Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 3:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 4:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 2:3 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:2 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 5:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Mountfield HK
Neděle 28.09.2014, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Plzeňští stále hledají optimální formu. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě sedm bodů, což tým trenéra Milana Razýma jistě moc neuspokojuje.

V posledním utkání prohrála Plzeň na ledě třineckých Ocelářů 1:3. Jedinou branku Škodovky vstřelil v tomto utkání Tomáš Sýkora v poslední minutě.

Klub z Hradce Králové se nachází na šestém místě tabulky se ziskem devíti bodů za tři vítězství a tři porážky.

V posledním kole hostil Hradec neporažený Litvínov. Ačkoliv v utkání po brance Valcourta vedl 1:0, nakonec prohrál 1:2.

Vzájemné zápasy z minulé sezony
    V nich byli úspěšnější Hradečtí, neboť vyhráli tři ze čtyř zápasů. Plzeň tak získala pouze tři body v soubojích s Mountfieldem v minulé sezoně.

13. kolo
    Mountfield 4:1 Plzeň (Mikuš, Šimánek, Frühauf, Kudrna – Lev)

26. kolo
    Plzeň 2:0 Mountfield (Vlasák, Mozík)

39. kolo
    Mountfield 3:0 Plzeň (Šimánek, Květoň, Knotek)

52. kolo
    Plzeň 1:3 Mountfield (Mozík – Mertl, Frühauf, Pospíšil)

Dobrý hokejový podvečer z Plzně!
    Dnes se zde jako soupeř představí hradecký Mountfield. Pikantní souboj dnes čeká například obránce Tomáše Slováka, který v Plzni působil dvě sezony (včetně té mistrovské). Jako třináctý útočník je na soupisce hostí zapsán plzeňský odchovanec Ondřej Kopta.

Tým trenéra Milana Razýma dnes už bude moci využít služeb obránce Vojtěcha Mozíka, který vinou nemoci zmeškal utkání v Třinci. Naopak oproti tomu nemůže kvůli disciplinárnímu trestu hrát Jakub Jeřábek.

V sestavě Hradce Králové dnes neuvidíme Tomáše Knotka. Místo něj se do sestavy dostane Michal Tvrdík, který nastoupí na centru druhé formace.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna – Johnson, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Schleiss – Kubalík, Beran, Dvořák

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Jank, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Tvrdík, Dej – Kukumberg, Červený, Skokan – Valcourt, Nedvídek, Beránek – Kopta

Rozhodčí: Hodek, Horák – Jelínek, Pešek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Do začátku zápasu nám zbývá dvacet minut, týmy se již odebraly do kabin na závěrečné přípravy k utkání.

Hráči obou týmů již přichází na led.

00:01

00:15
    Hned na úvod velká šance Hradce! Mertl nahrál před branku na volného Šimánka, jeho pokus šel ale do Machovského.

00:56
    Balejův pokus vyrazil Kantor betonem.

01:08
    Hradec vyhodil na icing.

01:17
    Za nedovolené bránění je vyloučen Michal Tvrdík (HKM).

01:50
    Mozíkova střela šla nad bránu.

02:42
    Na brankovišti nyní dobře operoval Václav Pletka, puk ale za Kantora neprocpal. Hradecký brankář ho tak podržel a bude se vhazovat po jeho pravici.

03:17

03:37
    Kratěnovi střela nesedla a Hradec tak v klidu vyvezl kotouč ven z pásma.

03:58
    Zakázaným uvolněním se nyní provinili Plzeňští.

04:44
    Střelecký pokus Kudrny lapil Machovský.

05:46
    Lev nahazoval puk do pásma, hostující obránci ale jeho úmysl přečetli.

05:57
    Následně je Jakub Lev (PLZ) dokonce i vyloučen – za držení.

06:39
    Střela Kukumberga z otočky šla jen do boku branky.

07:09
    Plzeňští podruhé v krátkém sledu vyhazují.

07:37
    Balej odpaloval kotouč zpoza branky, ten ale trefil pouze Valcourta. Naštěstí pro domácí se puk odrazil k Machovskému.

07:57

08:14
    Protiútok Plzně zastavila zblokovaná přihrávka Simona na Kratěnu.

08:41
    Do střely Tomáše Sýkory padl Bohumil Jank!

