2 65
Kiki Bertensová
2
6 7
sk Pondělí 08.09.2014, 07:22WTA Hongkong - Prudential Hong Kong Tennis Open 2023 (tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 07:00.

Príjemné skoré ráno všetkým priaznivcom ženského tenisu. Dnes sa začína ázijská séria turnajov na tvrdom povrchu. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom 1.kola turnaja WTA v Hongkongu medzi Annou Karolínou Schmiedlovou a Kiki Bertensovou. Pôjde o prvý vzájomný zápas týchto dvoch tenistiek. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 7:00 SEČ.

19-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 67.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola na 55.miesto. Na tomto turnaje štartuje po prvý krát v kariére. Jej tohtosezónna bilancia je 23 víťazstiev a 19 prehier. Mladej Košičanke sa na posledných turnajoch vôbec nedarilo a vždy vypadávala v prvom kole. Na US Open v prvom kole nestačila na Sasnovičovú 4:6 a 3:6. Podarí sa jej dnes zdolať holandskú tenistku?

22-ročná holandská tenistka je aktuálne na 84.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie bola na 41.mieste. Na tomto turnaji štartuje taktiež po prvýkrát. Jej tohtosezónna bilancia je 37 víťazstiev a 20 prehier. Na US Open nestačila taktiež v prvom kole na Bacsiszku 6:7 a 4:3 keď pre zranenie skrečovala.

Vyzerá to tak, že v Hongkongu prší a tak si na začiatok tohto zápasu budeme ešte musieť počkať.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Schmiedlová vstupuje do zápasu priamym bodom z prvého podania.

30-0
    Slovenka sa veľmi rýchlo dostáva do vedenia 30:0.

30-15
    Bertensová však znižuje pekným forhendom po čiare.

30-30
    A rázom je to po 30 na oboch stranách.

40-30
    V dlhšej výmene si Košičanka strážila presnosť úderov a jej súpera chybovala z bekhendu.

1:0
    Anna Karolína Schmiedlová si podržala svoj prvý servis a tak sa ujíma vedenia 1:0.

15-0
    Schmiedlová otvára hru na príjme dôrazným returnom a vedie 15:0.

30-0
    Holanďanka kazí svoj forhend a tak prehráva už 0:30.

30-15
    Servis von z kurtu a efektný smeč na sieti prinášajú zníženie na 30:15.

40-15
    Tla na bekhend prináša Košičanka dva brejkboly!

40-30
    Presne umiestnený forhend pomohol Bertensovej zmazať prvý brejkbol.

40-40
    Zhoda. Druhý brejkbol už holandská tenistka odvrátila priamym bodom z podania.

A-40
    Schmiedlová predviedla krásnu defenzívu. Jej súperka mohla na sieť viackrát výmenu ukončiť, ale napokon bola donútená spraviť chybu.

40-40
    Ani tento brejkbol nebol premenený, Schmiedlová nestihla forhend včas odohrať.

40-A
    Výhoda Bertensová.

1:1
    Kiki Bertensová napokon po problémoch dorovnáva stav prvého setu na 1:1.

0-15
    Dobre pripravený útok Bertensová zakončila úderom nad hlavou na sieti.

0-30
    Schmiedlová spravila prvú dvojchybu a na druhom servise prehráva 0:30.

15-30
    Krížny bekhend Bertensovej nemal potrebnú dĺžku a doletel do outu.

15-40
    Žiaľ, Karolína sa dopustila ďalšej dvojchyby a darovala súperke dva brejkboly.

30-40
    Ten prvý odvrátila priamym bodom z prvého podania.

1:2
    Kiki Bertensová bola na returne dostatočne dôrazná a druhý brejkbol už premieňa. 1:2.

15-0
    Bertensová zahájila štvrtý game nevynútenou chybou z forhendu.

15-15
    Holanďanka však pozornou hrou dorovnáva na 15:15, Schmiedlová na sieti neobstála.

15-30
    Bekhend do rohu kurtu nedokázala Schmiedlová včas vrátiť a tak prehráva 15:30.

15-40
    Škoda. Schmiedlovej nevyšiel krížny bekhend a jej súperka má dva gemboly na potvrdenie brejku.

1:3
    Schmiedlová si poriadne zabehala, ale na Kiki Bertensovú napokon nestačila a je to 1:3.

0-15
    A ani ďalší servis nezačína Karolína úspešne, keď krížny bekhend vyhodila do outu.

15-15
    Bertensová zakončila z bekhendu, ale bočnú čiaru tesne minula.

