Loacker – Plzeň 17:24 (kon.)
SSV Bozen Loacker
17:24 (9:12)
Talent tým Plzeňského kraje
Neděle 07.09.2014, 16:00 • Sportovní Hala TJ Lokomotiva, Plzeň • European League

Palubovka Lokomotivy si ale dlouho od házené neodpočine – už za necelý týden, v neděli 14.9. od 10:30, tu přivítá mistr Přerov. A já se těším na počtenou. (17:36:04)

Italům, podobně jako včera, nevyšel 2.poločas. Nestačili se silami a Plzeň zaslouženě slaví.

60
    Konec zápasu. (17:24)

60
    5 vteřin před koncem se trefuje ještě Linhart a je jasné, že v říjnu se Talent utká s Permskými medvědy. (17:24) (17:24)

60
    Fanoušci děkují šampiónovi a Šmíd si mohl dojít pro míč za branku. (17:23) (17:23)

59
    Už se dohrává v poměrně smířené atmosféře, střela M.Škvařila vedle nevadí. (17:23) (17:23)

59
    Střídání i v brance hostů – Motlík pouští na závěr Šmída. (17:23) (17:23)

Dnešní utkání sleduje 910 diváků. (17:23) (17:23)

58
    Starcevicova finta a následná pumelice skončila jen na tyči. (17:23) (17:23)

58
    Oddechový čas pro domácí. Do branky se konečně dostává i Oberkofler. (17:23) (17:23)

57
    Oběma týmům už chybí razance, ale nám to nevadí. M.Škvařil našel připraveného Adlera, jeho bratr se k dorážce nedostal.(17:23) (17:23)

57
    Sporcicovo naskočení na pravé spojce vyboxoval Motlík. (17:23) (17:23)

56
    Linhart vedle. (17:23) (17:23)

55
    Akce se nepovedla, takže rychle do obrany. Motlík vykopává Starcevicův pokus. (17:23) (17:23)

55
    Střelu M.Škvařila musel vykopnout Adler, ale jen do autu, takže Talent zůstane u míče. (17:23) (17:23)

54
    A už je to ještě blíž – nedůrazný Loacker. (17:23) (17:23)

54
    M.Škvařil cíl přibližuje ještě víc. (17:23) (17:23)

54
    Oddechový čas pro hosty. Postup do 2.předkola je blízko. (17:22) (17:22)

53
    Pircher z pravého křídla kolem Motlíkovy hlavy. (17:22) (17:22)

53
    Horký musí ven. (16:22) (16:22)

53
    Šindelář s Tonarem na sebe natáhli domácí obranu, takže M.Škvařil měl před sebou volno a jeho podstřel sedl. (16:22) (16:22)

52
    Linhart si došel pro faul. (16:21) (16:21)

52
    Dallago vedle a skandování o tom, že dnes vyhrají hosté je blízko pravdě. (16:21) (16:21)

Radovcic se vysunul na Tonara, ale Šindelář to zkusil sám. I za cenu zranění, nicméně Adler si počkal. (16:21) (16:21)

51
    Talent ztratil, ale Motlík kouzlí. (16:21) (16:21)

50
    Motlíkův rozštěp proti Gaetovi byl hoden státního vyznamenání. (16:21) (16:21)

50
    M.Škvařil utíká na 5 branek nekompromisně. (16:21) (16:21)

49
    jenže Motlík naskočení Pirchera z pravého křídla vyřešil včasným sklapnutím betonů. (16:20) (16:20)

