Michalovce – Pov. Bystrica 6:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Topoľčany 3:1 (kon.) | Trnava – SR 18 5:0 (kon.)
Bardejov – Prievidza 6:2 (kon.) | Prešov – Senica 3:2 (kon.) | Detva – Spišská N. Ves 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HC Topoľčany
sk Středa 01.10.2014, 17:00 • Enel aréna • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Počas prvého októbrového dňa pokračuje prvá hokejová liga stretnutiami 7. kola. V programe nechýba ani duel medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a HC Topoľčany.

Pôjde o zápas dvoch tabuľkových susedov, ktorí v doterajšom priebehu súťaže získali rovnaký počet bodovo – osem. Liptovský Mikuláš je na ôsmej pozícii, Topoľčany tesne pod ním.

Liptáci hrali na domácom ľade aj v uplynulom kole, keď v piatok uštedrili poltucet Považskej Bystrici. Tá recept na mikulášskeho brankára Hollého našla len raz. Zverenci trénera Mariána Horvátha strelili štyri góly v záverečnej tretine.

„Posledná tretina vniesla pohodu na naše hokejky. Verím, že v tomto duchu budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch,“ vyjadril sa tréner.

Tím Topoľčian sa v poslednom kole predstavil na domácom ľade. Privítal tím z Prešova, po troch tretinách sa duel skončil nerozhodne 2:2. Mančaft z východu o svojej výhre rozhodol počas predĺženia. Za Topoľčany skórovali Fusek a Hudec.

Zatiaľ najproduktívnejším hráčom v kabíne je center Libor Káčer. Tento útočník zatiaľ štyrikrát prekonal súperových brankárov a šesťkrát bol v pozícii nahrávača.

Hlási sa Liptovský Mikuláš, hlási sa Enel aréna. Príjemný podvečer, vážení priaznivci hokeja.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Mezovský, Školiak, Holiga, Kadlubiak, Nitriansky, Moravčík, Oravec – Kuric, Poliaček, Bartík, Trochta, Macík, Marcinko, Divok, Uhrík, Klimčík, Legerský.

HC Topoľčany: Halo – Žitňanský, Bystričan, Minárech, Guričan, Chromý, Georgiewský, Petrek – Káčer, Szalay, Fusek, Chlapovič, Mihalik, Dobrý, Záhorský, Hudec, Gašparovič.

01:15
    Výbornú robotu odviedol Macík, no ku Trochtovi sa jeho prihrávka nedostala.

02:01
    Hostia v pásme Liptovského Mikuláša, k zakončeniu sa ale nedostali.

03:29
    Bartík bleskovo z ľavej strany zakončil, trafil len do brankára.

05:01
    Georgiewský nedovolil Marcinkovi dostať sa do útočného pásma.

05:55
    Dobrý obranný zákrok si pripisuje Kadlubiak, zachytil prihrávku hostí vo vlastnom pásme.

06:32
    Liptovský Mikuláš stratil pásmo, no hostia netrestajú.

07:15
    Poliaček, hoci tiesnený, zakončil, nemalo to však potrebnú razanciu.

07:59
    Domáci celok sa dostáva do vedenia. MARTIN MARCINKO využíva prihrávku od skúseného Trochtu a pred brankárom Halom nezaváhal.

08:25
    Záhorský sa zrazil s domácim gólmanom, ktorý trošku vyšiel z bránkoviska, je to bez zranenia, po krátkej pauze pokračujeme v hre.

09:56
    JURAJ KURIC pred bránkou veľmi efektne tečoval strelu Školiaka a puk končí v sieti.

10:53
    Macík zakončil zblízka, no nepresne.

12:55
    Bartík tvrdo vystrelil zblízka, no Halo vyráža.

13:50
    Gašparovič z ľavej strany zakončoval, no veľa starostí Hollému neurobil.

15:01
    Pekný obranný zákrok Divoka, ktorým zneškodnil prihrávku Topoľčian.

15:12
    Za držanie inkasuje trest Guričan.

15:49
    Mezovský si pýtal puk a aj vystrelil, jeho pokus bol ale zblokovaný.

16:19
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

16:45
    Macík sa dostal v dobrej pozícii k zakončeniu, puk mu ale nesadol tak, ako si tento šikovný útočník predstavoval.

17:15
    Topoľčany sú na ľade v plnom počte.

17:51
    Hoci bol Uhríkov pokus tečovaný, v sieti nekončí.

18:02
    Vylúčenie aj na domácej strane, Moravčík dostal trest za seknutie.

18:10
    Hollý betónom vyrazil pokus hostí, výborne sa predviedol aj pri následnej dorážke!

19:28
    Georgiewský vystrelil, no domáci gólman chytá puk bez najmenších problémov.

19:52
    Dobrá strela Uhríka, Hallo ju kryje.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po úvodnej tretine vyhráva Liptovský Mikuláš nad Topoľčanmi 2:0. Skóre otvoril Marcinko v 8. minúte.