15-30
    Hneď na to chybu napravila krásnym víťazným returnom po čiare.

15-40
    Košičanka sa dopustila dvojchyby a bude čeliť dvom brejkbolom súperky.

1:4
    A ani dobre rozbehnutú výmenu nedotiahla Slovenka do konca. Anna Karolína Schmiedlová stráca už druhý servis v prvom sete, 1:4.

0-15
    Bertensová začína na servise krásnym víťazným run-volejom.

0-30
    Následne sa predviedla forhendom po čiare.

15-30
    Schmiedlová po čase zaujala returnom a znížila na 15:30.

15-40
    Avšak vo výmene chybovala z krížneho forhendu a súperka má dva gemboly.

1:5
    Kiki Bertensová potvrdila aj druhý brejk tohto setu a vedie 1:5.

15-0
    Schmiedlová servuje na udržanie, začína esom.

30-0
    Priamy bod z prvého podania a Karolína vedie už 30:0.

40-0
    Veľmi dobrý forhendový krížny úder zaskočil Bertensovú na sieti.

2:5
    Anna Karolína Schmiedlová sa po víťaznom forhende do rohu kurtu čistou hrou udržala v prvom sete. 2:5.

15-0
    Schmiedlová začína na príjme winnerom z forhendu.

15-15
    Košičanka sa dopustila nevynútenej chyby z bekhendu.

30-15
    Bertensová robí dvojchybu a ta je Schmiedlová blízko ku brejkbolom.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Bertensová využila voľný kurt na víťazné forhendové ťaženie.

30-40
    Holanďanka sa po nehrateľnom servise dostáva ku prvému setbolu!

2:6
    Kiki Bertensová ho premieňa esom a tak v prvom sete víťazí nad Annou Karolínou Schmiedlovou pomerom 6:2.

0-15
    Schmiedlová na úvod druhého setu kazí bekhend.

0-30
    Tentokrát vo výmene nestačil jej krížny forhend a je to 0:30.

0-40
    Tri brejkboly pre holandskú tenistku Bertensovú.

15-40
    Ten prvý už Schmiedlová odvrátila priamym bodom z podania.

30-40
    Aj druhý brejkbol je už preč, keďže našej tenistke vyšiel krížny winner z forhendu.

40-40
    Zhoda. Bertensová minula kurt zo svojho forhendu.

40-A
    Škoda. Schmiedlová pokazila dobrú výmenu nevynútenou chybou a bude čeliť ďalšiemu brejkbolu.

40-40
    Ten je odvrátený winnerom z bekhendu po čiare.

A-40
    Výhoda Schmiedlová.

1:0
    Anna Karolína Schmiedlová si s námahou, ale predsa udržala prvý servis druhého sete a vedie 1:0.

0-15
    Bertensová otvára svoj prvý servis setu presným útokom z forhendu.

0-30
    Schmiedlová nedokázala z bekhendu prehodiť sieť a prehráva 0:30.

15-30
    Slovenka znižuje nečakaným forhendom po čiare na ktorý súperka nesprávne reagovala.

15-40
    Dva gembolové príležitosti pre Bertensovú.

1:1
    Kiki Bertensová bez problémov vyrovnala stav druhého setu na 1:1.

0-15
    Loptička z rakety Schmiedlovej končí za základnou čiarou.

15-15
    Slovenka chybu napravila priamym bodom z prvého podania.

15-30
    Bertensová ale dobre prešla do kurtu, kde donútila Schmiedlovú hrajúcu na čiare chybovať.

15-40
    Po ďalšej chybe má Bertensová k dispozícii opäť dva brejkboly.

30-40
    Holandskej tenistke nevyšiel pokus o bekhendový kraťas.

1:2
    Schmiedlová ukončuje servis dvojchybou a tak stráca svoj servis už aj v druhom sete. 1:2.

15-0
    Schmiedlová dostala súperku pod tlak a dobre rozohranú výmenu zakončila run-volejom nasieti.

15-15
    Bertensová kontruje kvalitným prvým servisom.

15-30
    Následne sa holandská tenistka presadila víťazným forhendom do odkrytej časti kurtu.

15-40
    Škoda. Karolínin forhend tesne minul bočnú čiaru.

30-40
    Bertensová ešte dáva v tejto hre šancu súperke, keďže urobila dvojchybu.

40-40
    A máme tu zhodu!

40-A
    Výhoda Bertensová po tvrdom prvom servise.

40-40
    Schmiedlová hrala trpezlivo a to sa jej vyplatilo. Bertensová pokazila forhend.

