Chabarovsk – N.Novgorod 2:7 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 5:4 (1:0 po s.n.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 1:6 (kon.)
Jekatěrinburg – Kazaň 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 3:2 (kon.)
Toljatti – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 0:4 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Lada Toljatti
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 02.10.2014, 17:00 • Arena Lada (kapacita 6.122 diváků) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášt! Vítám všechny hokejové příznivce u sledování nového ročníku KHL. Právě se odehrávají první zápasy sezóny 2014/2015 a my se dnes zaměříme na zápas mezi Lada Togliatti a Metallurg Magnitogorsk. Zápas budete mít možnost sledovat od 17:00 na onlajny.com.

Lada Togliatti
    Domácí patří k nejhoršímu celku v celé KHL, jelikož jim po 11 odehraných zápasech patří poslední místo Východní konferece i celé tabulky ligy. Na svém kontě mají pouhé 4 body. Porazit dokázali pouze Rigu a Nižněkamsk v prodloužení.

25. 09. 2014 – Novgorod – Togliatti 3:0

Obhájce titulu z minulé sezóny si vedl minulý ročník už velmi dobře ve skupinách, když dokázal vyhrát tabulku Východní konference a v celkové tabulce KHL skončil na druhém místě za Dinamem Moskva. V play-off si vedli naprosto suveréně a ve finále dokázali porazit Lev Praha 4:3 na zápasy. Do letošní sezóny vstoupili také velmi dobře, momentálně je najdeme na první pozici Východní konference s 32 body z 12 zápasů. Hosté budou znovu spoléhat na skvělou první formaci Zaripov – Mozjakin – Kovář.

Vzájemná utkání
    Tyto dva celky proti sobě odehrály několik vzájemných zápasů a podle očekávání lepší bilanci mají hokejisté Magnitogorsku. Poslední vzájemné utkání se však odehrálo před necelými 5 lety.

V dresu Magnitogorsku:

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Podhradský, Hunkes, Šulakov, Romanov, Vorobjov (A), Sloboda, Ogurcov – Černikov, Petrov (A), Golubev – Nikitěnko (C), Valujskij, Zaťovič – Mastrjukov, Bočarov, Šarov – Šenfeld, Strelcov, Fachrutdinov
    Trenér: Sergej Světlov (RUS)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov (A), Lee, Těreščenko, Batyršin, Bereglazov, Chabarov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Jakucenja, Osala, Kameněv – Šafigulin, Kosov, Potěchin – Pare, Junkov, Grigorenko, Timkin
    Trenér: Mike Keenan (KAN)

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Majtak, Pronškij.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:35
    Hosté se usadili před Ježovem, zatím na něj však nevyslali žádnou střelu.

01:28
    Lee vypálil od modré čáry pouze nad branku domácího gólmana.

02:38
    Na druhé straně od modré vypálil i Romanov, tentokrát musí Košečkin zasahovat.

03:08
    Osala s Kameněvem se dostali do brejku dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal překonat Ježova!

03:49
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou překvapivě a poměrně rychle do vedení! Šulakov vypálil od modré čáry, před brankou jeho střelu tečoval ANDREJ NIKITĚNKO a ten tak otevírá skóre dnešního utkání – 1:0. Asistence: Vitalij Šulakov a Martin Zaťovič.
    NIKITĚNKO - 1:0

04:38
    Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

05:42
    Hosté se snaží co nejrychleji srovnat, ale pozorná domácí obrana je zatím k ničemu nepouští.

06:38
    Osala nahazoval puk na Ježova, ten si s tímto pokusem však poradil.

07:42
    Zaťovič se dostal do samostaného úniku, ale Košečkina blafákem nedokázal překonat!

08:08
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jen srovnávají stav utkání! Kdo jiný, než navrátilec do sestavy SERGEJ MOZJAKIN si s pukem zajel až k levému kruhu pro vhazování, odkud pěknou střelou zápěstím překonal Ježova – 1:1. Asistence: Jan Kovář.
    MOZJAKIN - 1:1

09:06
    Další pokus Mozjakina skončil v lapačce pozorného Ježova.

