Lucie Šafářová
Lucie Šafářová (13)
2
7 6
Pondělí 29.09.2014, 06:42 • Brad Drewett Court • WTA Peking - China Open (tvrdý povrch)

To je ode mě z toho zápasu pro dnešek s konstatováním postupu Lucie Šafářové do druhého kola turnaje vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (08:56:14)
    Lucie Šafářová vyhrála zápas, i když už prohrávala v prvním setu 1:4 a 15:30 v šestém gemu.

Brejkboly: 2/10 – 3/10

Zápas nezačal pro druhou nejvýše umístěnou Češku ve světovém žebříčku vůbec dobře. Lucie Šafářová ztratila svůj servis hned na úvod zápasu. S Lucií to nevypadalo dobře ani v následujících několika gemech. Jenže od sedmého gemu prvního setu to začala Lucie podávat lepší výkon, který ji vybičoval za stavu 5:3 k navrácení ztraceného podání – brejk soupeřky – a první set tak nakonec musel rozhodnout tie-break. V něm byla mnohem úspěšnější od samotného začátku česká tenistka, která nakonec první set získala v poměru 7:6 (3). Ve druhém setu už se pomalu začalo schylovat znovu k tie-breaku, ale poté, co Lucie Šafářová odmazala tři gemboly soupeřky, bylo na drama za stavu 4:5 zaděláno. Celou zápletku nakonec "rozuzlila" poslední jmenovaná po veliké bitvě v desátém gemu druhého setu. Lucie Šafářová tak může slavi postup do druhého kola na turnaji v Pekingu po vítězství 7:6 (3) a 6:4 a může se těšit na souboj s kvalifikantkou Monou Barthelovou z Německa.

Konec zápasu

4:6
    Celý zápas ukončuje dvojchyba, které se dopustila na servisu Camila Giorgiová. Lucie Šafářová tedy vítězí v dnešním namáhavém zápase 7:6 (3) a 6:4.