A-40
    Kvalitný return prináša Schmiedlovej jeden brejkbol!

40-40
    Bertensová ho odvracia nekompromisným bekhendom po čiare.

A-40
    Dvojchyba Bertensovej dáva ďalšiu brejkbolovú príležitosť mladej Slovenke.

40-40
    Lenže tá ju napravila esom.

40-A

1:3
    Anna Karolína Schmiedlová premrhala viaceré šance a tak Kiki Bertensová potvrdila brejk z predošlej hry. 1:3.

15-0
    Svoj servis začína plne koncentrovaná priamym bodom z podania.

15-15
    Vzápätí robí dvojchybu a je to po 15 na oboch stranách.

15-30
    Perfektný return zabezbečuje Bertensovej vedenie 15:30.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Schmiedlová sa oprela o svoje podanie.

40-30
    Cit pre hru na sieti priniesol Schmiedlovej gembol.

40-40
    Pod tlakom už však košická rodáčka z forhendu míňa.

A-40

2:3
    Anna Karolína Schmiedlová v poslednej výmene hry predviedla dobrú defenzívnu hru a tak znížila stav setu na 2:3.

0-15
    Tvrdým a presným prvým podaním nedala Bertensová našej tenistke šancu.

0-30
    Ani teraz sa Schmiedlová nedostala do výmeny a prehráva 0:30.

15-30
    Schmiedlová dobehla skrátenie súperky a s ľahkosťou ju prehodila svojim forhendom.

15-40
    Dva gemboly pre Bertensovú po priamom fiftíne.

30-40
    Prvý gembol ešte nevyužíva a tak má Schmiedlová šancu niečo s týmto gemom spraviť.

40-40
    Zhoda. Slovenka pritvrdila na returne a podarilo sa jej dostať game do zhody.

40-A
    Bertensová sa vyhrabala vo výmene z defenzívy a napokon ju zakončila víťazným úderom nad hlavou.

2:4
    Kiki Bertensová zakončila svoj servis winnerom z forhendu a v druhom sete si tak stále drží výhodu jedného brejku. 2:4.

15-0
    Slovenka otvára siedmu hru setu dôležitým fiftínom.

15-15
    V druhej výmene sa už dopustila chyby z forhendu a je to po 15 na oboch stranách.

15-30
    Bertensová sa dostala po druhom podaní Schmiedlovej do ofenzívy a tú zakončila úspešne.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Bertensová pod tlakom vyhadzuje svoj bekhend mimo kurtu.

40-30
    Nevynútená chyba z forhendu holandskej tenistky prináša Schmiedlovej gembol.

3:4
    Anna Karolína Schmiedlová opäť znižuje stav druhého setu a drží si nádej na jeho zisk. 3:4.

0-15
    Schmiedlová nezvládla bekhendové obhodenie súperky a dopustila sa chyby.

0-30
    Bertensová uhrala priamy bod z druhého podania a vedie 0:30.

0-40
    Holandská tenistka má k dispozícii tri gemboly.

15-40
    Čistá hra to nebude, Bertensová robí nevynútenú chybu z bekhendu.

3:5
    Kiki Bertensová zakončila svoj servis esom a tak za stavu 3:5 pôjde Schmiedlová servovať na udržanie sa v tomto zápase.

0-15
    Bertensová sa na sieti nenechala prehodiť a bitku o fiftín ukončila svojim volejom.

15-15
    Schmiedlová kontruje priamym bodom z prvého podania.

30-15
    Náročný volej Schmiedlovej síce Bertensová dobehla ale loptičku poslala do outu.

40-15
    Dva gemboly pre slovenskú reprezentantku Schmiedlovú.

40-30
    Bertensová si returnom pripravila pozíciu a potom nechytateľne zakončila z forhendu.

40-40
    Zhoda. Holanďanka v ďalšej výmene udrela z krížneho forhendu.

A-40

40-40
    Po dvojchybe Schmiedlovej budeme svedkami ďalšej zhody.

A-40
    Košičanka sa víťazným úderom dopracovala k tretiemu gembolu tejto hry.

40-40
    Bertensová ale už ďalší game hrať nechce a tak tlačí z každej možnej pozície.

A-40
    Karolína v správny čas vytiahla priamy bod z podania.

4:5
    Anna Karolína Schmiedlová napokon zvládla servis na udržanie a znížila na 4:5. Bertensová pôjde servovať na víťazstvo.

15-0
    Bertensová otvára tento servis nevynútenou chybou z bekhendu.

30-0
    Následne minula z dobrej pozície. Jej forhend končí v oute. Nádejný stav pre Slovenku.