08:53
    Kantor podržel kotouč a následuje komerční přestávka.

09:29
    Lev s Johnsonem dobře bojují za brankou Hradce.

09:48
    Z plzeňského tlaku následuje vyloučení. Dvě minuty obdržel Martin Pláněk (HKM).

09:55
    Kadlecův pokus tečoval Johnson mimo, Hradec poté vyhodil kotouč.

11:05
    Hradečtí dlouho drželi puk u mantinelu a následně i vyhodili.

11:30
    Nepřesná přihrávka Lva a další výhoz hostů.

11:48
    Hosté v plném počtu. Plzeň byla v přesilovce neškodná.

12:06
    A následuje plzeňské zakázané uvolnění.

12:48
    Dvořák posílal před branku na Kubalíka, prostor u své tyče ovšem Kantor dobře utěsnil.

13:09
    Mertl při pokusu o dorážku do odkryté branky promáchl!

13:48
    Moravčík nyní hrál dlouho bez hole, následná rána Frühaufa byla ovšem ztečována nad branku.

13:48
    Na ledě je skrvna krve a hra zůstává přerušena.

13:48
    Již je vše uklizeno a nachystáno na pokračování hry!

14:08
    Velké zmatky Mikuše! Ten nejprve namazal Pletkovi, kterého vychytal Kantor. Poté si ale hostující bek ještě málem dal vlastní branku. Štěstí v neštěstí.

15:37
    Střelu Červeného lapil Machovský.

16:12
    Valcourt se dobře uvolnil podél mantinelu, poté ale vystřelil hodně vedle branky Machovského.

16:42
    Dobrá kombinace domácího prvního útoku skončila střelou Kratěny nad.

16:50
    Pletku nyní při střele trefil kotouč do hlavy, plzeňský útočník ale bez problémů za potlesku tribun odbruslil na střídačku.

17:15
    Ofsajd hostujícího týmu zastavil rozvíjející se akci.

17:31
    Dominik Boháč (PLZ) seknul napadajícího Deje a odchází si sednout na dvě minuty.

17:57
    Nebezpečná střela Janka letěla mimo.

18:16
    Michal Dvořák za vlastní brankou srazil Pospíšila. Poté se ještě strhla mela mezi hráči obou týmů.
    Resultuje z toho přesilovka 5 na 3 pro Hradec!
    Byly uděleny tyto tresty: Collin Valcourt (HKM) 2+10 minut za hrubost, Michal Dvořák (PLZ) 2 minuty za faul kolenem a 2+10 minut za hrubost.

18:31
    Mountfield právě vstřelil branku!
    A hosté jdou do vedení 1:0! Na brankovišti se k dorážce po střeleckém pokusu Kudrny dostal TOMÁŠ MERTL. Asistence: Jaroslav Kudrna, Peter Frühauf.
    MERTL - 0:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Hradec Králové po první třetině vede v Plzni 1:0. V čase 18:31 otevřel při dvojnásobné výhodě skóre zápasu Tomáš Mertl.

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Hráči obou týmů již krouží po ledě, druhá třetina brzy začne.

20:01

20:16

20:48
    Pulpánův pokus ze strany lapil Pavel Kantor.

21:23
    Pospíšil nedokázal po své individuální akci procpat kotouč za Machovského.

21:40
    Stejně dopadl i Kukumberg s dorážkou střely Bohumila Janka.

22:16
    Ján Sýkora dorážel pokus Schleisse, ale ani z této šance se domácí neprosadili!

23:27
    Simon si narazil s Kubalíkem a pálil mimo branku.

24:21
    Za hákování je vyloučen Nicholas Johnson (PLZ).

24:45
    Hradečtí dobře kombinovali, ale Plzeň i tak dokázala vyhodit.

25:05
    Šimánek se natlačil před Machovského, ten se ale nedal.

25:11
    Následnou střelu Slováka vyrazil domácí gólman nad.

25:31
    Dej nabil Skokanovi, ale ten střelou z první trefil pouze boční síť!

26:21

26:31
    Po Nedvídkovo střele se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Rudolf Červený, Machovský ale vytáhl skvělý zákrok lapačkou!

26:56
    Po pokusu Petra Kadlece dorážel na brankovšti dvakrát Kratěna, ani jednou ale neuspěl.

