Vlašim – Pardubice 4:5 (1:2 po s.s.) | Kladno – Letohrad 3:2 (kon.) | Most – Kovo Praha 4:3 (1:0 po s.s.)
Kert Park Praha – Třinec 5:0 (kon.) | Plzeň – Hr. Králové 6:2 (kon.)

45:00
    V samostatných stříleních zvítězil tým HBC Kovodemont Most.

44:17
    Hosté si komplikují situaci, Ruda (KOV) 2 minuty napadení, bude se hrát 4 na 3.

44:01
    Prokš (MST) 2 minuty nedovolenéé bránění a Svoboda (KOV) 2 minuty sekání.

43:43
    Hulín vyhrál buly na Bruštíka, který okamžitě vystřelil, Mikl však vůbec netušil, kde se míček nachází.

42:31
    Domácí jsou teď lepším celkem a vyrovnání jim přidalo síly do závěru utkání.

41:02
    Most právě vstřelil branku!
    Čížek našel na pravém kruhu ONDŘEJE ČERNÉHO, který zápěstím střelou pod víko vyrovnává na 3:3. Asistence: Petr Čížek.

40:16
    Hosté pod tlakem vyhazují na icing.

38:59
    Bruštík křižnou přihrávkou v pásmu hledal Hulína, jenže jeho ránu stečoval jeden z bránících hráčů a Mikl s tím měl velké starosti.

37:57
    Burštík poslal těsně nad zemí ránu, která vypadla Miklovi z náručí, nejaktivnější na brankovišti byl opět RADEK HULÍN a přidává kontaktní branku po pohotové dorážce mezi betony. Stav 2:3. Asistence: Čestmír Bruštík a Petr Čížek.

37:46
    Málek a Fabián oba 2 minuty hrubost + Košely 2 minuty vysoká hůl, bude se hrát 5 na 4.

36:25
    Kovo Praha právě vstřelilo branku!
    Košely z vrcholku kruhu prostřelil Bréma a využívá přesilovou hru. Asistence: Miroslav Strejček.

35:34
    Ihned po buly dostává Novák (MST) 2 minuty za vysokou hůl, hosté si tak vyzkouší hru 4 na 3.

35:30
    Vzájemné vyloučení – Málek (MST) 2 minuty držení a Häusler (KOV) 2 minuty vysoká hůl.

34:48
    Málek poslal míček přes celé hřiště, icing se ale nepíská.

33:26
    Mainzar jen do lapačky.

32:40
    Košely sám sebe dokázal vystavit do ofsajdu.

31:46

30:42
    Hosté vyhazují.

30:01

Je za námi druhé dějství dnešního úvodního kola CCM extraligy, které přineslo hned tři branky. O tu první se postaral domácí Hulín, jenže po pár vteřinách bylo srovnáno. Zatím rozdílovou trefu zaznamenal ve 24. minutě Ruda.

30:00

29:46
    Winter (KOV) 2 minuty napadení.

29:37
    Winter ranou zkruhu rozhodil Bréma, k brance ještě stihl doběhnout Ruda a míček se ocitl za brankovou čarou, gól ale nemůže být uznán, protože se Ruda nacházel v brankovišti, hosté ani neprotestují a bude se vhazovat ve středním pásmu.

28:53
    Domácí stále v náporu i při hře 5 na 5, stále ale bez střeleckých pokusů.

27:21
    Domácí zatím operují s míčkem pouze podél hrazení, hosté je do ničeho nepouštějí.

25:56
    Häusler (KOV) 2 minuty nedovolené bránění.

25:49
    Marušinec se teď dostal do dvou velmi dobrých střeleckých pozic, dvakrát dostal křižnou přihrávku napříč pásmem, jednou Brém míček vytěsnil s velkou porcí štěstí ramenem, na podruhé už hostující forvard míček nedokázal usměrnit mezi tří tyče.

24:40
    Chyba (MST) 2 minuty nedovolené bránění.

24:12
    Hostující celek je teď v drtivém tlaku, Brém se nestáčí otáčet, domácí jsou jako opaření po první brance.

23:56
    Hosté využívají přesilovou hru! TOMÁŠ RUDA se dostal k dorážce po střele Häuslera a ihned uklidil míček pod břevno domácí branky, hosté jsou ve vedení 1:2! Asistence: Miroslav Häusler.