40-0
    Dlhý bekhend prináša Schmiedlovej až tri brejkboly!

40-15
    Prvý brejkbol Bertensová zmazala esom.

5:5
    Anna Karolína Schmiedlová sa vracia do boja o druhý set a vyrovnáva stav tohto setu na 5:5.

0-15
    Bertensová začína na príjme víťazným forhendom na sieti.

15-15
    Po druhom podaní Schmiedlovej prišiel nepresný return Bertensovej.

30-15
    Schmiedlová sa trpezlivou hrou a dôrazným forhendom ujíma vedenia 30:15.

40-15
    Dva gemboly pre Slovenku po priamom bode z podania.

40-30
    Bertensová sa dostala na sieť, kde nekompromisne forhendom zakončila výmenu.

6:5
    Anna Karolína Schmiedlová víťazným forhendom premenila druhý gembol a v druhom sete vedie 6:5.

15-0
    Nepríjemný return Schmiedlovej zaskočil Bertensovú a tá chybovala.

15-15
    Prvé podanie presne na stred už prinieslo vyrovnanie na 15:15.

30-15
    Schmiedlová je už len dve loptičky od zisku druhého setu.

40-15
    Holanďanka spravila chybu z bekhendu a bude čeliť dvom setbolom Schmiedlovej!

40-30
    Prvý setbol je už minulosťou.

40-40
    Bertensová zmazal aj druhý setbol a to winnerom z forhendu.

A-40
    Tlakom z bekhendu sa Schmiedlová dostáva k tretiemu setbolu.

40-40
    Holandská tenista sa teší z chyby Schmiedlovej, ktorá vyhodila return po druhom podaní do outu.

40-A
    Bertensová presne vystihla uhol svojho bekhendu a Schmiedlová sa márne naťahovala.

40-40
    Schmiedlová zabojovala a forhendom získala ďalšiu zhodu.

A-40
    Toto bolo v oute! Schmiedlová má k dispozícii už štvrtý setbol.

40-40
    Lenže súperka ho odvracia esom.

A-40
    Štvrtý setbol pre Schmiedlovú. Bertensová mala voľný kurt, ale forhend jej nevyšiel.

40-40
    Ani tento setbol nie je premenený. Bertensová si našla miesto a po čiare z forhendu krásne zakončila.

40-A
    Bertensová svoj tla do forhendu Schmiedlovej zakončila skrátením na sieti.

40-40
    Opäť zhoda. Chybu Bertensovej potvrdilo aj jastrabie oko.

40-A
    Hneď na to ju napravila kvalitným prvým podaním.

40-40
    Schmiedlová si nabehla na sieť a skráteným bekhendom dorovnala na ďalšiu zhodu.

A-40
    A teraz na sieti nedopustila obohodenie. Po presnom voleji má opäť setbol.

40-40
    Holanďanka práve teraz vďaka prvému podaniu odvrátila hrozbu.

40-A
    Výhoda Bertensová!

6:6
    Kiki Bertensovej sa to nakoniec podarilo a dotiahla druhý set do tajbrejku. Schmiedlová môže ľutovať nevyužité setboly.

1-0
    Svoj úvodný servis skrátenej hry si Schmiedlová dokázala podržať.

2-0
    Po nevynútenej chybe Bertensovej sme svedkami prvého minibrejku.

2-1
    Holanďanka znižuje víťazným úderom z forhendu na 2:1.

2-2
    A po ďalšom winneri z forhendu je už Schmiedlovej minibrejk minulosťou.

2-3
    Hneď v ďalšej výmene Bertensová udrela bekhendom po čiare a má minibrejk.

3-3
    A ten jej tiež dlho nevydržal. Schmiedlová na returne pritlačila a je to 3:3.

4-3
    Bertensová skúsila kraťas, ale Schmiedlová ho včas dobehla a súperku obhodila.

4-4
    Krásnym forhendom však holandská tenistka získava späť jeden stratený servis.

4-5
    Schmiedlovej nevyšiel defenzívny lob a teraz je už v poriadne náročnej situácii. 4:5.

4-6
    Forhendom do protipohybu sa Bertensová dostáva ku prvým dvom mečbolom!

5-6
    To je zápletka. Bertensová robí dvojchybu a Schmiedlová získava späť minibrejk.

6:7
    A predsa je dobojované! Kiki Bertensová na milimeter presne umiestnila svoj forhend a v zápase 1.kola tak víťazí nad Annou Karolínou Schmiedlovou po setoch 6:2 a 7:6. (09:23:11)