Lovosice – Královo Pole 27:26 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 37:26 (kon.) | Zubří – Jičín 24:22 (kon.)
HC ROBE Zubří
24:22 (14:11)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 06.09.2014, 18:00Chance Extraliga mužů

Utkání nám v hale házené Zubří končí stavem 24:22, který si po dramatické bitvě odnáší ve svůj prospěch svěřenci trenéra Jiřího Kekrta. Dnešní utkání nabídlo osazenstvu zuberské haly velmi atraktivní a dramatickou podívanou, která nemohla být pro návštěvníky prvního extraligového kola zklamáním. Zubří mělo sice herně navrch, ale hosté dokázali v mnoha chvílích sehrát se svým soupeřem vyrovnanou partii. Jičínský celek dokázal v mnoha momentech domácí házenkáře značně potrápit a dokonce převzít vedení na svou stranu. Toto vedení ale vydrželo Jičínu jen krátce. Závěr první půle jičínští házenkáři jednoznačně nezvládli, udělali pár chyb a Zubří si dokázalo vybudovat náskok tří branek. Z prvního poločasu tak odcházelo Zubří do šaten za stavu 14:11. V druhé půli se Jičín snažil o vytoužený zlom v utkání, když se v 45. minutě dokázal přiblížit na rozdíl jediné branky. Zubřané ale vždy dokázali statečně zabojovat a získat si v zápase zpět náskok, který činil nejčastěji rozdíl dvou až tří branek. Nejnapínavější chvílí byla pro Valachy 56. minuta utkání, když vedli v zápase tím nejtěsnějším rozdílem jediné branky. Navíc měl Jičín k dispozici sedmimetrový hod, který však domácí gólman Tomáš Janků chytil. Tomáš Janků si po tomto vynikajícím zákroku vysloužil ten nejbouřlivější aplaus celého publika. V těchto minutách byla zuberskému strážci brány provolávána nehynoucí sláva. Tento zápas byl opravdovým dramatem až do posledních vteřin. V poslední minutě pojistil domácí výhru Tomáš Bechný a uzavřel skóre zápasu na 24:22. Oba dnešní celky v dnešním utkání jasně dokázaly, že budou mít v letošní sezoně opravdu na čem stavět. Nutno vyzdvihnout dnešní brankářské výkony Petra Orsága a Tomáše Janků, kteří byli v dech beroucí podívané jedněmi z nejvýraznějších tváří svého týmu. V dobrém světle se také představili zuberští hráči Tomáš Bechný a Martin Hrstka. Tito dva zkušení pánové měli v prvním kole extraligy opravdu zlatou ruku. Z haly házené v Zubří se s vámi loučí Martin Petřek, který se na vás těší u dalších on-line přenosů z nejvyšší soutěže v házené mužů. (23:06:03)

60
    Konec zápasu. (24:22)

59
    Tomáš Bechný otevírá vítěznou bránu! Tento úspěšný autor několika brankových příležitostí ani v posledních vteřinách utkání nezaváhal a připisuje svému týmu první zasloužené vítězství v letošní extralize! (24:22) (24:22)

59
    V posledních vteřinách dnešního duelu bude Zubří střílet sedmičku! Na sedmimetrový hod bude nastupovat zkušený pivotman Tomáš Bechný! (23:22) (23:22)

59
    Celá hala stojí na nohou! Zuberští fandové vždy měli pro házenou srdce na pravém místě! Tohle je opravdové peklo, za které by se nestyděl ani sám satan! V poslední minutě utkání je v útoku Zubří! (23:22) (23:22)

58
    To je neuvěřitelné! Tomáš Janků sklízí obrovský aplaus, když s úsměvěm na rtech vychytal střelu Jičína z nařízené sedmičky! Hvězda Tomáše Janků jasně září na nebi házené! (23:22) (23:22)

57
    Těžké chvíle bude nyní prožívat Tomáše Janků v bráně! Rozhodčími dnešního utkání je v neprospěch domácích nařízen sedmimetrový hod! (23:22) (23:22)

56
    Pozor! Sveřenci trenéra Babáka se postarali o pořádné drama! Po výborně sehrané akci stříli Jičín branku z postu pivota! (23:22) (23:22)

55
    Petr Orság exceluje v bráně! Tento zuberský strážce brány sklízí od diváků v hale bouřlivý potlesk! (23:21) (23:21)

54
    Hosté se s vypětím všech sil snaží o případný zlom v utkání. Po nacvičené kombinaci upravuje Jičín stav na 23:21. (23:21)

53
    Domácí se raketovou rychlostí přesunuli do útoku a poslali nahrávku do rukou Tomáše Bechného, který fantasticky vyškolil z šestky jičínského brankáře! Zuberská hala je v euforii!!! (23:20) (23:20)

52
    Jiří Drbohlav se dokázal statečně probojovat přes vysokou hradbu zuberské obrany a střelou k tyči si připisuje na své konto úspěšnou branku! (22:20) (22:20)

51
    Adam Reček se po útočném překřížení spojek blýskl na devítce dech beroucí střelou, která zvedla osazenstvo zuberské haly ze židlí! (22:19) (22:19)

49
    Zuberská hala vytváří svým miláčkům neopakovatelnou atmosféru! (21:19) (21:19)

48
    Zubří si vrací na svou stranu vedení o dvě branky. (21:19) (21:19)

47
    Z rukou Lukáše Rychny byla vyslána ohnivá střela na bránu, které nedokázal Petr Orság čelit. (20:19) (20:19)

46
    Odchovanec kopřivnické házené se vymrštil do vzduchu na devíti metrech a bezkonkurenční střelou posunuje Valachy do vedení rozdílem dvou branek. Řeč je samozřejmě o Adamu Rečkovi, který je v kádru Zubří na hostování. (20:18) (20:18)

45
    Zuberský kádr si poslal balón dokola, ale pravá spojka nedokázala dobře zpracovat nahrávku. Míče se bez váhání chopili jičínští házenkáři, kteří ale po neúspěšné střelbě odcházejí z útoku se zvadlým úsměvem na tváři. (19:18) (19:18)