Bacsinszká – Čepelová 1:2 (kon.) | Plíšková – Flipkensová 2:0 (kon.)
Siniaková – Koukalová 1:2 (kon.) | Rybáriková – Kanepiová 2:1 (kon.)
6 6
Kirsten Flipkensová
0
2 4
Úterý 07.10.2014, 12:38 • Centre Court • WTA Linec - Upper Austria Ladies Linz (krytý tvrdý povrch)

To je ode mě s konstatováním výhry Karolíny Plíškové z toho zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (13:55:32)

Statistiky zápasu:

Esa: 6-2
    Dvojchyby: 2-2
    Úspěšnost prvního podání: 52% – 56%
    Brejkboly: 3/6 – 0/0
    Karolína Plíšková dnes zaznamenala 40. vítězství v hlavní části turnaje ženské dvouhry v tomto roce.

Obě tenistky si do stavu 2:2 držely své podání a v pátém gemu prvního setu přišel Plíškové čas. Od té doby, jakoby nebyl na kurtu nikdo jiný, než česká tenistka. Karolína Plíšková byla najednou agresivnější, běhavější a vybírala i zdárně ztracené míčky. To se promítlo v průběh první setu, který nakonec česká tenistka ovládla v poměru 6:2. Na začátku druhého setu už se zdálo, že Plíšková uteče své soupeřce hned zkraje setu – Karolína měla k dispozici tři brejkboly – ale ani jeden nedokázala proměnit a tak Flipkensová přeci jen dopodávala pro zisk svého servisu. Stejně jako v prvním setu rozhodoval i druhý set pátý gem, ve kterém získala Plíšková čistou hrou podání Flipkensové a následně už nebyl pro Češku problém si pohlídat průběh celého druhého setu. Karolína Plíšková tedy zvítězila nad Kirsten Flipkensovou v poměru 6:2 a 6:4 za necelých 62 minut a v osmifinále se utká s lepší z dvojice Kiki Bertensová – Mona Barthelová.

Konec zápasu

6:4
    Celý zápas nakonec končí po trpělivém údery Plíškové na síti, která si počkala na pohyb své soupeřky do posledních sekund. Karolína Plíšková tedy v dnešním zápase vyhrává 6:2 a 6:4.

40-30
    Plíškové se nedaří. Její úder končí za základní čárou.

40-15
    Belgičanka odpovídá dobře umístěným a provedeným stopbalem.

40-0
    Bitvu od základních čar vyhrává Plíšková, která tak má k dispozici tři mečboly!

30-0
    Flipkensové druhý servis soupeřky dopadl přesně na rám rakety. Míček dostal velkou rotaci a vyletěl mimo kurt.

15-0
    Plíšková začíná gem znamenitě, šestým esem.

5:4
    Konec přestávky, Karolína Plíšková bude podávat na vítězství.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    Karolína při náběhu na síť posílá míček za základní čáru, což znamená zisk devátého gemu pro Kirsten Flipkensovou.

40-A
    Return Plíškové končí za základní čárou. Gembol pro Kirsten Flipkensovou.

40-40
    Plíšková předvedla velký cit pro hru, když při doběhu stopbalu poslal přes síť milimetrově přesný kontrastopbal, míček se otřel o postranní čáru. Shoda.

40-A
    Plíšková se nestačila z jedné strany kurtu přemístit na stranu druhou včas, čehož Flipkensová využila. Belgičanka má k dispozici gembol.

40-40
    Kirsten neudržela nervy na uzdě a jeden z jejích posledních úderů ve výměně dopadl za základní čáru. Shoda.

30-40
    Flipkensová s velkým štěstím trefuje velmi přesně roh kurtu a má tak k dispozici gembol.