Německo – Írán 3:0 (kon.) | Francie – Írán 3:2 (kon.) | Polsko – Rusko 3:2 (kon.)
Polsko
3

Rusko
2

Čtvrtek 18.09.2014, 20:25Mistrovství světa mužů

0:0
    Díky za pozornost a někdy příště u onlajnu nebo dalších přenosů opět na počtenou. (23:03:12)

0:0
    Polsko si zahraje s druhým celkem protější skupiny – Německem. Semifinálový zápas je na programu v sobotu a na onlajnech ho rovněž budeme přenášet.

0:0
    Je dobojováno! Polsko postupuje do semifinále světového šampionátu z prvního místa. Rusko porazilo podruhé v řadě 3:2, stejným výsledkem si předtím poradilo v téže skupině s Brazílií.

15:11

15:11
    Servis Makarova větší starosti neudělal, Kubiak končí diagonální smečí tento nesmírně dlouhý zápas.

14:11
    Spiridonov první mečbol soupeře odvrací přesným útokem.

14:10
    Polsko má čtyři mečboly! Muserskij zase nezvládl servis a celá hala skanduje "Ostatni" čili poslední.

13:10
    Útok Pavlova nakonec Zatorski přece jenom neubránil.

13:9
    Dělovku Ilinycha ze servisu Poláci zkrotili a Klos z těžké pozice dokázal připsat třináctý polský bod.

12:8
    Pavlov pokazil rozehrávku.

11:8
    Polští komentátoři sice neustále protestují vůči verdiktům rozhodčího, nicméně bod jde i přes ne úplně čistý příjem na stranu Rusů.

11:7
    Nepříjemný servis Volviče Poláci zkrotili a Drzyzga pak krásně uvolnil Nowakowskiho.

10:7
    Bodový ruský blok. Nowakowski se roztříštil o blok Muserského.

10:6
    Mateusz Mika mohl definitivně rozhodnout, nicméně otřel svůj útok o anténku.

10:5
    Nowakowski ze své klasické pozice zaskóroval. Desátý bod pro Polsko.

9:5
    Ani Volvičův útok nebyl úplně stoprocentní.

9:4
    Kubiak prostrčil míč přes blok soupeře.

8:4
    Nyní mají problém s ukončením útoků Rusové, ale Spiridonov přece jenom vsadil na důraz a udělal dobře.

8:3
    Pavlov byl zablokovaný! Kubiak si na jeho technickou zalívku počíhal a složil míč na zem.

7:3
    Muserskij je dnes na servisu slabý a ne tak silný jako v jiných zápasech. Zase servíroval jen do sítě.

6:3
    Pavlov po nepříjemném servisu Miky přece jen dokázal zabodovat.

6:2
    Spiridonov předvedl hezký útok z těžké pozice, nicméně Poláci se ubránili a Wlazly ukončil výměnu.

5:2
    Natřikrát, ale přece! Mika o blok připisuje pátý polský bod.

4:1
    Hala v Lodži už skanduje, Polsko tento zápas přece jenom směřuje k výhře.

4:1
    Wlazlyho dělovka knockautovala Jermakova a je tu slibné polské vedení.

3:1
    Podání Pavlova zaletělo do autu.

2:1
    Muserskij se dokázal prosadit ze své oblíbené pozice na středu sítě.

2:0
    Nowakowski připisuje technické eso ze servisu.

1:0
    Mika byl na hlavním kůlu úplně volný a trefil přesně.

0:0
    Začal pátý set.

0:0
    Rusové byli přesnější, Poláci naopak navázali na mdlý výkon ze třetí sady a je vyrovnáno na 2:2.

22:25
    Čtvrtý set skončil.

22:25
    Pavlov se prosadil po sérii odrazů a čtvrtý set končí.

22:24
    Muserskij se zpoza koncové čáry pomýlil.

21:24
    Rusové jsou naopak na příjmu výborní, Muserskij měl při útoku středem sítě úlohu snadnou.

21:23
    Buszek předvedl dělový útok a dokázal se prosadit.

20:23
    Z vysoké nahrávky se prosadil Muserskij.

20:22
    Poláci se trápili v útoku, ale vypomohli si blokem.

19:22
    Opět špatný příjem polského týmu, Muserskij si nad sítí poradil.

19:21
    Rusové vedou o dva body a je tu oddechový čas pro Antigu.

19:20
    Muserskij se usmívá, zvládl útok středem sítě.

19:19
    Rusové byli blízko dalšímu bodu, místo toho vyšel Polákům blok.

18:19
    Skvělý servis Volviče a Rusko otáčí skóre.

