Estonsko – Slovinsko 1:7 (kon.) | Lucembursko – Skotsko 0:3 (kon.) | Bosna – Maďarsko 1:4 (kon.)
Ukrajina – Lichtenštejnsko 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Lotyšsko 7:1 (kon.) | Nizozemsko – Slovensko 0:1 (kon.)
Francie – Island 1:1 (kon.)
Estonsko
1:7 (0:4)
Slovinsko
Pondělí 08.09.2014, 16:00 • Rakvere, Rakvere (EST) • Kvalifikace ME U21

Střely celkem: Estonsko 7:19 Slovinsko.
    Střely na branku: Estonsko 3:13 Slovinsko.
    Střely mimo branku: Estonsko 2:3 Slovinsko.
    Zblokované střely: Estonsko 2:3 Slovinsko.
    Střely do brankové konstrukce: Estonsko 1:0 Slovinsko.
    Žluté karty: Estonsko 1:2 Slovinsko.
    Zákroky brankářů: Estonsko 6:2 Slovinsko. (17:53:11)

Rozhodčí Silagava ukončil dnešní utkání, ve kterém Estonsko nestačilo na Slovinsko a podlehlo mu 1:7. Hosté ze Slovinska byli aktivnější, důraznější, nebezpečnější, a tak zvítězili naprosto zaslouženě. Nicméně Estonsko se nevzdalo a snažilo se o čestnou branku, která přišla v 83. minutě, když se z penalty prosadil Liivak. Za Slovinsko se trefili Mitrovič, Šporar, Vrhovec, Verbič, Krajnc a dvakrát Hotič. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

90+3

90+3
    Hosté dostali výhodu rohového kopu, který si vzal na starost Balkovec, ale centrovaným míčem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

90+1
    Vrhovec se provinil faulem a domácí tým dostal výhodu standardní situace. Volný pířmý kop si vzal na starost Luigend, který našel centrovaným míčem Liivaka, jenž se dostal ke střele, ale brankář zasahovat nemusel, protože Liivak mířil nepřesně.

89
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Požeg se prezentoval parádní přihrávkou, které se ujal DINO HOTIČ a přesnou trefou si připsal dnešní druhou branku. Na to, že se Hotič dostal na hrací plochu až v 78. minutě, tak má slušnou statistiku.

86
    Faulovaný byl Vrhovec a Slovinsko dostalo výhodu volného přímého kopu. Ten si vzal na starost sám Vrhovec, ale branku soupeře neohrozil.

86
    Balkovec chtěl poslat Slovinsko znovu do šestibrankového vedení, ale Igonen mu to nedovolil a úspěšným zákrokem střelu zneškodnil.

83
    Blaž Vrhovec vyfasoval za předchozí nedovolený zákrok žlutou katu.

83
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Pokutový kop si vzal na starost FRANK LIIVAK, jenž přesnou trefou poslal balon za brankářova záda. Jug neměl šanci inkasovanému gólu zabránit, ale tato branka hosty jistě neohrozí.

83
    Vrhovec fauloval ve vápně a Estonsko bude zahrávat pokutový kop.

83
    Byla nařízena penalta.

82
    Rozhodčí přerušil hru, protože Krajnc zastavil svého protihráče za hranicí pravidel.

80
    DINO HOTIČ je na hřšti teprve 2 minuty a už se raduje z vstřeleného gólu, díky kterému jde Slovinsko do šestibrankového vedení.

78
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Zan Majer, přichází Dino Hotič.

78
    Jako další se do šance dostal Verbič, ale jeho pokus byl zablokován protihráčem.

77
    Další útočná akce Slovinska končí odpískaným ofsajdem, ve kterém se zapomněl Šporar.

76
    Vrhovec zahrával rohový kop a centrovaným míčem našel Krajnce, který se dostal ke střele, avšak Igonen zasáhl na jedničku.

74
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Hannes Anier, přichází Roman Sobtšenko.

72
    Estonsko vystihlo rozehrávku soupeře a vyrazilo do brejku, v šanci se ocitl Gussev, ale protihráč mu jeho pokus úspěšně zablokoval.

71
    Slovinsko založilo rychlý protiútok, ale Verbič uvízl v ofsajdu.

70
    Standardní situaci si vzal na starost Luigend, který se prezentoval povedeným centrem, jehož se zmocnil Vihmann a důkladně vyzkoušel pozornost Juga. Nicméně brankář Slovinska byl pozorný a v těžké situaci si poradil.