10:40
    Prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání je Semjon Valujskij (TOG), který dostává 2 minuty za sekání.

11:32
    Zaripov zcela osamocen před Ježovem nedokázal domácího gólmana překonat!

12:40

13:09
    Další vyloučení na domácí straně. Jiří Hunkes (TOG) si za svůj krosček odpyká dvouminutový trest.

14:06
    Grigorenko vypálil z pravého kruhu pouze do připraveného Ježova.

15:09

15:22
    Vyloučení i na straně hostů – Oskar Osala (MET) dostává 2 minuty za hákování.

17:22

18:23
    Mozjakin se před brankou dostal k odraženému puku, který vyrazil Ježov za svou branku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:08
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

19:35
    Zaripov se dostal na pravé straně k puku a zcela osamocený nedokázal překonat domácího gólmana!

19:40
    Zakázané uvolnění domácích.

19:55
    Další a zřejmě poslední zákrok Ježova v první periodě, tentokrát proti střele Osaly z pravého kruhu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu, ve které se překvapivě ve 4. minutě ujali vedení domácí hokejisté, kteří však o pár minut později o své vedení přišli a po prvních 20 minutách tak máme nerozhodné skóre 1:1.

20:10
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli domácí.

20:35
    Domácí se ihned ze začátku druhé periody usadili před Košečkinem.

21:07
    Domácí si své vedení berou zpět! SEMJON VALUJSKIJ vypálil z levého kruhu a znovu překonal Košečkina, který působí v dnešním utkání nejistým dojmem – 2:1. Bez asistence.
    VALUJSKIJ - 2:1

22:33
    Hosté se snaží na druhou branku domácího celku odpovědět srovnáním, zatím se jim však nedaří přechod přes útočnou modrou čáru.

23:09
    Ježov neměl problém s nahozením Potěchina.

23:38
    Batyršin za brankou hostů nepříjemně srazil k zemi Zaťoviče, za tento faul se však vylučovat nebude.

24:04
    Nyní se již vylučovat bude. Jevgenij Birjukov (MET) narazil Zaťoviče na mantinel a dostává trest 2 minuty na trestné lavici.

25:08
    Hostům se již podařilo dvakrát vyhodit puk až za branku Ježova.

25:38
    Valujskij svou další střelou z levého kruhu nepřekonal Košečkina.

25:55
    Hostům se znovu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

26:04

26:30
    I po skončené přesilové hře drží domácí kotouč na svých čepelích.

26:52
    Hala je v eufórii, protože takový výsledek nikdo nečekal! Slobodovu střelu vyrazil Košečkin pouze před sebe a ALEXEJ MASTRJUKOV již neměl problém dostat puk za záda hostujícího gólmana – 3:1. Asistence: Karol Sloboda a Vasilij Strelcov.
    MASTRJUKOV - 3:1

26:52
    Podle očekávání v brance hostů končí velmi nejistý Košečkin a nahrazuje ho Pečurskij.

Komerční přestávka.

27:38
    Oskar Osala (MET) neudržel nervy na uzdě a za nepříjemný zákrok dostává dvouminutový trest.

27:55
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

28:20
    Nyní se podařilo domácím usadit v útočném pásmu.

28:39
    Pečurskij si připsal první zákrok proti střele Černikova z pravého kruhu.

29:08
    Metallurg znovu vyhazuje puk až za branku Ježova.

29:18
    Vorobjov vypálil od modré čáry, jeho střelu však zblokoval Batyršin.

29:27
    Velká šance pro domácí, kteří si zahrají přesilovou hru 5 na 3! Rafael Batyršin (MET) dostává za podražení trest 2 minuty an trestné lavici.

29:38
    Osala je však již na ledě a hosté jsou ve čtyřech.

