Chomutov – Jihlava 4:3 (2:1 po s.n.) | Třebíč – Litoměřice 3:2 (po pr.) | Kadaň – Ústí n/L 4:5 (kon.)
Most – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Prostějov 0:2 (kon.) | Šumperk – Motor ČB 7:4 (kon.)
Havířov – Kladno 2:5 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
4:5 (0:2, 2:1, 2:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 17.09.2014, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Slovan na úvod sezóny zvítězil nad Havlíčkovým Brodem 4:2, avšak od té doby na výhru čeká. V Šumperku se sice ústečtí prosadili pětkrát, ovšem jejich soupeř byl ještě plodnější a za Volkem se červené světlo rozsvítilo hned sedmkrát. V minulém kole Ústí před 1479 diváky padlo vysoko 1:6 s kladenskými Rytíři.

Černožlutí zatím stačili odehrát jen dva zápasy, neboť úvodní duel s Chomutovem byl odložen. Před týdnem Kadaň na svém ledě zaváhala s Mostem, který si odvezl bonusový bod za výhru 3:4 po nájezdech. Úvodní nezdar však kadaňské nepoložil. V následujcím kole zvítězili 2:3 v rozjetých Benátkách.

Hezký podvečer z kadaňského zimního stadionu! Dnes je na programu severočeské derby, ve kterém domácí SK vyzve ústecký Slovan.

Sportovní klub Kadaň: Mouček(Maštalířský) – Mazanec, Opalek, Pavlas, Trefný, Mrázek, Szathmáry, Stehlík, Tejnor – Ton, Chlouba, Jíra – Novák L, Charousek, Novák J – Šagát, Berlev, Kadlec – Veselý, Hejcman, Račuk

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Dvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Meidl, Kloz, Tůma – Gengel, Vávra, Přeučil – Suchan, Pořický, Kuchynka

Rozhodčí: Grech – Štofa, Beneš.

00:01

00:53
    O první střelu zápasu se postaral Opalek, jehož rána od modré těsně minula pravou tyč Petráskovy branky.

02:02
    Icing Slovanu. Oba celky se zatím spíše oťukávají.

02:50
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici míří hostující Vágner, jenž si odpyká menší trest za podražení.

04:09
    Stehlíkova dělovka od modré skončila v síti nad brankou.

04:50

05:00
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Krátce po uplynutí Vágnerova trestu se Ústí ujímá vedení. Ústecký obránce opustil trestnou lavici, našel rozjetého ONDŘEJE HOLOMKA, jenž střelou pod horní tyč nedal Moučkovi šanci. Asistence: Martin Vágner.

06:13
    Pohotovou střelu Budínského Mouček vyrazil levým betonem do bezpečí.

06:40
    Pavlas vypálil od modré, Petrásek stačil své betony sklapnout včas.

07:20
    Ostrou ránou se prezentoval Szathmáry, levou šibenici ústecké svatyně o kousek minul.

08:22
    Budínský se dostal k odraženému puku, obratem jej poslal k JAROSLAVU ROUBÍKOVI, jehož nahození propadlo za záda nešťastného Moučka. Asistence: Vít Budínský, Martin Vágner.

08:22
    Domácí tým si vyžádal oddechový čas.

09:58
    Mrázek poslal čistým zákrokem k zemi Gengela.

10:59
    Srdnatý průnik Romana Chlouby zastavil Vágner, jenž mu puk pohotově odebral.

12:10
    Kadaň si zahraje přesilovku! Dvouminutový trest za sekání si odsedí Roubík.

12:54
    Po tlačenici u mantinelu sudí přerušil hru. Ústí se zatím úspěšně brání.

13:53
    Račukovu ránu Petrásek vyráží do rohu.

14:10
    Hosté v plném počtu. Ani ve své druhé přesilovce černožlutí recept na hostující obranu nenašli.