O dve minúty ho napodobnil kapitán Kuric, keď pekne tečoval do siete strelu Školiaka. V závere počas oslabenia svoj tím podržal gólman Liptákov Hollý.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:31
    Liptáci v plnom počte v pásme súpera, no k ohrozeniu bránky Topoľčian neprišlo.

20:53
    Dvojminútový trest za hákovanie dostal Minárech.

21:29
    Macíkova dobrá robota a získané pásmo.

22:13
    Halo prikryl puk pred Marcinkom.

22:48
    Strelu Nitrianskeho brankár Topoľčian vyráža.

23:00
    Oslabenie hostia prežili bez ujmy.

23:54
    Bodku za akciou domácich dáva strela Školiaka, brankár hostí ju vyráža do ochrannej siete.

24:57
    Kadlubiakov strelecký pokus kryje brankár Topoľčian.

25:12
    Brankár Halo po kontakte s domácim hráčom leží na ľade.

25:13
    Zrejme to nebolo nič vážne, hrá sa ďalej.

25:44
    Kadlubiak mieri na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

26:21
    Dobrý obranný zákrok Uhríka.

27:02
    Strela Guričana sa k Hollému nedostala.

27:34
    V oslabení to skúša Bartík, Halo jeho strelu kryje.

27:50
    Macík z dobrej pozície mieri vedľa bránky.

28:30
    Macík bol v dobrej šanci, keď sa chystal zakončiť pred brankárom hostí, faulovaný!

28:30
    Bystričan dostal trest za seknutie.

29:14
    Školiak sa k zakončeniu nedostal, hostia získavajú cenné sekundy.

29:53
    Kadlubiak míňa bránku, jeho pokus bol blokovaný.

30:46
    Hostia znižujú, keď využívajú prečíslenie. Puk do bránky dopravil ĽUBOŠ DOBRÝ.

33:30
    Macík získal puk, no ten mu v rozhodujúcej chvíli skĺzol.

34:46
    Po Bartíkovom zakončení Halo puk nemá vo svojej moci, no nikto z Mikulášanov ho nedoráža.

34:58
    Dve minúty za podrazenie inkasuje Kuric.

35:45
    Mihalik zakončoval zblízka, no dobre zasiahol Hollý.

36:19
    Tvrdá strela Guričana míňa bránku.

37:21
    Záhorský dostal dobrú prihrávku pred bránku, no míňa ju.

38:52
    Za seknutie si posedí Divok.

39:11
    Bartík sa takmer dostal k zakončeniu, keď Halo vybehol zo svojho "rajónu".

39:35
    Hostia v pásme domácich.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme boli svedkami len jedného presného zásahu, puk zo svojej siete lovil domáci brankár.

V 31. minúte ho po prečíslení prekonal Dobrý. Po dvoch tretinách vyhráva Liptovský Mikuláš nad Topoľčanmi 2:1.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:40
    Po strele hostí puk končí v lapačke Hollého.

40:40
    Za seknutie inkasuje trest za Fusek i domáci Školiak za držanie.

41:35
    Uhríkovo zakončenie zblízka marí dobrým zákrokom Halo.

41:46
    Vylúčenie na strane hostí, Chlapovič dostal trest za nedovolené bránenie.

43:17
    V páde zakončoval Marcinko, Halo kryl jeho pokus.

44:21
    Hostia v pásme Liptovského Mikuláša, no bez zakončenia.

46:31
    Guričan krúžil s pukom pred vlastnou bránkou, číhal naň Uhrík.

47:55
    Bartík sa už po dobrej strele chystal tešiť z gólu, proti sú ale betóny brankára Topoľčian.

48:31
    Hollý vykorčuľoval z bránky aby puk dostal do bezpečia.

49:48
    Z ľavej strany dobre mieril Legerský, Halo puk vyráža hokejkou.

50:53
    Kuric pekne na Bartíka, jeho zakončenie vyrazil Halo.

51:29
    Klimčík zakončil z pravej strany, vhadzovať sa bude pred bankárom hostí.

52:16
    "Mikuláš, dajte im góla," kričia domáci fans.

52:21
    Za krošček inkasuje trest Minárech.

54:11
    Bartíkovu strelu Halo vyráža, neujíma sa ani dorážka Mezovského.

54:26
    PETER BARTÍK zvyšuje na 3:1, keď jeho strela končí v sieti. Puk brankárovi hostí prešiel pomedzi betóny.

56:20
    Hostia získali pásmo, no nie nadlho.

57:30
    Liptovský Mikuláš už zrejme ustráži víťazstvo.

59:45
    Žitňanský zamestnal lapačku Hollého.

60:00

Liptovský Mikuláš na domácom ľade zdolal Topoľčany po výsledku 3:1.

Po dvoch tretinách bol stav 2:1, domáci tím svoju výhru spečatil gólom Bartíka v 55. minúte.

Ďakujeme za pozornosť. (18:57:03)

Michal Paška

Branky a nahrávky: 8. Marcinko (Trochta), 10. Kuric (Školiak, Bartík), 55. Bartík (Školiak) – 31. Dobrý (Záhorský)

Rozhodčí: Jakubec – Farkaš, Hanko.