48
    M.Škvařil vedle,... (16:20) (16:20)

48
    Linhart si doběhl svůj vlastní vyražený pokus. (16:20) (16:20)

48
    Gaetův podstřel překvapil všechny. (16:20) (16:20)

47
    Jurina se nestihl rozkoukat a Tonar mu ho tam šoupnul. (15:20) (15:20)

47
    Přešlap domácí obrany vrací do branky na sedmičku Jurinu. (15:19) (15:19)

46
    Blok na Turkovice dává Talentu klid do další rozehrávky. (15:19) (15:19)

46
    M.Škvařil svlékl Gaetu, ani další Italové se nedokáží prosadit. (15:19) (15:19)

45
    Blecha z levého křídla opřel svou ránu o tyč. (15:19) (15:19)

45
    Turkovic vysoko a Motlíkův rozštěp přišel pozdě. (15:18) (15:18)

45
    Agresivní obrana nedovolila zakovčit nikomu v červeném. (14:18) (14:18)

44
    M.Škvařil prošel do rozhozené obrany a Adler neměl šanci. (14:18) (14:18)

44
    Skvělý Motlík. (14:17) (14:17)

43
    Petrovský na pivotu úřaduje. (14:17) (14:17)

43
    Drobný Radovcic na pivotu vytáhl zadovku, i když jej Fořt zalehl. (14:16) (14:16)

42
    Jenže do Tonarova pasu na Petrovského vložila ruce domácí obrana. (13:16) (13:16)

42
    Signál domácím nevyšel, takže Talent má čas. (13:16) (13:16)

42
    Blecha osobně hlídá Sporcice. (13:16) (13:16)

42
    Oddechový čas pro domácí. Fusina zkouší, co zabere. (13:16) (13:16)

41
    Starcevic Petrovského zastavoval marně. (13:16) (13:16)

41
    Gaetu vychytal Motlík, takže Petrovský mohl prokázat svou sílu znovu. (13:16) (13:16)

40
    Tonar našel na pivotu tank jménem Petrovský a Adler sebou mrsknul pozdě. (13:15) (13:15)

39
    Turkovic na středu hodně vysoko a Motlík je bez šance. (13:14) (13:14)

38
    Fořt skvěle v obraně, poslal do brejku J.Škvařila, ale jeho pokus Adler vykopl. (12:14) (12:14)

38
    Starcevice zastavil J.Škvařil. (12:14) (12:14)

38
    Linharta vychytal Adler. (12:14) (12:14)

37
    Rozhodčí uklidňují emotivního Fusinu. (12:14) (12:14)

37
    Turkovicovu střelu vytěsnil Motlík na tyč. (12:14) (12:14)

36
    Radovcic skončil v Šindelářových kleštích. (12:14) (12:14)

36
    Hosté nespěchají, ale Horký udělal moc kroků. (12:14) (12:14)

35
    Gaeta v péči M.Škvařila, na Radovcice si, jako pevná skála, u své tyče počíhal Motlík. (12:14) (12:14)

35
    Gaetu stáhl Tonar a naturalizovaný Brazilec se ošklivě praštil o palubovku. (12:14) (12:14)

34
    Tonar prorážel. (12:14) (12:14)

34
    Gaeta středem a Motlík se natahoval marně. (12:14) (12:14)

33
    Blok plzeňské obrany připraven. (11:14) (11:14)

33
    Tonar na konci rychlé kombinace Talentu. (11:14) (11:14)

32
    Turkovic se nenechal přetlačit Šindelářem a trefuje šibenici. (11:13) (11:13)

31
    J.Škvařil se zjevil na pivotu a propasíroval míč za Jurinu, kterého střídá Adler. (10:13) (10:13)

31
    Gaeta dvojnásobnou přesilovku rychle využívá. (10:12) (10:12)

31
    Začal druhý poločas. (9:12)

30
    A začíná to hezky, ještě se nehraje, už dostala plzeňská lavička žlutou za pozdní příchod.

Druhý poločas začne přibližně v 16:49. V první půlhodině jsme bylio svědky koncentrovaného výkonu Talentu a na straně domácích je zatím citelná ztráta Innerebnera, jenž sice na lavičce je, ale neopustil ji. Bude důležité přežít úvod 2. půle, protože Italů je o 2 víc.

30
    První poločas skončil. Domácí přešlápli, Petrovský mířil nad. (9:12)

30
    M.Škvařil měl ruce příliš vysoko, když vyrážel proti Starcevicovi. (9:12) (9:12)

30
    J.Škvařil v tísni přestřelil. (9:12) (9:12)

30
    M.Škvařil si musel jít pro faul. (9:12) (9:12)

29
    Radovcic se znovu prosadil z levého křídla. (9:12) (9:12)

29
    Kuriozní vyloučení, Plzeňáků bylo na hřišti sedm. (8:12) (8:12)

28
    Turkovic nad, ale brejk se nepovedl. (8:12) (8:12)

28
    Turkovic odstaven Horkým, byť za cenu faulu. (8:12) (8:12)

28
    Tonar penaltu proměňuje mezi Jurinovýma nohama. (8:12) (8:12)

27
    M.Škvařil sražen Starcevicem. (8:11) (8:11)

27
    Pircher ale vzápětí kontruje. (8:11) (8:11)

27
    M.Škvařil se prosadil ze své levé strany. (7:11) (7:11)

26
    Linhart ztratil, M.Škvařil při úprku zpět podklouzl, takže Sporcic byl sám proti Motlíkovi. Jenže gólman lob Chorvata vyčíhal. (7:10) (7:10)