18:18
    Krásný útok z těžké pozice předvedl Volvič.

18:17
    Dobrý servis podpořený blokem! Polsko vede o bod.

17:17
    Jeden z ruských blokařů přešlápl půlící čáru, je zase srovnáno.

16:16
    Volvič zablokovaný, je srovnáno!

15:16
    Je to už jen o bod! Pavlov neubránil diagonální útok.

14:16
    Kubiak nad sítí vyskočil hodně vysoko a složil útok.

13:16
    Další zkažné polské podání a je tu druhý technický oddechový čas.

13:15
    Dlouhá rozehra, po níž Kubiak vytloukl blok a polská naděje na čtvrtý set stále žije.

12:15
    Buszekův servis zamířil do autu.

11:14
    Poláci se bránili srdnatě, ale úder Konarskiho už na soupeřovu polovinu nepřešel.

11:13
    Po dalším bodu polského týmu si trenér Voronkov bere oddechový čas.

10:13
    Wlazly svou dělovkou zase zatopil Rusům, ti se nedohodli v rozehrávce.

9:13
    Wlazlymu konečně sedl servis a Poláci bodují.

8:13
    Blok Jermakova byl v síti, Wlazly se přece jenom dokázal prosadit.

7:13
    Mika narazil do ruského bloku, time-out pro Antigu a polský tým.

7:12
    Opět hosté unikají do luxusního náskoku, jakoby Poláci už nebyli dostatečně motivováni.

7:11
    Další snadný útok Rusů, Spiridonov neměl těžkou úlohu.

7:10
    Mika z druhého kůlu smečoval přesně.

6:10
    Eso v podání ruského týmu.

6:8
    Pavlov nečistě nahrával, tato činnost mu není vlastní.

5:8
    Kubiak si vylámal zuby o jednoblok, Rusové mají opět slušný náskok.

5:7
    Z druhé vlny dokázal přesně zaútočit Makarov.

5:6
    Wlazly pokračuje v zápase, uvedl se bodovou smečí.

4:5
    Muserskij poslal svůj servis do autu.

3:5
    Muserskij si zase poradil s polskou obranou, byť se Mika na první pokus ubránil dobře.

2:4
    Muserskij zablokoval Miku.

2:3
    Wlazly opět netrefil svůj servis.

1:2
    Krásná rozehra. Po ní nakonec zakončil Apalkin smečí o blok soupeře.

1:1
    Mika zatloukl z vysoké nahrávky přesně.

0:1
    Spiridonov nakonec neútočil do autu, jak se původně zdálo.

0:0
    Začal čtvrtý set.

21:25
    Třetí set skončil.

21:25
    Kubiak v poslední akci třetího setu byl zablokovaný, ale Poláci ještě zkouší challenge.

21:24
    V průběhu výměny se zkymácel k zemi Wlazly, drží se za koleno.

21:24
    I třetí setbol Ruska je pryč. Kubiak si poradil s trojblokem.

20:24
    Zatorski vytloukl blok Muserského. Voronkov si bere oddechový čas.

19:24
    Ilinych zamířil svým blokem pouze do sítě.

18:24
    Zagumny už nahrával na polovině Ruska, sledujeme setboly hostujícího týmu.

18:23
    Pavlov vytěžil z dobrého příjmu další bodový zápis.

18:22
    Bod nakonec přiznán polskému týmu.

17:22
    Stále probíhá přezkoumání challenge.

17:22
    Rusové spějí za snížením stavu v tomto zápase. Golubjov ukončil další ruský útok zřejmě úspěšně.

17:21
    Útok Konarskiho šel mimo. Time-out pro Stepháne Antigu.

16:20
    Domácí se sice dostali na rozdíl jediného bodu, teď však mají problém se skončením útoku. Pouze technická chyba Spiridonova znamená další snížení.

16:19
    Wlazlyho bomba na servisu skončila v síti.

16:18
    Tentokrát aut na servisu, Polsko ještě bojuje.

15:18
    Volvičův úder po slabém polském příjmu sedl do kurtu.

15:17
    Také dosud neomylný Nowakowski udělal chybu na servisu.

15:16
    Nádherný těžký úder v podání Wlazlyho. Polskému volejbalsitovi pomohla také páska, ale míč sedl na ruskou polovinu.

14:16
    Domácí tým dramatizuje dění ve třetím setu! Pavlov z těžké nahrávky útok neskončil, Mika z vysoké už ano.

13:16
    Slušný příjem přece jen přinesl domácím bod. Wlazly se na několik pokusů probil přes ruskou obranu.