70
    Faulem se provinil Vancaš Požeg, a tak bude Estonsko zahrávat volný přímý kop.

69
    Zápas dohrál Žan Benedičič, kterého vystřídal Nik Kapun.

68
    Brankář Igonen si připsal další zákrok, když zneškodnil štiplavou střelu Verbiče.

66
    Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžili. Estonsko se v pohodě ubránilo.

66
    Šporar by rád zaznamenal svoji druhou branku, ale štěstí mu nepřeje. Teď se prezentoval jedovatou střelou, ale Igonen vytasil dobrý zákrok a stav skóre se nemění.

64
    Estonsko hledalo odpověď na pátou inkasovanou branku, ale ve stoprocentní příležitosti trefil Liivak brankovou konstrukci.

63
    LUKA KRAJNC dostal dobrý míč od spoluhráče a odvděčil se mu vstřeleným gólem. Brankář Igonen nestihl včas zareagovat a inkasoval pátý gól.

62
    Do pětibrankového vedení chtěl Slovinsko poslat Šporar, ale Igonen si připsal dobrý zákrok a jedovatou střelu vyrazil na rohový kop.

62
    Luigend odcentroval balon před branku, ale hosté se ubránili a vyrazili do protiútoku.

62
    Čestný gól se snažil dát Anier, ale protihráč mu jeho pokus odvrátil na rohový kop, a tak dostane Estonsko výhodu standardní situace.

60
    Na trávník se dostal Jure Balkovec, místo mu přenechal Erik Janža.

59
    K balonu se dostal Vihmann, který se prezentoval velmi jedovatou střelou, avšak brankář Jug svůj tým výtečně podržel a drží čisté konto. To byla největší šance Estonska v dnešním utkání.

59
    Slovinsko se ubránilo, ale za cenu dalšího rohového kopu.

58
    Estonsko má k dispozici další výhodu rohového kopu a na starost si ho bere opět Luigend.

56
    Luigend odcentroval balon před branku, kde se ke střele dostal Majer, ale v zajímavé příležitosti svůj pokus mezi tři tyče usměrnit nedokázal.

56
    Dohráno má Erkki Junolainen, kterého vystřída Maksim Gussev.

56
    Estonsko znovu na útočné polovině a bude zahrávat rohový kop, avšak první dojde na střídání.

55
    Domácím fotbalistům se podařilo vystihnout rozehrávku soupeře a vyrazilo do rychlého brejku, avšak sudí útočnou akci zastavil, protože Elhi se zapomněl v ofsajdu.

54
    Slovinsko je stále aktivnější a s míčem se pohybuje na útočné polovině, ale Estonsko je zalezlé na vlastním území a pozorně se brání.

52
    Útočnou akci hostů zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Vancaš Požeg.

51
    Benedičič opět fauloval a sudí mu ústně domlouvá. Rozehrávat bude domácí tým.

50
    Volný přímý kop si vzal na starost Vrhovec, který se rozhodl pro přímou střelu a nemyslel to vůbec špatně, avšak brankář Igonen byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok.

49
    Na druhé straně se faulem provinil Mööl, ale o pár vteřin později fauloval i Avilov. Slovinsko zůstává u míče a dostane výhodu standardní situace.

47
    Benedičič se provinil faulem, když nedovoleně zastavil Liivaka a domácí tým může rozehrát.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:01.

Střely celkem: Estonsko 0:8 Slovinsko.
    Střely na branku: Estonsko 0:4 Slovinsko.
    Střely mimo branku: Estonsko 0:2 Slovinsko.
    Zblokované střely: Estonsko 0:2 Slovinsko.
    Žluté karty: Estonsko 1:1 Slovinsko.
    Zákroky brankářů: Estonsko 0:0 Slovinsko.

Rozhodčí Silagava ukončil první poločas za stavu 0:4. V úvodu se hrál velmi opatrný fotbal a nebyly k vidění žádné šance. Nicméně Estonsko v 16. minutě chybovalo a z první střely inkasovalo gól, o který se zasloužil Mitrovič. O 2 minuty později fauloval brankář Igonen a Slovinsko dostalo výhodu pokutového kopu, který bezpečně proměnil Šporar. Ve 27. minutě prohrávalo Estonsko už 0:3 a ve 32. minutě přidal gól na 0:4 Verbič. Brankář Jug ze zatím úplně bez práce, protože Estonsko se ani jednou nedostalo do zakončení, a už vůbec ne ke střele na branku.