26
    Dallago snižuje, přes nešetrný zákrok Šindeláře. (7:10) (7:10)

25
    Turkovic stáhl Tonara. (6:10) (6:10)

25
    Šindelář se přetahuje s Dallagem. (6:10) (6:10)

24
    Motlík vytahuje další skvělý zákrok. (6:10) (6:10)

24
    Famózní signál Talentu. Tonar poslal z pravé spojky lob na spojku levou a vzduchem letící M.Škvařil nekompromisně zakončil. (6:10) (6:10)

23
    Oddechový čas pro hosty. Šetlík tím své pětici na hřišti pomáhá. (6:9) (6:9)

23
    Chytré držení míče Talentu. (6:9) (6:9)

23
    Radovcic z levého křídla využívá přesilovku. (6:9) (6:9)

22
    Fořt stáhl Willeita. (5:9) (5:9)

21
    jenže Tonar jej opět posílá na lavičku. (5:9) (5:9)

21
    Adler střídá Jurinu,... (5:8) (5:8)

21
    Willeit přešlápl a na druhé straně faul na Petrovského. (5:8) (5:8)

20
    Tonarův pas na Petrovského vyhmátla domácí obrana. (5:8) (5:8)

20
    Dallago zastavil Tonara. (5:8) (5:8)

19
    Starcevic to má na pivotu těžké. Navíc rybář Motlík do sítě nic nepouští. (5:8) (5:8)

18
    Linhart vyskočil nejvýš a Jurina se jen ohlédl. (5:8) (5:8)

18
    Dallago jen do tyče. Sice reklamoval teč, ale rozhodčí nesouhlasí. (5:7) (5:7)

17
    Blecha se otočil na pivotu a obstřelil Jurinu. (5:7) (5:7)

16
    Účinná obrana Talentu,... (5:6) (5:6)

16
    Protože Starcevic neudržel míč, mohl Fořt zakončit rychlý brejk. (5:6) (5:6)

15
    Linhart prorážel. (5:5) (5:5)

15
    Šindelář zastavil Sporcice a tentýž hráč pak neuspěl ani proti Motlíkovi. (5:5) (5:5)

15
    Tonarův podstřel prudký, ale také mimo. (5:5) (5:5)

14
    Motlík si ale tentokrát na Radovcice počkal a penaltu chytá. (5:5) (5:5)

14
    Starcevic přinutil Fořta přešlápnout. (5:5) (5:5)

13
    Horký zastavil Turkovice a Sporcice zase Motlík. (5:5) (5:5)

13
    Oddechový čas pro domácí. Fusinovi vadí zbytečné ztráty v útoku. (5:5) (5:5)

13
    Šindelář na sebe natáhl obranu, jenže Linhart trefil jen Jurinovy ruce. (5:5) (5:5)