12:16
    Tentokrát dělový servis Kubiaka hraný na plné riziko šel do autu.

12:15
    Spiridonov naráží do polského bloku! Výborně zaservíroval také Kubiak.

11:15
    Bod je skutečně přisouzený polskému týmu.

10:15
    Grankinova zalívka zřejmě skončila v autu, každopádně všechno potvrdí až moderní technika.

10:15
    Muserskij byl se svým blokem v síti, stále ovšem Poláci ztrácí ve třetím setu dost bodů.

9:14
    Poláci měl išanci uhrát další bod na servisu, místo toho ale vytloukl blok Ilinych.

9:13
    Muserskij si tentokrát po delší době neporadil s polským blokem.

8:13
    Kubiak si nadvakrát poradil s blokem soupeře.

7:13
    Dobrý útok předvedl také Volvič.

6:12
    Rusové ovšem chtějí v této skupině uhrát alespoň set, a proto si dávají záležet na jednotlivých útocích.

6:11
    Kvalitní nahrávka na hlavní kůl, odkud trefil Mika.

5:11
    Další pokažený servis polské družiny.

5:10
    Dobrý útok středem sítě zakončil Kubiak.

4:10
    Rusové ztrátují v pohodě.

4:9
    Ilinych ze servisu míří do autu.

3:9
    Horší příjem Kubiaka, Wlazly útočí do autu.

3:8
    Mika byl zablokovaný. Je tu první technický oddechový čas.

3:7
    Ilinych z vysoké nahrávky dokázal přidat sedmý ruský blok.

3:6
    Kubiak technickým úderem nad sítí oklamal Ilinycha.

2:6
    Ilinych se rozstřílel na druhém kůle, pro Rusy už ale možná pozdě.

2:5
    Muserskij zvládl útok středem sítě, Poláci neměli šanci.

2:4
    Tentokrát šel útok Wlazlyho do autu.

2:3
    Poláci se ubránili prvotnímu ruskému útoku, ale Wlazly byl následně zablokován Ilinychem.

2:2
    Kubiak po solidním příjmu dokázal bodovat.

0:0
    Lódž brečí štěstím. Poláci dokázali z ohromně těžkého systému turnaje vybojovat účast v semifinále. Teď hrají o výhru ve skupině a papírově snazšího soupeře.

0:0
    Následuje trochu delší přestávka, Poláci ještě budou bojovat o výhru a vítězství ve skupině.

25:22
    Druhý set skončil.

25:22
    Polsko je v semifinále mistrovství světa! Mika si nadvakrát poradil s ruským blokem a je tu kýžené vedení 2:0! Rusové tento zápas nevyhrají o více než bod a skončí určitě na nepostupovém třetím místě tabulky.

24:22
    Dobrý servis Pavlova ještě dává Rusům naději, polský trenér si bere oddechový čas.

24:21
    Muserskij ještě oddaluje ruský konec na turnaji.

24:20
    Další úspěšný blok Polska! Čtyři setboly jsou zároveň i mečboly!

23:20
    Mika dostal krásnou nahrávku a je tu vedení 23:20!

22:20
    Na podání nezvládl svou roli ani Winiarski.

22:19
    Savin riskoval, ale trefil jen síť, teď už je Polska nesmírně blízko.

21:19
    Wlazly pokazil servis, Rusové stále mají šanci.

21:18
    Opět skvělý útok, Wlazly vyzrál na Savina.

20:17
    Apalikov smečuje do autu, pátý polský bod v řadě! Teď už jsou domácí ohromně blízko vedení 2:0 a postupu do semifinále.

19:17
    Spiridonov si tentokrtát vylámal zuby na polské obraně a smeč Winiarskiho ze záklonu byla přesná.

18:17
    Poláci vedou 18:17! Pavlov byl po sérii úspěšných útoků zablokovaný a Voronkov rychle sahá po tlačítku a bere oddechový čas.

17:17
    Nowakowski svým servisem vytloukl Spiridonova a je srovnáno!

16:17
    Po dlouhé době se domácí prosazují.

15:17
    Winiarski útočil do zámezí, Polákům nejspíš ani toto nepomůže.

15:16
    Velká ruská otočka ve druhém setu. Kvalitní servis byl podpořený kvalitním útokem Pavlova. Sledujeme velkou bitvu.

15:15
    Rusové se obdivuhodně vrací do hry. Muserskij vypálil ostrou dělovku přímo z podání, pomohl mu svým útokem také Spiridonov.

15:13
    Zase Rusové ubránili prakticky nemožné, Wlazly však nakonec složil útok.

