Dukla – Královo Pole 28:29 (kon.) | Litovel – Hranice 23:29 (kon.) | Jičín – Přerov 30:15 (kon.)
Zubří – Lovosice 36:21 (kon.)
HC ROBE Zubří
36:21 (22:11)
HK FCC Město Lovosice
Sobota 11.10.2014, 18:00 • Sportovní Aréna Gumárny Zubří • Chance Extraliga mužů

Zubří se i nadále veze na vítězné vlně. Valaši se hned na začátku sezóny dostali do vysokého tempa a jejich sílu pocítili dnes večer i házenkáři Lovosic. Už po prvním poločase vedli domácí házenkáři rozdílem jedenácti gólů a nadšení fanoušci, kteří po ne zcela vydařené loňské sezóně znovu objevili chuť na házenou, je hnali za skvělým výsledkem. Tím bylo nakonec patnáctibrankové vítězství nad celkem Severočechů, kteří ani ve druhém poločase neobjevili recept, jak přibrzdit valašského krále Řezníčka a spol. I přes dobrý střelecký výkon sedmibrankového Motla a pětibrankového Hese odjeli Lovci ze Zubří poraženi patnáctibrankovým rozdílem 21:36. Zubřané po dobu trvání dnešního zápasu svou dominantní hrou zcela ovládli palubovku a diktovali tempo hry. Tábor Jiřího Kekrta byl v dnešním utkání ve všech směrech jednoznačně lepším týmem, a proto zaslouženě vyhrál. Ze sportovní haly v Zubří se s Vámi loučí Martin Petřek.

Branky: Řezníček 9/3, Reček 4, Bechný 4, Šíra 3, Kašpárek 3, Šustáček 3, Zahradníček 3, Šlachta 2, Douda 1, Dědek 1 – Motl 7/1, Hes 5, Landa 4, Chroustovský 2, Jelínek 1, Berka 1, Kolomazník 1. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 3 – 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 900. (22:09:32)

Jiří Kekrt, trenér HC Gumárny Zubří: „Do dnešního utkání jsme šli s respektem. Můžu konstatovat, že jsme navázali na dobré výkony z předešlých utkání a doufáme, že to také tak zůstane."

Vladimír Šuma, trenér HK .A.S.A. Město Lovosice: „Náš dnešní soupeř byl ne o jednu, ale o dvě třídy lepší než jsme byli my. V dnešním utkání jsme nebyli v obranné ani v útočné fázi tak výrazní jako Zubří. Neproměnili jsme několik šancí, dostali jsme se do obrovského manka, se kterým jsme už nic nedokázali udělat. Druhý poločas byl přesnou kopií prvního."

Ještě nikam neodcházejte! Hned po skončení tiskové konference Vám přineseme pozápasové ohlasy trenérů obou družstev.

60
    Konec zápasu. (36:21)

59
    Zuberští fandové vytrhávají svým skandováním sportovní halu ze základů! Tábor Jiřího Kekrta sklízí za své házenkářské umění ten největší aplaus! (36:21) (36:21)

59
    Probíhá poslední minuta utkání. (36:21) (36:20)

57
    Domácím se podařilo vsítiti během jedné minuty dvě bleskové branky. Zuberská obrana je v dnešním zápase opět agresivní a dostává soupeře pod značný tlak. O poslední branku se postaral výběr Jiřího Kekrta z rychlého protiútoku. (36:20)

56
    Čtyři minuty před koncem utkání se nám upravil stav na 34:21. (33:19)

55
    Tomáš Hes prolétl z křídla před zuberského brankáře, kterého překonává oproti Šlachtovi bezchybným přehozem. (33:19) (33:19)

54
    Petr Šlachta obdržel na pivota nahrávku od levé spojky, ale jeho přehoz končí vysoko nad bránou. (33:18) (33:18)

54
    Za své počínání vidí Landa dvě minuty. (33:18) (33:18)

53
    Na obou stranách hřiště si připíší oba dnešní celky úspěšné útoky. (33:18) (33:18)

53
    Zubří se pokoušelo skorovat z proskoku spojky, ale lovosický brankář vyráží střelu mimo oblast brány. (32:17) (32:17)

52
    Proměněný sedmimetrový hod z rukou Jiřího Motla zaznamenal kosmetické snížení stavu na 32:17. (32:17)

52
    Zubřané dostávají perfektní defenzivou svého soupeře pod tlak. Nyní Lovosice chybují v útoku, což domácí trestají dalším samostatným únikem na bránu v podání Michala Dědka. (32:16) (32:16)

51
    Jakub Šíra se po nevydařeném útoku hostů dostal trháku a mířil dobře k pravé tyči. (31:16) (31:16)

50
    Adam Reček opět kouzlí na devíti metrech a po atraktivní ráně z postu spojky sklízí zasloužený aplaus zuberského publika. (30:16) (30:16)

49
    Zdvižená ruka nad hlavou rozhodčího značí vyslaní varovného signálu pro pasivní hru. Lovosického Landu to však nerozhodilo a po vyslané dělovce z postu spojky se stává autorem šestnácté branky Lovosic. (29:16) (29:16)

48
    Zubřanům nevyšla v útočné fázi koncovka. Lovosice nyní zahajují postupný útok. (29:15) (29:15)