23:24
    Karníček dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

23:01
    Šulc z mezikruží pouze do Mikla.

21:30
    Bruštík z pravé strany běžel na Mikla, jeho střelu srazil hostující brankař betonem do zámezí.

19:55
    Košely před brankou nedokázal dobře usměrnit přihrávku zpoza branky od Rudy.

18:47
    Kopýtko teď měl tři velmi dobré střelecké pokusy, ani jeden se však neujal.

17:45
    Košely z kruhu poslal přesnou přihrávku na modrou čáru na MARTINA ZEMANA, který tvrdou přízemní ranou propálil Bréma, hosté tak prakticky okamžitě srovnávají na 1:1. Asistence: Juraj Košely.

17:12
    Čížek teď prokázal dobrý přehled o hře, když vyslal do brejku RADKA HULÍNA, který střelou nadd lapačku Mikla otevírá skóre. Asistence: Petr Čížek.

17:00
    Stejček (KOV) si teď nedokázal čistým způsobem poradit u mantinelu s Bruštíkem, a tak dostává dvě minuty za držení.

16:05
    Druhá perioda se zatím odehrává výhradně ve středním pásmu.

15:01

V nevýrazné první periodě byli lepší Severočeši, avšak branku vsítit nedokázali, jestli jí uvidíme ve druhém dějství se dozvíme za deset minut.

15:00

14:44
    Novák dostal dobrý pas zpoza branky, ale následnou střelou Mikla nerozhodil.

13:26
    Tvrdá dělovka Plachého prosvištěla těsně nad břevnem Mikla.

12:44
    Most se drží s míčkem na holích v útočném pásmu, ale k žádnému většímu ohrožení branky KOVO zatím nedošlo.

11:30
    Mikl (KOV) dostává dvě minuty, když v brankovišti sundal jednoho z domácích forvardů.

10:48
    Bruštík tečoval Čížkovu střelu z pravého kruhu, která skončila těsně na brankou hostů.

09:35
    Most zatím brání velmi svědomitě.

08:15
    Adam našel z levého kruhu před brankou Rudu, který tváří v tvář nedokázal vyzrát na mosteckého brankaře.

07:46
    Hulín (MST) 2 minuty za podražení.

07:15
    Z blízkosti se dostal ke střele Svoboda, Brém míček pokryl betony.

06:32
    Domácí nápor pokračuje, hosté se zatím nemohou dostat do tempa v uzavřené hale.

5:24

04:37
    Ve velké šanci se ocitl Krajíček u vzdálenější tyče, Mikl byl však rychlejší!

3:24
    2 minuty za podražení si půjde odsedět hostující Fabián.

01:34
    Mostečtí se ocitli v ofsajdu.

00:43
    Most se zatím drží na míčku ve středním pásmu.

00:01

V 1.kole CCM extraligy přivítá celek Kovodemont Most na svém hřišti nováčka soutěže Kovo Praha. Domácí vstupují do nové sezóny pod novým názvem. Z Penta se stal Kovodemont. Kádr loňského semifinalisty jinak zůstal pohromadě, včetně ostříleného veterána Švancara. Most bude rozhodně mít ambice na to, aby se pokusil zopakovat alespoň loňské semifinále.

Kovo Praha je nováčkem soutěže. Pražanům sice nevyšla baráž proti Sudoměřicím, ale následně se jim podařilo odkoupit licenci od Jihlavy. Kovo určitě nebude mít letos nijak vysoké ambice, vyhnutí se baráži, by se pro tým z hlavního města dalo považovat za úspěch. V souboji s Mostem Kovo rozhodně favoritem nebude.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jiří Rybář

Branky a nahrávky: 18. Hulín (Čížek), 38. Hulín (Bruštík, Čížek), 42. Černý (Čížek), rozh. náj. Varníček – 18. Martin (Košely), 24. Ruda (Häusler), 37. Košely (Strejček)

HBC Most: Brém (Soukup) – Čížek, Málek, Chyba, Plachý, Prokš – Krajíček, Bruštík, Hulín – Varníček, Novák, Černý – Lipert, Kopýtko, Šulc – Richter
    TJ Kovo Praha: Mikl (Zelenka) – Zeman Martin, Adam, Fabián, Plecitý, Mainzar, Marušinec – Ruda, Svoboda, Košelý – Franěk, Winter, Strejček – Häusler, Zeman Michal

Rozhodčí: Pečený, Michailidis