---------
    41. Peter Sagan (Slovensko) +42
    87. Peter Velits (Slovensko) +13:43
    Martin Velits (Slovensko) – odstúpenie

V rozhovore sa víťaz dúhového dresu pre majstra sveta Michal Kwiatkowski vyjadril, že v poslednom kole cítil dobré nohy a formu a tak to skúsil. Taktika mu vyšla a tento úspech venoval svojej rodine a kolegom z tímu Poľska, ktorý pre neho od rána pracoval.

A so tretice, špurt hlavnej skupiny vyhral Nór Alexander Kristoff. Peter Sagan bol klasifikovaný priebežne na 41.mieste.

Špurt druhej skupiny vyhral Simon Gerrans, ktorý skončil len sekundu za poľským šampiónom. Valverde získava bronz a tak má už šiestu medailu z majstrovstiev sveta.

Cieľ
    Šestica prenasledovateľov už nedokázala stiahnuť stratu a tak sa Poliak Michal Kwiatkowski teší zo zlatej medaily na mužských pretekoch s hromadným štartom Elite na MS v španielskej Ponferrade 2014!

1,0
    Posledný kilometer! Poliak si drží stále tesný náskok!

1,9
    Belgičan Gilbert vedie stíhaciu skupinu.

2,1
    Kwiatkowski má náskok 8 sekúnd a vyzerá to pre neho nádejne.

3,9
    Žiaľ, Peťo Sagan mierne tuhne a v zjazde sa bude musieť vracať do skupiny.

4,7
    Už atakuje aj Rodríguez, Valverde ho nasleduje, rovnako ako Gerrans, Gilbert či Van Avermaet.

5,5
    Poliak už nastúpil aj úniku a drží si tesný náskok. Peter Sagan sa už prepracoval na dobrú pozíciu.

6,8
    Kwiatkowski skúša atakovať a čoskoro si doskočí do vedúcej De Marchiho skupiny.

8,0
    Únik je už v zjazde, ale ich náskok je po práci pelotónu len 9 sekúnd.

9,0
    Prvý kopec je takmer za nami a nedočkali sme sa ničoho od Talianov, teraz sa vysúvajú dopredu Belgičania, ktorí niečo chystajú na posledný kopec.

10,0
    Peter Sagan je až na chvoste vyselektovanej hlavnej skupiny a to nie je veľmi dobré.

11,0
    De Marchi a spol. už majú k dobru len 15 sekúnd, balík ich má na dosah.

12,5
    Taliani sa v pelotóne len vezú, všetku prácu odvádza Castroviejo. Okrem neho je tam zo Španielov aj Moreno s Valverdem. Nemci tam majú Degenkolba, ktorý sa už trápi.

13,5
    Šprintérske tímy sa už zoraďujú na čele pelotónu, ktorý znižuje stranu na vedúcu štvoricu už pod 30 sekúnd.