, Friedsamová spravila chybu na forhende.

30-40
    Slovenka ten prvý zmazala kvalitným prvým servisom.

15-40
    Kvalitný return Nemky a sú tu až dva brejkboly, ktorým musí Čepelová čeliť.

15-30
    Slovenka sa následne vo výmene neubránila intenzívnemu tlaku Friedsamovej.

15-15
    Čepelová odpovedá priamym fiftínom z prvého podania.

0-15
    Tento svetlý moment môže pomôcť. Friedsamová udrela víťazným bekhendom po čiare.

2:1
    To je ono! Friedsamová robí nevynútenú chybu a to znamená, že Jana Čepelová ide po druhý krát do brejkovej výhody. 2:1

40-30
    Ten prvý je už odvrátený.

40-15
    Jednoručný bekhend Friedsamovú zradil a bude čeliť až dvom brejkbolom.

30-15
    Friedsamová v kurte zahodila dobrú pozíciu a robí nevynútenú chybu z forhendu.

15-15
    Hneď na to však Slovenka dokázala vyrovnať na 15:15 po svojom returne.

0-15
    Čepelová bola ďaleko za čiarou a tak nemala na presne umiestnený forhend nárok.

1:1
    Je vyrovnané! Anna-Lena Friedsamová si berie späť požičané a dorovnáva stav setu na 1:1.

30-40
    Friedsamová bojuje a odmenou pre ňu je šanca na ribrejk!

30-30
    Janka žiaľ robí dvojchybu a je tu stav 30:30.

30-15
    Čepelová opäť putuje do vedenia, keď sa oprela o svoje prvé podanie.

15-15
    Po kvalitnom returne Friedsamovej je to už však po 15.

15-0
    Naša reprezentantka začína na prvom servise priamym bodom z podania.

1:0
    Výborne! Jana Čepelová vďaka dvojchybe súperky ponúknutý brejkbol premieňa a ujíma sa vedenia 1:0.

A-40
    A je tu brejkbol! Nemka bola za základnou čiarou a jej bekhend končí v aute.

40-40
    Zhoda. Friedsamová sa dopustila nevynútenej chyby z forhendu.

30-40
    Košičanka dobehla skrátenie Friedsamovej a na sieti ju prehodila.

15-40
    Na dôraz nemeckej tenistky tentokrát nestačila a bude čeliť dvom gembolom.

15-30
    Slovenka dokázala znížiť krásnym winnerom z forhendu k bočnej čiare.

0-30
    Čepelovej následne uletel bekhend až do autu.

0-15
    Friedsamová sa presadzuje aj cez druhé podanie.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje krátka rozcvička.

Diváci vítajú na kurte oba tenistky.

Príjemné skoré ráno všetkým priaznivcom ženské tenisu. V čínskom Šu-Čou nás čaká už semifinále turnaja na tvrdom povrchu. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi Janou Čepelovou a Annou Lenou Friedsamovou. Pôjde o štvrtý vzájomný duel týchto tenistiek a Čepelová vedie v bilancii 3:0. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 4:30 SEČ a my budeme pri tom!

21-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 65.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola na 50.mieste. Na tomto turnaji štartuje po prvýkrát v kariére. Košičanka má v tejto sezóne mierne pozitívnu bilanciu, keď dosiahla 23 víťazstiev a 22 prehier. Na tunajšom turnaji začala víťazstvom nad Webleyovou 6:3 a 6:3, následne s ľahkosťou poslala domov Hozumiovú 6:1 a 6:4 a včera domácu Zhengovú porazila v dvoch setoch 6:1 a 7:6. Podarí sa Janke dostať cez nemeckú prekážku až do finále?

Anna Lena Friedsamová

20-ročná deblová špecialistka Friedsamová je aktuálne na 100.mieste svetového rebríčka WTA, čo je jej najvyššie umiestnenie v kariére. Na tomto turnaji štartuje taktiež po prvýkrát. Jej tohtosezónna singlová bilancia je 20 víťazstiev a 17 prehier. V prvom kole zdolala Xinovú pomerom 6:2 a 6:0. Pomerne hladko si poradila aj s Martičovou a to 6:3 a 6:2. Vo štvrťfinále neuhrala set ani Kozlová a Nemke podľahla 3:6 a 4:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:30.