30:15
    Hosté posílají puk do středního pásma a odcházejí střídat.

30:35
    A další vyhození Metallurgu, tentokrát přes všechny čáry.

30:55
    A znovu se hosté osvobozují, tato přesilová hra se domácím vůbec nedaří.

31:27

32:09
    Hosté jsou mírně rozhozeni a vůbec se jim nedaří rozehrávka. Puku se znovu zmocnili domácí.

32:23
    Ježov neměl problémy s Mozjakinovou ranou z levého kruhu.

33:20
    Kovářovu velmi slabou střelu z pravé strany si Ježov znovu pohlídal.

34:02
    Valujskij vystřelil z pravého kruhu, jeho střela však byla zblokovaná až do ochranné sítě.

34:58
    Po zákroku hostujícího gólmana se před brankou strhla menší potyčka mezi čtyřmi hráči, vylučovat se však nebude.

35:11
    Hosté hrajou jako úplně jiný tým a nedaří se jim téměř nic. Takhle určitě nehraje nejlepší celek Východní konference.

35:36
    Kovář dorážel před brankou střelu Birjukova, ale domácí Ježov byl znovu pozorný.

36:31
    Ježov neměl problém ani se střelou Timkina z levého kruhu.

36:58
    Ježov rozehrál do středního pásma až na Petrova, který tvrdou ranou od modré čáry nechal vyniknout hostujícího gólmana.

37:41
    Kosov svou střelou z pravého kruhu těsně netrefil branku domácích.

38:06
    Grigorenko se prokličkoval až před Ježova, kterého nedokázal natřikrát překonat!

38:42
    Hosté se po další době dostali do útočného pásma na delší dobu. Nyní v něm kombinují.

39:01

39:36
    Golubev se však na druhé straně dostal do samostaného úniku, ale jeho pěkný blafák Pečurského nezaskočil!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí dokázali ve druhé třetině přidat další dvě branky a po 40 minutách tu tak máme velmi překvapivé skóre 3:1 z pohledu domácího celku. A jedná se o zasloužené vedení, protože domácí celek je v dnešním utkání o dost lepším celkem než Magnitogorsk.

40:10
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hokejisté Magnitogorsku.

40:40
    Hosté vstoupili do třetiny aktivně! Do obrovské šance se před brankou dostal po přihrávce Mozjakina Zaripov, který svým backhandovým pokusem nepřekonal výborného Ježova!

41:32
    O první útočný výpad ve třetí třetině se pokusili i domácí, ti však ztroskotali na pozorné hostující obraně.

42:41
    Fachrutdinov se zkusil obtočit zpoza branky, ale Pečurskij dokázal včas zakročit a puk pokrýt pod svou lapačkou.

43:28
    Hosté se znovu usadili před Ježovem, kde zatím kombinují.

43:40
    Kovář vypálil téměř od modré čáry pouze do pozorného domácího gólmana.

44:19
    Na Pečurského nyní letělo několik nebezpečných střel, i tentokrát hostující gólman odolal!

44:37
    Rafael Batyršin (MET) dostává další dvouminutový trest, tentokrát za držení.

44:55
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

45:09
    Barancev vypálil od modré čáry, ale mířil velmi vysoko a jeho střela skončila až v ochranné síti.

45:35
    Vyhození hostujícího celku přes všechny čáry.

46:11
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu.

46:30
    Avšak Bereglazov odvedl výbornou práci a vyhnal domácí z pásma.

46:37

47:08
    Je signalizované vyloučení, ale hosté již několik sekund kombinují před Ježovem.

47:36
    Vyloučeným hráčem je Alexej Mastrjukov (TOG), který si za katrem odpyká dvouminutový trest za podražení.

47:50
    Hosté se po vyhraném buly usadili před Ježovem.

48:08
    Mozjakinova dělovka z mezikruží letěla těsně na brankou domácích.

48:30
    Domácí vyhazují puk do středního pásma.