27:11
    Dělovka Pláňka šla nad bránu.

28:06
    Skokan vyrazil do protiútoku a ze strany vystřelil na Machovského, ten kotouč vyráží.

28:43
    Za držení je vyloučen Jiří Vašíček (HKM).

28:55
    Skvělá práce Jiřího Šimánka skončila střelou do břevna Machovského branky!

29:39
    Plzni se zatím vůbec nedaří.

29:55
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak jsem to zakřikl! Domácí se dostali do útočného pásma, Pletka se pokusil vystřelit, ale jeho pokus byl zblokovaný. K puku se ovšem dostal JAKUB LEV, který ho uklidil do odkryté klece. Asistence: Václav Pletka, Petr Kadlec.
    LEV - 1:1

30:24
    Ofsajd hostí.

30:48
    Martin Pláněk (HKM) fauloval Pulpána u mantinelu a je vyloučen za podražení.

31:19
    Simon nahrál na Jakuba Lva, který střelou z první trefil tyčku!

31:38
    Na ledě nyní zůstavají po vzájemném střetu ležet Pulpán s Johnsonem.

31:38
    Oba se ale za asistence klubových lékařů zvedají a jsou doprovázeni na střídačku.

32:48

33:29
    Ján Sýkora nabil Schleissovi, jeho pokus ale postrádal jak razanci, tak přesnost.

34:27
    Sledujeme řadu nepřesností na obou stranách.

34:35
    Dvořák s Valcourtem se již vrací z trestné lavice.

35:02
    Nicholas Johnson (PLZ) obdržel dvě minuty za podražení.

35:30
    Slovákovu střelu vyrazil Machovský ramenem!

35:46
    Moravčík vyrazil do protiútoku, jeho pokus ale Kantor lapačkou vyrazil mimo bránu!

36:16
    Před napadajícími útočníky hostujícího celku podržel Machovský kotouč.

36:24
    Mikušův pokus Machovský lapil.

36:49
    Kratěna s Tomášem Sýkorou mohli jít dva na jednoho, domácí kapitán ale nepřihrával přesně.

37:02

37:39
    Valcourt se natlačil před brankáře a byl hákován Mozíkem (PLZ). Plzeňský obránce si tak půjde sednout na dvě minuty.

38:16
    Jaroslav Kudrna (HKM) je ale následně vyloučen na dvě minuty za držení.

38:29
    Kadlecovu střelu Kantor vyrazil.

39:00
    Simon mířil nad branku.

39:21
    Pletkovu střílenou přihrávku na Simona srazil Kantor do ochranné sítě.

39:39

39:54
    Mozíkovu dělovku vyrazil Kantor pravým betonem!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila nám druhá třetina a stav je vyrovnaný, 1:1. Domácím se podařilo vyrovnat ve 30. minutě, postaral se o to Jakub Lev. Oba týmy kromě toho taktéž nevyužily své šance. Nejprve hostující Šimánek trefil břevno, poté domácí útočník Lev levou tyčku branky Pavla Kantora.

Hráči Plzeňské Škody nastupují na led, hned po nich i Hradečtí.

40:01

40:16

41:29
    Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útoku.

41:40
    Balejova střela rozvlnila síť pouze z boku.

41:56
    Po nedorozumění v obraně hostí podržel Kantor raději puk.

42:27
    Střela Kukumberga nebyla dostatečně tvrdá a Machovského nijak zvlášť neohrozila.

43:10
    Pokus Valcourta zblokovali obránci.

44:01
    Boháčovo nahození Kantor podržel. Předtím se před bránu probíjel Johnson, ale nedokázal zakončit.

44:18
    Ján Sýkora operoval dlouho za brankou a chtěl se pokusit i zvednout puk a zakončit. K tomu se ale nedostal.

44:29
    Ofsajd hráčů Mountfieldu.

45:05
    Plzeňští to teď v zajímavé akci přehnali s množstvím přihrávek.

46:00
    Skokan vystřelil z otočky, Machovský byl připraven.

46:13
    Moravčík dostal nabito na modrou, jeho ránu vyrazil Kantor.

46:30
    Za sekání v útočném pásmu vyloučen Petr Beránek (HKM).

47:07
    Mozíkova individuální akce skončila střelou mimo.