14:13
    Dlouhá výměna se stala opět kořistí Rusů! Ti brání skvěle a aktivně a Mikův útok zase šel do autu.

14:12
    Další dělovka Drzyzgy nadělala Rusům trable, ti si ale poradili a Muserskij skóroval.

14:11
    Rusové dohráli útok na Miku a ten trefil parádně. Ruská challenge nemá smyslu.

13:11
    Tvrdý servis Pavlova Poláci přijali, jenže Mika se rozbil na ruském bloku.

13:9
    Wlazly rozdrtil Grankina, Poláci se stále přibližují kýženému vedení 2:0 na sety.

12:9
    Rusové vyšachovali polskou obranu a Apalikov v pohodě oklamal i blokaře Klose.

12:8
    Spiridonov zase rovnou z podání zamířil do autu.

11:8
    Ruský prapor ještě jakžtakž drží Spiridonov, jehož body drží Rusy ve hře. Připomínám však, že Rusové musí vyhrát 3:1, jinak končí.

11:7
    Poláci jsou ale v útoku téměř stoprocentní.

10:7
    Pavlov útočil diagonálou a byl úspěšný.

10:6
    Nowakowski skvěle na servisu! Rusové už ztrácí čtyři body a trenér Voronkov si bere v zoufalé situaci oddechový čas.

9:6
    Spiridonov byl zablokován Wlazlym, Poláci si budují krásný tříbodový náskok.

8:6
    Rusové špatně rozehráli a odevzdali míč na polskou stranu zadarmo. Zbytek už nad sítí vyřeši Klos.

7:6
    Wlazly si poradil stejně jako celý tým s horším příjmem.

6:6
    Rusové zřejmě přijali míč nečistě. Přesto se však nakonec dovolali úspěšného konce útoku.

6:5
    Ilinych svůj další servis poslal do autu.

5:5
    Spiridonov uspěl na jednobloku, je srovnáno.

5:4
    Teď se už Drzyzga netrefil.

5:3
    Nakonec je to jinak! Drzyzga zasáhl svým servisem přesně čáru!

4:4
    Drzyzga z autu nejspíš mířil vedle, ale přichází opět na řadu challenge – tedy kontrola u videa.

4:3
    Mika hraje fantastický zápas. Špatný příjem mu nevadil, Rusům naopak nepomohl ani rychle ustavený trojblok.

3:3
    Muserskij připisuje na ruskou stranu důležitý bod.

3:2
    Grankin přešlápl čáru pod sítí a Polsko vede 3:2.

2:2
    Wlazly smečoval po lajně a nakonec se trefil přesně. Stoprocentní verdikt rozhodčích to ale nebyl.

1:1
    Už to vypadalo, že Poláci povedou o dva body, ale míč sedl na palubovku na polské straně, a tak následný úspěšný útok nemohl být uznán.

0:0
    Poláci dobře bránili a Mikův útok Rusové přijali nečistě a provinili se technickou chybou.

0:0
    Začal druhý set.

25:22
    První set skončil.

25:22
    Mika sice svůj servis poslal jen do autu, ale pak Poláci dokázali složit svůj útok stoprocentně a vedou 1:0 na sety. Jediný set je tudíž dělí od semifinále turnaje.

24:21
    Ohromně důležitý moment! Ruský servis míří do autu a Polsko má tři setboly.

23:21
    Mika mohl vybojovat pro Polsko čtyři setboly, ale byl zablokován vysokým ruským blokem.

23:20
    Konečně Poláci vyhnali Pavlova zpoza koncové čáry. Poradil si na hlavním kůle Mika, který vytloukl trojblok.

22:20
    Další dělovka Pavlova, který řádí za koncovou čárou.

22:19
    Třetí bod ruského týmu v řadě! Postaral se o něj nad sítí dobrou prací Muserskij, Poláci nemají dobrou přihrávku.

22:18
    Dobrý servis Pavlova, který riskuje, protože Rusové už nemají moc co ztratit v prvním setu.

22:16
    Další nádherná nahrávka přilétla Wlazlymu a ten trefuje přesně.

21:16
    Pavlov sice z hlavního kůlu útočí přesně, ale náskok je i nadále obrovský.

21:15
    Savin poslal svůj servis pro změnu do zámezí.

20:15
    Wlazly ale pomohl soupeři chybou rovnou ze servisu.

20:14
    O vítězství Poláků v prvním setu je prakticky rozhodnuto. Další úspěšný polský trojblok!

19:14
    Rusové hráli po mizerném příjmu a Spiridonov z beznadějné pozice jen tak plácl do míče a ten šel do autu.