49:01
    Hosté se však rychle dostali znovu do útočného pásma, kde nyní domácí celek sevřeli.

49:05
    Další střela v podání Mozjakina skončila neúspěšně.

49:36

50:10
    Hosté dostali domácí celek pod velký tlak, ale svou přesilovou hru nedokázali využít a domácí tak stále živí naděje o překvapivý výsledek.

50:52
    Pare nepřesnou přihrávkou připravil svůj tým o útočné pásmo.

Dnešní utkání sleduje 6.100 diváků.

51:36
    Magnitka se pokusila o další útočný výpad, ale domácí obrana je dnes velmi pozorná.

51:58
    Chabarova rána od modré čáry skončila mezi betony Ježova.

52:39
    Kovář pěkně zavezl puk do útočného pásma, předal ho Mozjakinovi, který však o puk přišel a ten nyní drží na svých holích domácí.

53:41
    Batyršin vypálil z levého kruhu pouze do ochranné sítě.

54:18
    Zakázané uvolnění Lady.

54:50

55:03
    Zaripovova dělovka z mezikruží skončila v lapačce výborného Ježova!

55:39
    Magnitogorsk se stále drží před brankou Ježova.

55:51
    Ani Lee střelou od modré čáry nepřekonal domácího gólmana, který měl na tuto střelu dobrý výhled.

56:01
    Ihned po vhazování Ježov kryje další střelu od modré čáry, o kterou se tenrokrát postaral Birjukov.

56:07
    Na další střelu však byl Ježov krátký a hosté dramatizují závěr utkání! Kovář našel výbornou přihrávkou z levé strany před brankou SERGEJE MOZJAKINA, který překonal bezmocného gólmana Lady – 3:2. Asistence: Jan Kovář.
    MOZJAKIN - 3:2

56:52
    Hosté se znovu usadili v útočném pásmu.

57:13
    Na druhé straně se však před brankou ocitl zcela osamocený Nikitěnko, který ale gólmana Metallurgu nepřekonal!

57:38
    Zaripov zasáhl Nikitěnka vysokou holí, rozhodčí si toho však nevšiml a připravil tak domácí celek o jasnou přesilovou hru.

58:01
    Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:42
    Domácí šetří čas ve středním pásmu.

59:15
    Pečurskij na střídačce, hosté to zkoušejí se šesti bruslaři!

59:40
    Hosté se usadili znovu před Ježovem, ale čas velmi rychle letí.

60:00

Sledovali jsme velmi pohledné utkání, ve kterém senzačně zvítězili domácí hokejisté Lady, kteří jako poslední celek celé KHL dokázali porazit druhý nejlepší celek ruské ligy a připsat si tak velmi překvapivé, ale o to cennější vítězství. Domácí celek podržel několika výbornými zákroky gólman Ježov.

Peter Podhradský (TOG) – 0 bodů (0+0), čas na ledě 17:57

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek dne a u onlajnů zase někdy na počtenou. (19:12:20)

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 4. Nikitěnko (Šulakov, Zaťovič), 22. Valujskij, 27. Mastrjukov (Sloboda, Strelcov) – 9. Mozjakin (Kovář), 57. Mozjakin (Kovář)

Lada Toljatti: Ježov (Glass) – Barancev, Podhradský, Hunkes, Šulakov, Romanov, Vorobjov (A), Sloboda, Ogurcov – Černikov, Petrov (A), Golubev – Nikitěnko (C), Valujskij, Zaťovič – Mastrjukov, Bočarov, Šarov – Šenfeld, Strelcov, Fachrutdinov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (od 27. Pečurskij) – Antipin, Birjukov (A), Lee, Těreščenko, Batyršin, Bereglazov, Chabarov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Jakucenja, Osala, Kameněv – Šafigulin, Kosov, Potěchin – Pare, Junkov, Grigorenko, Timkin

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Majtak, Pronškij

Diváci: 6.100