Medveščak Záhřeb
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 28.09.2014, 16:00 • Dom Sportova Zagreb • Erste Bank Young Stars League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Hezký den! Víkendový program Erste Bank Young Stars League přináší své druhé kolo, v rámci kterého odjíždějí znojemští junioři na led Záhřebu.

Chorvatský Záhřeb se po roční pauze vrátil zpět do EBYSL a prozatím podává velmi solidní výsledky. Po osmi zápasech má na svém kontě osmnáct bodů a drží se na špici skupiny A.

V sobotním utkání Medvědi vyhráli na ledě týmu VASAS Budapešť 7:1 a vytvořil si tak šňůru již tří vítězných zápasů.

Také Znojmo má za sebou sobotní tříbodovou výhru, kterou ukořistilo v domácím prostředí, kde přestřílelo Villach v poměru 8:3. Mladí Orli se tak usídlili se sedmnácti body na čtvrté příčce skupiny B.

Poslední vzájemný zápas obou celků se odehrál před téměř dvěma roky. Na znojemském kluzišti se 1. prosince 2012 radovali znojemští junioři po skóre 4:2.

00:01

03:53
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Domácí se velmi rychle ujímají vedení. Autorem gólu je MATIJA MILIČIĆ. Bez asistence.

19:27
    Až v samotném závěru třetiny se rozhodčí rozhodli poprvé vylučovat. Menší trest inkasuje Hačecký (ZNO) – faul kolenem.

20:00

Druhá třetina odstartuje v 16:43. Úvodní dějství přineslo brzký gól Medveščaku, který se tak díky trefě Miličiće dostal do vedení, které udržel až do první sirény. Prostřední část hry zahájí domácí v početní výhodě.

20:01

21:27
    Hačecký je zpět na ledě a Znojmo je kompletní.

22:03
    Ale ne dlouho. Za držení hole vyfasoval menší trest Lander (ZNO).

22:23
    Záhřeb využívá svou početní výhodu a podruhé skóruje zásluhou LUKY MIKULIĆE. Asistence: Marko Šakić a Bruno Kegalj.

31:19
    Další vyloučení pro mladé Orly. Na trestnou lavici usedá opět Lander (ZNO) – vražení na hrazení.

33:19

40:00

Poslední třetina začne v 17:25. Prostřední dějství nám opět nabídlo jen jednu branku, které docílili domácí Medvědi. Ti si tak po čtyřiceti minutách hry vybojovali dvougólový náskok.

40:01

47:20
    Šance pro Znojmo na snížení. Dvě minuty za sekání si odpyká Krivošić (ZAG).

49:20
    Medveščak se ubránil a je kompletní. Juniorští Orli přesilovku nevyužili.

52:01
    Vyloučen Renato Platužić (ZAG) za sekání.

53:40
    Otevírají se i vrátka na druhé straně trestné lavice. Menší trest pro Zajíce (ZNO) – držení.

54:01

55:18
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojemským juniorům se podařilo skórovat v oslabení. Za záda chorvatského gólmana se trefil TOMÁŠ RAČICKÝ. Bez asistence.

55:40
    Oba týmy jsou již kompletní. Začínají poslední čtyři minuty třetí třetiny.

56:21
    Gólman Tomljenović (ZAG) inkasuje dvě minuty za zdržování hry. Trest si za něj odsedí Pleško.

58:21
    Záhřeb kompletní. Jihomoravanům se čas ke srovnání skóre povážlivě krátí...

58:48
    Vyloučení pro Račického (ZNO) – krosček a Jakoviće (ZAG) – vražení na hrazení.

58:52
    Bravo pro Znojmo! Tomu vyšel tah s odvoláním gólmana a osm vteřin před třetí sirénou srovnává obránce MILAN KŘÍPAL. Asistence: Josef Krcho.

60:00

Znojemským hokejistům se podařila fantastická věc a během posledních pěti minut třetí třetiny zbourali dvougólový náskok Záhřebu. Do listiny střelců se zapsali Račický a Křípal. Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:01

63:15
    Fantastický počin Znojma, které po skvělém závěru třetí třetiny vstoupilo v podobném stylu i do prodloužení a MARC ZAJÍC zajišťuje svým barvám bod navíc. Bez asistence.

Konec zápasu. (18:16:14)

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 4. Miličić, 23. Mikulić (Šakić, Kegalj) – 56. Račický, 59. Křípal, 64. Zajíc

Medveščak Záhřeb: Tomljenović (Ružić) – Kegalj, Pleško, Škrapec, Borić T., Petrinšak, Smolec, Kopričanec, Milić – Mikulić, Cerovečki, Krnić – Jazbec, Platužić, Miličić – Novak, Janković, Šakić – Krivošić M., Martinić, Stančić.
    HC LERAM Orli Znojmo: Us – Křípal, Kruckovyč, Nahodil, Švanda, Mandát, Salát – Račický, Zajíc, Forman – Svatuška, Lander, Krcho – Hačecký, Horák, Toman.