45+1

45+1
    Jako další fauloval Verbič a rozehrávat budou domácí fotbalisté.

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45
    Mööl se snažil zastavit útočnou akci, což se mu sice podařilo, ale bylo to s faulem.

42
    Slovinsko se snažilo podniknout útočnou akci, ale ta velmi rychle skončila, protože Verbič uvízl v ofsajdové pasti.

41
    Standardní situaci si vzal na starost Luigend, ale branku soupeře neohrozil a jeho spoluhráči také ne.

41
    Proti pravidlům se provinil Krajnc, jenž nedovoleně zastavil Liivaka. Výhodu volného přímého kopu dostane domácí tým.

38
    Slovinsko je stále aktivnějším týmem, ale v posledních minutách se pohybuje převážně ve středu hřiště. Estonsko brání takřka v deseti.

34
    Vrhovec odcentroval balon do pokutového území, ale žádný z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.

34
    Aktivní Slovinsko se dostalo s balonem znovu na útočnou polovinu, ale jeden z obránců si připsal dobrý zákrok a míč odkopl na rohový kop.

32
    Vypadá to, že o dnešním utkání je již rozhodnuto. Ve 32. minutě si Šporar všiml BENJAMINA VERBIČE, který se nemýlil a přesnou trefou poslal balon za brankářova záda.

31
    Žlutou kartou byl potrestán Erik Janža, který nedovoleně zastavil Liivaka.

30
    Junolainen znovu fauloval a Slovinsko bude opět rozehrávat.

29
    Standardní situaci si vzal na starost Benedičič a rozhodl se pro střelu, avšak ta postrádala gólové parametry a Igonen zůstal bez zákroku.

28
    Faulem se provinil Junolainen, ale pak fauloval i Ainsalu a Slovinsko bude zahrávat volný přímý kop.

27
    Dobrou přihrávkou se prezentoval Verbič, kterému se do kombinace nabídl BLAŽ VRHOVEC, jenž přesným zásahem poslal Slovinsko do třígólového vedení.

26
    Teď se snažil domácí tým podniknout útočnou akci, avšak Liivak se zapomněl v ofsajdu a rozhodčí musel hru přerušit. Rozehrávat bude Slovinsko.

25
    Běží nám 25. minuta a Estonsko ještě ani jednou nevystřelilo. Pokud chtějí domácí fotbalisté pomýšlet na lepší výsledek, tak budou muset zabrat.

23
    Janža odcentroval balon před branku, kde se ke střele dostal Vancaš Požeg, avšak jeho pokus byl nepřesný a brankář zasahovat nemusel.

22
    Verbič chtěl navýšit vedoucí skóre Slovinska, ale jeho střela byla zablokována protihráčem, a tak se stav skóre nemění. Nicméně hosté budou zahrávat rohový kop.

21
    Jako další se faulem provinil Luigend, který poslal k zemi Verbiče. Hosté budou rozehrávat.

20
    Proti pravidlům se provinil Anier, ale rozhodčí nechal kapsičku chladnou a karetní trest neudělil. Rozehrávat bude Slovinsko.

18
    Pokutový kop si vzal na starost ANDRAZ ŠPORAR, který se nemýlil a penaltu bezpečně proměnil.

18
    Faulovaný byl Šporar, proti kterému se provinil brankář Igonen a Slovinsko bude zahrávat pokutový kop.

16
    Rohový kop si vzal na starost Janža, kterému se poté nabídl NEMANJA MITROVIČ a přesnou trefou poslal hosty do vedení.

16
    Slovinsko zahrávalo rohový kop, ale soupeř se ubránil, avšak za cenu dalšího rohového kopu.

15
    Slovinsko udrželo míč na kopačkách a přesunulo se na soupeřovu polovinu, kde se snažil Verbič odcentrovat míč před branku, ale protihráč zblokoval balon na rohový kop.

15
    Na hřišti se stále nic zajímavého neděje. Oba brankáři jsou bez práce, protože hráči v poli hrají pouze mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Oba celky doprovází často nepřesné přihrávky.