15:09
    Ve skvělé palebné pozici se zjevil domácí kapitán Jíra, který však našel jen připravenou náruč Petráska. Následně hra přerušena pro posunutou branku.

16:08
    Úplně volný Chlouba v tváří tvář ústeckému brankáři trefil pouze jeho vyrážečku!

16:55
    Na ledě se strhla menší šarvátka a rozhodčí již rozdává tresty. Za hrubost vyloučeni kadaňský Kadlec a ústecký Přeučil.

18:06
    V jednom kole byl před chvilkou ústecký Petrásek. Nejprve na něj najížděl Chlouba, poté pálil Mazanec a k odraženému puku se znovu probíjel Chlouba. Gólman Slovanu však ošemetnou situaci zvládl.

18:55
    Oba celky v plném počtu.

19:41
    Mrázkova přízemní rána skončila na levém betonu brankáře Slovanu.

19:52
    Szathmáry zastavil ústeckou šanci jen za cenu faulu. Odsedí si dvě minuty za hákování.

20:00

Úvodní dějství vyšlo lépe týmu z krajského města. V 5. minutě se prosadil Holomek, o čtyři minuty později přidal druhý zásah Slovanu ostrostřelec Roubík. Druhá třetina začne cca v 18:20.

20:01

20:50
    Průnik osmoceného Jíry skončil nezdarem.

21:24
    Ve slibné šanci se objevil Charousek, ale ani nadvakrát Petráska nepřekonal.

21:58

22:47
    ONDŘEJ HOLOMEK se na modré čáře opřel do puku a jeho střela zapadla k levé tyči. Asistence: Petr Přeučil.

24:24
    Rod hledal před kadaňskou brankou Budínského, ten však na jeho přihrávku nedosáhl.

24:44
    Mouček přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levici.

24:57
    Na pravém křídle nabral rychlost Ton, jeho střelu však Petrásek zneškodnil lapačkou.

25:36
    Stehlíkův pokus lapil zatím bezchybný Petrásek.

26:06
    Přízemní ránu Veselého Petrásek vyrazil špičkou betonu.

26:29
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Po dlouhém obléhání se kadaňským podařilo překonat hostujícího gólmana. Kadlec prostrčil pukl na MARTINA ŠAGÁTA, který se před brankou nenechal odstrčit od kotouče a poslal jej za Petráskova záda. Asistence: Martin Kadlec, Jiří Charousek.

28:40
    V dobré palebné pozici se mohl objevit Trefný, to by však musel dosáhnout na přihrávku od Šagáta.

29:10
    Pořický pádil osamocen na Moučka, který jeho střelu bravurně zlikvidoval vyrážečkou.

31:05
    Vávra (UNL) si odsedí dvě minuty za držení hole.

31:36
    Mrázkův projektil od modré proletěl těsně vedle levé tyče ústecké svatyně.

32:18
    Kadaňský kapitán Jíra se nejprve blýskl tvrdou střelou, kterou Petrásek vyrazil, poté obětavým zákrokem udržel puk v útočném pásmu, za což si vysloužil potlesk z ochozů.

33:47
    Černožlutí jsou za svou aktivitu odměněni druhým gólem a jsou zpátky ve hře. S Trefného pokusem si Petrásek ještě poradil, ale kotouč se odrazil k ROMANU CHLOUBOVI, jenž jej poslal expresně k pravé tyči. Asistence: Jakub Trefný, Martin Šagát.

35:31
    Brankáři Slovanu se rozehrávka příliš nevyvedla – kotouč skončil na kadaňské střídačce.

36:11
    Po delší době zahrozil také Slovan. Tůma dostal přihrávku zpoza branky, ale nezamířil přesně a puk proletěl několik decimetrů od Moučkovy pravé tyče.

37:48
    Petrásek přerušil a vhazovat se bude po jeho levici.

38:35
    Vágner našel parádní přihrávkou rozjetého Roubíka, který se prosmýkl mezi dvěma kadaňskými obránci. Zakončení mu však nevyšlo, trefil Moučkovu vyrážečku.

