test – Blansko 0:0 (po 2.tř) | Vítkovice – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 3:2 (1:0 po s.n.)
Pardubice – Slavia 4:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Plzeň – K. Vary 2:1 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
HC Kometa Brno
Úterý 16.09.2014, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

59:30
    Až teď se hosté propracovali k Dolejšovi a Čiliak míří na střídačku.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.
    ČEREŠŇÁK - 3:1

58:30
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Po Strapáčově nahrávce z úrovně brankové čáry se puk dostal na modrou k PETERU ČEREŠŇÁKOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Asistence: Petr Strapáč, Jan Káňa.
    HRUŠKA - 2:1

56:38
    Kometa právě vstřelila branku!
    To, co se hostům nepovedlo v přesilovkách, teď dokázali v oslabení – v situaci dva na jednoho si k brance sjížděli Ton s JANEM HRUŠKOU, kteří vyšachovali Dolejše a druhý jmenovaný poslal puk do odkryté klece – 2:1. Asistence: Petr Ton, Petr Kuboš.

56:07
    Za podražení bude pykat Kempný.

48:24
    Tresty jsou následující – domácí Stehlík bude pykat 2 minuty za držení, zároveň je vyloučen domácí Vandas na 2+2 minuty za hrubost a hostující Hanzlík taktéž na 2+2 minuty za hrubost. Kometa hraje přesilovku 5 na 4.

44:48
    Kometa má možnost snížit, za hákování je vyloučen Jan Káňa.
    HÚŽEVKA - 2:0

43:26
    Tak se domácí přece jen dočkali! Po nahrávce Burgera si PETER HÚŽEVKA vybruslil zpoza branky do lepší pozice a posílá kotouč za Čiliakova záda – 2:0. Asistence:Jiří Burger.

43:08
    Sleduje se video, vítkovickým bude možná uznána druhá branka.

38:45
    Kometa špatně vystřídala a bude pykat – půjde na 42 vteřin do tří. Na trestnou lavici se však nikomu nechce – nakonec trest odpyká Zohorna.

37:27
    Za nedovolené bránění bude pykat hostující Kempný.
    Šenkeříkova tutovka

37:27
    Závar u Čiliakovy klece, Šenkeřík zvedl kotouč, ale nedostatečně!
    Němcova šance

34:59
    Gólovku měl na své holi domácí Němec, ale Čiliak jeho střelu do branky nepustil!!

30:53
    Za sekání je vyloučen domácí Vandas.

29:19
    Dolejš řešil komplikovanou situaci, kdy se mu brňané doslova cpali do branky, Zohorna však ani na několikerý pokus neprotlačil puk za brankovou čáru.
    Szturcova možnost

28:42
    Vítkovičtí se dokázali po hrubce znovu ujmout puku, Szturc pálil jen do bránícího hráče, ale znovu se dostal k puku a namířil na branku – Čiliak připraven.

25:01
    Bude se hrát ve čtyřech, za sekání je vyloučen hostující Tomáš Svoboda.

24:18
    Za hákování bude pykat domácí Kovář.
    Káňa J. - 1:0

17:01
    Domácí otevírají účet dnešního utkání, kousek za modrou se napřáhl Čerešňák, jeho střelu umístil do branky JAN KÁŇA – 1:0. Asistence: Peter Čerešňák.
    Šance Komety při oslabení

15:03
    Domácí se dostali do prekérní situace, kdy se do pásma projel Ton, nahrával Ostřížkovi, který však ani napodruhé zblízka nedokázal umístit puk do branky.

14:40
    Na trestnou lavici odjíždí Hanzlík, který bude pykat za nedovolené bránění.

07:20
    Přesilovku si zahraje i Kometa, za napadení je vyloučen Szturc.

04:37
    Za krosček je vyloučen brněnský Malec.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 18. Káňa J. (Čerešňák), 44. Húževka (Burger), 59. Čerešňák (Strapáč, Káňa J.) – 57. Hruška (Ton, Kuboš)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Šindelář) – Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel – Olesz, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Káňa Jan, Němec E., Szturc – Vandas, Hlinka, Strapáč – Zdráhal
    HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kuboš, Hanzlík, König, Kempný, Ptáček, Malec, Mrázek, Hájek – Ton, Ostřížek, Hruška – Svoboda T., Němec V., Káňa Jan – Svoboda J., Zohorna, Dočekal – Vondráček, Raška

Rozhodčí: Čech, Mrkva – Blümel, Barvíř

Diváci: 4 559