14
    Všichni jsou v pořádku a po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

13
    Hra je v těchto chvílích přerušena, protože jeden z hráčů potřebuje ošetřit.

11
    Rozhodčí musel opět přerušit hru, protože Aloe se provinil faulem.

10
    Estonsko rozehrálo, ale balon na kopačkách neudrželo, a tak se musí znovu bránit.

10
    Autové vhazování si vyzkouší také domácí Estonsko.

9
    Slovinsko zůstalo na útočné polovině, ale domácí tým rozehrávku nepříjemně napadal a poté odehrál balon do autu.

9
    Standardní situaci si vzal na starost Mööl, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.

9
    Faulovaný byl Junolainen, a tak dostane Estonsko výhodu volného přímého kopu.

7
    Na druhé straně fauloval Aloe, a tak se balon přestěhoval zpět na kopačky hostujících fotbalistů.

6
    Proti pravidlům se provinil Krajnc, který fauloval Liivaka. Rozehrávat bude Estonsko.

6
    V 6. minutě jsme mohli vidět první střelecký pokus a postaral se o něj Požeg, avšak jeho střela byla úspěšně zablokována protihráčem.

5
    V úvodních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Žádné šance k vidění nejsou.

2
    Estonsko rozehrávku dobře napadá, a tak hosté dostanou výhodu standardní situace.

2
    U míče je Slovinsko, které se postupně přesunulo na soupeřovu polovinu a zakládá útočnou akci.

1

-3
    Hlavní rozhodčí Silagava přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

Estonsko: Igonen – Mööl, Vihmann, Avilov, Aloe – Junolainen, Luigend (C), Ainsalu, Elhi – Liivak – Anier.
    Náhradníci: Aland, Lorenz, Tekko, Peetson, Sobtšenko, Marin, Gussev.

Slovinsko: Jug – Klinar, Mitrovič (C), Krajnc, Janža – Benedičič, Vrhovec – Vancaš Požeg, Majer, Verbič – Šporar.
    Náhradníci: Cotman, Dobrovoljc, Balkovec, Kapun, Bratanovič, Hotič, Lotrič.

Rozhodčí: Silagava – Chichinadze, Todria.

Papírovým favoritem je dnes Slovinsko, ale Estonsko může překvapit a Slovinsku určitě zadarmo nic nedá. Doufejme, že dnešní zápas bude pohledný.

Dánsko, Rusko, Bulharsko a Andorra, to jsou další čtyři týmy, které figurují ve skupině 2.

Slovinsko odehrálo taktéž 9 zápasů, ve kterých získalo celkem 14 bodů a v tabulce mu patří 3. příčka. Slovinsko čtyřikrát zvítězilo, dvakrát remizovalo a třikrát poznalo chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 22:10.

Estonsko odehrálo 9 zápasů, ve kterých získalo celkem 9 bodů a v tabulce se nachází na 5. pozici. Estonští fotbalisté dvakrát zvítězili, třikrát remizovali a už čtyřikrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 8:16.

Vítěz každé skupiny postupuje do baráže, kde svede přímý boj o postup na Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let. Pak je ještě zvláštní tabulka druhých týmů, ze které do baráže postupují nejlepší 4 celky.

Hezké pondělní odpoledne, dnes máme na programu kvalifikační utkání na Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let, které bude v roce 2015 pořádat Česká republika. Dnes na sebe mimo jiné narazí i Estonsko a Slovinsko, tyto týmy bojují ve skupině 2. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lucie Rapantová

Branky: 83. Liivak (pen.) – 16. Mitrovič, 18. Šporar (pen.), 27. Vrhovec, 32. Verbič, 63. Krajnc, 80. Hotič, 89. Hotič

Karty:   18. Igonen (EST) – 31. Janža (SLV), 83. Vrhovec (SLV)

Estonsko: Igonen – Mööl, Vihmann, Avilov, Aloe – Junolainen (56. Gussev), Luigend (C), Ainsalu, Elhi – Liivak – Anier (74. Sobtěšenko).

Slovinsko: Jug – Klinar, Mitrovič (C), Krajnc, Janža (60. Balkovec) – Benedičič (69. Kapun), Vrhovec – Vancaš Požeg, Majer (78. Hotič), Verbič – Šporar.

Rozhodčí: Silagava – Chichinadze, Todria