40:00

40:00
    Mazanec (KAD) si odpyká dvouminutový trest za hrubost.

Ve druhé třetině se hosté zásluhou Holomka dostali již do tříbrankového vedení a Kadaň vypadala na ručník. Flintu do žita však nehodila – ve 27. minutě skóroval Šagát a na 2:3 snížil o 7 minut později Chlouba, který měl ze své kontaktní branky velkou radost. Závěrečná třetina začne zhruba za 16 minut.

40:01

41:10
    Smetana vystřelil od modré, branku netrefil.

41:48
    Kloz pálil z mezikruží, Mouček vymrštil svou lapačku právě včas!

41:59
    Střela Vávry končí nad brankou.

42:00

42:18
    Vyloučení na obou stranách. Domácí Hejcman vyloučen za nafilmovaný pád, ústecký Holomek za hákování.

42:35
    Jírova střela z pravého kruhu našla jen náruč pozorného Petráska.

42:57
    Těsně před Moučkem ztečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů Roubík, puk však kadaňskou branku přeletěl.

44:05
    Račukovu střelu z otočky zblokoval Vágner.

44:18

45:04
    Charouskův průnik zastavil ofsajd.

45:29
    Aleš Pavlas se na modré čáře nerozhodl ke střele, ale přihrávkou našel KARLA TONA, který se zblízka prosadil prudkou střelou. Asistence: Aleš Pavlas

46:34
    Nedlouho po kadaňském vyrovnávacím gólu se vedení opět ujímá Slovan. JAROSLAV ROUBÍK využil zmatků před Moučkem a přízemní střelou jej překonal. Asistence: Tomáš Rod.

46:48
    JAN KLOZ se ujal puku ve středním pásmu, projel mezi dvěma kadaňskými obránci a prostřelil brankáře Moučka. Asistence: David Tůma

50:18
    Mazancova střela od modré na branku neprošla.

50:32
    Černožlutí se ještě nevzdávají. DAREK HEJCMAN ujel podle mantinelu, jeho střelu brankář vyrazil pouze do bruslí obránce, od kterých se kotouč nešťastně dostal za čáru. Asistence: Martin Mazanec.

51:48
    Domácí gólman přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

52:52
    Slabý pokus Smetany Mouček bez problémů zneškodnil.

55:03
    Kadlec hledal zpoza branky Chloubu, který však jeho skákavou přihrávku zkrotit nedokázal.

56:27
    Od pravého mantinelu vypálil Tůma, jeho střela však byla dosti nepřesná.

57:40
    Roubík přišel o helmu a rychle zamířil na střídačku.

58:21
    Kloz napálil náruč brankáře Moučka, jenž se ještě snažil rozehrát, což se mu nepodařilo.

59:02
    Mouček opouští branku!

59:30
    Velká tlačenice se odehrála před Petráskem, který se zapřel o tyčku a s pukem se za čáru odsunout nenechal.

59:38
    Chlouba měl na hokejce vyrovnání, ve vyložené šanci však trefil jen Petráskovu lapačku!

59:53
    Ústecký icing. Je tu poslední šance pro Kadaň.

60:00

I přes velký tlak v závěru se černožlutým vyrovnat nepodařilo, tři body si za výhru 4:5 odváží Slovan. Já Vám děkuji za pozornost a u dalších onlajnů z kadaňského zimního stadionu se budu těšit napočtenou. (19:50:25)

Jiří Novotný

Branky a nahrávky: 27. Šagát (Kadlec, Charousek), 34. Chlouba (Trefný, Šagát), 46. Ton (Pavlas), 51. Hejcman (Mazanec) – 5. Holomek (Vágner), 9. Roubík (Budínský, Vágner), 23. Holomek (Přeučil), 47. Roubík (Rod), 47. Kloz (Tůma)

Rozhodčí: Grech – Štofa, Beneš