18:14
    Důležitý moment pro Polsko. Rusové útočili na snížení na dva body. Jenže je jasné, že tady Pavlov mířil do autu.

17:14
    Dělový útok Pavlova končí na polské straně. Jeden z mála čistě složených útoků v prvním setu.

17:13
    Jenže ten náskok je i nadále skvělý pro Poláky. Apalikov zase neměl šanci proti Winiarskimu.

16:13
    Poláci se neuvěřitelně bránili, vybrali útoky Muserského i Spiridonova, druhý jmenovaný si však parádně poradil s trojblokem.

15:9
    To je koncert! Pavlov zablokovaný díky skvělé práci Wlazlyho.

14:9
    Polska, bialoczerwoni! To se nese halou, v níž zatím domácí tým exceluje. Další dobrá obrana byla podpořena dobrým útokem z vedlejšího kůlu.

13:9
    Nowakowski oklamal Muserského na bloku a domácí vedou o čtyři body.

12:9
    Spiridonov po dobrém příjmu našel Muserskiho, který se trefil.

12:8
    Důležitý okamžik prvního setu! Kolosovu pomalou plachty Rusové rychle připravili pro Pavlova, který diagonální smeč poslal do autu.

11:8
    Další aut ruského týmu, Poláci si drží slibný náskok.

10:8
    Do autu mířil také Michal Winiarski.

10:7
    Spiridonov ze servisu do autu.

9:7
    Poláci sice nadrazili ruský útok, ale Zatorski předvedl nečistý příjem míče a je tu bod pro Rusy.

9:6
    Vidíme hodně málo složených útoků, Wlazly vší silou zase rozbil ruské ruce nad sítí.

8:6
    Spiridonov zase vytloukl polský blok. Ten navíc byl v síti.

8:5
    Zase snadný bod pro Spiridonova.

8:4
    I nadáel domácí tým skvěle působí na příjmu. Nowakowski útočil z ideální nahrávky a vytlouká blok Apalikova.

7:4
    Spiridonov nebyl v lehké situaci proti dvojbloku Wlazly – Nowakowski, ale poradil si.

7:3
    Poláci se zatím skvěle brání a jdou do vedení o čtyři body! Po další dechberoucí výměně vytlouká blok Wlazly. Rusové se vaří ve vlastní šťávě. Voronkov raději bere oddechový čas.

6:3
    Poláci se dobře bránili a nakonec dohráli celou akci na Winirskiho, který vytloukl blok soupeře.

5:3
    Drzyzga si teď na bloku pochutnal na Spiridonovovi.

4:3
    Z druhé vlny dokázal přesně zaútočit Jermakov.

4:2
    Hala šílí. Drzyzga trefuje čisté eso! Poláci odskakují do vedení.

3:2
    Drzyzga předvedl dělový servis a Polsko vede 3:2.

2:2
    Mika po delší rozehře dokázal vyzrát na Grankina, hala exploduje.

1:2
    Z hlavního kůlu smečoval Pavlov.

0:0

0:0
    Rusové naopak v krátkém časovém sledu nezvládli dva duely s Brazílií a jsou v těžké situaci. Mrzet je však musí zejména ten druhý, který je dostal do těžké pozice. Nažhavení Poláci se zcela jistě budou moci opřít o podporu frenetických fanoušků, kteří poženou svůj tým za vítězstvím. Na Memoriálu Huberta Wagnera před startem mistrovství vyhráli Poláci nad Ruskem 3:2 a zvýšili si tak před šampionátem sebevědomí. Tentokrát jim k postupu stačí uhrát pouze dva sety, čili jeden bod.

0:0
    Poláci zatím mají na turnaji výbornou formu, kterou dokumentovali také cenným vítězstvím nad Brazílií v nadstavbové skupině H. Do ní postupovali z druhého místa a prohráli pouze jednou s výběrem Spojených států amerických 1:3. Charakter ukázalo mužstvo zejména v těžkých a vypjatých duelech s Itálií, Íránem a Francií.

0:0
    Nesmírně napínavá bitva se dá očekávat na mistrovství světa ve volejbale. Rusové mají před sebou jasný úkol. Pokud chtjěí do semifinále, musí nutně vyhrát nad Poláky za tři body – to znamená 3:0 nebo 3:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:25.

Radek Barkman

Polsko: Winiarski, Nowakowski, Konarski, Zagumny, Klos, Wlazly, Drzyzga, Kubiak, Zatorski, Mozdzonek, Mika, Buszek
    Rusko: Makarov (K), Apalikov, Grankin, Pavlov, Birjukov, Spiridonov, Savin, Muserskij, Volvič, Ilinych, Jermakov, Golubjov