Vlašim – Sudoměřice 4:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 1:0 (1:0 po s.s.) | Třinec – Letohrad 1:4 (kon.)
Ústí n/L – Kovo Praha 2:1 (kon.) | Kert Park Praha – Most 2:3 (0:2 po s.s.)
po s.s. (1:0)
HBC Kladno
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - -:-)
HBC Plzeň
Sobota 11.10.2014, 11:00 • Městká hokejbalová aréna, Kladno • CROSSDOCK Extraliga

45:00
    V samostatných stříleních zvítězil tým HBC ALPIQ Kladno.
    Autorem vítězné branky je TOMÁŠ KUDELA.

43:39
    Plzeň má ožnost rozhodnout. Rozhodčí posílají Kladno do čtyř. Vyloučený je Pražák (KLA) za napadení na dvě minuty.

39:30
    Ale, ale... Plzeň se i v oslabení dostalo do brejku dva na jednoho! Slanec mohl přihrávat na lépe postaveného Švarce, ale volil střelu z úhlu, kterou mu Jrotka polapil.

39:08
    Máme tu vyloučení. Kejř (PLZ) dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Možná klíčový oment této třetiny.

37:05
    Nosek v tutovce! Unikl k místům u pravého kruhu, ale z blízkosti na gólmana Kračinu nevyzrál. Následně se snažil dorážet Pražák, ale zase neúspěšně. Hostující gólman je stále výborný.

35:57
    Špaček na sebe hodně nadává! Zvedá oči v nebe. Dědičovu dělovku totiž Kračina neudržel a domácí útočník mohl dorážet. Ale míček do branky přes hostujícího gólmana nepropasoval.

35:17
    Mladík Šťastný udělal obrovskou chybu! Ztratil míček v mezikruží, takže Kolařík byl ve stoprocentní pozici. Dosud ne příliš zaměstnaný Jirotka ale skvěle zashl lapačkou!

31:57
    I Ogurčák pokyvoval hlavou, jak skvělý to byl zákrok! Kračina je zatím mezi třemi tyčemi perfektní. Jeho výkon zatím nemá chybu. Plzeň zase vtenhle moment neskutečně podržel.

30:10
    Uběhlo jen pár vteřin a Špaček měl výbornou možnost ke skórování! Vypálil od modré čáry, Kračina ale skvěle zasáhl. Ani D. Hnízdil následně nedorazil.

28:41
    R. Soukup (KLA) se dopustil nedovoleného bránění, dostává dvě minuty. ALPIQ bude dohrávat o čtyřech tuto třetinu.

22:18
    Plzeň teď bude muset přežít klinickou smrt! Kavalír (PLZ) totiž dostává 2 + 2 minuty za hru vysokou holí.

21:37
    Jirotka teď vůbec nevěděl, jak tuhle šanci zlikvidoval. Možná že i zazvonila tyčka!

19:24
    Kladno má po přesilovce. D. Hnízdil (KLA) dosal menší trest za podražení.

18:20
    Rozhodčí po neuznané brance vylučují. Edl (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.

18:20
    Šrámek by si měl vysloužit cenu fair-play, a to té nejvyšší kategorie. Dostal se z pravého kruhu ke střele, Kračina mu jí vyrazil, pouze však zpátky ke Šrámkovi, který jí doklepl za jeho záda. Rozhodčí o tomto momentu dlouho diskutovali, Šrámek k nim ale přišel a přiznal se, že míček dorazil do branky nohou. Branka není uznána. Krásné, opravdu krásné gesto!

17:23
    Plzeň se dostala z ničeho nic do velké šance! Krásný pálil z levé strany, Jirotka byl ale dobře vyjetý a střela trefila jeho lapačku.

13:13
    Kejř (PLZ) je prvím vyloučeným tohoto utkání. Obdržel dvě minuty za vražení.

12:55
    Dědičova dělovka! Kračina na tuhle bombu vůbec neviděl. Reflexivně nastavil lapačku a míček polapil.

03:21
    Švarc se ocitl ve velké příležitosti! Byl na pravé straně u tyčky, snažil se překonat Jirotku z blízkosti, nicméně na domácího gólmana nevyzrál.