12
    Loacker ztrácí míč. (5:5) (5:5)

12
    Jenže M.Škvařil je dnes přesnější než včera. (5:5) (5:5)

12
    Sporcic hned po rozehrávce posílá domácí do vedení. (5:4) (5:4)

11
    Horký stáhl Starcevice. (4:4) (4:4)

11
    Linhart naznačil, ale pak si klepnul a už před ním byl jen Jurina. (4:4) (4:4)

10
    Sporcic Motlíka nepřekvapil. (4:3) (4:3)

10
    Talent chybuje v rozehrávce. (4:3) (4:3)

9
    Radovcic potěšil trenéra Fusinu. (4:3) (4:3)

9
    M.Škvařil nechal vyniknout Jurinu, Šindelář při dorážce přešlápl. (3:3) (3:3)

7
    Tonar Starcevice zastavoval marně. (3:2) (3:2)

7
    Starcevic se prodral až před Motlíka. (3:2) (3:2)

7
    Tonar dostal míč do sítě, ale předtím bylo pískáno. (2:2) (2:2)

7
    Gaeta hledal pivota, ale udělal moc kroků. (2:2) (2:2)

6
    Tonara obrana zastavila, ale M.Škvařil vzal míč a rázně jej uklidil do dolního rohu. (2:2) (2:2)

6
    Gaeta vedle. (2:1) (2:1)

5
    Linhartovi vypíchl míč Radovcic. (2:1) (2:1)

5
    Jenže M.Škvařil neproměnil sedmičku. (2:1) (2:1)

5
    Radovcic stáhl Tonara. (2:1) (2:1)

4
    Gaeta z pravé spojky podstřelil obranu. (2:1) (2:1)

4
    Sporcicovu rozehrávku vystihl Blecha, ale jen nohou. (1:1) (1:1)

3
    J.Škvařil si naskočil z pravého křídla, ale Jurina je pozorný. (1:1) (1:1)

3
    Odpoískána potyčka Blechy a Gaety. (1:1) (1:1)

2
    Linharta vychytal Jurina, domácí poté přešlápli. (1:1) (1:1)

2
    Turkovic srovnává. (1:1) (1:1)

2
    Šindelář sráží Gaetu. (0:1) (0:1)

1
    Ale vytažená obrana umožnila Šindelářovi dát první branku zápasu. (0:1) (0:1)

Domácí vytahují obranu. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Los vyhrál hostující Talent, takže výhoz bude v podání pivotmana Šindeláře.

Na následující hodinu a půl poslední přátelské plácání mezi zástupci obou týmů. Odveta bude začínat.

Probíhá představení hráčů, realizačních týmů, rozhodčích a delegáta. Včetně včera zraněného Innerebnera. A opět výzva k fair-play.

A tentokrát nebudou hráči vyvolávání jednotlivě, ale rozhodčí je vyvádějí hromadně.

Kromě drobných změn v sestavě Talentu (Herajt i Strýc jsou dnes přítomni), vidím jen změnu barevnou – brankáři "domácích" (Loacker) mají světlemodré topy, Motlík a Šmíd jsou celí v černém.
    Hráči do pole rovněz změnili dresy – Italové v červeno-bílém, Plzeňští v bílo-černé kombinaci.

Po včerejší remíze 26:26 se dnes rozhodne, kdo postoupí do 2.předkola Poháru EHF proti Permským medvědům. Pokud jeden z týmů zvítězí, je souboj s Rusy jeho. Pokud by zápas skončil remízou, rozhodne počet vstřelených branek – když jich bude 25 a méně, postupují Italové, když 27 a víc, budou se radovat Plzeňští. V případě, že bude po 60.minutách na tabuli svítit skóre 26:26, budou se oba týmy na palubovce potit ještě několik dalších minut.

Včerejší zápas byl vyrovnaný. Ze začátku jej ovládal Talent (hlavně díky Linhartovi), jenže pak se balkánská enkláva semkla a ani čaroděj Motlík nezabránil výsledku 14:16 po 1.poločase. V 2.půli domácí vydřeli nadějnější výsledek (především díky skvělému brankáři), ale vlastními chybami a několika břevnům dovolili Loackeru vycházet z haly Lokomotivy s úsměvem na rtech. Jediné, co Italy včera trápilo, bylo zranění Innerebnera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jaroslav Vávra

SSV Bozen Loacker: Adler Manuel(1), Jurina Jan(16), Oberkofler Patrick(18) – Dallago Alessandro(2), Waldner Lukas(6), Starcevic Ratko(9), Kammerer Andreas(10), Radovcic Demis(13), Sporcic Mario(14), Gaeta Felipe(19), Pircher Michael(21), Innerebner Hannes(22), Turkovic Dean(23), Willeit Maximilian(27), trenér Fusina Alessandro, asistent Podini Stefano
    Talent tým Plzeňského kraje: Herajt Filip(12), Šmíd Karel(61), Motlík Radek(70) – Petrovský Leoš(2), Fořt Jiří(3), Linhart Petr(10), Škvařil Milan(13), Blecha Jan(14), Strýc Adam(17), Vinkelhöfer Petr(21), Tonar Michal(22), Loskot Martin(24), Škvařil Jakub(25), Horký Lukáš(42), Šindelář Jakub(66), Kavka Martin(67), trenér Šetlík Martin, asistent Hynek Jiří

Rozhodčí: Vagif Aliyev(AZE), Alekper Aghakishiyev(AZE), EHF delegát Klaus Lang(AUT)